Skocz do zawartości
sector

house ! house !

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio przerzucilem sie na ostrzejsze rytmy :)

glownie marco bailey i cave no i wyzej wspomniany clarke  :P

Ave !

 

Za Clarke'a masz seta :P

 

http://sven.nero.free.fr/modules.php?op=mo...wdownload&cid=1

 

Dave ma prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e mixy :P Ale niestety przeszedl z Vinyli na CD :-(

BTW: Polecam set Umka z Mayday 2004 Budapest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa house to najwieksza pasc jaka mogla przyjsc z UK.

 

Konkretna muza to minimal,schranz, electro , czyli Alter Ego, Chris Liebing, Umek , Frank Biazzi , Amok, Viper XXL , Marco Remus , Legowelt , Autotune itd.itp. 

 

Co to jest house ? Wogóle do klubu sie taka muza nie nadaje...

TO tylko twoje zdanie. Wogole smutny jestes ze wpadasz sie w tym temacie gdzie wogole cie nie prosze o jakies komentarz odnosnie muzyki hous tylko o konkretne sety/albumy a ty tu z takim syfem wyjezdzasz. Kazdy ma swoj gust i w sumie hause sie bardzo nadaje na imprezy...

 

ty to qbass za to zapupisty znawca dj zebra dico to wypas house cytuje dalej paul okenfold i dj tiesto mauro piccoto i i ferry corsten black and jones i paul van dyke i dj tomcraft wypas muza tandeta na maxa a to co ty napisałęś to ja nie wiem co to za [ciach!] nawet jest więc się @ polecam g-pal ocean of blue(loudeast remix), rockwell somebody's watching me(mixy),joshua collins, silicone soul,hernan cattaneo,sebastian lager,kid creme,alexkid,situation 2wo,gus gus-david,brown&brown,circulation,hoxton whores,dr kucho belmondo rulez,king unique ,niektóre rzeczy subsky,dj chus,jon delerious no warning, ad finem if you fall mixy, i od cholery jeszcze ale musze iśc do pracy pozdro nie polecam dj tomcraftów, paul vad dyków, niemieckiego techno itp

tobie polecam troche popracowac nad wypowiadaniem sie bo w sumie nie do konca wiem o co ci chodzi. jednak jesli chodzi ci o to te tomcraft , dj tiesto oakenfold sa do (_o_) to proponuje jak koledzy wczesniej baranka w sciane ;-)

 

Co do muzyki typu shranz to nie mam pojecia jak przy tym mozna sie bawic ;-(

 

Co do fajnego housu to polecam bo ostatnio sluchalem:

 

Benny Benassi - Re Sfaction 1CD

VA - Ibiza House Vol.2 2CD

House Nation Classics - The Essential House Music Collection 3CD

Ibiza - The History Of House 3CD

VA - For Dj's Only House 1CD

VA - MOS Hard House Classics 3CD

 

wiadomo nie wszystko jest super, czesc piosenek lesza czesc gorsza ale wiadomo to standard ;-)

 

btw. nowe prodigy jes super ;-)) [dla tych co lubia sie czepiac to wiem ze to nie jest house ;-)

 

jonas dla ciebie norton/commander ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pete tong jest wporządku a dlaczego te tomcrafty są na szczytach przebojów dlatego że latają na vive cclub rotacje i inych takich więc mają szerszy dostęp do publiki nie chcę się tu z nikim kłócić ale poza tym to jest dział o muzyce hause a nie techno trance co ja ci będe tłumaczył(nie to że jakiś znawca jestem , wejdz sobie na pierwsze lepsze forum o muzyce house to wyśmieją ci dj tiesto, paul van dyke, tomcrafta bo to lipa na maxa(nie krzyczcie na mnie moja opinia) tanie niemieckie [ciach!]jo sorry za to nie mogłem się powstrzymać ale jak ktoś mi mówi zę tomcraft,van dyki itp są zajebiste bo są znane to wogóle n/c poza tym na jakich listach przebojów club rotation i mtv i viva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felus widze, ze masz duze ale do niemcow itp. wiec :

 

1. PvD gra lightowy trance i jakos to wszystkim odpowiada (swoja droga PvD jest z niemiec, a konkretnie z Berlina tylko sie przeprowadzil do USA).

