Skocz do zawartości
teuton

Zalman ZM80D-HP czy Arctic VGA Silencer rev.3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie to jest chyba bardzo dobre pytanie, mnie sie w kazdym razie nie oplacilo:) Mam silencera i jestem bardzo zadowolony i nie zamienilbym go/narazie/ na nic innego :)

Ja dokładnie tak samo :)

i ja takze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Zalman ZM80D-HP da się zamontować na radeon 9700(built by ati) bez żadnego problemu.Zależy mi na tym aby komputer był cichy przy lekkim podkręceniu karty staram się wywalić wszystki wentylatory.Teraz ten na kracie jest najgłośniejszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Zalman ZM80D-HP da się zamontować na radeon 9700(built by ati) bez żadnego problemu.Zależy mi na tym aby komputer był cichy przy lekkim podkręceniu karty staram się wywalić wszystki wentylatory.Teraz ten na kracie jest najgłośniejszy  :(

Z tego co mi wiadomo, z zamontowaniem nie będzie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmontowałem Zalmana+wiatrak 80x80 i o to moje temperaturki:

 

Idle - 58 stopni

Load - 65-67 stopni

 

Trochę dużo biorąc pod uwagę,że dodatkowo mam 3 wiatraki 80x80 w budzie 8O Martwi mnie to, że płaty są z lekka gorące :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmontowałem Zalmana+wiatrak 80x80 i o to moje temperaturki:

 

Idle - 58 stopni

Load - 65-67 stopni

 

Trochę dużo biorąc pod uwagę,że dodatkowo mam 3 wiatraki 80x80 w budzie 8O Martwi mnie to, że płaty są z lekka gorące :evil:

8O Rzeczywiście trocher dużo. U mnie jest 34C Idle i 39C Load. :twisted:

Może nie dokładnie dokręciłeś do rdzenia. Chociaż jak płaty są gorące to stawiam na wentyl. Ja zamontowałem na płatach Papsta 80x80 na 1500 RPM, a dodatkowo na panalu bocznym obudowy drugi Papst 80x80, ale na 1000 RPM (w zupełności wystarcza). Jaki masz wiatrak na płatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie dokręcił mocno do rdzenia to płaty byłyby letnie albo zimne (chyba) a jest wręcz odwrotnie :( Wiatrak mam założony na płatach tak jak OP-1

A może to wina rurek Heatpipe :?:

 

Co jest najbardziej zaskakujące to fakt, że w 3Dmarku03 wynik podskoczył mi z ~6000pkt na ~6400 na defaultowych ustawieniach 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie dokręcił mocno do rdzenia to płaty byłyby letnie albo zimne (chyba) a jest wręcz odwrotnie :(  Wiatrak mam założony na płatach tak jak OP-1

A może to wina rurek Heatpipe :?: 

 

Co jest najbardziej zaskakujące to fakt, że w 3Dmarku03 wynik podskoczył mi z ~6000pkt na ~6400 na defaultowych ustawieniach 8O

A czym kolega mirzy temperaturke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie dokręcił mocno do rdzenia to płaty byłyby letnie albo zimne (chyba) a jest wręcz odwrotnie :(  Wiatrak mam założony na płatach tak jak OP-1

A może to wina rurek Heatpipe :?: 

 

Co jest najbardziej zaskakujące to fakt, że w 3Dmarku03 wynik podskoczył mi z ~6000pkt na ~6400 na defaultowych ustawieniach 8O

A czym kolega mierzy temperaturke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to, ze samo chlodzenie wplywa na wynik. zaraz polece po tego zalmana i moze bede mial ponad 5K ;]

 

moze cos z przeciagiem w budzie masz nei tak.

Ja jak miałem R8500, to po zmianie zasilacza na lepszy wyniki w 3dMarku znacznie sie polepszyły :) ?Normalnie szok :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam żadnych przyrządów więc polegam jedynie na odczycie temp. które widać po przejściu do zakładki Overdrive.

 

Update:

Rozkręciłem Zalmana, przesmarowałem wszystko jeszcze raz-ale porządnie tak, że aż prawie pasta wyciekała :wink: i temperaturka spadła o 3-4 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam żadnych przyrządów więc polegam jedynie na odczycie temp. które widać po przejściu do zakładki Overdrive.

 

Update:

Rozkręciłem Zalmana, przesmarowałem wszystko jeszcze raz-ale porządnie tak, że aż prawie pasta wyciekała :wink: i temperaturka spadła o 3-4 st.

Hmm.... No nie wiem - słyszałem ten czujnik na karcie nie jest za dokładny. Ja mam wercje na PCB od Pro, więc tego czujnika nie mam. Do pomiarów uzywam Aerogata II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... No nie wiem - słyszałem ten czujnik na karcie nie jest za dokładny. Ja mam wercje na PCB od Pro, więc tego czujnika nie mam. Do pomiarów uzywam Aerogata II.

