Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz moj problem umknal gdzies niezauwazony, wywalilem go i napisze tu jeszcze raz :):

 

Hmm.

 

1. Zastanawia mnie jedna rzecz. Moglby ktos sprawdzic czy po wlaczeniu "Show 3D Render" w ATITrayTool na Medionie 9800PRO slychac jakies bzyczenie z kompa ? Nie wiem co to jest, czy to kondensatory na plycie glownej, czy na grafie wlasnie. Nie pamietam jak to byla na 9600TX, ale watpie, bo wtedy bym to chyba slyszal. Na tym Medionku mam delikatnie wygiete niektore kondensatory (widac na zdjeciach, ktore dalem wyzej), bo taka ja kupilem, ale nie wydaje mi sie zeby cos takiego moglo cos tu zmieniac. W 3DMarkach nie ma czegos takiego, chociaz jak sie przystawi ucho i naslucha to cos tam cichutko podczas wysiwietlania grafiki telikatnie bzyczy, ale ciezko mi zidentyfikowac czy to na grafie, czy na plycie. Normalnie tego nie lychac, ale w tym "Show 3D Render" w ATITrayTool jest glosne. Naraznie nie zaobserwowalem czegos takiego w innych programach.

 

2. Jak to jest z tymi pamieciami na tej grafie ?? Niby 2,8ns i powinny isc na dzien dobry na 700NMhz, a jak dalem na 620@680 to byly powoli male arty w 3Dmark 2003.

 

3. Tez sie wam ta grafa tak grzeje ? Nawet na standardowym taktowaniu pamieci, jak sie je dotknie podczas jakiegos 3DMarka to po paru chwilach normalnie parza <_< Wlasniwie nawet ja chwilke przytrzymam reke na samym PCB to zaczyna parzyc. Slyszalem, ze 9800 to niezle grzejniki, ale ze az tak ? Moze ten wetylator na 7V to jednak za malo ? Rdzen nie jest az tak tragicznie cieply, a karta dziala stabilnie, ale jest kurde niezle goraca. Czegos takiego to raczej nie porasuje :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 - nie wiem nie mam Mediona ;)

Ad.2 - 2,8 mogą to być, ale mogą być niedovoltowane dlatego mogą się nie kręcić - podobna sytuacja jest na 9800np

Ad.3 - niestety ten typ tak ma i te pamięci się grzeją ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiec na chlodzonku mojej konstrukcji (na poprzedniej stronie) narazie mam na rdzeniu 430Mhz. Wiecej narazie nie daje, bo nie mam czasu :) Martwi mnie tylko to, jak ta karta sie grzeje. Z tego co widze to ona ma te same kondensatory, ktore byly na mojej wczesniejsszej Medion 9600TX (9500PRO), ale tamta karta byla prawie "zimna". Ta nawet bez rasowania jest niezlym grzejnikiem. Boje sie troche o te kondensatory, ktore nawet bez rasowania w 3DMarku poprostu parza jak sie chwilke reke przytrzyma :angry:

 

Troche tez mnie denerwuja pamieci, bo bez radiatorow moge dac max 680, zeby artow nie bylo. Mam nadieje, ze ta sytuacja z pamieciami sie poprawi po zaloeniu jakiego radiatora :? Jak to wyglada u innych uzutkownikow Mediona 9800PRO ? Czytalem wczesniejsze strony, ale w sumie o grzaniu sie karty nie bylo za duzo(czyt. chyba nic). Aha, dodaktowego zasilania nie podpinelem, bo karta dziala jak najbardziej stabilnie (nie sadze, zeby to mialo wplyw na rasowanie sie pamieci, bo rdzen idzie jak zloto).

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwisz sie ze rdzen sie grzeje :| a ne pomyslales ze ma pewnie ze 2x wiecej tranzystorow niz taki 9500pro

pamieci masz niedovoltowane skoro nie chca chodzic nominalnie i koniec;]]

1378002[/snapback]

1. Jakie 2x wiecej tranzystorow ?? Z tego co pamietam to 9500Pro mial 107mln, a ten ma 110mln, a to chyba nie jest az tak kolosalna roznica. Rdzen wiadomo, ze sie grzac musi, ale nie cala karta, ktora podczas testow nawet nierasowana potrafi sparzyc. Probuje sie dowiedziec czy to jest normalne na 9800PRO, bo pierwszy raz mam stycznosc z ta karta, a moja wczesniejsza 9500PRO (tez Mediona) sie nawet w polowie tak nie grzala.