 

2. Jakbys posluchal ostatni set Tomcrafta z Nature One to bys wiedzial, ze gral takie walki jak DJ Emerson & DJ Mahatma - Underground Funk , Vitalic - La Rock , Mauro Picotto - Taotek , DK8 - Murder was the bass.

 

W zyciu ww. walkow nie widzialem na viva club rotation , na mtv czy innej dennej TV.

 

4. To jaka muze robi jakis DJ nie znaczy , ze jest do [gluteus maximus]. Byles na jakiejkolwiek imprezie z udzialem PvD , albo Tiesto ?

Dla mnie niektozy ludzie, ktozy sluchaja house sa imho denni. Sluchaja house, bo to zwiazane z UK, a no UK jest TRENDY to trzeba tego sluchac.

Co widzicie w Housie ? To taki progresywny pop etc. z dodatkiem mocniejszego beat'u.

Zeby nie bylo, ze to tylko mi sie tak wydaje to popatrzcie na kluby z zach. krajów : Belgia : Techno/trance/minimal , Holandia : Hardstyle/techno/Electro . Niemcy : Techno/Minimal,schranz/Trance/Electro. Housy sa jedynie popularne w naszym porabanym kraju i w UK, a u nas w zasadzie glownie w centrum i na poludniu Polski.

Shit jeszcze brakuje a Drum'n'Bass'owcy sie zbuntuja i bedzie totalna lipa . Ten topic w zasadzie nie ma prawa bytu powinien byc w muzyce elektronicznej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej mag zaczynasz znowu te swoje smuty, przez ciebie zaraz wpadnie tu jakis moderator i pozamyka to i tamto. btw. jak ludzie moga ocenia house ? przeciez tego nie mozna ocenic ;-P kazdy ma inny gust i dla jednego to jest wypasione na maxa a dla innego plytkie jak piosenka DP ;-P a to ze jest zwiazane z UK to w sumie gowno mnie obchodzi :-/ jak cos jest fajne to slucham jak nie to wywalam do kosza i kasuje, nawet jakby mi sie ich troje podobalo, co jest niemozliwe, to tez bym sluchal chociaz wszyscy by mi mowili ze na forach z azerbejdzanu i burkinapasso wszyscy co sluchaja heavymetalu mowia ze ta myzuka jest do [gluteus maximus] i nie da rady sie przy tym bawic ;-/

zastanow sie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boże zacznijmy od tego wszytkiego co zreszta znaczenie ma małe, że to jest dział o muzyce house a dział z odpowiednią tematyką jest wyżej. Nie ma to tak naprawde znaczenia. Nie podobają mi się wywyższa wykonawcy nie mam nic do ludzi którzy jej słuchają bo też z 3, 4 lata temu też tego słuchałem włącznie z van dyke i tiesto i mi się bardzo podobało. Jednak uważam, że tacy wykonawcy jak paul van dyke czy tomcraft ze wskazaniem na pozycje nr 2 nawet jak na muzykę trance techno czy jakkolwiek nie są najwyższych lotów moja opina ktoś mysli inaczej to spox.więc cała ta dyskusja jest bezsensu jeden lubi britney spears inny metal różne gusta. house jest według mnie zajebista muzyka, ale ci wykonawcy tu nie pasują. pokój bracia a ci wykonawcy i inii bardzo często można ich i podobnych zobaczyc na vivie i mtv w programach o muzyce klubowej a na ich koncercie napewno jest zajebiście jak ktoś lubi wywyższą muzykę a o jakiś zajawkach na uk to nic mi o tym nie wiadomo może nie jestem trendy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Od niedawna naszła mnie ochota na skompletowanie sobie wszystkich, bądź większości płyt, które kiedyś (a było to z 10 lat temu) bardzo mi podobały się. Przez różne wypadki życiowe je utraciłem.

