Skocz do zawartości
makaron

DRUT MODE bartka

Rekomendowane odpowiedzi

mam 2500Xp+ brązowego i chce odblokować mnożnik.Mam dokłądne wytyczne ale niechce go brudzić lakierem wiec druty w ręke.Jest tylko mały problem jakim drutem to zrobić czy sa jakieś odpowiednie spineczki do tego czy samemu je zrobić.Jeśli sa to gdzie je nabyć a jeśli samemu to najlepiej z czego je zrobić.Mam ABIT NF7 v2.0 i 768DDR PC 400 (DUAL) (ale tymczasowo bo niedługo 2x512) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnika nie odblokujesz, jak jest zablokowany to na amen.

 

Możesz przerobić na mobile ale to nie to samo co odblokowanie mnożnika.

 

Masz płytę na NF2 więc kręć FSB a efekty bedą lepsze jak przez mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale na www.ocinside.de jest napisane że co prawda nie odblokuje sie mnożnika(mój błąd) ale zmieni sie jego wartość i o to mi własnie chodzi.Dlatego pytam o drut mod bo niechce brudzić go lakierem.FSB to nie jest dobry pomysł do końca gdyż niektóre elementy potem sie wykolejają AGP, RAM itp.a MNOŻNIK + FSB przy zachowaniu rozsądnych wartości daje lepsze efekty.Gdzieś na forum prowadzono kiedyś temat o podkręcaniu bartka (lakier lub Drut mod) ale wszyscy kręcili go tylko FSB bo sie bali..Naszczęsice wiem juz skad brać te druciki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale na www.ocinside.de jest napisane że  co prawda nie odblokuje sie mnożnika(mój błąd) ale zmieni sie jego wartość i  o to mi własnie chodzi.Dlatego pytam o drut mod bo niechce brudzić go lakierem.FSB to nie jest dobry pomysł do końca gdyż niektóre elementy potem sie wykolejają  AGP, RAM itp.a MNOŻNIK + FSB  przy zachowaniu  rozsądnych wartości daje lepsze efekty.Gdzieś na forum prowadzono kiedyś temat o podkręcaniu bartka (lakier lub Drut mod) ale wszyscy kręcili go tylko FSB bo sie bali..Naszczęsice wiem  juz skad brać te druciki.

Jeśli mnożnik jest zablokowany na procesorze, to ani nie da się go odblokawać za pomoca drut-moda, ani też zmienisz jego wartości. Żeby zmienic wartość mnożnika, musi być wcześniej odblokowany.

 

nForce2 ma niezależne taktowanie AGP/PCI od FSB więc jedyne o co się należy marwic podnosząc FSB, to czy pamięci podołaja.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie rozumiem.Skoro proc jest odblokowany to poco bawić sie lakierami i drucikami.Mój kolo miał zablokowanego DURONA.Poączył mostki i przetaktował go., wiec ja bym zrobił to samo.Miał tak jak ja zamrozoną opcje w bosie do regulacji mnożnika(tzn można było zmieniać wartości ale nic to nie dawało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój kolega miał prawdopodobnie duronia morgana/spitfirea- a te odblokowują się bez problemów.

 

"to nie rozumiem.Skoro proc jest odblokowany to poco bawić sie lakierami i drucikami..."

 

...Tylko kilka płyt umożliwia ustawinie mnożnika Athlona xp1700 wyższego niż 12.5. Są też płyty, które wogóle pozbawione są możliwości manipulacji mnożnikiem i co równie ważne przy podkręcaniu napięciem zasilania proca....

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...