Skocz do zawartości
3bynio

(MOD) ASUS FX 5900 XT

Rekomendowane odpowiedzi

mafia35 masz jakis wogule przyrost w benchmarkach lub grach

bo ja nie mam zadnego i co ciekawe 3dmarki spadly mi z 5800 do 5650

po zapuszceniu 5 razy aquamark3 z ustawieniami na maxa zaczely pojawiac sie artefakty

chyba dam sobie spokuj z podmianka biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz FXa a to syf i szrot niemiłosierny.

Przepraszam, ze nie wniose nic do watku, ale chcialem cos napisac.

 

Slabo mi sie robi jak czytam tego typu wypowiedzi. Gosc wydal na karte ponad 900zl, a taki Yasiu wciska mu teraz, ze ma syf, a nie karte.

 

Wszyscy wiemy, ze NV dala ciala z seria FX jesli chodzi o PS 2.0 (bo VS 2.0 jest juz bardzo szybki, co widac na niektorych testach), a nawet jesli sie pojawi osoba ktora tego nie wie, to nalezy jej to wytlumaczyc, a nie mowic, ze ma syf, a nie karte, bo to nie prawda.

 

Wiec apeluje - wstrzymajcie sie od mieszania z blotem calej serii FX, jesli nie podacie przy tym rzeczowych argumentow (ktore wszyscy znamy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie cahe. O szrocie mozna mowic gdy sie wypowiadamy na temat rodziny FXów od 5200 do 5700LE! Wszystkie karty w zwyz sa ok, a ta karta co mam w podpisie ma identyczne osiagi (u mnie) co R9800se@pro. Takze napewno nie jest to szrot :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chyba chodzi o to, ze wyksztalcila sie pewna NVfobia... przez te wszystkie najazdy ATIfanow (nie koniecznie fanatykow) na to, ze NV oszukuje... ze nizsze wyniki, ze mniej klatek, ze kombinacje w sterownikach, etc. Prawda jest taka, ze w tej chwili oszukuja wszyscy (ostatnio zobaczylem oszustwa w jakiejs grze - symulatorze lotu - wpowadzone przez ATI - polegaly one na tym, ze np. usunieto czesc drzew z tla w celu zwiekszenia szybkosci). Takze np. walek ATI z mipmap levelami i wylaczanie tej optymalizacji po wykryciu programu testujacego... tak wiec nikt nie jest bez winy!

 

Wiemy wszyscy doskonale, ze NV nie popisala sie jesli chodzi o wydajnosc PS 2.0, a pech dla niej chcial, ze wlasnie PS 2.0 jest teraz najchetniej wykorzystywanym dobrodziejstwem DX 9. Tego juz nic nie zmieni, chociaz NV starala sie poprawic sytuacje przez wprowadzenie optymalizacji do sterownikow (oszukiwanie), ale czy nalezy sie temu dziwic? Czy NVIDI'a mialaby pozwolic sobie zbankrutowac, ale zachowac uczciwosc do konca? Tak moze zrobiliby niektorzy z Was, ale nie firma, która (jak każda) nastawiona jest na generowanie zysku.

 

Podsumowujac - 5900XT nie jest zla karta. Jest karta dobra, nawet bardzo (moim zdaniem). Gdyby nie pojawienie sie 9800SE, bylaby pewnie najpopularniejsza karta w tym przedziale cenowym (na szczescie dla NV sa jakies problemy z "modowalnymi" radkami czasami - patrzcie watek 9800SE@PRO Walka ze sciema)...

 

Co sie jednak stalo? Zaobserwowalem, ze po wyjsciu nowej generacji akceleratorow grafiki (o czym ciezko u ATI mowic, bo jest to bardziej to samo wysluzone, sprawdzone jajko co w R300 z lekkimi podrasowaniami, niz "nowa generacja") w dalszym ciagu (pomimo testow, ktore mowia same za siebie i CENY, ktora takze sklania do refleksji) istnieje tzw. NVfobia... niestety :-).

 

Troszke obiektywizmu ludzie! Wiadomo, ze w przedziale 400-500zł wybralibysmy (chyba wszyscy) R9550XT (jesli zalezy nam na nowej karcie z DX9), ciutke wyzej 9800SE@Pro lub 5900XT@Ultra (?), a jeszcze wyzej (1000-1100) Radka 9800Pro... natomiast jesli chodzi o przedzial 1500-1600 i 2200-2400 to sprawa jest dla wielu prosta (w tym drugim X800Pro, pomimo, ze ma 12 potokow i mozna zamiast niego dostac nowoczesniejszego 6800GT, ktory w wiekszosci testow wygrywa z X800Pro... (nie mowie o odblokowywaniu dodatkowym potokow - czesto utrata gwarancji))...

 

Generalnie chodzi o to, ze ludzie boja sie brac cokolwiek wyprodukowanego przez NV, bo zostana wysmiani (jak niedawno przez Yasia22)... ale coz - tak widocznie musi byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć w trybie Enchanced chodzi na 780mhz, a ja chciałbym dojść do

850mhz. Mam obawę czy dojdzie do tylu, ajeśli tak to czy mam podnosić pamięć co 5 czy 10mhz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...