Skocz do zawartości
3bynio

(MOD) ASUS FX 5900 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze do Yasiu 22, fx 5900 może to i syf ale na pewno lepszy od 9600 choćby podkręconego do nieba. Właśnie zamieniłem 9600 na 5900 i w życiu nie zamieniłbym się spowrotem.  

na benchmarku.pl to wyczytałeś?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale czuję różnicę w grach ( Painkiller, FarCry, Vietcong - tylko te mam na hdd na razie ) szczególnie kiedy robi się większa zadyma - dużo obiektów, zresztą nie ma co tłumaczyć - radek 9600 to 4 potoki i 128 bitów - wszystko jasne.

Na pewno lepiej mieć 2x4 i 256 pomijając zegary.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale czuję różnicę w grach ( Painkiller, FarCry, Vietcong - tylko te mam na hdd na razie ) szczególnie kiedy robi się większa zadyma - dużo obiektów, zresztą nie ma co tłumaczyć - radek 9600 to 4 potoki i 128 bitów - wszystko jasne.  

Na pewno lepiej mieć 2x4 i 256 pomijając zegary.

i tu masz racje. sam mam ta karte i chodzi wysmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie flash poszedł i nie mam problemów z agp i sba - agp jest dalej na 8 a sba włączone.

Działa na sterach asusa ( 56,72 ) i najnowszych omegach 53...coś tam.

 

próbowałem te nowe stery 61 i masakra karta zwolniła totalnie - wywaliłem od razu.

co to jest sba (sindband aressingu), do czego służy i gdzie to sprawdzić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze

czy na waszych asus 9950ge/se/5900xt/5900 itd po zainstalowaniu sterownikow 61.36, 61.71 i ogolnie wszystkich powyzej oficjalnych 56.72

spada wam wydajnosc mniejwiecej o polowe, w grach jest to samo

a na 56.72 sypia mi sie tekstury w far cry

myslalem ze jak kupie karte nvidia na calkiem nowym chipsecie to problemy w grach znikna, a tu duze rozczarowanie

poradzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu piszecie o arhitekturze 4x2...moze ja żle rozumiem..pewnie tak...

Zobaczcie tutaj:

http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...28TD&kat=&pkat=

 

ona ma 8 potków do 1 czyli 8:1

 

prosze o wyjaśnienie....

 

albo ta:

ta ma 8:8

http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...00XT&kat=&pkat=

 

nic juz nie rzumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MK-Mateusz: To jedno z oszustw nvidii, ktore wydalo sie jakis czas temu. Bo tak naprawde wszystkie fx-y maja 4 potoki, zle po 2 jednostki teksturujace w kazdym. Wczesniejsze wersje aidy i innych progsow wykrywaly 8x1, ale naprawde jest 4x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi sterami 6x.xx to może być tak że one wymagają dx 6.0c - gdzieś już czytałem że na NV do Far Cry trzeba mieć nowego dx-a i nowe stery - wtedy wszystko śmiga lepiej - nie mogę znaleźć nigdzie tego nowego dx-a c do zassania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze

czy na waszych asus 9950ge/se/5900xt/5900 itd po zainstalowaniu sterownikow 61.36, 61.71 i ogolnie wszystkich powyzej oficjalnych 56.72  

spada wam wydajnosc mniejwiecej o polowe, w grach jest to samo

a na 56.72 sypia mi sie tekstury w far cry

myslalem ze jak kupie karte nvidia na calkiem nowym chipsecie to problemy w grach znikna, a tu duze rozczarowanie

poradzcie cos

u mnie jest prawie identycznie, poza tym ze wydajność spadła o połowę (3D Mark 2001se z 13000 do 7000), gierki chodżą znacznie lepiej (przynajmniej FARCRY). jak ktoś coś wie o dx 9c dajcie znać.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie przykleje ze swoim problemem.

Zmodowalem swoja karte na FX 5950 Ultra i jest maly problem. Sztywno AGPx4 i wylaczone Fast Writes. SBA jest wlaczone.

Czy mozna zedytowac biosa? Wgralem bios'a z Winfasta. Probowalem wczesniej Gigabyte (dzialal-to samo), Asusa (nie dzialal wogole bios :-( referencyjny nvidii-karta sie sypala :-( no i wlasnie winfasta-dziala git tylko wlasnie ten problem :-() Tak wiec jak to mozna zmienic? O ile mozna...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, widze ze pytacie sie o zakladke dot. temperatury na grafie. Tez jej nie mialem (Asus V9950GE). Ale po zmianie biosu na FX 5950U zakladka pojawila sie i... dziala. Czyli czujnik jest. Temperatura na standartowych ustawieniach 5950ultra (475/950MHz) - 40 stopni.

