Skocz do zawartości
dar3k

Psucie sie wody w ukladzie WC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy kazdy ma ten problem ale chyba nie bo nie znalazlem na ten temat postow :(

Mam uklad 2 bloki CPU i GPU oraz pompke zatabialna (narazie nie mam nagrzewnicy jest w tracie zalatwiania :) ) i garnek 10l temp procka wynosi 32*C a w stresie max 40*C wszystko polaczone rurkami PCV i jak ta woda postoi przez ok 4dni to zaczyna sie "psuc" tzn pompka staje sie oslizgla i lekko smierdzi tak samo pojemnik (garnek) a w rurkach zostaje osad nie wiem dlaczego sie tak dzieje ;( co dodac do wody albo co wlac zamiast wody aby sie tak nie dzialo dodam ze garnek nie jest z aluminium (miedz+aliminum = nieprzyjemny zapach :]) a tak sie dzieje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

 

Destylowana, lub demineralizowania, i jakis srodek przeciw glonom, plu najlepiej zeby miał w sobie przeciwutleniacz, to miedz i alu nie bedzie korodowac

 

smrodu sie mozesz pozbyc za pomocą kolejno octu, potem coli(jakiejs najtanszej) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek to Barton 2500 a grafa Radek 9200 temp po ok 6h pracy tak sie utrzymuje a potem juz jest troche wyzsza 38*C bez stresu po 24h pracy i 42-45*C w stresie..i potem juz sie taka utrzymuje bo garnek dosc dobrze oddaje cieplo :]

 

A co do wody to jest to kranowka :D

 

Tylko czy we wodzie destylowanej jak nie mam dekielka na zbiorniku (jest otwarty) nie "zalegna" sie bakterie i nie zrobi sie z niej normalna woda po jakims czasie :?: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek to Barton 2500 a grafa Radek 9200 temp po ok 6h pracy tak sie utrzymuje a potem juz jest troche wyzsza 38*C bez stresu po 24h pracy i 42-45*C w stresie..i potem juz sie taka utrzymuje bo garnek dosc dobrze oddaje cieplo :]

 

A co do wody to jest to kranowka :D

 

Tylko czy we wodzie destylowanej jak nie mam dekielka na zbiorniku (jest otwarty) nie "zalegna" sie bakterie i nie zrobi sie z niej normalna woda po jakims czasie :?: :P

Nie ma prawa. bedzie dobrze jak zapodasz destylanek z "dodatkami" jak wyzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja używam od zawsze tylko kranówki i nic takiego się nie dzieje. Jedynie zawsze trochę spirolu lub bryny (denaturat) wlewam do ukladu i jest ok. A co do przewodzenia przez wode prądu to jeśli Wam się wyleje woda do kompa to obojętnie jaka to nie będzie to i tak zwarcia porobi...Nie wierzycie?? :) top proszę sobie wylać jakiej tam chcecie wody na karte graf. dajmy na to...Jak się ma wode w kompie to niestety trza pilnować żeby coś nie wyciekało....Ja nie miałem jeszcze wpadki ale kumpel oddawał płyte na gware i dostał nową a grafika (też zalana) działa do dziś... Tylko trza było sprężonym powietrzem pod układów wode wydmuchać i suszyć pare dni :) (a komp był konkretnie zalany bo plyta miała wył. zabezpieczenia temp. proca i pompa staneła w nocy...-Blok się rozleciał pod wpływem temp. -Proc oczywiście martwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dolałem COPALA 40 ml na 3l wody w układzie. CHodzi już 3 tygodnie i żadnych negatywnych zmian nie zauważyłem. :)

update :

chodzi już ponad miesiąc, długo stojąc nieużywany, bo mnie w domu nie ma.

Co weekend kontroluję.

NIc DOSŁOWNIE NIC się nie zmieniło.

Ten copal jest cudowny.

Kolor cieczy ............hm brak koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demineralizowania(kupisz na stacji benzynowej) + spirytus (wiesz gdzie)

tylko ze demineralizowana to nie zawsze to samo co destylowana :D

 

Wode destylowana da sie zrobic z wodki :D, ale nie pamietam jak :D - taka jest najlepsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WC lejemy wode demineralizowana, nie destylowana.

 

Pozbadzcie sie mitow na temat przewodnosci pradu. Nawet najczystsza woda z biegiem czasu traci swoje wlasciwosci na skutek lapania "brudnego" powietrza oraz kontaktu z metalami. Po kilku tygodniach w WC woda demineralizowana miala wieksza przewodnosc niz kranowa. W przypadku WC trzeba starannie dbac o brak przeciekow i tyle - jest to jedyne zabezpieczenie.

 

Borygo pogarsza wlasciwosci termoprzewodzace i zmniejsza wydajnosc pompy. Osobiscie nie radze uzywac.

 

Do sterylizacji dobry wydaje sie spirytus. Copal tez moze byc interesujacym rozwiazaniem, ale jeszcze go nie stosowalem, wiec nie wiem jak dziala na dluzsza mete (trzeba patrzyc, czy elementy znajdujace sie w wodzie nie robia sie "obslizgle").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend SPECJALNIE DLA WAS rozmontuje WC i sprawdzę jak po 6 tygodniach wygląda układ z zastosowaniem 40ml COPALA na 3l wody demineralizowanej. Środowisko sprzyja u mnie glonom, bo używam teraz kompa tylko w weekendy a buda jest otwarta, więc jest dostęp światła.

 

BTW

U mojej starszej w butelce, którą podlewa kwiatki, glony w kranówce zalęgły się po 3 tygodniach, więc mam porównanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...