Skocz do zawartości
pirun

problem z gf4ti4200 - wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich..mam jeden problem..moze ktość pomoże..

kupilem gf4ti4200 wszystko jest tip top pozatym, że czasami przy uruchamianiu kompa wiatrak na radiatorze karty nie startuje (nie obraca sie), chyba że go do tego zmusze :? ..miał ktoś taki problem,,czy musze zmienić wiatrak..?? a jak tak to na jaki..help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych sklepach zaleciliby ci użyć WD40, ale to tylko doraźne rozwiązanie. Musisz go wymienić, inaczej prędzej czy później uszkodzi się GPU.

Dodam, że wiatraki chłodzące karty graficzne nie są objęte gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wydać 40zł na nowy cooler (znajdziesz na Allegro) niż później wydawać 400zł na nową karte. Nie ma sensu go naprawiac bo jeżeli pójdzie w najmniej spodziewanym momencie - to źle będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj pieprzyycie farmazony!! :D

 

ja mam karte jak w opisie i rowniez ten sam problem [byl] - wiatrak sie pospul, nie krecil przy starcie, dopiero po lekkim "pyknieciu" rozpoczynal prace, choc krecil sie straaaaaaaaaaaaaasznie wolno...

radiatory byly rozgrzane [parzyly] lecz karta jakos przezyla.

nie mialem zbytnich problemow - typow: restart, arty... [na poczatku o tym nie wiedzialem i karta chodzila godzinami nie chlodzona niczym!! :| ]

 

nowe chlodzenie: radiator orginalny, naklejony radiator jakis tam inny, na to wieje wiatrak arctica [lutowany], tektrurka kierujaca powietrze odpowiednio.

dziala dobrze - radiatory zimne...

 

PS. zadnemu z was nie spalila sie karte to nie mowcie mu tak, co prawda jest taka tez mozliwosc... :?

PS2. moje rozwiazanie jest tez cichutkie - nie tak jak revoltec czy cus z allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wymien wentylator, bo ten ktory masz sie zatarl ... brud, kurz itd... normalna sprawa :) I nie zwlekaj z tym bo rozne karty sie roznie zachowuja.. jedna pochodzi bez wiatraka inna nie ;P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. zadnemu z was nie spalila sie karte to nie mowcie mu tak, co prawda jest taka tez mozliwosc... :? (...)

A skąd Ty masz o tym pojęcie?? Jak możesz wiedzieć czy spaliła mi się karta? Dla Twojej wiadomośći mam już na koncie GF4 Ti4200 Palit Daytona ( a tak się dobrze kręciła :cry: )... A praca dla karty na samym radiatorze ( w tym wypadku dla GF4) to jest naprawde niebezpieczna zabawa...

 

oj pieprzyycie farmazony!! :D

Oj pieprzymy, pieprzymy.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka..ale moze ktos podpowie jaki wiatrak wstawic..bo na tej grafie (MSI) jest taki dziwny kształt radiatora a witrak jest jakby w niego wpasowany..to i radiator do wymiany :?: nie wpasuje na to chyba zwyklego 80x80 ? czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...