I tutaj zwracam się do was z prośbą.

 

Płyta ogólnie w temacie wątku, może ktoś z was się na nią natknął, kilkanaście kawałków na płycie bądź dwóch nie pamiętam, wiem że porobione są płynne przejścia miedzy kawałkami i zauważalnym efektem prawie zawsze powtarzającym się przy łączeniu kawałków jest krakanie wron, lub cos, co tak właśnie podobnie brzmi, bardzo przyjemna muza dla ucha, może się to komuś wydać stare, ale mnie bardzo kręciło. Koleś, który mi to kiedyś pożyczył, można by powiedzieć ze umarł dla mnie, wiec nie mogę z nim nawiązać kontaktu.

Proszę podawać jakiekolwiek podejrzenia że to właśnie może być ta płyta.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich płyt z krakaniem wron to było sporo czy w jednym kawałku były motywy z szumem morza a cała płyta była utrzymana w klimacie progressive?

Cos mi się zdaje, że to ta.

Jeżeli pamiętasz nazwy tych płyt to bardzo Cię proszę podaj je, najlepiej wszystkich jakie przyjdą Ci do głowy. Będę dozgonnie wdzięczny, jeżeli to będzie któraś z nich to już jakoś sobie poradzę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluję na ta płytę od lat (z motywem z krakaniem wron i szumem morza , progresywny house w najlepszym wydaniu ) kiedyś miałem to na kasecie niestety nie znam nazwy ani nic co mogło by cię naprowadzić . Jak ustalisz co to może byc podziel się wiedzą bo ta płyta to istne mistrzostwo świata jezeli myslimy o tym samym . obawiam się jednak że z racji wieku i eksklusywności tej produkcji ustalić nazwę będzie szalenie trudno. Wydaje mi się , że to miało coś wspólnego z ibizą albo w nazwie albo był to set z ibizy (klubu lub essential ) z tej imprezowni co jest znana z melanży przy wschodzie słońca jak się ten klub nazywa to mi wyleciało ???????

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mi się coś kojarzy z nazwy płyty ze słowem ACID i TRIPLE, ale pewności nie mam.

Siostrę namówiłem do pomocy może coś z tego wyjdzie.

Co możesz polecić z podobnych klimatów, jeżeli tego nie uda się zmontować?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem, że jest jeden temat o muzyce elektronicznej :blink: Przypadkiem po paru piwach tu dzisiaj trafiłem i jak niektórzy pewnie wiedzą nie byłbym sobą jakbym nie dorzucił kilku groszy od siebie ;)

 

ty to qbass za to zajebisty znawca dj zebra dico to wypas house cytuje dalej paul okenfold i dj tiesto mauro piccoto i i ferry corsten black and jones i paul van dyke i dj tomcraft wypas muza tandeta na maxa a to co ty napisałęś to ja nie wiem co to za [ciach!]o nawet jest więc się @ polecam g-pal ocean of blue(loudeast remix), rockwell somebody's watching me(mixy),joshua collins, silicone soul,hernan cattaneo,sebastian lager,kid creme,alexkid,situation 2wo,gus gus-david,brown&brown,circulation,hoxton whores,dr kucho belmondo rulez,king unique ,niektóre rzeczy subsky,dj chus,jon delerious no warning, ad finem if you fall mixy, i od cholery jeszcze ale musze iśc do pracy pozdro nie polecam dj tomcraftów, paul vad dyków, niemieckiego techno itp

Każdego jakiś rodzaj muzyki elektronicznej zafascynował i od tego się zaczęło. Niektórzy stoją w miejscu i słuchają tego samego (wiadomo bo im się podoba), niektórzy poszukują cały czas czegoś nowego. Tak jak np. feluś, co widzę po artystach jakich wymienił. RESPECT 4 U

 