2. Duzo wiecej pradu wsysa ten radek od mojego poprzedniego ? (tez Medion, ale 9500PRO). Pytam, bo zaczelo mi cos cicho "bzyczec" z zasilacza, a zasilke mam razej mocna (to co w podpisie), nie podoba mi sie to bzyczenie, bo mimo, ze ciche to jednak sie pojawilo, a nie powinno byc nic takiego <_<

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie 2x wiecej tranzystorow ?? Z tego co pamietam to 9500Pro mial 107mln, a ten ma 110mln, a to chyba nie jest az tak kolosalna roznica. Rdzen wiadomo, ze sie grzac musi, ale nie cala karta, ktora podczas testow nawet nierasowana potrafi sparzyc. Probuje sie dowiedziec czy to jest normalne na 9800PRO, bo pierwszy raz mam stycznosc z ta karta, a moja wczesniejsza 9500PRO (tez Mediona) sie nawet w polowie tak nie grzala.

2. Duzo wiecej pradu wsysa ten radek od mojego poprzedniego ? (tez Medion, ale 9500PRO). Pytam, bo zaczelo mi cos cicho "bzyczec" z zasilacza, a zasilke mam razej mocna (to co w podpisie), nie podoba mi sie to bzyczenie, bo mimo, ze ciche to jednak sie pojawilo, a nie powinno byc nic takiego  <_<

1378905[/snapback]

1. Karty 9800 pro mocno sie grzeja, nic na to nie poradzisz, chociaz pojecie "mocno" nie jest pojeciem jednoznacznym. Mialem kilak roznych 9800 i z tego co zauwazylem wszystkie sei dosyc mocno grzaly, na poczatku sie tym przejmowalem, pozniej sobie odpuscilem :)

 

2. Mi tez tak samo bzyczy, to chyba sa jakies kondensatorki z plyty glownej, pierwszy raz to uslyszalem jak zamiast GF 4 Ti wlozylem 5950 Ultra :), czyli podsumowujac duzo wiecej - mi taki 9600TX tez nie piszczal ;)

 

Na medionie tez mi piszczy.

 

Tak z ciekawosci: od kogo kupiles karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeona 9800 Pro HiS Excalibur 128 MB DVI + tv-out ICE-Q

 

Jak używka ,pewnie z rok czasu ma :/ to max 450-500zł

za 600zeta z groszem kupisz nowke + 60zeta za chłodzenie

 

Znam takich co potrafili Radka 9800pro wyrwać za 390zł

jak ktośma kase na grafe za 1400zł to nie będzie sie zbytnio targował

przy odsprzedaniu Radka9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci: od kogo kupiles karte?

1378955[/snapback]

Kupilem do jakiegos typa z allegro. Michaldoom chyba, czy jakos tak. Kupilem jako uzywana, ale nie dlugo, bo tylko 2 miechy. On tez na allegro kupil wczesniej nowa, ale nie wiem od kogo. Dalem 400zł (bez przesylki, bo odbieralem osobiscie).

 

Kurde, a wracajac do tych kondensatorow, to one naprawde daja niezly koncert podczas testow. Martwi mnie to troche, bo mam cichego kompa i slysze to dosyc wyraznie. Ciezko mi jest to zlokalizowac, czy to na karcie, plycie czy z zasilacza. Jesli by to bylo na karcie to odrazu bym ja opchnal, bo wole nie ryzykowac :? Moze to jest normalna na tych kartach z wyzszej polki, ale naprawde pierwszy raz taka mam i kurde martwi mnie to troche :mur:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem do jakiegos typa z allegro. Michaldoom chyba, czy jakos tak. Kupilem jako uzywana, ale nie dlugo, bo tylko 2 miechy. On tez na allegro kupil wczesniej nowa, ale nie wiem od kogo. Dalem 400zł (bez przesylki, bo odbieralem osobiscie).

 

Kurde, a wracajac do tych kondensatorow, to one naprawde daja niezly koncert podczas testow. Martwi mnie to troche, bo mam cichego kompa i slysze to dosyc wyraznie. Ciezko mi jest to zlokalizowac, czy to na karcie, plycie czy z zasilacza. Jesli by to bylo na karcie to odrazu bym ja opchnal, bo wole nie ryzykowac  :? Moze to jest normalna na tych kartach z wyzszej polki, ale naprawde pierwszy raz taka mam i kurde martwi mnie to troche  :mur:

1379654[/snapback]

A on kupil ode mnie :). Bardzo tanio sprzedal, zwazywszy na to, ze kupil ja chyba za 599 zl.

