Skocz do zawartości
PrzemaS246

Jakie chłodzenie na Mobila???

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!!! Chciałbym się dowiedzieć jakie proponujecie chłodzenie na procesor Amd 2500 Mobile Barthon??? Od chłodzenia wymagam cichej pracy (tylko nie WC) i dobrego chłodzenia procesora jak bedzie troche podkręcony. Czekam na wasze propozycje i opinie czym chłodzicie takie procesory???

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175zł to jak znam sytuacje to pewnie za drogo :) Więc pozostaje chyba tylko Pentaram QC-80CU + Dobra pasta (OCZ Silver 5+ - obiecałem że ci odstapie troche 8) ) no i wyszlifowanie tego pentagrama :) Będzie to chbya najlepsze rozwiązanie wydajność/cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman 7000 :-) a jak chcesz w miare normalnej cenie to ten pentagram co kolega napisał . a jak bedziesz krecil tylko do 3200+ to WR4 za 50zl styknie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman 7000  :-)  a jak chcesz w miare normalnej cenie to ten pentagram co kolega napisał . a jak bedziesz krecil tylko do 3200+ to WR4 za 50zl styknie  :-)

Nie no ja będe go namawiał, żeby kręcił więcej niż tylko 3200+ wkońcu jego procek będzie miał potenciał :) Ale Pentagram chyba będzie dobrym wyborem i w miare dobra cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzemaS246 nie napisales do ilu zł.

Jak Ci nie szkoda kasy to Sp-97 + Y.S. tech 92.

Ja chce kupić włąsnie takie cos jak powyzej.

A co do Zalmana to mam na zbyciu. Złap mnie na priv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zakupił Pentagrama Q80-Cu i podobno mu nie dość że głośno chodzi na wolnych obrotach to słabo mu chłodzi procesor???? Procesor ma Amd 2600 Barton!!! Co moze być przyczyna takiego słabego działania tego coolera??? A może tak naprawde to te Pentagramy to przereklamowane badziewie !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane napenwo nie sa, podejrzeam ze twoj kumpel mogl cos zle zalozyc, kazdy moze popelnic czasem blad w sztuce, wiec niech sprobuje sie do tego bardziej przylozyc a co do glosnosci to jakos nie chce mi sie wierzyc ze glosny bo go slyszalem, dla mnie jest jak zalman, chociaz jak na moje ucho to slysze obydwa i ot niestety wyraznie aczkolwiek napenwo cichsze od mojego raptora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darro!!!

Załorzył napewno dobrze bo byłem przy tym!!! Moze wina jest w pascie termoprzewodzacej bo nałożył ta którą mu przysłali z wiatrakiem a on jakas ni jaka była !!!!! A co do chałasu do zaraz do niego ide i sie sam przekonam!!!! Czekam na dalsze opinie!!!! Co do kupna chłodzenia na mojego Amd 2500+ Barton Mobila.

Pozdrawiam!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie PrzemaS246. Nie krzycz tak. Wszyscy starają się Ci pomóc.

Zwykle do wiatraków jest dołączona pasta silikonowa. Polecam wymienić na AC5. Jest dość droga, ale starcza na bardzo długo (możesz kupić z kumplem jedną).

To, co dla jednych jest głośne dla innych już nie koniecznie.

 

Napisz ile chcesz wydać na to chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do głosnosci to sie pomyliłem bo on ma jeszce w obudowie jakies 8 dodatkowych wiatraków i dlatego efekt był straszny. Ale teraz po odłaczeniu wszystkich dodatkowych wiatrakow chodzi jak marzenie. Natomiast wystapił inny problem! Zakładalismy płytke miedziana na procesor i na to pentagrama Q80-Cu i temperatura od ktorej zaczynał start w biosie wynosiła(53 stopnie) parodia. Po zdjeciu płytki i zmianie pasty na troche lepsza (ale nie na jakas orginalna o duzej zawartosci srebra) temperatura na starcie wynosiła 36 stopni. Wiecie moze co jest tego przyczyna??? Moze cos sie piepszy w biosie??? Czekam na wasze opinie na ten temat i propozycje czym jeszcze mogł bey chłodzic Amd2500+BM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta plytka to moze byc tak ze moze byc np nierowno wyszlifowana i styk coolera z prockiem jest niewlasciwy, osobiscie nie polecam uzywania takiej plytki.