G Pal - 3rd Of July

G Pal - Away From You

G Pal - Beneath The Surface (masz może w całości ??? mam tylko jakiegoś ripa z seta G Pal'a)

 

Hernan Cattaneo - jego cotygodniowe audycje w radiu Metro 95.1 FM to coś wspaniałego

 

Kid Creme - Hypnotising (usłaszałem ten remake w secie Matush'a w Gorzowie, świetny kawałek z vocalem z Dave Kay - Hypnotizin')

 

Gus Gus - David (Darren Emerson Remix) 4ever !!

oprócz tego Gus Gus - Purple !! (Coś pięknego)

 

itd.

 

Widzę, że masz pojęcie o dobrych progresywnych tematach ;) Oby nas więcej :lol2:

 

BTW. Napisałeś coś o Ocean Of Blue w remix'ie Loudeast. Jeśli jeszcze nie znasz to posłuchaj Loudeast - Lights Off (Leon Roberts And Desyn Masiello Re Edit)...coś wspaniałego....

 

 

 

DJ Tiesto, PvD to tandeta !!! :lol: :lol: :lol: :lol: paul okenfold jest do [gluteus maximus]!!!! Gosciu wes przestan. Zapodales taka zapupista liste ze nie znam zadnego wykonawce. DJ tomcraft to dlaciebie pewnie esencja disco polo.

TO teraz powiedz mi dlaczego kazdy z nich wyspeuje w najlepszych imprezach techno/trance. kazdy ich kawalech jest na szczycie listy przebojow i jest grany w kazdych pozadnym klubie. Mixowany jest przez wszystkich Dj-ow.

Armin van Buuren no jego oszczedziles ;] ale pewnie zaraz wpadniesz tutaj i go zbesztasz.

Polecam z globalclubbing.ru sciagnac sobie pete_tong_-_the_essential_selection_live_@_cafe_mambo_ibiza_09-07-2004. Dj zebra neo disco to slaby hous. Niektore kawalki slyszalem u JJ nawet.

DJ Tiesto, Paul Van Dyk i Paul Oakenfold to dla wielu ludzi tandeta. Dużo osób tak twierdzi. Przeważnie dla tych, którzy słuchają ich setów od wielu lat (zupełnie jak ja :rolleyes: ). Jednak nigdy nie powiem, że z których z nich jest tandetny. Nie można tak o nich powiedzieć :angry: Każda z tych 3 osób w pewnym okresie bycia na przysłowiowym TOP'ie była określana mianem "The God Of Trance Music" !!

 

Pamiętam jak w 1999 roku czytelnicy DJ Magazine ogłosili Van Dyk'a jako najlepszego twórcę muzyki. Pokonał w rankingu Fatboy Slim i Paul Oakenfold !!! W tym samym roku MixMag wybrał go na "Man Of The Year" i okrzyknął jako "The Leader of the Trance Nation".

 

Oakenfold - temat rzeka. Jak ktoś powie, że to cienias albo tandeta to znaczy, że nie ma pojęcia o twórczości albo karierze tego człowieka. Ibiza jako "mekka klubowiczów" z całego świata to zasługa m. in. jego oraz Danny'ego Ramplinga, a także Nicky’ego Holloway'a, którzy to razem w latach 80-tych rozkręcali klubowe życie na Ibizie. Po powrocie do Angli, zaczęły się historie odnośnie clubbingu i całej tej kultury.

1999 rok i po dziś dzień sławny Essential Mix World Tour z jego udziałem. Słyszałem chyba większość essential mix'ów poczynając od 1995 roku. Fakt, że z tymi starszymi jest duży problem, ale jak się chce to wszystko można znaleźć ;) i jakoś nikt później nie dostał propozycji takiego przedsięwzięcia (przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo), a jest to chyba nie lada wyróżnienie, tymbardziej, że Pete Tong w swojej audycji stara się przedstawiać ludzi, którzy coś znaczą w świecie muzyki elektronicznej (bez względu na podziały na kategorie : trance, techno, drum'n'bass itd), świadczy o tym fakt, że essential mix grali zarówno tacy jak : Oakenfold(trance), Tiesto(trance), Van Dyk(trance), Adam Beyer(techno, schranz), Future Sound Of London(nie da się zaszufladkować), LTJ Bukem (drum'n'bass), Darren Emerson, Fatboy Slim itd.

