Skocz do zawartości
Crosis, the Purger

Crosis's 1st mod

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszły wakacje (czyt. wreszcie wolne) i postanowiłem zrobić coś z tą nudną obudową... tyle, że sam nie wiem co :P Może poradzicie co można zrobić z takim froncikiem ?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Moje małe plany:

 

Dołączona grafika

 

1. Siatka/kratka srebrna przypominająca tą używaną do tuningu samochodów (np. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=27358754 6x3mm)

2. Metalowa, srebrna gałeczka/guzik power

3. Kawałki plexi, podświetlane diodą od spodu lub z góry dające efekt jak w tym podświetlanych podkładkach pod myszkę (mocniejszym światłem świecą się brzegi) -> power led + hdd led

4. Reset button

 

Dołączona grafika

 

Te załamy zostałyby zaszpachlowane i wyrównane, całość widze w czarnym kolorze z ładną srebrną kratką + niebieska i zielona leda -> power led + hdd led

 

Co myślicie?

 

PS: Sry za jakość fotek, ale to tylko T610 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARIOSKARPA,

Sprostowanie :P Witam kolege z NH :P

 

sailence,

No poprostu przez te x lat jak mam kompa jedyne co mnie interesowało, to, żeby chodził i nic więcej :P

no to czekamy do jutro :P i zobaczymy czym nas zadziwisz:D ]:-> ja w najbliższych dniach pokaze światu swoje dzieło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eMTi3,

Jeszcze muszę sąsiada pożulić o dremelek i wiertarke :P

hehe :-) ja robiłem wsio wiertarka i pilnikiem :D bo dremelek jest ale u ojca w pracy i do tego rozwalony ;/ :( ale mozna tarcze od dremelka do wiertarki dopasowac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bedzie, Ale, ale:

Zrób szpachlowanie również od spodu, tak, aby otwory miały ścianki. Siatkę wygnij (na drewienku młotkiem), tak, aby pasowała do ścianek na wcisk. Za siatką, tuż przy blasze budy wpasuj filtry powietrza i jakiś wentyl. Będziesz miał wygląd i funkcjonalność.

Filtry robi się dobre z najcieńszej agrowłókniny. Namaczasz w wodzie i benzydrynie (uwaga: silna trucizna, ale da się kupić po 10-15 za 1/2 litra), potem mozesz uformować je na dowolnym materiale, bedą miały kształt. jakaś ramka ze szpachli, i masz spokój z psującymi się wentylami. I czystego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te otwory na samym dole co standardowo byly to bym zaszpachlowal bo zepsuja ci efekt tego co zrobisz z frontem ;)

 

Ryba_8: ta agrowloknina to chyba nieglupi pomysl, gdzie takie cos mozna dostac ?? i czy trzeba w tym dziwacznym roztworze maczac?

ja myslalem zeby filtr na wentyl zrobic z rajtek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te otwory na samym dole co standardowo byly to bym zaszpachlowal bo zepsuja ci efekt tego co zrobisz z frontem ;)

 

Ryba_8: ta agrowloknina to chyba nieglupi pomysl, gdzie takie cos mozna dostac ?? i czy trzeba w tym dziwacznym roztworze maczac?

ja myslalem zeby filtr na wentyl zrobic z rajtek :lol:

ad1 Ja też;)

ad2 nie, ale wtedy do kawał miękkiej szmaty, trzeba zrobić podparcie, bo wyssie. A Benzydryna nie zmienia właściwości materiału (używa się jej do produkcji kapeluszy filcowych i w teatrach do ukłądania materiałów, oraz w filmie i fotografii do drapowania firan, zasłon, kotar. Daje sztywność (nie zbyt ogromną, ale wystarczającą dla wentyla 55cfm ;) )) Zamiast mozna zrobić kratkę z cienkich pasków plexi posklejanych w kratkę, której oczka bedą miały minimum 5x3mm.

Agrowłókninę można kupić w dowolnym markecie budowlanym, sklepie z roślinkami i inne tym podobne. Tylko cienką trzeba, gruba powietrza wcale nie puszcza. No, prawie wcale. tanie to jak barszcz, poniżej 5zł/mb

 

Idę Cioci kompa łatać, na pytania odpowiem jutro najwcześniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek_BVB ja mam z rajtek :P :lol: bardzo dobry filtr :P

czesto sie zapycha? no i jeszcze jak czesto w pokoju sprzatasz (tez wazny czynnik ;) )

moglbys zrobic maly test i zmierzyc temperaturki bez rajtek i z rajtkami ? :D najpierw zaloz rajtki i zmierz temp a potem zdejmij i tez zmierz ;] :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz te "rajtki anty kurz" :lol: dać bardziej w głębi obudowy, lub skołować jakieś ładne siateczki (np.ping-pongowa :D) i bedzie cacy :) a filtr tego typu jest przynajmniej umnie w budzie potrzebny i cenie jego uzycie :) więc sie nad nim zastanów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek_BVB,

Się pomyśli ;)

Chciałem, żeby ta siatka miała wolną przestrzeń z tyłu, tak, żeby możnabyło wrzucić tam właśnie coolerek tyle, że jakiś z alienowymi zielonymi katodami/diodami.

Dlatego napisałem, żebyś plastelinował całe ścianki.

 

Możesz je podświetlić, dzięki czemu pokażesz ich zawartość. Jeśli bedą dostatecznie głebokie (5-8cm), to wszystko za nimi zniknie, nawet biała agrowóknina i wentyl. Agrowłokninę możesz pomalować bejcą lub czymś w stylu cienkiej klejowej lub jakimś rzadkim pigmentem syntetycznym do tkanin, nawet czasem się czarna zdarza do kupienia.

 

Przy zielonym podświetleniu myślę, że lepiej byłoby użyć czarnych siatek, nie bedize kiczowato wyglądało. JA bym zrobił tak: plastiki i kieszenie na czerno błysk (+bezbarwny), siatka czarny matowy, oświetlenie zielone diodkami ukrytymi w ściankach, ze ściętymi łebkami. Duzo diodek w wieniec stworzy fajną atmosferę. A jak lekko zamalujesz ściąte łebki, to będą niewidoczne i zamiast oświetlać całość, dadzą tylko mistyczne wrażenie :P

Myśl coś sam, bo zaraz Ci całego moda zrobię ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc...

W oczekiwaniu na nowe części do kompa (ahhh :P) i siatkę + ledy zająłem się panelem z włącznikiem i ledami sygnalizacyjnymi.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wszystko z "surowców wtórnych" :P Plastiki są z pudełka po cd, to srebrne to zatyczka od dezodorantu :D a narzędziami jakie użyłem był jedynie papier ścierny i nożyczki (jako nożyk do obcięcia jako takiej formy koła potem do spiłowania). Jak dojdą ledy to jakoś je trzeba będzie wkomponować.

 

Wszystko jest ładnie spiłowane, mimo, że nie wygląda na takie na zdjęciach. Ręce mi już odpadają od używania takich "narzędzi" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...