Skocz do zawartości
Jodlasty

Czy wiesz co (kupu)jesz?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm byl kiedys tez taki program, tyle ze o handlu na bazarach i innych, byly opisane rozne metody na przywracanie mieska, np ponoc jak szynka zzielenieje to ladnie to ludwikiem schodzi ...

a co do oszczednosci to cala Polska, pracowalem (juz tam nie wracam! :P ) ostatnio na hali w fabryce i sobie nozykiem do tapet rozoralem palca ... no i wedlug mnie to troche dziwne zeby na hali w fabryce nie bylo apteczki ... tzn znalezli jakis stary bandaz, a wode utleniona to po godzinie kolo znalazl ... no bez kitu, a jakby sie komus cos gorszego stanie to co wtedy ? i pewnie tez nikt nie umie udzielic pierwszej pomocy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko hcolera najlepsza kielbasa na grilla/ognisko to kielbasa domowa z championa :/

 

ehhhhh

i tego chyba nie zmienie

pfff moim zdaniem to już lepiej plutówke od rzeźnika kupić niż wcinać to coś no ale cuż jeżeli ci to smakuje to smacznego życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naszczescie nie robie zakupow w Championie.

wole Bieddronke :D

Tam tez jest to samo pewnie. :P

Ja wole przespacerowac sie do znajomego sklepiku i tam zakupic towar a najlepiej to odrazu do rzeznika jak potrzeba swiezego mieska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tak się śmiejecie z supermarketów, a pomyślcie co robią w reustauracjach...Kiedyś na TVP1 był program co robią kelnerzy/kucharze itd. I powiem tyle, że wsadzanie palca do zupy czy naplucie do jedzenia to jest loozik w porównaniu do niektórych wyczynów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFC, keine podatki, keine kontrole itp bo po co, lepiej meczyc tych drobnych sklepikarzy :)

 

P.S.

Wiecie ze w łazience w sklepie spozywczym musi byc instrukcja mycia rąk, normalnie padaka. A na takie rzeczy w marketach pozwalają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadtlenek amoniaku, czy coś takiego i po pleśni ;)

 

Kiedyś na TVP 1 był taki reportaż "3 życie kurczaka :wink:"

 

Nie ma to jak dobry, polski targ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Dostali 450 złotych kary :lol:

o <span style="color:red;">[ciach!]</span>a, ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le... zaraz mnie chyba <span style="color:red;">[ciach!]</span> do morza wciągnie... co za po<span style="color:red;">[ciach!]</span>y system... przeciez 450zł to około 8 klientów(jak zakupy małe)... Normalnie ja wychodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety duża część ludzi dalej będzie kupowała "świecące mięso" z hipermarketów, bo tam zawsze o te pare groszy taniej, a dla niektórych te grosze to kwestia przeżycia do końca miesiąca... smutne ale prawdziwe.

 

a tak BTW kiedyś uwielbiałem takie potrawki z auchana (co sie odsmaża na patelni) i troche mi się niedobrze zrobiło jak się dowiedziałem z mediów, że te potrawki to "ostatnia faza" mięsa... <żygi>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 zł to ten i ów zostawia sam jeden w piątkowe/sobotnie popołudnie w markecie.

"Nieszwierze mnieuso" - apage. Ale już paczkowane żarcie, typu batoniki, dżogurty, denaturat i tak dalej - czemu nie. Rzecz jasna nie wszystko jest "super tanie", jak kłamliwie głoszą etykietki, ale i tak wiele towarów jest kilkanaście albo i kilkadziesiąt pesos tańsza. A to już sporo, jak się w tygodniu zostawi ~50 pln.

Zastanawiające jest co innego - traktowanie świątyń konsumpcji jak świątyń. Okrągłymi ze zdumienia patrzałkami przyglądałem się stadku buracząt z gromadką potomstwa, któreż to potomstwo natarczywie domagało się (cytat) "pochodzenia po sklepie". Żeby to jeszcze faktycznie było jakieś srogie centrum handlowe wielkości małego miasta, ale taki tam większy stragan z koszykami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w biedronce :( Prawie 2 miesiące. Totalny wyzysk. Hmm. Najgorsze są kasy. Sadzają cię na 12 h. Jazda na maksa. Pod koniec dniówki to juz nic nie wiedzisz na oczy. Ale i tak z tym nie da się nic zrobić. Za duże to są korporacje.. Nie ma to jak osiedlowa, specyficznie pachnąca budka z warzywami.. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450zł to można jednorazowo wydać 1 klient, jak tobi większe zaukupy. Więc kara jest śmieszna.

Ale mnie dziwi to oszczędzanie na mięsie.

Przecież dochody hipermarketu nie zalezą od mięska, na którym tak oszczędzają, ale na klientach, którzy kupują tam zapasy na cały tydzień, i jadą tam i zostawiają 300/400PLN z czego 20/40zł idzie na mięso. Więc to odświerzanie mięsa jest dla mnie śmieszne.

Jeżeli przecież wyjdzie na jaw sprawa taka jak w Championie, to klienci nie przestaną kupować tylko mięsa w tym sklepie, ale przeniosą się do innego marketu, a to pociągnie wyniki sklepu na dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przecież wyjdzie na jaw sprawa taka jak w Championie, to klienci nie przestaną kupować tylko mięsa w tym sklepie, ale przeniosą się do innego marketu, a to pociągnie wyniki sklepu na dno.

Mam nadzieję, że tak się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadtlenek amoniaku, czy coś takiego i po pleśni ;)

 

Kiedyś na TVP 1 był taki reportaż "3 życie kurczaka :wink:"

 

Nie ma to jak dobry, polski targ :P

Nadmanganian potasu jest dobry by mięsko nagle stało się soczyste i miłe w wyglądzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to se "samemu" ( oczywiście z pomocą wykwalifikowanego człowieka ubojca ) kwiczącego świniaka z hodowli mojej ciotki bez paszów ani niczego sztucznego ubić , potem sie go rozprawia odrazu , dzielimy , kupujemy troche wołowiny ale musi być również świerzutka , kręcimy mięso na kiełbase z wołowiną i takimi tam duperelami , szynki polędwice w te siateczki spec. i do solanki na dzien lub dwa , i potem wędzareczka szynka polędwica na godzine kiełbasa prawie cały dzień , potem wrcamy do domciu kiełbase zażeramy w między czasie wrzucamy polędwice i szynke do wody i stawiamy na gaz żeby sie tylko nie gotowało i nie było zimne i gitara lepszej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...