 

@qbass : Nie wiem co znaczy określenie "zapupista lista", ale to, że nikogo nie znasz z tej listy świadczy, jedynie o tym, że nie słuchasz różnych odmian house'u i nie orientujesz się w tym temacie. Z tego co widzę Twoim życiem jest trance, więc masz prawo nie znać tych osób.

 

@qbass : Napisałeś coś takiego :

 

TO teraz powiedz mi dlaczego kazdy z nich wyspeuje w najlepszych imprezach techno/trance. kazdy ich kawalech jest na szczycie listy przebojow i jest grany w kazdych pozadnym klubie. Mixowany jest przez wszystkich Dj-ow.

Osobistości, które wymienił feluś też grają na wielkich imprezach, tyle, że jak ktoś interesuje się trance'em to niekoniecznie musi wiedzieć o ich istnieniu, muzyce, która tworzą oraz setach, które grają, a tym bardziej o imprezach, na które są one zapraszane....

 

IMHO listy przebojów i to co jest grane w porządnym klubie to nie jest wyznacznik jakości. Wielu z nich skończyło się jakiś czas temu (w mojej opinii), jak np. Armin Van Buuuren, który kiedyś był dla mnie guru jeśli chodzi o muzyke trance, teraz jest średniakiem, tak samo jak Tiesto, który zanim zyskał tą całą popularność był człowiekiem, który muzyką potrafił wprowadzić w trans człowiek. Paul Van Dyk'a i Oakenfold'a to podobna historia, ale to nie o to o co chodzi w tym poście..... IMHO trance zamienił się w radosne plumkanie w którym ciężko znaleźć coś dobrego, wartościowego, chociaż niektórym się podoba i niech tak to zostanie...to moje zdanie....

 

BTW. Jeżeli ktoś słucha kogoś tylko dlatego, że jest on na szczytach list przebojów, gra na najlepszych imprezach albo dlatego, żę został ogłoszony tak jak Tiesto No. 1 DJ In The World By DJ Magazine to z takim kimś nie ma o czym rozmawiać, a już napewno nie o muzyce. Kiedyś mało osób wiedziało co to jest DJ Magazine i jakoś nie sugerował się tą listą, wtedy wszyscy byli na etapie Klubbhead'sów itp., jakiś czas później pojawił się Ekwador i kilku DJ'ów, którzy nagrywali tam swoje sety i puszczali je w Polskę....każdy chciał jechać do Manieczek...geezzz......ehhh ta VIXA :angry:

 

Przypomina mi się, jak kilka lat temu zaczynałem słuchać Tiesto i Armina i nie było o nich tak głośno, a A State Of Trance był ciężki do znalezienia to wszyscy zdziwieni czego ja słucham. Nagle wszyscy słuchają Armina i Tiesto, a spróbuj złe słowo powiedzieć...

 

Felus widze, ze masz duze ale do niemcow itp. wiec :

1. PvD gra lightowy trance i jakos to wszystkim odpowiada (swoja droga PvD jest z niemiec, a konkretnie z Berlina tylko sie przeprowadzil do USA).

PVD już nie gra light'owego trance'u. Czasem mu się zdaży, ale to nie to samo co kiedyś. Nie ma już tej energii w jego setach co kiedyś.

 

2. Jakbys posluchal ostatni set Tomcrafta z Nature One to bys wiedzial, ze gral takie walki jak DJ Emerson & DJ Mahatma - Underground Funk , Vitalic - La Rock , Mauro Picotto - Taotek , DK8 - Murder was the bass.

