Skocz do zawartości
ThE ArAs

Problem z prockiem, dziala ale nie tak jak bym chcial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam sie z pytankiem. Nie znam sie zabardzo na sprzecie. mam plyte glowna K7VTA3, procesor AMD ATHLON XP 2000+, 128 MB ddr,

wlaczajac kompa i sprawdzajac w windowsie pisze ze mam procek athlon 1233 Mhz :cry: , czego to wina ??, trzeba pewnie cos zmienic w Biosie, ale co?? czy tp jest bezpieczne ?? dzieki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

 

Dołączona grafika tytuł tematu. "Pytanie..." jest nieregulaminowy.

A potem przestaw fsb na 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie procesora - mnożnik razy magistrala. AXP2000+ ma mnożnik 12,5, więc aby uzyskać 1666MHz, potrzeba mu magistrali 133. W tej chwili pracuje Ci na 100MHz (a nawet 99, pomimo, iż w BIOSie masz ustawione 100), co daje 1233MHz. Poszukaj w którymś podmenu BIOSu pzycji FSB (lub CPU Frequency, albo Front Side Bus) i zmień ją na 133. Proste jak drut... :roll: A, niektóre ECSy mają to do siebie, że lubią zmieniać FSB same z siebie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a co do tego samositnego zmieniania sie FSB to chyba to mialem, kiedys juz tego prubowalem, dalem 133 i bylo jak nalezy, tylko ze komp podczas pracy wieszal sie wiec przestawilem po starem, ale kilka uruchomien potem chyba poszla plyta glowna z prockiem. Wyslalem to i to i wymienili w ramach gwarancji. A do czego zmierzam, mam wentylator z radiatorem taki jaki mi dali, domyslam sie ze jakis slaby, czy mozliwe bylo ze przestawiajac FSB procek mi sie usmarzyl ?? Zagladajac do Biosu w jakis podmenu (PC health chyba) pisze ze mam temp. CPU 58'C... mam wrazenie ze to zaduzo o 10 stopni, a FSb jest ustawione na 100 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...