Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomozcie, prosze.

Radek 9800 pro mi szaleje, wyrzuca blad vpu recover a czasem resetuje kompa. W nfsu2, hl2 i w roddicku czasem zawiesza gre, albo pojawia sie kolorowa kaszana na ekranie - tak po 2 godzinach. Zmnienilek chlodzenie na silencera 3 i nie pomoglo. Co sie dzieje, config jak w podpisie, tylko calosc odkrecona, komp prima przechodzi bez problemu - 7 godzin meczenia. Na steronikach cat 5.1 i cat 4.12 Reklamacje skladac czy co???

1255480[/snapback]

Sprawdz ustawienia AGP.Miałem podobnie dopiero zmiana z agp 8 na agp 4 wyeliminowała zawieszanie się kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moje nowe chłodzenie na którym mam 470 bez artów (Zależy jaka gra) ale 460 to każda.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A TO STARY RUPIEĆ :lol:

Dołączona grafika

Edytowane przez Bartekx16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły patent, muszę przyznać! :D

Ten wentyl na dole obudowy to 80mm czy 92mm, bo coś niedowidzę? I na ile obrotów?

 

Ja postawiłem Arctic Fan 3 na Sound Blastrze, który jest o 4 sloty oddalony od AGP a o 3 od Silencera - dzięki konstrukcji tego wentylatorka nie musiałem wydobywać z rupieciarni żadnej starej karty na PCI i wierić w niej dziury (btw. może taki patent u ciebie by się przydał? ;)). Wentyl przymocowałem na maleńkich rzepach, żeby móc spokojnie kłaść obudowę czy nawet ją przenosić bez ryzyka wędrówki Arctica w nieznane ;) Temp. spadła o parę stopni, ale OC nie wzrosło - takie już mam GPU i musiałbym robić V-moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster oto link: 1257764[/snapback]

Wielkie dzięki!

Szczerze mówiąc spodziewałem się jakiś kombinacji z ołówkiem :) Ale chyba uda mi się zrobić bez śladowego moda za pomocą chaczyków (smd grabber).

 

Tak wygląda moje nowe chłodzenie na którym mam 470 bez artów (Zależy jaka gra) ale 460 to każda.

1259088[/snapback]

460? Bez modów jak widze na fotce?

A chłodzenie....jak sadzisz - dużo lepiej się sprawuje ten zalman niż orginalny cooler?

Ponieważ mam złotego zalmana i cooler herculesa. I właśnie ten drugi siedzi u mnie na chipsecie (na GPU jest Silencer), co prawda wygląda ładnie, ale skoro zalman mialby być lepszy... :)

 

BTW. Jak sądzicie - na r9800 lepszy zalman złoty, czy Vga Silencer rev.1, ale z własnymi szlifami radiatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo.. czyli sie jednak da.. =)

bo to tej pory to mi sie wydawało że albo wb albo silencer albo jakies cuda na kiju ;)

9100 chłodziłem właśnie w taki sposób ale tego sie bałęm..

 

musze jakiegos fajnego radiatorka poszukac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie cooler standardowy na 9800PRO mi zaczoł brzęczeć przez 15sekund po włączeniu koma, pozniej się uspokaja, dodam że charczy tylko jak komp nie działa dłużej jak 1,5godzinki, a pozniej go włącze. Jak się go palcem na chwile zatrzyma i puści to śmiga bez brzęczenia.

Co może być tego powodem ??

 

Oto foto karty

Dołączona grafika

Dodam że karta nie ma pół roku nawet !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

czy ktoś się orinetuje ile kosztuje w stanach Sapphire X800XT PE 256MB ? albo zna jakies adresy sklepów gdzie móglym sobie poszukać cen takich kart? szwagierka wraca z usa z kwietniu i zastanawiam się czy jest sens czekać. taką kartę można u nas kupić za ok 530$ w 2letnią gwarancją. obawiam się , ze tam kosztuje nie wiele mniej i bez gwary...