W zyciu ww. walkow nie widzialem na viva club rotation , na mtv czy innej dennej TV.

A to, że coś nie leci na Vivie lub MTV to jakiś wyznacznik jakości muzyki??

Gus Gus - David np. leciał na Viva'ie i MTV i jakoś nikt nie twierdzi, że jest denny. Jest taki, że mógł się spodobać szerszej publiczności i dlatego był emitowany. Słyszałem w swoim życiu dwie płyty Gus Gus i powiem, że nie jest tam dużo kawałków, które nadawałyby się do emisji w takich stacjach.

 

 

Z całym szacunkiem dla Twojej osoby, ale jak słyszę teksty w stylu, że to jest fajne i wogóle i na dodatek nie leci w tv to od razu nasuwa mi się myśl, że : "wszyscy jesteśmy tacy underground'owi i w ogóle...fajnie nie....jestesmy cool B-) ???"

 

Zupełnie jak w polskim hip hopie i rapie : "wszyscy chcą być gangsta". Cała kultura OK, ale z tym gangsta to już przesada.

 

 

4. To jaka muze robi jakis DJ nie znaczy , ze jest do [gluteus maximus].

Dokładnie kwestia bycia DJ'em i Producentem to dwie różne sprawy. Nie każdy jest dobry we wszystkim co robi.

 

Byles na jakiejkolwiek imprezie z udzialem PvD , albo Tiesto ?

Byłem. No i co w związku z tym??

 

Dla mnie niektozy ludzie, ktozy sluchaja house sa imho denni. Sluchaja house, bo to zwiazane z UK, a no UK jest TRENDY to trzeba tego sluchac.

Co widzicie w Housie ? To taki progresywny pop etc. z dodatkiem mocniejszego beat'u.

Fajnie, nie znasz mnie, a twierdzisz, że jestem denny po rodzaju muzyki, która mi się podoba?? no comment

 

Wiadomo, że UK, kluby i cała otoczka kultury klubowej jest trendy. Na przykład regularnie wydawane kompilacje Ministry Of Sound itd. Zupełnie jak w Holandii Trance i firma ID&T, czyli imprezy, kompilacje i DJ'e. Z jedną różnicą, że UK fascynację trance'em przeżywała jakiś czas temu.

 

Przeczytaj co napisałem wcześniej o Oakenfold'dzie, tak jest, była i będzie na to moda. Wielu moich znajomych siedzi w UK i wszyscy mówią jedno : "Jak mnie zabiorą na imrezę do prawdziwego klubu to nie będę mógł się pozbierać, to jest zupełnie inny świat, inni ludzie, inna muzyka, inna kultura". Nie wykluczam opcji osiedlenia się tam patrząc na to co się dzieje w kraju.

 

Housy sa jedynie popularne w naszym porabanym kraju i w UK, a u nas w zasadzie glownie w centrum i na poludniu Polski.

Nie tylko....polecam trochę poczytać przed wydawaniem takich stwierdzeń.

 

Shit jeszcze brakuje a Drum'n'Bass'owcy sie zbuntuja i bedzie totalna lipa . Ten topic w zasadzie nie ma prawa bytu powinien byc w muzyce elektronicznej :/

A co znów masz do drum'n'bass'u?? Ja bardzo lubię sobie posłuchać atmospheric sounds.

 

Panowie muzyka dla muzyki, a nie dlatego, że ktoś ją gra albo dlatego, że trendy jest teraz tego słuchać !!

 

PEACE :lol2:

 

 

EDIT : kilka literówek mi się zdarzyło ;)

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałes ostro :mrgreen:

 

No ale pojecie widze że masz. Ja pamiętam jak kolega puścił mi bodajrze trance energy 2002 i ja się go pytam co to jest :blink: bo już po intro mnie to wciągneło i dalej leciał tiesto aż do mojego guru Armina van Helden B-) i wielu wielu innych. cO do siebie to słucham i trancu, housu a nie ciepie ekwadoru i polskiego energy :mur:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...