Skocz do zawartości
[cahe]

s3virge i problemy...

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy moj GF4Ti poszedl pod mlotek mialem karte Matroxa 4MB (fajny, ostry obraz), ale niestety karta zastrajkowala i sie zjarala. Pozostal mi do wyboru S3Virge lub nic (wybralem to pierwsze). Od kilku dni uzeram sie z karta, poniewaz zawiesza ona caly komputer po wejsciu do Windows w losowym momencie (od 10-30 sekund po wpisaniu hasla). Mysz sie nie rusza, klawiatura nie reaguje - dead na calej linii. Problem rozwiazal Tryb VGA (640x480x16 kolorow), ale nie da sie pracowac w takiej rozdzielczosci (a jednak :/).

 

Macie moze jakies sugestie? Probowalem karte wkladac do roznych portow PCI, wymienilem nawet plyte glowna (na taka sama, mam 2 ;-))! Karta dziala dobrze w innym komputerze (Albatron KX400@Duron 1600).

 

Moj konfig: Abit AI7, P4 2,4Ghz@3,2Ghz (probowalem odkrecic - wynik taki sam), 1GB RAM DDR 400, zadnych innych urzadzen w slotach PCI lub AGP, Zasilacz Chieftec 420. Najnowszy BIOS do plyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bueheee %-)

???

 

Dodam jeszcze tylko, ze system to Windows 2000 i ze testowalem inna karte (ten sam model) i takze nie dzialala. Pamiec na karcie nie jest rozszerzana. Moja karta u kolegi na 2000 i XP dziala poprawnie - jego karta (wlasnie ten sam model) u mnie wisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnie 2 strzały :wink:

1. Nie podpiąłeś czasem wyjścia TV-Out i monitora na raz. Pamiętam że mój virge też wtedy się nie wyrabiał, żeby obejrzać film, trzeba było wyłączyć kompa, odpiąć monitor i podpiąć TV-Out. Po takim zbootowaniu chodził oki, ale zawsze tylko na 1 wyjściu, 2 wyjścia równolegle powodowały zwisy.

2. Odinstalowałeś stery z poprzedniej grafy :?:

Więcej Ci niestety nie pomogę, 0 innych koncepcji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mialem te same problemy z S3 Virge jeszcze 3 dni temu.

 

Niestety musze cie zmartwic - probowalem niemal wszystkiego i jedynym sposobem na brak zwisow OS byla wymiana S3 na GF2MX  :?

Eh... szkoda. Moj kofany gf4 mx gainwarda z pamiatkami 3,6ns (bedzie krecenie :twisted: ) przyjdzie dopiero w piatek :/. Powalcze jeszcze chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!!!!

tez mialem problemy z 3virgem jak czekalem na mojego radoslawa, a problem byl mianowicie podobny tylko ze iweszal sie poi okolo 5 min w rozdz. 1024. Kilka razy tak sie zwisnol przelecialem wszystko co bylo mozliwe i w koncu okazalo sie ze w 1024 za mocno sie grzeje przyklejilem na niego radiator i pomoglo przez 2 tygodnie nie bylo zadnego zwisu.

mam nadzieje ze pomoge cos

pozdrowko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc - problem rozwiazany przez uzyszkodnika kiaad z forum PClab (wlasciciela takiej samej karty).

 

Dla zainteresowanych - nalezy przesunac pasek przyspieszenia szprzetowego (wlasciwosci ekranu -> ustawiania -> zaawansowane...) maxymalnie w lewo (brak przyspieszenia sprzetowego). Dziala jak marzenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...