Skocz do zawartości
mikolaj

spadek wydajnosci w fx 5700

Rekomendowane odpowiedzi

:( mam problem z fx (leadtek) po instalacji najowszych sterownikow, tzn. wyższych niż 56.55 wydajnosc drastycznie spada w 3dmark03 i nie tylko moze ktos spotkal sie z podobnym problemem i wie jak temu zaradzic za podpowiedz z gory thx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewarz nie znalazłem na forum tematu poświęconemu 5700 n/u postanowiłem zaszaleć i założyć własny, myśle że może się przydać pomimo tego ze 5700 to już młody dziadek :D .

Mam nadzieję, że temat się przyjmie.

 

Sam jestem (może nie dokońca szczęśliwym) posiadaczem MSI FX5700 TD128 (...ach ten czerwony laminat :D )

 

:arrow: Chłodzenie:

O dobre chłodzenie karzdy powinien zadbać we własnym zakresie, ponieważ często standardowe cooerki są dobre tylko na deafulowe częstotliwości, mało tego często w ogóle nie ma rdiatorków na pamięciach, które nawet na deafult parzą! W moim przypadku chłodzenie jest shitowe :!: Radiator z GPU jest powlekany miedzią lub czymś takim, był bardzo chropowaty, więc go wypolerowałem i przy okazji przesmarowałem Arctik Silver. Biedne pamiątki błagały o kawałeczek aluminium toteż zapodałem im pocięte coolerki z P I które nawet kolorystycznie pasują do oryginalnego wentylka MSI.

 

:arrow: Overclocking:

Chyba każdy wie co i jak ;)

Moja karta kręci się słabo, 425/550 @ 500/700 bez V-moda (po V-modzie jeszcze nie sprawdzałem z braku czasu). Po przekroczeniu tych wartości zaczynają pojawiać się krzaczki. Jestem wyznawcą Riva Tunera i zdecydowanie mogę go wszystkim polecić. Do testowania stabilności i wydajności oczywiście najlepsze są 3Dmarki ale o tym chyba też nie muszę mówić.

 

:arrow: Mody:

Jak by ktoś chciał to FX5700 można zmodować do wersji Quadro 1100 softwerowo przez wspomniany wyrzej Riva tuner lub hardwerowo przez przelutowanie rezystorków na GPU. Opis tu

 

:arrow: V-mody:

Z tego co widzę Vmody z grubsza polegają na odnalezieniu scalaka którego zadaniem jest odpowiednie sterowanie mosfetami zasilającymi poszczególne podzespoły, wstawieniu potencjometru (helitryma) pomiędzy masę a odpowiednią nóżkę układu (VSENitp.), a schemat działania jest taki sam w przypadku płyt głównych i kart graficznych. Zmieniając parametry rozdzielacza oporu można zmienić napięcie zasilania np. rdzenia i pamięci. Tylko raz jest łatwiej a raz trudniej.

 

W moim przypadku za regulacje napięć odpowiadają dwa układy scalone ILS6225CA (PDF tu), pracujące w różnych aplikacjach. Jeden jako Complete DDR Memory Power System Solution (PDF tu) znajduje się w lewym górnym rogu patrząc od tyłu karty, dostarcza wszystkie potrzebne napięcia zasilania pamięci DDR (VREF,VDDQ, VTT). Za kontrolę napięcia odpowiada nóżka 10, do niej i do masy trzeba włączyć potencjometr. Ten układ ma jeszcze jedną nóżkę (19) odpowiedzialną za regulację napięcia VTT ale według specyfikacji VTT powinno automatycznie podążać za VDDQ (VTT tracks VDDQ/2)

 

Drugi układ jest po prawej stronie, prawdopodobnie zasila rdzeń GPU i… coś jeszcze(nie wiem co i nie mogę na razie sprawdzić bo kumpel spalił mój miernik ;-) niedługo jadę po nowy to sprawdzę jakie napięcia steruje ten scalak). Za regulację odpowiedzialna jest nóżka 10 i 19 (Dwie ponieważ ten układ pracuje jako „TWO CHANNEL POWER SUPPLY” i reguluje dwa niezależne napięcia) i na razie nie wiem „do której nogi się przyczepić” 10 albo 19

Potencjometry 22kOm powinny wystarczyć, zaczynamy kręcenie od maksymalnego oporu w dół.

 

O ile się nie mylę standardowe napięcia to: GPU 1.5V i Mem 2.5V, Można je mierzyć bezpośrednio na mosfetach.

 

:arrow: Wydajność:

Moje wyniki i screany z Marków zapodam jak założę gdzieś konto, orba nie dam rady -> to długa historia

Wydajność oczywiście jest marna i w dużej mierze zależna od sterowników i tu gorąca prośba piszcie: Jakie stery uważacie za najlepiej zoptymalizowane i na jakich osiągacie najlepsze wyniki.