Też coś mi się tak wydaje :evil:

 

Przyczyna leżała najprawdopodobniej w rurkach - zauważyłem, że jeden z heatpipe`ów nie przylegał całą powierzchnią do płata. Oba końce rurki B były zgięte ku sobie więc musiałem je lekko rozgiąć żeby "sprężynowały".Po skręceniu go od nowa płaty są letnie, no a po dłuższym graniu ciepłe (ale nie gorące jak to było na początku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... No nie wiem - słyszałem ten czujnik na karcie nie jest za dokładny. Ja mam wercje na PCB od Pro, więc tego czujnika nie mam. Do pomiarów uzywam Aerogata II.

na 100% nie ma czujnika temp w 9800 PRO (laminat od pro)? modowales swojego 9800pro na XT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna wskazowka dla przyszlych userow od ZM80D-HP. Przy zakladaniu bloku bezposrednio na rdzen, starajcie sie dopasowac go nieco bardziej do srodka karty (a nie centralnie na shirma). DLaczego? W przypadku mojego szafira byla taka sytacja, ze po wlasnie tym centalnym umiejscownieu bloku, pozniej nie moglem prawidlowo podlaczyc tylniego platu, na skutek czego, odstawalby o kilka stopni od frontalnego (nie bylby rownolegly). Skonczylo sie na zakladniu od nowa, oczywiscie uwalilem sie w pascie : :evil:

 

A i jszcze jedna uwaga, zalecane zalozenie wiatraka w budzie i na zalmana, bo po graniu jako XT sie troszke jednak grzeje, tak na idle, to jest letni..:) lekko letni :)))

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, mam radka z podpisu, kupilem silencera, zadowolony montuje na karte a tu pyta, 10 stopni wiecej jak na seryjnym coolerze. Masakra ten silencer. Wogole niewypolerowany, zero!

 

Silencer nie moze byc wydajny, chocby przez swoja budowe, 1cm litego aluminium musi cieplo przebyc zanim dostanie sie do chlodzonych blaszek... jakies kompletne nieporozumienie konstrukcyjne!

 

Teraz sie usmiejecie, zamontowalem zalmana niebieskiego na NB na karte, przyczepilem papsta 4cm i 5 stopni mniej niz seryjny cooler ;]

 

Temperatury w load:

Cooler seryjny:39

VGA Silencer Rev3:49

Zalman NB::34 - tylko tutaj jest pasta OCZ Silver 5

 

P.S. Silencera sprzedalem ;]

 

tutaj fotki zalmana:

http://jasiek.danecki.net/1.jpg

http://jasiek.danecki.net/2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A) Żle zamontowałeś Silencera ( częsty przypadek ),

B) Nie posmarowałeś rdzenia pastą ,

C) Ja mam na Radku 9800 nie @ 35*C w idle ( Silencer rev.1 - najgorzej wypolerowany ) a on trochę lepiej grzeje niż Twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A) Żle zamontowałeś Silencera ( częsty przypadek ),

B) Nie posmarowałeś rdzenia pastą ,

C) Ja mam na Radku 9800 nie @ 35*C w idle ( Silencer rev.1 - najgorzej wypolerowany ) a on trochę lepiej grzeje niż Twój.

Tutaj sie mylisz kolego:

A] Dorbze zamontowalem

B] nasmarowalem pasta

C] 35 C w idle tez mialem, na high obrotach, a wtedy niestety silencera slychac, a z definicji (czytaj nazwy) ma to by silencer, silence=cisza. Obroty high nie przypominaja ciszy tylko suszakre do wlosow

D] moz mam po prostu felerny egz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi cfaniaku, co mozna spierdaczyc zakladajac Silencera?

jak jest się takim znawcom jak ty to można spieprzyć i od niemca się odwal bo on napewno wie lepiej wszystko niż ty :lol:

Kulturka, nie powiem. Hahaa.... A tobie o co biega? Pytal ktos o zdanie? O ile mi wiadomo to rozmowe prowadzilem z Niemcem a nie z Toba?

 

Jakim znawca? Ja zapytalem co konkretnie mozna spierdaczyc!

 

Co za typ... /ignore

 

P.S. poza tym nie wydaje mi sie, aby Niemiec potrzebowal adwokata ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ie wiem co mozna spierniczyc. moze masz shima wyzszego niz jadro, silencer nie jest wypolerowany, gluta zle usunales, zastosowales gowniana paste. mozna dlugo wymieniec.

