Skocz do zawartości
Capt_Clooks

Problem z FX 5900xt!!!! POMOCY!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj chciałem zmodować mojego Leadtek'a 5900xt na 5900 ultra. Wrzucam BIOS i wszystko spoko tylko system nie wykrywa karty Nvidia. Chciałem przywrócić dawny BIOS lecz w wfflash pisze że nie może znaleźć karty NVidia, a w NVflash pisze że board mischmatch!!! Czy są komendy na ominięcie tego, a może komenda erase the rom wyczyści EEPROM??? CO RBIĆ?????? I gdzie znajde działający bios od 5900ultra??

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło kurcze, nie czysc epromu, bo jak go wyczyscisz to jeszcze Ci nie wstanie grafa., nie mam niestety juz zadnej nvidii, wiec nie sprawdze co i jak. Narazie zaczekaj az ktos posiadajacy cos podpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło kurcze, nie czysc epromu, bo jak go wyczyscisz to jeszcze Ci nie wstanie grafa., nie mam niestety juz zadnej nvidii, wiec nie sprawdze co i jak. Narazie zaczekaj az ktos posiadajacy cos podpowie :)

Ale mam karte PCI więc nie ma strachu że nic nie zobacze :D Czy w takim wypadku moge wyczyścić EEPROM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem BIOS od 5900 ultra ze strony mvktech.com i to samo. System nie może wykryć karty, sterowniki też jej nie widzą a i nawet WinFox we VGA BIOS utilly nie może odczytać BIOS'u z karty. A w czsie wgrywania w dosie inne go biosu mam komunikat:

Warning: ROM file Board ID (350d), doesn't match chip Board ID (3500)

Znaczy to że komenda na flash jest dobra ale nie wiem czemu taki błąd jest! A polecenie erase the rom może pomóc?? Czy czyszczenie EEPROM'u jest niebezpieczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nikt mnie nie zjedzie że pytam się o coś o co na tym forum 1000 razy mówiono. Chodzi mi konkretnie czy pamięć w moim

5900xt pójdzie na 850mhz bez zmiany biosu? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jakiej komendy używasz w nvflash'u?

nvflash.exe -f -5 -6 ***.rom

Moge wrzucać tylko biosy od 5900 ultra bo na innech wyskakuje błąd: w nvflash: board mischmatch a wfflash:

Cannot find NV device

Programming i Fail (X)

cannot map NV address

 

Nawet jak wrzuce napewno sprawny bios od 5900 ultra zawsze to samo: nie widzi karty ani system anie nvflash i wfflash!!!A co z czyszceniem EEPROM??? MOże to pomoże?? Czy to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wersję nvflasha - różne wersje mają różne komendy, ja też nie mogłem wgrać biosa wg komend z przepisu na stronce - komunikaty były podobne. Okazało się że to wina wersji nvflasha.

 

Stronka:

http://www.mvktech.net/content.php?article.23

 

komendy dotyczą wersji 4.41

spróbuj w ten sposób - tylko musisz ściągnąć wersję 4.41 - też jest na tej stronce.

U mnie poszło.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyczyściłem bios, bo już nic nie pomagało,

ale kopii orginalnego biosu też nie chciał mi przyjąć

dobiero przyjął bez problemów po całkowitym wyłączeniu komputera od zasilania

karta chodzi bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nikt mnie nie zjedzie że pytam się o coś o co na tym forum 1000 razy mówiono. Chodzi mi konkretnie czy pamięć w moim 

5900xt pójdzie na 850mhz bez zmiany biosu? :?

Mój winfast idzie na 450/960 mhz bez zmiany biosu. A co do akrty to już naprawiłem nvflashem 4.41 bo 4.46 nie dawał rady. Ładowałem już różne biosy od 5900 ultra ale zawsze to samo. Czy jest jakaś blokada żeby zmodować na 5900ultra, bo np na 5950 ultra dało rade(ale pamiątki się grzały wię załadowałem stary bios). A może ktoś z was to zrobił???Albo macie jakiś bios od 5900 ultra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

http://pclab.pl/thread40383.html

 

Mam ten sam problem, też nie mogę sflashować BIOSu z powrotem, co zrobić? Czy to normalne, że po dostaję jakieś komunikaty:

 

Double Fault at eip=a2241; flags=3282

edx=00000002 esi=00000000 ecx=0015bf00

ebp=0015b7b8 osp=0015b79c edi=0015ba8c

cs=a7 ds=af es=af fs=c7 gs=bf ss=af error=0006

 

Jak napisałem zmieniają się one wraz ze zmianą BIOSu do flashowania.

Pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

http://pclab.pl/thread40383.html

 

Mam ten sam problem, też nie mogę sflashować BIOSu z powrotem, co zrobić? Czy to normalne, że po dostaję jakieś komunikaty:

 

Double Fault at eip=a2241; flags=3282

edx=00000002 esi=00000000 ecx=0015bf00

ebp=0015b7b8 osp=0015b79c edi=0015ba8c

cs=a7 ds=af es=af fs=c7 gs=bf ss=af error=0006

 

Jak napisałem zmieniają się one wraz ze zmianą BIOSu do flashowania.

Pomocy :)

Spróbuj komende:

wfflash.exe NM bios.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat nieaktualny

 

wfflash.exe NM i tak by nie podziałał, bo karta nie była rozpoznawana

 

udało się, wystarczyło zrobić flashowanie przez dyskietkę, a nie HDD czy CD, ale akurat pod wieczór dostałem stacyjkę i już wszystko chula :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem że nie wiem czy mój Gainward ma 2.2ns czy 2.8  :? A wolę nie bawić się w odklejanie radiatorów.

Nic by to nie dalo :D

Luks_pl ma (napisane) 2,8 ns a w realu ma 2,2. U mnie jest napisane że mam 2,8 a mam 2,5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem że nie wiem czy mój Gainward ma 2.2ns czy 2.8  :? A wolę nie bawić się w odklejanie radiatorów.

2.8 lecą max na 720MHz...

jezeli polecą do ok. 850MHz to 2.5

a jeżeli wyżej to 2.2

 

nie kieruj się nadrukiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nikt mnie nie zjedzie że pytam się o coś o co na tym forum 1000 razy mówiono. Chodzi mi konkretnie czy pamięć w moim 

5900xt pójdzie na 850mhz bez zmiany biosu? :?

Mój winfast idzie na 450/960 mhz bez zmiany biosu. A co do akrty to już naprawiłem nvflashem 4.41 bo 4.46 nie dawał rady. Ładowałem już różne biosy od 5900 ultra ale zawsze to samo. Czy jest jakaś blokada żeby zmodować na 5900ultra, bo np na 5950 ultra dało rade(ale pamiątki się grzały wię załadowałem stary bios). A może ktoś z was to zrobił???Albo macie jakiś bios od 5900 ultra??

:lol: Nie ma żadnej blokady wystarczy użyć odpowiednich opcji w Nvflash:

"Don't pause if file & chip PCI VenID/DevID mismatch."

"Don't pause if file & chip PCI subsystem ID mismatch."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...