 

ps. jaki model XT PE na AGP jest najwyższej taktowany , najlepszy do o/c , ma vivo i sporo dodatkow? (i można go kupić w PL)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo ci sie oplaca.te karty nawet stanach sa ciezko dostepne i bardzo drogie.Jesli chcesz cos kupic w stanach to polaca sie brac jakiegos gefora jak nie dla siebie to zawsze mozna go opchnac z zyskiem.Np tego Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moje nowe chłodzenie na którym mam 470 bez artów (Zależy jaka gra) ale 460 to każda.

]http://img227.exs.cx/img227/181/ch322odzenie10ki.jpg

1259088[/snapback]

LOL

Masz ten sam patent co ja zanim kupiłem Silencera :lol:

Edytowane przez Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem tu nowy jak widać B) Mam problem. Ostatnio kupiłem grafe Radeon 9800 PRO ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40258686 ), wstawiłem do kompa a tu czarny obraz. Resetuje biosa, przestawiam FSB proca na default - 166 i znowu czarny obraz. Jeszcze raz reset biosa, znowu na 166 i nic. Na 133 rusza ładnie. 140 łapie wiechy w 3DMarku. 150 wiecha przy ładowaniu windy. Przypuszczam że to wina zasilacza (serwisanci nie wiedza co to). Poniżej opis mojego kompa:

 

Procek Athlon T-bred 2600 (12,5 x 166) teraz: 12,5 x 133

Pamiątki Seitec 2 x 256 DDR400

Płyta MSI KT4 Ultra MS-6590 (zabytek :D )

Grafika teraz: Radeon 9800 PRO przedtem: GeForce FX 5500

Dyski Barracuda 120GB i Samsung 120GB

CD-Rom Asus, nagrywara DVD Lite On

Sieciówka jakaś tam, karta do obróbki wideo

Zasilacz Megabajt 350W

 

 

Jakbym czegos nie napisal to powiedzcie to dodam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co proponujesz... tylko w przedziale cenowym do 300 zł bo wypłukałem sie na karte :mur:

1261412[/snapback]

Chieftec 420-302-Df. Tylko sprawdź wpierw może na innej zasiłce czy nie będziesz miał zwiech, pozycz od kogoś bo nie jest pewnie, że to wina zasilacza, ale fakt faktem ,że jakiś bardziej ambitny zasilacz by ci sie przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie:

czy wzrost wydajności po zamianie 9800XT na X800XT PE bez wymiany reszty (konfig z podpisie) da zamierzony efekt?

czy może konieczna będzie zmiana na adm64? ;)

putam serio, może ktoś ma bartona 2500@3200 i upgradował grafe na taka jaka ja chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze Was O Pomoc:( Nie Moge Sobie Porawdzic Z Podłaczeniem TV Do Komputera:( Przestudiowałem SZUKAJKA Wasze Forum I Infojama.pl I Nadal Nic:( Prosze Was,Nielekcewazcie Mojego Postu:( Chiałbym Już To Uruchomić:( Morduję Się Od Rana:(

Prosze O Pomoc.....

 

Sprawa Wyglada Tak:

Mam karte Radeon 9800PRO(Omega Drivers v2.5.97a). Kupiłem Dzis Na Giełdzie Kabel SVIDEO+Dzwięk---->>EURO Z Pozłacanymi Końcókkami I Wyglada Na BDB Jakości. Długość 15M.

Podłaczam Do TV do EURO i Do KOMPA Do Karty...KOMBINUJ Z USTAWIENIAMI NA WSZYTKIE SPODOBY:( Wzorócja sie na innych formumowaczac:( I NIC:( ZA CHOLERE NIC:( Nie Ma Obrazu.

Rano Gdy Coś Tam ustawiłem To Pojawił Sie Dzwięk...Ale Potem Coś Zminiłem I Zniknoł:(

 

BŁAGAM WAS:( Zawsze Mi Pomagaliście...Teraz Też Licze Na Was:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce ekrany, poniżej monitora powinien być wykryty telewizor.