Przy okazji denerwuje mnie „auto brake” (co to jest dowiesz się tu) i tu mam kolejne pytanko: Czy Omegi również mają zaimplementowany ten mechanizm?

 

Poza tym żadnych poważniejszych nieprzyjemności nie miałem, no może kilka razy karta udawała trupa, ale wszystko zawsze dobrze się kończyło i oby tak dalej. :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem. Tzw Auto brake :( po przekroczeniu pewnej granicy oc mam po 1-5 ramek ;|

Moja poszła 580/690. Pamięci na 700 sypią artami :( jeszcze gpu na 600 zobaczę.)

A i kolejna sprawa : żeby nie było postów typu 9550 jest lepszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrde zawalisty wynik w 3dm 01. TYLKO Dlaczego QRDE MAM 10k %#*(&*#@$% :[

Foramt nie wchodzi w rachubę. A z reztą najprędzej nie ma innego lekarstwa. A Owies bawiłeś się w riva tunerze pixel i vertex shaderami ??? Ja zaraz zacznę testy na 1.3, 1.4 i 2.0

I gpu spróbuję na 600 8) ryzyk fizyk

 

 

EDIT

Gpu 600 idzie z artami ;( ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilwrc ja na swoim fx5600 kiedys sie bawilem pixel i vertex shader- ale za duzej roznicy nie bylo:)

Zauważyłem właśnie...

Musisz miec zawaloną winde jak masz 10k w 2k1:)

No tak. W 3dm 03 jak w pixel shaderach jest najazd kamery na tyłek słonia to mam 25fps a miałem 30 :|

Widze ze nie ma jak LEADTEK:)

No ba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Owies bawiłeś się w riva tunerze pixel i vertex shaderami ???

Dawno temu i nie pamiętam jakie byly efekty

O qrde zawalisty wynik w 3dm 01.

:) Pamiętam jak w zimie przyodziałem kurtkę, kompa(nie mam obudowy) poskładałem pod drzwiami od strychu, uzbroiłem w dodatkowe wiatraczki… otworzyłem drzwi i heya -15*C na dworku, a pod procem 10*C. :twisted: Biłem swoje rekordy, tylko wtedy nie miałem zmodowanej płyty :wink:

 

:arrow: Troche ogarnąłem ^^Temat^^ bo wyglądał na nie godny Tweak.pl

 

P.S. Może jak się postaramy to ktoś przyklei ten topic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Pamiętam jak w zimie przyodziałem kurtkę, kompa(nie mam obudowy) poskładałem pod drzwiami od strychu, uzbroiłem w dodatkowe wiatraczki… otworzyłem drzwi i heya -15*C na dworku, a pod procem 10*C. :twisted:  Biłem swoje rekordy, tylko wtedy nie miałem zmodowanej płyty :wink:

Hardcorowiec :D :D

 

 

P.S. Może jak się postaramy to ktoś przyklei ten topic?

Ekhm wątpie że ktoś przykliei go. Przecież to nie Radeon :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Może jak się postaramy to ktoś przyklei ten topic?

Ekhm wątpie że ktoś przykliei go. Przecież to nie Radeon :?

To nie chodzi o to ze to jest GF a nie Radeon tylko o to ze wiekszosc osob ma radeony z tego przedzialu cenowego bo są lepsze.

GF biorąc pod uwage cene są gorsze więc mniej popularne, widac to topic jest od wczoraj a narazie 2posiadaczy GF5700 sie wypowiedzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko tylko po co 2 bardzo podobne tematy o 9500 i 2 bardzo podobne tematy o 9800 :P

Jest 9 przyklejonych o Radkach a 2 o gf i gdzie tu sprawiedliwość. Odrazu widać że to forum Radeonowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu posiadałem FX 5700 i nie moge powiedzieć spisywał się całkiem elegancko. Najlepsze stery do niego o ile pamiętam to 56.72

Była to moja najchłodniejsza karta w karierze. Ale i tak zapodałem do niej hardcorowe chłodzenie :D Golden Orb i s-ka Niestety mimo usilnych starań nie osiągnąłem oszałamiających wyników 3DMark01 Maksymalnie co wyciągnąłem to 500 rdzeń i 715 pamiątki. Stabilnie chodził na 480/705MHz. Wspominam ją mile bo była bezkonfliktowa i na niej przeszedłem FarCry-a bez żadnych problemów (z powodu ramu wszystko na medium woda na very high 1024x768)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niezłe temp. ( wszystko po oc 580/690)

GPU :

29 bez obciążenia

35-38 w obciążeniu

PAMIĘCI :

26 bez obciążenia

~30 w obciążeniu

Dodam że mam yyyyy zaraz.... 6 wicherków w budzie. I na gpu boxowy cooler 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardcorowiec

Przejrzałeś mnie :lol:

a narazie 2posiadaczy GF5700 sie wypowiedzialo

Tak, niefortunnie jesteśmy w mniejszości :roll:

 

Po kilku latach okaże się, że 5700 to był taki sam niewypał jak 3Dfx 5000 (czy jakiś taki.) :( W zasadzie już to widać :cry:

No nic, postaram się dokończyć to co zaczołem: V-mody opiszę jutro lub w next weeku, mam już tagana więc "Moc będzie ze mną" tylko jeszcze "kibelek" na CPU by się przydał i nowy RAM. Jak dobrze pójdzie to nowe wyniki 3DMarków też zapodam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam nie gadaj. Może i 5700 nie jest jakiś nadzwyczajny ale pograć można ;]

A ja kanalizacji na mojego nie zakładam :P nie chce mi się pierdzielić z bloczkami i innymi duperelami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał to FX5700 można zmodować do wersji Quadro 1100 softwerowo przez wspomniany wyrzej Riva tuner lub hardwerowo przez przelutowanie rezystorków na GPU. A co mi moze dac jak sobie tak software`owo zmoduje ja do quadro 1100,bedzie jakas roznica w wydajnosci czy czyms,odpowiedz prosze na gg-8487385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem jak wy osiagacie 3800 w 3d2003,ja mam 3450 i profil na najwyzsza jakosc a jak dam na naj. wydajnosc to mam 3490.mam tyle na sterach 53.03i nie wiem jak wy osiagacie 3800 w 3d2003,ja mam 3450 i profil na najwyzsza jakosc a jak dam na naj. wydajnosc to mam 3490.mam tyle na sterach 53.03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

overcloacker jest taka opcja jak edit:)

Nie testowalem ale czytalem:) a teraz nie potestuje bo fx juz nie siedzi w kompie:)

Co do wynikow to trzeba krecic i jeszcze raz krecic:), na roznych sterach są rozne wyniki itd.

A co do moich wynikow to mialem wyzsze taktowania niz ty chociaz fx5600 jest bardziej badziwny niz fx5700:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam Geforce FX 5700 GIGABYTE GV - N57128D i podaje wyniki:

3d Mark 2001SE - 640x480 - 13199 pkt

3d Mark 2003 - 640x480 anizotropia na 1 - 4128 pkt

 

Powiedzcie mi czy to jest wynik dobry jak na moją konfigurację sprzętową?

Sterowniki mam Force Ware 61.77 i system Windows Xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze czemu taka mala rozdzielczosc ?

 

a tak wogole to sie wlasnie wczoraj pozbylem tej karty (wlasnie tesz msi jak autor tematu) niby dobrze sie krecila, bez wiekszych rewelacji, wyniki tesz niczemu sobie, ale jak zobaczylem jak dziala np. doom3 fc i 3dmarq 2005 to ja sprzedalem :).

 

Takze jednym slowem jestem teraz bardziej szczesliwy jak ja kupilem.

 

P.S riva tnt2 m64 roolez :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat :D

mam takie pytanie:

Dlaczego moge kręcić karte tylko na sterach 56.72, a na innych już nie? nawet jeśli spróbuje o 1 MHz obojętnie core czy memory (obojętnie jakim programem) to mam drastyczny spadek wydajności!!!! moja karta to asus 9570td czyli 5700 non ultra może wiecie jak ten błąd naprawić lub coś z tym zrobic aby móc znowu kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat :D

mam takie pytanie:

Dlaczego moge kręcić karte tylko na sterach 56.72, a na innych już nie? nawet jeśli spróbuje o 1 MHz obojętnie core czy memory (obojętnie jakim programem) to mam drastyczny spadek wydajności!!!! moja karta to asus 9570td czyli 5700 non ultra może wiecie jak ten błąd naprawić lub coś z tym zrobic aby móc znowu kręcić?

Pisałem o tym. Autobrake bardzo wielu posiadaczy tych kart ma te problemy. Pozostaje zmiana biosu lub stery 53.02 56.72 :P

 

wiem ze trzeba krecic i krecic ale ja na sterach 53.03 juz przy 470/670 mam arty

A jakie masz temp ?

 

Witam! Ja mam Geforce FX 5700 GIGABYTE GV - N57128D i podaje wyniki:

3d Mark 2001SE - 640x480 - 13199 pkt

3d Mark 2003 - 640x480 anizotropia na 1 - 4128 pkt

 

Powiedzcie mi czy to jest wynik dobry jak na moją konfigurację sprzętową?

Sterowniki mam Force Ware 61.77 i system Windows Xp.

Lol jak na 640 masz 13k to w 1024 będziesz miał 10k max :P

Ja takie wyniki mam na 1024 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...