 

Nie martw sie piszczeniem, bo ja teraz mam 9800 pro AIW Sapphire i tak samo mi piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie piszczy ,ale gdy testowałe m na maxa moje Mobo to przy wysokich

ustawieniach HTT powyżej 310MHz co nieco piszczało ,

nie wiem dokładnie czy w zasiłce czy na mobo

Takie piski to napewno oznaka przeciążenia ,więc ostrożnie

na dłuższą metę cos napewno PADNIE !! :/

w najlepszym wypadku trza będzie kondziory zmienić

 

w najgorszym sprzęt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800pro sapphire - lekko sobie piszczy, a usłyszałem dopiero po zmianie chłodzenia na zalmana700, wcześniej było zagłuszane przez orginalnego wyjca. Podejrzewam, że normą jest małe piszczenie - jest to na tyle wysoki / cichy dźwięk, że większość osób go nie słyszy. Tego 9800 tylko ja słyszę a paru osób już się pytałem, czy coś słyszą......

Piszczą nie kondensatory lecz cewki (w stabilizatorach napięcia, a w zasadzie to ferrytowy rdzeń tych cewek). W 9800 jest to bardziej słyszalne niż w tańszych kartach chyba dlatego, że układy zasilania karty są bardziej obciążone.

 

W zasadzie, to dużo sprzętu elektronicznego cicho sobie piszczy (czasem trudno określić czy to piszczenie czy syczenie) - monitory, telewizory, zasilacze, komputery.... Bardzo zazdroszę ludziom, którzy tego nie słyszą.

Ciekawostką jest, że ostatnio odkryłem, że moja myszka - logitech mx510 też cichutko piszczy :( , na szczęście trzeba przytknąć ucho do obudowy żeby to usłyszeć.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z swoją karta graficzną Radeon 9800 pro oznaczona jako Medion 9800 XL . Jak ją wepne to pochodzi z 1 minutke i artefakty wyskakują no i potem jest tyko czarny ekran. Mam p4 2,8ghz i płyte asusa P5P800. Ta płyta wymaga zasialacza który ma 24 piny. Ja mam zwykłego chiefteca 360wat z 20 pinami.Pewnie te artefakty pojawaiją sie bo są braki w zasilaniu. Jednak u mojego kolegi na 300 watowym zasialaczu ta karta chodziła dobrze. I mam takie pytanie bo na tej karcie jest miejsce na dodatkowe zasialnie. Na nim pisze Ony for non powered AGP slot. I jak bym podłaczył do niej to dodatkowe zasialnie to czy mogła by się saplić ta karta jak mam to dodatkowe zasialnie w agp. I czy by to pomogło. Bo jak nie to czy dało by coś jak bym kupił chiefteca 360 watowego ale już z 24pinami,czy raczej mocniejszego trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800pro sapphire - lekko sobie piszczy, a usłyszałem dopiero po zmianie chłodzenia na zalmana700, wcześniej było zagłuszane przez orginalnego wyjca. Podejrzewam, że normą jest małe piszczenie - jest to na tyle wysoki / cichy dźwięk, że większość osób go  nie słyszy. Tego 9800 tylko ja słyszę a paru osób już się pytałem, czy coś słyszą......

Piszczą nie kondensatory lecz cewki (w stabilizatorach napięcia, a w zasadzie to ferrytowy rdzeń tych cewek). W 9800 jest to bardziej słyszalne niż w tańszych kartach chyba dlatego, że układy zasilania karty są bardziej obciążone.

 

W zasadzie, to dużo sprzętu elektronicznego cicho sobie piszczy (czasem trudno określić czy to piszczenie czy syczenie) - monitory, telewizory, zasilacze, komputery....  Bardzo zazdroszę ludziom, którzy tego nie słyszą.

Ciekawostką jest, że ostatnio odkryłem, że moja myszka - logitech mx510 też cichutko piszczy :( , na szczęście trzeba przytknąć ucho do obudowy żeby to usłyszeć.

1380243[/snapback]

Usłyszałeś po zmienie chłodzenia na zalmana?? Może na VF700?? Pasuje on na sapphire 9800PRO?? Powiedz czemu nie kupiłeś Silicera rev.3?? 3razy tańszy a wydajność ta sama??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A on kupil ode mnie :). Bardzo tanio sprzedal, zwazywszy na to, ze kupil ja chyba za 599 zl.

 

Nie martw sie piszczeniem, bo ja teraz mam 9800 pro AIW Sapphire i tak samo mi piszczy.

1380123[/snapback]

Swiat jest maly :D Powiedz mi tylko czy sprzedales mu jako nowa? Chce oszacowac ile ona mniej wiecej ma :) W sumie to mozliwe, ze to on, bo on tez jest z Wrocka, a ja mieszkam pod Wroclawiem.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałeś po zmienie chłodzenia na zalmana?? Może na VF700?? Pasuje on na sapphire 9800PRO?? Powiedz czemu nie kupiłeś Silicera rev.3?? 3razy tańszy a wydajność ta sama??