W lewym górnym rogu prostokącika symbolizującego telewizor masz przycisk ON/OFF którym uaktywnisz przekazywanie obrazu na TV. Na tym samym polu masz jeszcze dwa przyciski ktorymi możesz przełączyć TV na ekran podstawowy lub klon.

Aha, telewizor na AV :wink:

 

Możesz także spróbować odłączyć zupełnie monitor i wystartować z samym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta grafiki to Radeon 9800 Pro HiS Excalibur 128 MB DVI + tv-out ICE-Q system winME Problem polega na tym, że w grach tylko w grach trochę pogram i zwiecha. Czyli stop klatka albo wychodzi do win. Nic nie kręcone. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Zły Klaun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły klaun miałem to samo po zmianie chłodzenia na chipsecie. Zmienilem na pasywne ale lipa. Grzał sie i wiech łapał cały czas. Dołozyłem do tego wiatraczek i jest cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie Nie Wykrywa Mi TV:(

 

BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(BŁAGAM WAS....POMÓZCIE MI:(

 

TU MOZECIE ZOBACZYC JAK WYGLADA SPRAWA ZEBY TEGO JESZCZE RAZ NIE PISAŁ:(

 

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=52090

 

BŁAGAM POMÓZCIE:( BO Z InfoJamy Chyba Nie Dadza Rady:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma ten twoj TV?? Bo wez pod uwage ze starsze nieco telewizory nie zawsze radza sobie z obrazem puszczanym przez S-VIDEO ja tak wlasnie mam.

 

Mam w domciu 2 TV u siebie w pokoju i 1 u rodzcow. Po zakupieniu tej cudownej grafiki i zrzuceniu z 10 pietra mojego bylego RADKA 9200 :D zakupilem na giedzie elektr. taki wlasnie kabel jak ty masz; czyli S-Video/Audio Chinch<--> Euro. Podlaczylem pierw do sojego TV Sony 21' (ma ok. 7 lat) i kompletny brak obrazu :(

 

Pozniej podpiolem do tego rodzicow Thomson 28' (ma ok 2 lat) i obraz byl ,ale czarno-bialy :? mimo ze prawidlowo ustawialem system PAL/NTSC zarowno w sterach jak i w TV. Na tych samych ustawieniach podpialem pod zykly chinch<-->euro i na obu telewizorach byl obraz w kolorze 0 problemow.

 

Moja rada podepnij pod zwykly chinch a nie S-Video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma ten twoj TV?? Bo wez pod uwage ze starsze nieco telewizory nie zawsze radza sobie z obrazem puszczanym przez S-VIDEO ja tak wlasnie mam.

 

Mam w domciu 2 TV u siebie w pokoju i 1 u rodzcow. Po zakupieniu tej cudownej grafiki i zrzuceniu z 10 pietra  mojego bylego RADKA 9200 :D zakupilem na giedzie elektr. taki wlasnie kabel jak ty masz; czyli S-Video/Audio Chinch<--> Euro. Podlaczylem pierw do sojego TV  Sony 21' (ma ok. 7 lat) i kompletny brak obrazu :(

 

Pozniej podpiolem do tego rodzicow Thomson 28' (ma ok 2 lat) i obraz byl ,ale czarno-bialy :?  mimo ze prawidlowo ustawialem system PAL/NTSC zarowno w sterach jak i w TV. Na tych samych ustawieniach podpialem pod zykly chinch<-->euro  i na obu telewizorach byl obraz w kolorze 0 problemow.

 

Moja rada podepnij pod zwykly chinch a nie S-Video

1263244[/snapback]

podpinam zwykłymi innymi kablami na 3 sposoby COMPOSITE,samo SVIDEO,EURO i nic....zadnych zmian...

 

mam 2......PANASONICA 21"(10l) i Panasonica 29" (1rok)....

Na tym starszym przyneijmniej słychac dziek.....a na nowym słychac lekkie charczacy cichutko dzwiek...

 

ja juz nie mam siły:( to jest dziwne:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...