Skocz do zawartości
Korcz81

Dlaczego tak wolno defragmentuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałem swój pierwszy PC 11 lat temu to moja 486 defragmentowała dysk twardy pojemności standardowej jak dla tego typu komputera (250MB) w 20-30 minut. Później nadeszły czasy Windowsa 95, gdzie defragmentacja standardowego dysku twardego trwała około godziny. Następnie zapanował Windows 98, który z radził już sobie z tym zadaniem gorzej od Win95. Ale był ratunek, gdyż Speedisk z pakietu NSW dokonywal defragmentacji 10GB partycji w 30-50 minut. Niestety zapanowały czasu okrutnego Win XP, w którym defragmentacja 10GB trwa ładnych parę godzin systemowym defragmentatorem. Speedisk o dziwo to samo, równie ślamazarnie jak windowsowy standard. Polecany przez wszystkich Deeskeeper niewiele lepiej. Jeżeli nic się nie poprawi, to programy do defragentacji umrą za kilka lat śmiercią naturalną, gdyż nie wyobrażam sobie 2-u dniowego defragmentowania 100GB partycji Diskeeper defragmentuje mi 10GB(10% wolnego miejsca) partycję w czasie 9 godzin, więc ewidentnie jest coś nie tak. Może wiecie czemu tak się dzieje?

ps. witam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że u każdego sprawdzają sie inne programy do defragmentacji. Mi diskeeper niedość że połowe plików defragmentował ( reszty nie chciał nie wiem czemu)to jeszcze był niemiłosiernie wolny, podobnie rzecz sie ma z perfect diskiem, polecał O&O defrag 6, 6.5. Moim zdaniem jest nieporównywalnie szybszy od wyżej wymienionych, jestem nim zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra miala cos takiegousiebie w komputerze ( ona ma XP ). Przyczyna tego bylo to ze nie wylanczala antywirusa i kilku innych progrmaow ktore dzialaly w trayu. Sprubuj wylaczyc wszystkie programy jaki sa wlaczone ( w win 98 wystarczylo wcisnac ctrl+alt+del i pokolei wylanczac ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...