Skocz do zawartości
agnieszka

jaki wsadzic wiatrak na procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich chlopakow.

wlasnie kupilam nowy zestaw amd athlon 2200+ mhzna plycie soltek 75drv5 i procesor jest chlodzony jakims vulcano 7+ ktory jest strasznie glosny a na dodatek na plycie jest jescze przyklejony jakis radiator w kszatlcie irokeza :( co brzydko wyglada.. procesor ten w sklepie gdzie go kupowalam podkrecili mi procesor do 2700+ mhz ale przez to ten wiatrak chodzi strasznie glosno i chcial bym go wymienic na cos innego byle bylo w miare tanie i ciche.dobrze by bylo zebym nie musiala odkrecac procesora nie chce mi sie isc do serwisu znowu :( aha program aida pokazuje mi 55 stopni na full obrotach po graniu czy to duzo ? pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich chlopakow.

wlasnie kupilam nowy zestaw amd athlon 2200+  mhzna plycie soltek 75drv5 i  procesor jest chlodzony jakims vulcano 7+ ktory jest strasznie glosny a na dodatek na plycie jest jescze przyklejony jakis radiator w kszatlcie irokeza :( co brzydko wyglada..  procesor ten w sklepie gdzie go kupowalam podkrecili mi procesor do  2700+ mhz ale przez to ten wiatrak chodzi strasznie glosno i chcial bym go wymienic na cos innego byle bylo w miare tanie i  ciche.dobrze by bylo zebym nie musiala odkrecac procesora nie chce mi sie isc do serwisu znowu :( aha program aida pokazuje mi 55 stopni na full obrotach po graniu czy to duzo ? pomocy

55 stopni to nie jest mało. Jak dla ciebie ( ma byc tanio i cicho) proponowałbym wentyl z mojego podpisu czyli Copper Silent 2 TC. Ma regulację wentyla w zależności od temperatury. Przy 50 stopniach kręci się na 1600 RPM więc go nie słychać.

Niedługo ( w ciągu tego tygodnia) będę go sprzedawał więc jakbys była chętna to za 40PLN +wysyłka by poszedł (mam go 2 miechy)

Sprzedaje bo zamówiłem Pentagrama QC 80Cu (kolejna alternatywa dla ciebie :wink: )

 

Ten podpis to jakieś zabezpieczenie??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie tam, gdzie podkręcali procka ustawili to Volcano 7+ pewnie na High skoro jest bardzo głośno, więc aby dobrze schłodzić procka to na radiator od Volcano7+ musiałabyś założyć niezły wentylator o dość dużum rpm (też byłby głośny). Jedyną alternatywą dla ciszy jest zakup nowego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie firmy które sprawdziłem i zachowały rozsądny kompromis między ceną, wydajnością a ciszą.

Tytan chłodził Bartona 2500+@3100+ stres w pokoju 21C w budzie 31C, cpu 52C, obroty 2700 RPM - jesień 2003, zima 2004

Teraz on siedzi na Duronie 1600@2100 stres 44C, obroty 2800 RPM - wiosna 2004

Spire WhisperRock IV teraz na Bartonie stres temp pokoju 24C, buda 34C, cpu 55C, obroty 2800 RPM - wiosna 2004

Dla Spire obowiązkowo trzeba polerowadź spód coolera, przeciągając paznokciem czuje się wyraźnie rąbki tnącego freza.Tytan u mnie ma spód jak lusterko, Spira ma twardszą zapinkę, Tytana jest bardziej elastyczna.

W Białym w Simttechu Spire kupiłem za 40 zł, Tytan coś koło 60 zł

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś taniego i dobrego to polecam Arctic-cooling cooper silent 2 TC, jak lubisz kolorki :D to weź taki, jaki zaproponował kolega Winchester, z podświetlaniem. Są wystarczająco ciche, wystarczająco wydajne a przy tym bardzo tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś taniego i dobrego to polecam Arctic-cooling cooper silent 2 TC, jak lubisz kolorki :D to weź taki, jaki zaproponował kolega Winchester, z podświetlaniem. Są wystarczająco ciche, wystarczająco wydajne a przy tym bardzo tanie.

Widocznie kolega nie zauważył że już proponowałem Agnieszce 2TC,

mam nawet na zbyciu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś taniego i dobrego to polecam Arctic-cooling cooper silent 2 TC, jak lubisz kolorki :D to weź taki, jaki zaproponował kolega Winchester, z podświetlaniem. Są wystarczająco ciche, wystarczająco wydajne a przy tym bardzo tanie.