1380672[/snapback]

Usłyszałem po zmianie ale dlatego, że orginalny coolerek świszczał zagłuszając to piszczenie a nie dlatego, że Zalman VF700AlCu piszczy ;) .

- Pasuje on świetnie i nie jest 3x ale 2x droższy a i to nie do końca, bo w komplecie jest zestaw 8 radiatorków bga. Niektórzy mówią, że te radiatorki są do d.... ale ja uważam, że są w porządku i jeśli nie myśli się o puszczaniu pamiątek więcej niż na ~ 380 MHz (760) to są całkowicie wystarczające. Oczywiście do extremalnego o/c są za słabe.

- Wentylator w zalmanie dmucha także na podzespoły karty chłodząc je - tego w silencerze nie ma.

- Jest uniwersalny - po zmianie grafy zostanie. (W przypadku siadającego wentyla w zalmanie można go dorobić ze zwykłego 70x70 a ponoć też z 80x80 - ale chyba to szybko nie nastąpi bo działa na 5V).

- A jeszcze po przeczytaniu tematu o padających radkach pod silencerem - podziękowałem mu całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówicie że VF700 jest dobrym wyborem do 9800PRO Sapphire?? A jak wersja będzie lepsza AlCu Czy Cu?? A i jakie radiatorki polecacie na BGA do dobrego OC jake bedą lepsze od tych, które sa w zestawie z VF700??

 

Może coś takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=47458335 ??

 

THX za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówicie że VF700 jest dobrym wyborem do 9800PRO Sapphire?? A jak wersja będzie lepsza AlCu Czy Cu?? A i jakie radiatorki polecacie na BGA do dobrego OC jake bedą lepsze od tych, które sa w zestawie z VF700??

 

Może coś takiego:

1380892[/snapback]

W porównaniu do AlCu przy Cu masz: 2 stopnie mniej, 30 zł mniej i 90 gram wiszące na karcie więcej..... Wybór należy do Ciebie.......

A co do radiatorków na bga to w zestawie są takie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=46516789 (te mniejsze rozchylone jak wachlarz) a te co podajesz są niewiele większe i raczej nie ma sensu dokupienie ich.

Jeśli już ma być sens to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=46826896

http://allegro.pl/show_item.php?item=47548834 - po odpowiednim docięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

 

Posiadaczy kart MEDION 9800 PRO proszę o zgłaszanie się do mnie na PW.

Czy interesuje Was Vmod na GPU i RAM z prawdziwego zdarzenia?? Jeżeli tak to proszę o tym napisać w PW.

 

Jeżeli będzie nas więcej niż 5(posiadaczy i zainteresowanych Vmodem), to spróbuję coś wymodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti----> Ciekawe czy takie zmieszczą sie pod VF700??

Ale moim zdaniem te co zapodałem będą lepsze od tych z zestawu VF700.

Co do tych Revolteców to właśnie sa drogie i niewiadomo czy się zmieszczą. A co do tych które zapodałem wcześniej moim zdaniem będą wydajniejsze od tych Zalmanowskich pomnieważ maja więcej tych antenek niż zalmanowskie. No wiecei tych precików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> Model

Wiesz, wydajniejsze może i troszkę będą - tylku tu rodzi się pytanie - po co chcesz je dokupić.

Jeśli żeby nie przegrzać pamięci przy normalnym użytkowaniu @ 720-760 - to bez sensu - wystarczą w zupełności te zalmany. Na tych czarnych może uzyska się z 0,5 stopnia mniej.

Żeby bić rekordy - też bez sensu bo za słabe - do moda i zwiększonego napięcia się nie nadają.

Więc po co wydać dodatkowo 35zł (8x3,5+przesyłka) ??

Poza tym, nie tylko powierzchnia się liczy - ważny też materiał i taśma termoprzewodząca. Jakoś do zalmanów mam większe zaufanie. A i na pewno pasują ;) no i są w komplecie B) .

 

Rzuć okiem tu:

http://pclab.pl/art14322-10.html

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja aktualna konfiguracja,

Msi-kt6Delta

R 9800 Pro

Athlon 1700+@2600+

2x256 @ 400Mhz

Dzisiaj odpaliłem c-s'a i ku mojemu zdziwieniu z 300 fps zrobiło się 30-100 :(

Więc restart bo komp chodził kilka godzin, znowu właczam i to samo :(, odpalam 3d marki 2001, 2003 i co :blink: szczena mi opadła w 2001 miałem *tylko* ~12000 punktów poprzednio ~18000, a w 2003 ~4956.

Uzywam sterów OMEGA najnowsze....

 

Możecie mi powiedzieć co jest ??

Wcześniej cały czas wszystko śmigało aż miło, to dzisiaj :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...