A teraz czekam na podpowiedzi w sprawie AGP i Fast Writes :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafia35 dzieki za info, teraz wiem jakiego biosa wrzucic

czy jest jakas roznica miedzy biosem gigabyta a leadteka - oba dzialaja stabilnie?

na jakich zegarach chodzi twoj zmodowany geforce - moj sie kreci normalnie na 470/770 i nie wiem czy wytrzyma te 475/950

co do agp i FW poczytam na forum http://www.guru3d.com/ i jak by co dam znac, licze na to samo

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy Gigabyte a Leadtekiem w sumie nie ma roznic, ale jakos zostalem przy Leadteku :-) Jesli chodzi o taktowania to wyglada to tak: 475/950 ale jak podkrece pamiec na 1,01 GHz to karta juz wariuje i monitor sie wylacza :-( Takze te ustwienia chyba sa juz na max dla niej.

Ogolnie prawie wszystkie biosy pasuja (mialem problem tylko z oryg. nVidii). Tylko to AGP i FW... :-(

Z AGPx4 i bez FW w 3DMarku 2003 mam 5900pkt. Jak da sie przestawic gdzies w biosie to AGP i wlaczyc FW to powinno na luzie przekroczyc 6000pkt. :-)

Wtedy bede mial taki sam wynik co na Radku9800se@pro.

Dziwie sie tylko ze nVidia ma potoki 4x2 a R9800Pro 8x1 a u mnie osiagi sa niemal identyczne :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turkuć: Jesli masz Asusa V9950GE to raczej tam jest gpu fx 5900 a nie 5900XT. Masz taktowanie 400 czyli pelne 5900. XT ma 390MHz...

A to, ze normalnie podkrecasz karte do wartosci 470/770 to normalne. Po zmianie biosu na 5950U zmieniaja ci sie timingi pamieci - dlatego leca one na 950MHz :-)

Napisz cos na temat tego AGP i FW bo wnerwia mnie ten napis AGPx4 :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bios leadteka ( rev 2 ) powoduje zawieche w momenci wchodzenia do windy - lcd pokazuje ze nie ma sugnalu i komp sie resetuje

sprobuje jeszce z biosem gigabyta

co ciekawe speedfan 4.12 wykryl na mojej karcie od teraz czujnik temperatury, na osryginalnym biosie asusa pokazuje :

remote temp 41 C i local temp 39 C, ciekawe ktora z nich to temp procesora karty

jak odblokowac agp 8 jeszcze nie zanlazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom... Dokladnie tak jak mowilem... :-) A temp. procka to pewnie ta wyzsza :-D

Ja tez szukam i nie moge znalesc. Nie chce zakladac nowego topicu z tym problemem, ale jakos malo ludzi mi odpowiada. Wyslalem maila z zapytaniem do autora artykulu na pclab.pl (pisal o modowaniu wlasnie tych kart) co z tym AGP. Czekam na odpowiedz. Moze on cos bedzie wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziala z biosem gigabajta ladnie, tylko musialem zejsc z taktowaniem rdzenia z 475 do 470, po mordowaniu w aquamark3 wysypywalo artefaktami

sprobuje przesmarowac rdzen karty arcticsilver3 albo ARCTIC CERAMIQUE moze pomoze, ciekawe czy asus sie postaral i dal dobra paste

po zainstalowaniu 61.36 far cry wreszcie nie sypie teksturami!

mafia35 kilka pytan:

jak ci sterowniki wykrywaja optymale czestotliwosci, u mnie 467/934

czy twoja karta dzial w 3d na 475/950 czy sie bawiles zegarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,że jestem laikiem!!! ale każdy kiedys zacząć musi. Ściągnąłem bios Asusa i Gigabajta na fx 5950 ultra i po rozpakowaniu nie ma pliku z rozszerzeniem.bin, czy wystarczy zmienić rozszerzenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta chodzi w 3d na 475/950 ale moze pojdzie jeszcze z 20 Mhz... Probowalem walnac pamiec na 1,01 GHz. Niestety pokazaly sie arty. Sadze ze przy dobrym chlodzeniu by jeszcze poszlo :D

GPU narazie nie krece. Moze jak sie namysle i zaloze Silencera ver.3 (bo qrcze robilem przymiarki i pasuje :D) to cos pokrece. Jak narazie wnerwia mnie AGP i FW !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...