Skocz do zawartości
RIKER

Presccot 2.4Ghz czy sie oplaca do OC

Rekomendowane odpowiedzi

mam plytke Abita AI7

i chce zakupic za 550zl tego procka

 

tylko nie wiem jak on sie kreci bo nie widze nikogo z takim procem

 

wiecei moze cos o tym procu

 

czy lepiej by bedzie kupic 2.4z HT uzywanego

 

PS co wam wyswietla na wyswietlaczu na abicie AI7 2.0 czy FF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prescott 2,4 to jedna z największych porażek intela jakie widziałem ( większą jest tylko 2,8 A).

Jeżeli chodzi o kręcenie to bawiłem się takim i bez problemu osiąga 3,5GHz na boxowym wentylu może i więcej by się dało ale miał być w miarę stabilny :D .

Tylko co z tego że kupisz tego procka jak nie ma HT jest na fsb 533 i na dodatek bardziej się grzeje od northwooda. Szkoda kasy. Jak chcesz coś taniego do kręcenia to kup sobie celerona D 2,8 GHz. Kreci się równie dobrze a jest tańszy. A tak w ogóle i jeden i drugi to mega shit którym się możesz tylko pobrudzić.

Najlepiej uzbieraj troche kasy i kup 2,8 c .....no chyba ,że chcesz coś tańszego to najlepszym wyborem jest 2,4 c a jak możesz kupić używanego to lepiej dla ciebie bo możesz się dowiedzieć jak ktoś go kręcił i możesz dostać taniej niż 2,4 A.

Northwood 2,4 bardzo dobrze się kreci chociaż gorzej niż prescott ale za to przy tym samym zegarze jest o co najmniej 10-20 % wydajniejszy.

Dodatkowo ostatnio jeszcze te błędy w prescotach....eeech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś NF7-S i kiedy się wyświetlało FF, to znaczyło, że Fszystko Fpożądku.

 

Co do proca, to Prescott'y nie są wcale szybsze od Northwood'ów, a grzeją się dużo bardziej, więc mają mniejszy potencjał OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( większą jest tylko 2,8 A).

He ?? Ten procesor obecnie ma rekordy swiata w super pi itd.

 

Jak mowisz ze Celeron D jest dobry w stosunku do pelnego prescott'a czy northwood'a to.... no trudno sie mowi, ['] dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prescoty są świetne. Nie wiem czemu ludzie tak się czepiają.

Porażka intela :lol: :?:

Miałem Northwooda 3.0 i szedł max na 3.3 stabilnie.

Teraz Prescot idzie na 3.0@3.8 i jeszcze nie zamknąłem licznika :D

wstaje na 3.9 ale do stabilnej pracy potzrebuje lepszego chłodzenia.

A chłodzi go zalman 7000A-Cu. Temp idle/stress po oc: 40/58

Link do mojego tekstu, ze szczegółowym porównaniem obu procków:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=74280&highlight=

 

Dla ułatwienia mój konfig:

 

asus p4c800 deluxe

2x512 hynix 3200

barracuda7 sata 120gb

radek 9800se

chieftec 360df

 

Jeśli poskładasz kompa na intelu to składaj na i875. Jeśli kolega będzie kręcił to jeszcze ci podziękuje.

 

PS. To chyba od ciebie kupiłem niegdyś radka 9500pro? Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.8Ghz HT FSB800 i smiga na 3.5Ghz na standardowych wentylu (I DOMYSLNE NAPIECIE!!!). Nie wiem czemu tak jest ale wcale sie tym nie martwie :) . Co do Prescottow to sie strasznie grzeja i g**** sa warte. Nic z nich nie wycisniesz. Spojrz na cene - placisz mniej i dostajesz mniej :) Serio - bierz HT FSB 800 ale nie Prescott sa warte tej niewielkiej doplaty. Wiem bo prockow mialem juz chyba wiecej niz wlosow na glowie.

 

Pozdrawiam

adamdn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mam zlozyc kumplowi kompa i mam dylemat:  

amdokolo 2500+ na 8rda+

czy Intel Celeron D320 2.40 GHz BOX or 2,4presccot na Epox 4PDA3I (Intel 865PE)

zapomnij o tym epoxie 4PDA3I, wielkie [ciach!]o mialm i P4 1.8 chodzil mi max na 2.2ghz, a na P4B533 na 2.7, zamienilem tego epoxa doplacajac 40zł w sklepie na Abita IS7-E i plytka jest super, procek bez problemu na 2.7Ghz bez podnoszenia napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...