Skocz do zawartości
tanaka

PAPST Typ 6248-008

Rekomendowane odpowiedzi

dane :

Typ 6248-008

· Wymiary: średnica:172 mm, wysokoość· 52 mm

· Zasilanie: 28-56 V DC(prąd stały)

· Moc: 16W (dla 48 V)

· Wydajność· ~410 m3/h (czyli ponad 200 CFM !)

· Czas bezawaryjnej pracy(MTBF): 80 000h

· Łożyska: kulkowe ('Ball bearing')

 

i jeszcze ma takie cos Wentylator oprócz 2 elektrod do podłączenia zasilania, ma 3 elektrody opisane jako "ALARM: +5VDC,ALARM,GND". Jest więc wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. moze ktos wie jak podlaczyc taki wentyl do zasilki od kopma

 

 

ten wentylator to naprawde jest krowa bede musial go zamocowac na zewnacz obudowy

 

i teraz potrzebuje schematu zasilacza zeby go podlaczyc

tylko niepiszcie ze jest to na forum bo jak wpisalem schemat zasilacza to wywalilo mi 11 stron i nie znalazlem :(

 

z groy dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka jest na DC tak jak napiecie a zasilaczu ATX, wiec jak go puscisz na 12v to powinien dzialac tylko wolniej sporo ale i ciszej :)

 

Jak nie to moze jakis zewnetrzny zasilacz o podobej ilosci voltow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Papst model 4112 GX 16V 8,5W 120x120x38 i chodzi po zasilka codeshita 350 W i mam jeszcze chyba z 10 wentyli i jest spoko :)

to masz miezly halas :) ja tez mam pare ale jak to zamontuje to wywale teszte i zostanie tylko na procu i gpu ,chociaz z proca tez moze tez sciagnac ten cooler i tylko jakis wielki miedziany radiator zamontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera ni mam zielonego pojęcia :(

ja bym se szczelił zasilacz 48v, włączany przekażnikiem 12v podłączonym do zasilacza od kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic jakis osobny zasilacz do tego wentyla i go poodlaczyc

no to faktycznie wtopa z tym wentylem - nie dosc ze drogi to jeszcze do niego zasilacz na dodatek z nietypowym napieciem minimum jak piszez to 28V - porazka - typowe zasialcze sa 5V, 12V i 24V - no chyba ze sobie walniesz jakis zasilacz laboratoryjny np TEN za niewielka kwote 1000zl 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic jakis osobny zasilacz do tego wentyla i go poodlaczyc

no to faktycznie wtopa z tym wentylem - nie dosc ze drogi to jeszcze do niego zasilacz na dodatek z nietypowym napieciem minimum jak piszez to 28V - porazka - typowe zasialcze sa 5V, 12V i 24V - no chyba ze sobie walniesz jakis zasilacz laboratoryjny np TEN za niewielka kwote 1000zl 8O
tyle tylko że on pisał (ten co sprzedawał), że ten papst działa też na 12 V więc nie widzę w niczym problemu.

A jak chcesz mieć więcej niż 12 V to bym niedawno (niepamiętam czy jeszcze jest) na allegro do sprzedania zasilacz do kompa, który dawał teżoprócz normalnych napięc jeszcze 20 V. Cena to była 29 pln. Więc go poszukaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic jakis osobny zasilacz do tego wentyla i go poodlaczyc

no to faktycznie wtopa z tym wentylem - nie dosc ze drogi to jeszcze do niego zasilacz na dodatek z nietypowym napieciem minimum jak piszez to 28V - porazka - typowe zasialcze sa 5V, 12V i 24V - no chyba ze sobie walniesz jakis zasilacz laboratoryjny np TEN za niewielka kwote 1000zl 8O

no niweiem czy ten wentylator jest drogi 36 zl dalem za niego , a zasilacz moze jakis elektronik mi zbuduje do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niweiem czy ten wentylator jest drogi 36 zl dalem za niego , a zasilacz moze jakis elektronik mi zbuduje do niego

+ ewentualnie koszt przesylki + to nietypowe zasialanie i to ze jest uzywany (nie wiadomo jak dlugo - moze padnie za tydzien, czego nie zycze) itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niweiem czy ten wentylator jest drogi 36 zl dalem za niego , a zasilacz moze jakis elektronik mi zbuduje do niego

+ ewentualnie koszt przesylki + to nietypowe zasialanie i to ze jest uzywany (nie wiadomo jak dlugo - moze padnie za tydzien, czego nie zycze) itd

wentylato niewyglada zeby byl chodzony a pozatym ma zabespieczenie przed przegrzaniem wie raczej tak szybko niepadnie , pwenie lepiej kupic ktorys z tych http://www.4max.com.pl/index1.htm tylko ile tam kosztuje i maja mniejsza wydajnosc i tez dochadza koszty przesylki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...