Skocz do zawartości
microfon19

problem z lilo !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem ze byl ten temat juz poruszany ale ja nadal szukam wyjscia z sytuacji.

Mianowicie:

 

Mam 2 dyski: jeden 80 GB , drugi 13, ta 80 jest PRIMARY i sa na niej 2 win a 13 SLAVE i mialem na niej lionucha. Po odinstalowaniu linuxa wszystko wporzo oprócz lilo ;/

 

 

Próbowałem juz z płytami z win 98, XP, wpisywalem juz fdisk/mbr i fixmbr i NIC NIE POMOGŁO ! ! !

 

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux był zainstalowany na tym 13 GB który jest na slave. A gdzie jeszcze mozna zainstalowac lilo? Ja instalowalem Mandrake 9.1 i przy koncowej konfiguracji byl w symie wybor gdzie ma sie zainstalowac i bylo tylko:

 

dev/hda1

dev/hda3

dev/hda5

dev/hda6

dev/hdb1

dev/hdb3

 

Ja wybralem jeden z hdb tylko nie wiem który, zresztąteraz to juz chyba nie ma znaczenia bo mam go niepodzielony na partycje i sformatowany pod fat32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lilo nie trzeba isntalowac w mbr, mozna zaisntalowac w pierwszym sektorze partycji linuxowej - dlatego zadalem to pytanie.

Nadal nie widze w czym masz problem - nie zadales pytania.

Nawet skoro masz lilo w mbr na slavie to nie powinien sie odpalac skoro masz na primary xp - z tego dysku po prostu powinien startowac komp.

Wiec napisz w koncu co ci sie dzieje z tym lilo i co chcesz z nim zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...