Skocz do zawartości
hajper

Virtual Tuning

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem i nie znalazłem, żeby ktoś dał taki temat - to dam ja :)

 

Bawię się od jakiegoś czasu w wirtualne przerabianie samochodów - przerabia się za pomoca programów typu Photo Shop, Paint Shop czy Corel. Ja używam windowsowskiego painta i Paint Shop Pro 7.

 

Co daje VT ? Np. to, że właściciel moze oblukac jak będzie wyglądać auto bez wdawania sie w koszta :) Niby to zabawa ale ja osobiście (nie chwaląc się ;) ) jestem autorem przynajmniej 3 aut w realu (BMW 7 e-38, lakierowanie Smarta i chyba Opel Vectra), było kilka innych ale nie wiem, czy doszły do skutku.

 

Troche o VT na świecie - najlepsi w VT są...Polacy :) Iacoski, Garg, Ruseq - wygrywali międzynarodowe konkursy PhotoShopa - ich pracki naprawde miażdzą, moje to syf w porównaniu do ich wyczynów.

 

Koniec gadania, troche pracek teraz :) :

 

Przed

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

 

Przed

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

 

Przed

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mi się tez podoba, niedawno załozym podobny mysląc ze takiego niebyło ale zostałem objechany ze było i temat został zamkniety, ale spoko, tez mam sie zabrać za VT tylko mnie cos lenistwo ogarneło ... ale kiedyssię wezmę.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolorów - dla PaintShopPro (w PhotoShopie jest chyba podobnie) - zaznaczasz lassem elementy, dla których chcesz zmienić kolor (najlepiej zaznaczać po kawałku - na łączeniu elementów np. błotnik, maska), potem bierzesz colorize (sprowadzasz do czarno-białego) i w opcjach wybierasz color/adjust, potem color balance - tu kolor wybierasz suwakami (szukasz, który Ci sie podoba).

 

Wymiana felg - albo robisz własne, co jest "ciut" trudne, ale znajdujesz auto, które jest ustawione pod kątem takim, jak auto, które przerabiamy. Wycinamy ją, potem troche zabawy z dopasowiem (najczęściej chodzi o dopasowanie ostrości - sharpen oraz rozmazanie miejsca łączenia - blur/soften)

 

Przyciemnienie jest najłatwiejsze - zaznaczasz szybę lassem(to się tyczy też świateł itp), potem w opcjach wybierasz color/adjust/brightess i wystarczy wpisać o ile ma być przyciemnione (-50 - przyciemnienie o 50, 50 - rozjaśnienie o 50).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego to nie pomyslalem ze to ludziska robia w ten sposob. wiem ze w photoshopie jest opcja wymiany kolorow i myslalem ze to tego sie uzywa. ale nigdy nie doszedlem do tego jak to robic.

 

co do felg. no metoda prosta. a ja myslalem ze jest opcja obracania 3d w photoshopie :wink:

 

przyciemnianie prosta sprawa. no tego to nie musialem pytac ale tez dla pewnosci zapytalem.

 

dzieki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bede mial zdjecia (bo mi trag szlafil datexa z 500 mb aut/ felg/spojlerow) to cos pomodze :D

To nie jest takie trudne.

 

Co do Twoich obrazkow- spox poza jednym- popraw chlodnice w tej pierwszej hondzie bo wyglada jak przyklejona zaraz pod kratka. Troche glebiej ja wrzuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to audi zajelo 20 min. Teraz zajrzalem na forum VT i wziolem sie za samochod z mistrzostw: http://www.forum.moto-portal.pl/viewtopic.php?t=3304

 

Ale jak juz mowilem Tuningiem sie nie interesuje wiec nawet nie wiem co zmieniac za bardzo i skad brać materiały :D Ale postaram sie zrobić coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego to nie pomyslalem ze to ludziska robia w ten sposob. wiem ze w photoshopie jest opcja wymiany kolorow i myslalem ze to tego sie uzywa. ale nigdy nie doszedlem do tego jak to robic.

Co kto woli, ja wole wymienić kolor niż bawić sie w zaznaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalilem listwy, poprawilem prog, przedni zderzak, felgi, przyciemnilem szyby, zmienilem kolor, wywalilem klamke z tylnych drzwi.

Program- CPT 9 + kilka obrazkow z sieci :).

Czas- lacznie- 2 godziny, z czego duza czesc to proby z kolorem auta, za cholere nie mogl sie niebieski spasowac z otoczeniem- takie zdjecie chyba chamskie ;) , wiec zrobilem zolty. Kameleon nie wyszedl.

Dołączona grafika

 

___________

 

Edit. W lewym dolnym rogu jest cien kolesia, ktory zrobil zdjecie :lol:

Edit2. Nie, to chyba nie jego cien :D Za maly mi sie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh  troche  dresiarski temat - ale kazdy lubi to co lubi :) pozdrawiam

Jakie dresiarskie czy ty tu widzisz jakieś tuningowane BMW lub poldka. BO ja jakoś nie. I nie słychać również łupiącego basu. Jeśli ci sie kojaży aut z dresiaami. To dziwne masz skojażenia. Obejżyj sobie szybkich i wściekłych, albo wejź na www.schnazzy.com i ściągnij se któryś z filmików(fajny jest Import Life 2). A jeżeli twierdzisz, że polski tuning to dresiarstwo o przyjedź Do Białej Podlaskiej w przyszłym roku na wyścigi 1/4 mili i popatrz czy to jest dresiarstwo. A jeżeli masz coś do Virtual Tuningu to dajcie mu BANA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie szybcy i wciekli to najbardziej porazkowy film , zwlaszcza czesc 2ga;) oraz dziela typu torque ;) , ale mowie ze kazdy lubi to co mu sie podoba wiec mnie na sile nie "nawracaj" , pozatym na forum siedze ze wzgledu na komputery a nie oblozone plastikiem auta:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pyrko:

film faktycznie porazka, ale wylacznie przez fabule.

Do samochodow nic nie mam, bo tak wlasnie robia auta w USA, a coraz czesciej w europie.

Nie wierzysz, to zajrzyj tutaj- dzial gallery

Wydaje mi sie jednak, ze to jest temat o VT, czyli o wykorzystaniu komputerow do obrobki grafiki, wiec cale to gadanie o dresiarstwie, buractwie, lolactwie, czy jakkolwiek to zwiecie, jest bezcelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...

Kultura jest fajna :D

Wczoraj niezle sie napocil jakis gostek, zeby nas wyprzedzic "stuningowanym" zbyt szerokimi felgami, tona szpachli na tylnej klapie i stadem naklejek Kadettem. Chyba sie ucieszyl jak go puscilismy, i bedzie kumplom w poszpachlowanych maluchach (szkoda biednych aut :/ )opowiadal, ze sie scigal i nie ma na niego mocnych, bo nie dotrze do niego ze sie z nim bawilismy (a nie tylko my ;), bo i kierowca Passata, hondy Civic i paru innych aut, zniesmaczonych pierdzeniem wydechu obok lewych drzwi :lol: ).

Smutne ze niektorzy sa tak glupi, ze az glowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...