Skocz do zawartości
Crosis, the Purger

A4Tech KBS-2680 - Wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem takiego oto zestawiku -> http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=...&MNO=KBS-2680RP i spotkałem się z opiniami, że myszka owszem bardzo dobra, ale z klawiaturą gorzej.. podobno nie opłaca się inwestować w klawiaturę bezprzewodową średniej klasy... a co Wy o tym myślicie? Może ktoś z Was ma ten zestaw i może udzielić jakiś informacji? Ciekawi mnie czy nie będzie problemów z komunikacją radiową...

Na forum pcp spotkałem się ze stwierdzeniem:

Kumpel ma klawiaturę A4 i działa spoko, jeden warunek - trzeba ją trzymać poziomo i nie przechylać na boki. Wtedy się gubi.

Zakończę głębokim "hyyyyyym?" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zestaw rfkb2548 z nowej serii z zielonymi bateriami, pierwszą musiałem oddać do reklamacji bo srebrna farba z myszki starła się po dwóch miesiącach, czekałem miesiąc ale wymienili mi na nowy i teraz nie mam z tym zestawem żadnych problemów za tą cenę naprawde spoko, poza tym że nie sprawdza się w niektórych bardziej wymagających grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tego typu zestawik:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9110

Z tym, że numeryczna jest u mnie po lewej stronie! I to sobie najbardziej chwalę!! Klawiatura w ogóle jest super! Nauczyłem się na niej w 100% pisać bezwzrokowo! Jest naprawdę dobrze wykonana, niezawodna, cicha i zasięg przy pełnych akumulatorach (1,2V, a powinno być 1,5) - 1 piętro + 60cm ściana :lol: Jak dla mnie super. Jeden mały minusik - pojawiło się delikatne przebarwienie na podkładce pod nadgarstki. Akumulatorki (1200) wymienia się co 3 miesiące. Acha! No i zupełnie obojętne jest w jakiej pozycji jej używasz, można nawet do góry nogami. Zestaw mam już prawie rok czasu. A teraz o myszce (ta sama optyka i mechanizmy co w "twoim" zestawie).

Wg mnie do windowsa wystarczy. Do większości gier również. Ma dobrze działające kółko (opór w sam raz) i świetne ślizgacze. Najlepiej działa na podłożu o jednolitej barwie.

Ale jeżeli będziesz chciał pograć przez neta w jakiegoś FPS'a, to może cię szlag trafić. "Trochę" brakuje jej precyzji i płynności. PS/2 rate wskazuje 89 Hz, czyli nienajlepiej. No i oczywiście nie można zmienić tej wartości. Kolejny minus tej myszki to ścierający się srebrny lakier (zanim się zetrze zupełnie jest do tego wszystkiego przez pewien czas nieprzyjemny w dotyq) i przebarwienie "pod kciukiem". I najgorsza jej wada, przez którą zamieniłem ją na Microsofta Intelli Opticala :arrow: rozpadła się zaślepka na akumulatory od ich ciągłego (co 3-4dni) zmieniania. Wewnątrz, gdyby nie radio, wyglądałaby bardzo podobnie do wspomnianego Microsofta. Scalak z "okiem" chyba nawet mają identyczny. Sam już nie wiem co sądzić o tych wszystkich mniej i bardziej firmowych myszach :lol:

I na koniec powiem jeszcze, że radio w wydaniu A4 działa wyśmienicie! Żadnych zakłóceń ani przerw w działaniu. A jeśli już się zdarzą jakieś problemy, trzeba użyć przełączników Chanel 1/Chanel 2. Ta twoja mysza wygląda lepiej i jest sporo nowsza, więc może będzie lepiej wykonana.

 

I jeszsze jeden drobiazg. Myszka potrafi się zgubić i przenieść kursor w inne miejsce ekranu, gdy zbyt ochoczo będziesz ją odrywał i przenosił żeby się zmieścić na podkładce. W microsofcie np. tego nie ma :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piaskoon,

No właśnie o tej myszce rp-680 z tego zestawu słyszałem raczej same pochlebne opinie, jest niby tańszym bliźniakiem mx700 ale do jej wykonania użyto o wiele lepszych materiałów (wiele mx'ów się ścierało bardzo łatwo). Na pcp kilka osób ma rp-680 i bardzo sobie ją ceni.

 

PS: "Jakość" wykonania mx'a - http://pclab.pl/modules.php?op=modload&nam...rticle&sid=9908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MX'a 700, to wiem jaka to lipa i przepłacanie (nie odczułem różnicy względem A4 RFSOP-48). Mój znajomy ma ją od prawie roku i nie wygląda to najlepiej :) Ten Cordless Logitecha w ogóle nie kalkuluje się za tą kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki zestaw

myszka padła po 4 miesiącach - niby optyka padła ale nie wnikam (czasem działa :) tzn sek w tym ze [bez podtextow :wink: ] przyciski i poruszanie w poziomie dziala bez zarzutow, natomiast sa probelmy z ruchami pionowymi i dzialaniem rolki :? - przy okazji - moze ktos wie co z tym fantem zrobic :?: ), gwarancje gdzies wsadzilem i musialem kupic Logitecha BT58, mysza A4techa lezy wiec w szafie, klawiatura działa bez najmniejszego zarzutu, wciaz cicho jak kilka dni po zakupie, baterie w niej mialem wymienic po okolo miesiacu jak to zapewnial mnie gosciu w sklepie, jednak o dziwo jade na tych samych orginalnych po dzis dzien, czyli 10 miesiecy - przy uzywaniu klawiaturki codziennie po co najmniej kilka godzin - i podkreślam że nie ma z nią najmniejszych problemów, jej zasięg hmm minimum 5 metrow - sprawdzony, zasięg myszki w rzeczywistości wynosi okolo 2 pieter w bloku :) kumpel 2 pietra wyzej ma podobny zestaw, równiez zero problemow, a na dodatek jesli sie nie przypisze myszce identyfikatora dla konkretnego komputerka to wlasnie mi sciagalo ruchy myszka od tego kumpla :) osobisnie moge polecic ten zestawik, a nawet zastanow sie nad czyms tanszym 8) nie bedzie zal jak sie mimo wszystko spieprzy :) wg mnie jednak mozna go polecic, nawet z czystym sumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanko odnosnie kbs-2480rp, dzis ten zestaw kupilem i w zasadzie jest wsyztsko OK, troszke mnei moze denerwuje szybkie wylaczanie sie optyki w myszce ale spoko, oszczedzanie energii :) ale pytanie mam odnoscnie scrolla w klawiaturze-nie dziala!! w sterach ze stronki nie ma zadnych mozliwosci jego konfiguracji i nie wiem co mam z tmy fantem zrobic, po jego nacisnieciu otwiera mi sie okienko konfiguracji zestawu :) jakies rozwiazanie?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naciśniesz scrolla, to w tym okienku wybierz zakładkę "kółko". Niestety u mnie nie działają jego ustawienia od jakiegoś czasu, tzn nie ma znaczenia ile wybiorę linii do przewijania, zawsze przewija o 1 :? .

Nie jestem pewien, ale widziałem gdzieś opcję "Użyj kółka" ale obawiam się że to było w starszej wersji sterownika klawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...