Skocz do zawartości
MeHow

..::INFORMATYKA NA POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ::..

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem się na w/w kierunek i teraz interesuje mnie, czy studia te są rozwojowe. Uczą tam rzeczy potrzebnych, czy samych pierduł? Rozmawiałem właśnie z Paranoikiem i jego wypowiedź mnie przestraszyła, a że on ma czasami paranoję, więc pytam się was drodzy studenci tego kierunku (tacy są na pewno wśród nas ;) ). Czy uważacie, że jest to dobry kierunek studiów dla człowieka, którego interesują sieci, systemy operacyjne, programowanie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko że mój kolega dostał sie na ten sam kierunek na tej samej uczelni :) Dostał się tez na AGH (nie wiem na jaki kierunek, ale nie informatyka) i wybrał PW :) Pewnie wiedział co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem po mat-fiz, fizę jednakże mam dużo lepszą niż klienci po mat-fizie ;] ;] ;] , a z matą... no cóż ... będę musiał walczyć.

 

lechoo, a jak wygląda nauka? Bardziej praktyka, czy teoria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria i praktyka - jest sporo laborek z elektroniki i informatyki. Ludzie po liceum byli załamani jak pierwszy raz zobaczyli oscyloskop :)

Mnie wykończyła właśnie matma, a dokładnie analiza matematyczna - uwielbiałem te całki, różniczki i inne robaczki :D Na PW poszedłem po technikum, a tam niestety matmę miałem na cienkim poziomie.

Fizyka (Elektromagnetyzm i Optyka - tak się to nazywało jak dobrze pamiętam) jest tylko przez rok i nie jest taka straszna, z fizyki też są laborki.

W moim przypadku "zabawa" na PW odbywała się w latach 1997/98, szkoda mi było ale cóż - nie chciało mi się zaczynać tam jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim jestes wydziale (?) na elce czy na mini, ja jestem na mini (matematyki i nauk informacyjnych) i gdybym mial jeszcze raz zaczynac studia to bylaby to ta sama uczelnia i ten sam kierunek, w tej chwili jestem po inzynierskich gdzie dostalem bardzo solidne podstawy do bycia kim chce, gdybym mial pisac prace inzynierska to szedlbym w kierunku inzynierii oprogramowania lub programowania w dx9 albo opengl, bo to mnie interesuje, jednak zdawalem w tym roku na studia magisterskie na PW :) i sie dostalem, bede sie specjalizowal w AI (sztuczna inteligencja), imho PW nie jest najlepsza uczelnia jezeli chodzi o sprawy organizacyjne, czasami kuleja, ale to mozna przebolec jakos, natomiast poziom jest niezly, razem z nami zdawali ludzie z calej polski na te studia magisterskie (mogl kazdy z tytulem inzyniera, licencjata), ale nie dostal sie prawie nikt oprocz jakiegos czlowieka z UW, a jezeli juz przy UW jestesmy, to inny z UW nie wiedzial co to lista dynamiczna :o pamietaj jednak ze na studiach bardzo wiele zalezy od Ciebie, opengla nie mielismy wogole, to sa moje prywatne zainteresowania, ale bez tego co mi dala PW nie moglbym pisac w openglu czy DX9, jezeli idziesz na studia bo mama ci kazala, to lepiej daruj sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej idę na te studia, bo chciałbym pogłębić swoją wiedzę w tym kierunku, a właściwie dopiero ją zdobyć. Jestem na wydziale elektroniki i technik informacyjnych, gdyż wydawało mi się, że będzie to bardziej praktyczna forma studiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz duze szanse cos z tych studiow wyniesc i nawet je skonczyc ;) bylem niedawno na stypendium w danii, jedna z lepszych uczelni technicznych w kopenhadze (to tam studiowal koles, ktory wymyslil MatLab'a) i musze powiedziec, ze PW stoi bardzo wysoko jezeli chodzi o poziom nauczania i nisko jezeli chodzi o sprawy organizacyjne, zreszta to wiemy nie tylko my, zagraniczne uczelnie i firmy bardzo chetnie przyjmuja polakow, moj koelga, ktory byl na stypendium w walii otrzymal bardzo dobra propozycje pracy, ktorej nie przyjal i worcil do kraju, a oni mu obiecali, ze jak tylko bedzie chcial (np. po studiach) to ta praca na niego czeka :) co do elki, to slyszalem, ze jest tam lzej niz u nas (znajomy znajomego studiuje), ale nie licz, ze bedzie lekko :/ PW jest praktyczna uczelnia, na elce bedziesz sie uczyl troche innych rzeczy niz my na mini, z tego co pisales, ze jestes lepszy z fizy niz matmy to chyba zrobiles dobrze bo u nas na 1 semestrze sa 4 rozne matmy :| w tym tak kochana analiza (ja tam i tak bardziej nienawidze algebry, ktorej to mialem juz 3 rozne odmiany - 1.5 roku algebry :o )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasin, tak wiec podbudowales mnie. Szczerze mowiac nie jestem typem czlowieka, ktory chce sie przesliznac przez studia. Chce sie uczyc, a nie tylko zdawac egzaminy (aczkolwiek jedno scisle laczy sie z drugim). Oczywiscie licze tez na stypendia zagraniczne, tak jak ty wspomniales np. w walii lub danii. Cóż, zapewne w październiku się spotkamy, bardzo chętnie skorzystałbym z twojego studenckiego doświadczenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, sluze doswiadczeniem :) w miare mozliwosci - czasu wolnego jest niewiele :/ elka jest naprzeciwko gmachu glownego, gdzie mam wyklady, wiec daleko nie jest :) chetnie wypije jakis browar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale ? Jak to ?

Skąd ta nagła zmiana decyzji? :) Miała być W-awa przecież, ale rozumiem we Wrocławiu lepsze łącza ? :P

czytanie ze zrozumieniem się kłania albo już sam nie wiem co?? 8O :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale ? Jak to ?

Skąd ta nagła zmiana decyzji? :) Miała być W-awa przecież, ale rozumiem we Wrocławiu lepsze łącza ? :P

czytanie ze zrozumieniem się kłania albo już sam nie wiem co?? 8O :lol:

Nie wiesz co :wink:

 

Nieważne [koniec offtopa :>]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale ? Jak to ?

Skąd ta nagła zmiana decyzji? Smile Miała być W-awa przecież, ale rozumiem we Wrocławiu lepsze łącza ? Razz

eeee que?

 

popatrz na temat topica :} :} :}

 

@rcube. Symfonie musze szybko sobie zakupic i do roboty :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z symfonia nie musisz tak sie spieszyc, obiektowe bedzie dopiero na drugim roku chyba u was, ale nie zaszkodzi w sumie, najpierw to chyba bedziecie w pascalu rzezbic :) a potem C i dopiero obiektowe c++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...