Widocznie kolega nie zauważył że już proponowałem Agnieszce 2TC,

mam nawet na zbyciu. :P

Niewiem jak wy ale mialem Arctica 2TC bez swiatelek i cholernie wibrowal wiec go opchnalem i wrocilem do mojego starego Arctica Pro TC.

 

Mialem tez TT Silent Boosta... ale to juz kosmos... chodzi jak odkurzacz i jest 3 razy drozszy od Arctica a przy stresie mial tylko 1 stopien mniej niz arctic pro tc.

 

A moze ktos mi powiedziec jakby chodzilo polaczenie tego: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5452...34c4b2d39303041 z tym: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=336 ?? chodzi mi konkretnie o temp jakie bym przy tym uzyskal (komp jak w podpisie - obecne temp to: 64 idle i 71 stres) bo jesli chodzi o halas to juz slyszalem jak chodza te wentylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylam ze wszycy chwala sp 97 patrzalam na liscie plyt kompatybilnych i mojej tam nie ma. czyli jak rozumiem nie wejdzie to na moja plyte? i jak jest z tymi temperaturami?

A patrzyłaś na cenę tego cacka? Może i wydajny jest ale cena kosmiczna! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki jak Ty procek A2200+ skreconego na A2700+ i na tym Glacial Tech Igloo 2470TC.

Temp max to 52*C. Wentyl ma czujnik temp regulujący obroty w zakresie od 1500-3200 obr/min.

Przy pracy w windzie lub na necie obroty nie przekraczają 2000 i jest całkiem cicho, po zwiększeniu temp też na hałas nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki a ktora temp sie mam przejmowac odpowie mi ktos? znalazlam temat o tym nawet z moja plyta ale nie zorientowalam sie ktora sie nalezy przejmowac czy ta z cpu diode czy tez z temp 1?czytalam w testach ze ten vulcano 7+ byl bardzo wydajnym colerem czyby obecne colery za 50 zl byly teraz od niego wydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o szybko pomoc mam 150 zl na wiatrak co mam wybrac z oferty proline na antka 2200+@2200 zamiast v 7+ prosze o odpowiedz bo jutro musze kupic coler jakis. mieszkam kolo katowic wiec tylko to co jest w ofercie sklepu w katowicach

 

co powiecie o tym warto to : SwifTech MCX462-V AMD albo SwifTech MCX462-U AMD&Intel AlCu ? ten drugi jeszce jest w cenie akceptowalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym Pentagrama QC 80Cu 110PLN plus dobra pasta 30PLN.

W ProLinie nie mają tego coolerka. Ale napewno w Katowicach byś go znalazł. 8)

kupienie go to zaden problem... tylko zastanawiam sie nad slk-900a + noiseblocker s1 80mm... ten pentagram ma 20-27db a noiseblocker ma 9-11 a to dosc spora roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem go dopiero dwa dni temu.

Temperaturę man 45st na 1500RPM konfig jak w podpisie. Co do OC to jeszcze się nie bawiłem. Próbowałem podnieść obroty wentylka (w zestawie jest fan mate)tak przy2200RPM zaczyna się trochę robić głośno. Ale ja mam wyciszonego kompa więc mogę nie być obiektywny. Myślę że był to dobry zakup, pomimo tego co piszą copniektórzy zazdrośnicy. :lol:

 

Jeżeli chodzi o głośność to nie można patrzeć na dane producenta. Mam np wentyl ZAlmana F1 co miał mieć 20dB na low a przegrywa z wentylem Coolermastera 80mm 23dB. Głośność najlepiej mierzyć na własne ucho. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem go dopiero dwa dni temu.

Temperaturę man 45st na 1500RPM konfig jak w podpisie. Co do OC to jeszcze się nie bawiłem. Próbowałem podnieść obroty wentylka (w zestawie jest fan mate)tak przy2200RPM zaczyna się trochę robić głośno. Ale ja mam wyciszonego kompa więc mogę nie być obiektywny. Myślę że był to dobry zakup, pomimo tego co piszą copniektórzy zazdrośnicy. :lol:

 

Jeżeli chodzi o głośność to nie można patrzeć na dane producenta. Mam np wentyl ZAlmana F1 co miał mieć 20dB na low a przegrywa z wentylem Coolermastera 80mm 23dB. Głośność najlepiej mierzyć na własne ucho. 8)

 

mam rozumiec ze to "triko" nie jest TC tylko trzeba recznie regulowac predkosc ????? jesli tak to odpada na starcie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...