Skocz do zawartości
arch

dziwna temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odczytem temperatury z procesora, zwykle waha sie ona w granicach 63°C, co jest praktycznie niemozliwe, gdyz nic nie podkrecalem. Podejrzewam ze cos jest schrzanione na plycie glownej (mam FIC AU13). Wie ktos czemu tak sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxowym chłodzeniu (i przy takim procku) to wcale niewykluczone. Najłatwiej będzie sprawdzić na lepszej klasy coolerze. Oprócz tego możesz mieć kiepsko wentylowaną obudowę. Sprawdź np. speedfan`em jaką masz temperaturę wewnątrz obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak znam zycie to pewnie jakas pasta titan,kup whisperrocka IV http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9872 jak nie bedziesz krecił tego 3.0 styknie no i jeszcze moze jakas pasta dobra ludzie pisza ze bdb jest artic ceramique,powinna temp sie ustabilizowac.A no i wlasnie jeszcze przed zakupem otworz cala bude i zoabcz jakie wtedy temp. bedą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam athlona 3200+ wiatraczek boxowy i umnie temperaturaka trzyma 39 stopni a przy pbciażeniu nie przekracza 45 stopni :D gdzie tkwi tajemnica sukcessssssu? wietrzyc i jeszcze raz wietrzyc bude...!!! :lol: tylko to musi byc wentyl a nie wiatraczek z zasilacza ja specjalnie sprowadziłem wentylator do kompa z oddzielnym zasilaniem na 230V troszke szumi ale bez niego nie wiem co bym zrobił jaja bym na nim smarzył :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś gigabyte 7vrx podczas gdy woda w zbiorniku miała 30 stopni, proc pokazywał że ma 24 czy jakoś tak :D:D weźcie to też pod uwage, a rzeczywista temperatura zmierzona wynosiła 42 stopnie ! czyli błąd pomiarowy płyty w granicach 20 stopni !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, w zwiazku z waszymi wypowiedziami mam 2 pytania:

 

- w jaki sposob obiektywnie zmierzyc temperature (gdzies czytalem ze fic au13 ma jakas schrzaniona diode, ktora pokazuje bardzo rozne temperatury)?

 

- planuje zmienic obudowe (chce sobie sprawic pentagrama qc-80 cu, ale mam tak mala obudowe, ze sie nie zmiesci - boxowe chlodzenie prawie dotyka zasilacza) - jaki model polecacie?

 

Z gory thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...