 

jeszcze nie spotkalem przypadku, zeby ktos mial gorzej niz na std radiatorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi cfaniaku, co mozna spierdaczyc zakladajac Silencera?

jak jest się takim znawcom jak ty to można spieprzyć i od niemca się odwal bo on napewno wie lepiej wszystko niż ty :lol:

Kulturka, nie powiem. Hahaa.... A tobie o co biega? Pytal ktos o zdanie? O ile mi wiadomo to rozmowe prowadzilem z Niemcem a nie z Toba?

 

Jakim znawca? Ja zapytalem co konkretnie mozna spierdaczyc!

 

Co za typ... /ignore

 

P.S. poza tym nie wydaje mi sie, aby Niemiec potrzebowal adwokata ;]

Tak sam siebie spytałem nie będe dalej prowadzić rozmowy z tobą bo to się może skończyć punktami karnymi i szkoda mi czasu sprawdz wszystko jeszcze raz a nie się pytasz co spier jesteś w końcu znawca i master :lol: co jak chcesz wiedzieć to idz do wróżki niech ci powie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shima ni ma ;]

 

gluta do czysta wyczyscilem... chcesz foto?

 

pasta jaka by nie byla to nie powinno byc az takiej duzej roznicy temperatur, roznica miedzy pastami powinna byc do 5C.

 

Nawet przyjmujac roznice 10C pomiedzy pastami to i tak w teorii silencer wyrownywalby wynik z seryjnym coolerem.

 

P.S.

jesteś w końcu znawca i master

gdzie ja to napisalem?

 

P.S.2 jakbys czytal uwazniej silencera sprzedalem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniecacie się Silencerami i Zalmanami , a i tak - Aerocool VM-101 a po nim Be-Quiet Polar Freezer są teraz najlepsze . Najbardziej śmieszy mnie Thermaltake® Cooler VGA Giant III eXtreme . Wiatraki po 9 000 obr./min. ,a pod nimi brak żeberek ( finów ) bo zostały wycięte przez producenta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat znów aktualny... :) minęło troche czasu od ostatniego posta

Ja też stoję przed wyborem chłodzenia na 9800pro na pcb xt, więc :

 

Myslę nad VGA silencerem rev.3 lub Zalmanem ZM80D-HP

z tego co widze to wszyscy prawie wybierają Silencera, który kosztuje 41.50,

ale brakuje mu chłodzenia pamięci, jeżeli bym kupował to jeszcze REVOLTEC BGA RAM Freezer Cu kosztujące ~55zł, taki zestaw kosztował by nie całą 100, ale denerwuje mnie to, że nie ma jeszcze żadnego bocznego nawiewu na radiatory od

pamieci, dlatego chciałem się was zapytać jeżeli ktoś ma, to na ile pamięci podkrecone

i jak bardzo się grzeją te radiatory, może nawiew nie jest konieczny :rolleyes:

ciekawe jak się pamięci bez tego będą kręciły w lato

No i jest jeszcze oczywiście Zalman ZM80D-HP, który kosztuje 120 zeta,

to troszkę wiecej :) ale za to on ma już radiatory na pamięci, niestety do 9800pro

jest wymagany wiatrak ZM-OP1 co zwiększa koszt o 35zł... czyli róznica w cenie

do silencera to około 50zl, dużo ale wiatrak już chłodzi radiatory na ramach itd,

do tego wykonanie jest dużo lepsze od silencera...

 

Wiec mam do was pytanko, czy warto płacić tyle hajsu za tego Zalmana, czy

Silencer wystarczy, z tego co widziałem na Zalmanie temp są 3-4 st nizsze

Zalman Op1 na high ma 33 dBA a Silencer na high ma 25 dBA

czy Zalman jest lepszy od Silencera ?

Jest ktoś kto testował oba chłodzenia ??

 

Pytam, bo naprawde nie moge sie zdecydowac .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak

zalmana a na to wieje 120mm puszczone na 7V to jest nie cale 1000rpm

smarowany jest roznymi pastami

centralnie w stykach z rdzeniem ac5, a na dlugosciach dodana pasta i thermalrightem

w tej chwili radiator jest lekko cieply, jak gram jest cieply, bo jak to sprawdzam to w tym momecie nie wieje na niego wiatrak co powoduje jego grzanie ;P

zas co do pomairow to ne wiem

czy sa jakies programy do mierzenai temperatury ktos sie orjentuje ??

na radku 9800se sapphire

bo co do pomiarow areogatem II to nie jestem taki pewien bo

czujniaka nie wlozysz na rdzen tylko gdzies obok na kostce najblizej, a to juz jest roznica X stopni zatem cholera wie

ale ja polecam zalmana najlepiej + jakis wiatrak centralnie na niego wtedy napewno nie zawiedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...