 

A w tej cenie, coz, jesli nie zalezy ci na ciszy to TT V12 http://www.cooling.pl/product_info.php?man...products_id=337 tyle ze troszke wiecej niz przewidywales, ale ztego co pisales to ma byc ciche, QC-80Cu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było zeby cich ochodziło bo jak sie dłużej posiedzi w chałasie to nic nie słychac co do ciebie gadają. Płytka ma chronic przed skruszeniem sie rdzenia procesora i na taka wage wiatraka jaka ma Pentagram Q80-Cu moze musi byc bo to kawał miedzi jednak jest. Tak sie zastanawiam na tynPentagramem Q80-Cu i nie wiem a moze i takie rozwiazanie by było dobre

http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=133

i do tego jakis dobry i cichy wiatarak ? Fakt jest taki ze to troche za duze koszty takiego chłodzenia ale moze jak wiesz jak to sie ma do tego pentagrama to przsze o porade na ten temat??? A jak by jeszcze spod pentagrama zaszlifowac papierem sciernym na mokro??? Poprawi to wydajnosc wiatraka wzgladem procesra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to http://www.cooling.pl/product_info.php?man...products_id=519 za 174zl.

A co do coppershima to poporstu trzeba uwazac jak sie kompa przenosi przy takich coolerach z taka waga jesli komp stoi to nic sie nie stanie, mialem swojego czasu Tt V12 no jakos nie mialem obaw przed zalozeniem bez copperka i powiem ze trzymal sie stabilnie jak trza. Ale tak na dluzsza mete to nie chcialbym miec coolera wazacego ponad 600gram trzymajacego sie na sockecie poniewaz jest cos takiego jak zmeczenie materialu no i niesttey sa przypadki ze socket nie wytrzymuje i peka, tak wiec te dziurki w plycie to dobra rzecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że taki cierzki wiatrak na płycie to strach ale jakos trzeba chłodzic podkrecony procesor. Ciagle jestem niepewny do zakupu albo pentagrama lub tego http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=133 radiatora oczywiscie ja chcem do niego wstawic jeszcze jakis fajny cichy wiatrak. Widziałem mocowanie pentagrama do płyty i wydaje sie stabilne jak na taki ciezar ale wszystko sie moze zdarzyć???? A moze ktos mi powie co sadzi na temat tej płytki miedzianej na procesor http://www.csklep.pl/product_info.php?prod...4aee79ab7bf475d. Czekam na wasze opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem http://www.cooling.pl/product_info.php?man...products_id=519 tutaj masz odrazu z wiatrakiem w dobrej cenie a co do plytki, nie slyszalem zeby ktos narzekal na Tt, raz mi sie tylko zdarzylo ze kolega chcial taka plytke oddal ale to lama bo zapomnial zdjac niebieskiej folijki od spodu :D i tak mial szczescie ze mu procka nie spalilo bo chyab pasty za grubo nalozyl i to go uratowalo :) Ja osobiscie nie lubie tych plytek :) ale sa gusta i gusciki.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ten wiatrak jest za głośny! A ja jeszcze robie tuning budy wiec dobrze by było jak by był to swiecacy i bardzo cichy a zarazem wydajny i nie drogi. A co do tej płytki to moze nie styka sie przez nia za bardzo ten pentagram z procka i dlatego sa takie smieszne odczyty temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezy jeszcze pamietac zeby przy zastosowaniu coppershima z pentagramna zerwac te 2 gumeczki co sa od spodu :)

 

A zauwazyles ze do tego CM dodany est jeszcze fanmate? Jak go skrecisz nie bedzie glosny, ale skoro chcesz swiecacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...do 150zł to troche malo, jak na śwecace i wydajne.Ale taki TR slk900 + świecacy wentyl jakis i masz czad chlodzenie. Bo ten 3D cooler nie jest za dobry. Albo WR4 + świecacy wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...