Skocz do zawartości
Madness

Pulsar Project

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem jak nazwać ale inglisz brzmi super. Nie jest to jakiś mod z prawdziwego zdarzenia ale chcę go poddać konstruktywnej krytyce :wink: Przedmiot moda to buda Codeshita lecz modelu nie wiem bo zerwałem z tyłu nalepkę. Moja praca polegała na zamontowaniu kółek, wyświetlacza LCD 4x20 znaków, wycięciu okienka z boku obudowy (nie po to aby tam zaglądać co to to nie :lol: ) oraz zamaskowaniu DVD-romu i CDRW. Teraz wykonałem jeszcze fanbusa lecz go nie zamieszczę bo nie mam do niego odpowiednich gałek. Jak znajdę będą foty. Szczególnie dumny jestem z zamaskowania oraz sposobu otwierania DVD i CDRW. Przyciski otwierania przeniosłem na górną krawędź obudowy. jest i ładnie i funkcjonalnie. Poważnie lepiej pacnąć z góry i otwożyć niż celować pod szufladą. Kolor obudowy to srebrny metalik, pleksa na froncie jest zabarwiona na niebiesko, okienko pleksa matowa (ja nie muszę widzieć co jest w kompie). Jak zechcecie to zamieszczę więcej fotek a na razie nie chcę zaśmiecać forum.

Dołączona grafika

Z profilu

Dołączona grafika

I od frontu

Dołączona grafika

Takie były początki. Kanał powietrzny z Castoramy + świecący CoolerMaster na procu

Dołączona grafika

Rzut izometryczny :wink:

Dołączona grafika

Po wycięciu okienka. Lekka kicha :)

Dołączona grafika

Wycinanka kurpiowska cd. oraz zamaskowanie DVD i CDRW

Dołączona grafika

Zamontowanie LCD w zatoczce 2x 3,5 cala

Dołączona grafika

Zmiana pola pod przyciskiem Power i Reset oraz obwódki LCD na bardzo ciemną pleksę

 

I na dokładkę spód i tył budy

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quake3.exe +play soundfeedbackvoc_holyshit.wav. Tyle bym powiedzial.

Dodam jeszcze ze jeden z najladniejszych modow jakie tu widzialem.

No i wcale sie nie upieram na srodek ;) .

Juz nic nie zmieniaj, bo mozesz zepsuc efekt. A tak jest schludnie, ladnie, bez niepotrzebnych fajerwerkow.

 

 

P.S. daj zdjecia tych przyciskow do otwierania, bo jakos ich nie widze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój nie skończony fanbus. Na razie tylko 3 gałki. Mam w związku z tym dylemat jak go podświetlić :?: Trochę się przejechałem i za szeroko rozsunąłem potencjometry. Zchrzaniłem proporcje i dlatego gałki tylko fi 12mm. Gałki oczywiście zostaną skrócone albo wpuszczone głębiej. Myślę o okrągłej obwódce z niebieskim podświetleniem. Próby już robiłem, źle nie wygląda. Ze skrajnymi gałkami będzie feler. Są za blisko śrubek mocujących pleksę i koło fi 16mm się nie zmieści.

 

Dołączona grafika

 

A i jeszcze przyciski do napędów

 

Dołączona grafika

 

Chcę coś jeszcze zrobić z kominem (widać go w tle). Na razie jest zaślepiony wygłuszeniem z karimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój nie skończony fanbus. Na razie tylko 3 gałki. Mam w związku z tym dylemat jak go podświetlić :?:  Trochę się przejechałem i za szeroko rozsunąłem potencjometry. Zchrzaniłem proporcje i dlatego gałki tylko fi 12mm. Gałki oczywiście zostaną skrócone albo wpuszczone głębiej. Myślę o okrągłej obwódce z niebieskim podświetleniem. Próby już robiłem, źle nie wygląda. Ze skrajnymi gałkami będzie feler. Są za blisko śrubek mocujących pleksę i koło fi 16mm się nie zmieści. (obrazki MaRoo wycial, zeby nie smiecic za nadto :D)

Jezeli bedziesz robil obwodke wokol galek, to jeszcze mozesz troche poratowac szeroko rozstawione galki.

Wytnij otwory na obwodki blizej srodka, i wstaw w nie galki. Powinny dac sie przesunac o jakies 5-8 mm, a to by chyba wystarczylo.

No chyba ze juz sie nie dadza przestawic- zalezy jak zamocowales potencjometry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz odlutowac potencjometrow od plytki i przylutowac je na kabelkach, a potem jakos przykrecic/przymocowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu jest pies pogrzebany bo drugi raz płytki mi się trawić niechce i przelutować to wszystko. Niestety odpada z lenistwa :wink: Ale mam nu prodżekt. I może się uda :D

to zrob na kablach potencjometry :)

ja robilem fanbusa na plytce uniwersalnej i inaczej nie dalo rady zeby to dosc ladnie (symetrycznie ) wygladalo ;)

a tak pozatym to naprawde super mod.

przynajmniej nie zadna choinka z katodami i wentylatorami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem co by tylko z góry zrobić takie łuki nad gałkami. Lub łuk rozszerzający się w prawo. Dużo z tym roboty nie powinno być. Przetestuję na jakiejś próbnej zaślepce. Tej nie mogę zmarnować bo więcej nie mam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, no ladnie :D i to okno... bardzo subtelne

nie ma zbednego przepychu

moglbys jeszcze pokazac zdjecia lcd - pare zblizen nie zaszkodzi ;)

forum na pewno tym nie zasmiecasz

aha moglbys dac bardziej masywne galki od fanbusa, mysle ze daloby to lepszy efekt (jezeli da sie to jeszcze jakos przerobic)

i te naklejki z przodu oderwij :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to takie fajne z przodu tasemiki i swieca??

to jest normalny bajer w budzie kodgena, nic kupnego ... zadna katoda or something

siakies diody chyba czy cus, organoleptycznie nie sprawdzalem to nie wiem dokladnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...