Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie niech każdy moduje sobie po swojemu i wszyscy będą szczęśliwi. Czytaj mój podpis.

 

 

 

Z innej beczki: Czy cena ~30zł za tubkę arctic silver 5 na allegro to normalna cena czy można gdzieś taniej? Nie mam dobrej pasty i radzio jest przesmarowany byle czym (ale i tak się kręci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio poprzez allegro karte Sapphire RAdeon 9800se 2.8ns na chipie r360 i w pelni sprawnymi dodatkowymi potokami.

 

Jednak z karta jest chyba cos nie tak, o ile kosci pamieci podkrecaja sie swietnie,

( prawie 790mhz, ale wszystkie wiatraki w obudowie on) o tyle gpu kreci sie mizernie, max bez artow

to tylko 395mhz.

Cos jest chyba nie tak? Na karte jest zalozony dosyc dobry zestaw chlodzacy, dodatkowo przesmarowane

wszystko bylo artic ceramique (pelna sprawnosc po 24h), wiec czy to moze byc wina chlodzenia czy po prostu chip jest do d... i mam sie pozbyc karty puki moge ;)?

Dodam, ze karta miala standardowe chlodzenie gpu 330Mhz, co przy mojej poprzedniej XV 368Mhz juz wydalo mi sie podejrzane.

Prosze o jakies konstruktywne sugestie co moze byc nie tak, bo przez rdzen trace duzo 3dmarkow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego czyli im bardziej kręciłem pamięci tym słabiej kręcił się rdzeń. Spróbuj spuścić pamiątki do normal i zacznij podnosić rdzeń. Jaki masz zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego czyli im bardziej kręciłem pamięci tym słabiej kręcił się rdzeń. Spróbuj spuścić pamiątki do normal i zacznij podnosić rdzeń. Jaki masz zasilacz??

Niestety nic nie pomogło, sprobóje jeszcze zablokować 4 potoki i wtedy zobacze co i jak.

 

P.S.

Do wykrywania artefaktow uzywam atitool 0.22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=> do LoMax72: Zasilacz posiadam Chieftec 360W DF, to prawie ten sam model co 420W wg testów Tomshardware

 

Dziwna sprawa, zablokowałem z powrotem 4 potoki i juz rdzen bez problemu poszedl na 435Mhz,

czy to oznacza, ze dodatkowe potoki nie sa jednak w pelni sprawne?

Czy konieczne jest poprostu zastosowanie mocniejszego chlodzenia?

Dodatkowo mam pytanie, czy karta z odblokowanymi potokami znaczaczo wiecej pobiera pradu?

Czy moje problemy moga miec zwiazek z tym, ze w karte wlozylem kabel zasilajacy od napedu FDD, nie stosujac przejsciowki z molexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% karta na 8potokach pobiera więcej prądu. Nie ma znaczenia czy bierzesz zasilanie z molexa czy fdd. Prawdopodobnie problem leży w chłodzeniu. poprostu ze swojej karty możesz obecnie zrobić tylko PRO, a nie XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki - Już dawno temu pisałem że ten program najlepiej wykrywa arty, pisałem też że gram na 430mhz rdzeń i nie widziałem żadnych błędów a Rthdribl już przy 425Mhz kulki błyskają :) jakby fotki waliły :D w grach arty widze dopiero 445Mhz po 15min grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Dyejcop

Mó Radoslaw jest na pamieciach samsung 2.8 ns WIEC PEWNIE TWOJ TEZ SPRAWDZ SOBIE JAKIE MASZ OZNACZENIA NA PAMIECI

PRZEGLADNIJ FORUM I POROWNAJ ZE ZDJECIAMI KART TO ROZPOZNASZ SWOJE.

A TU MASZ LINKA DO STRONKI Z ZMODYFIKOWANYMI BIOSAMI OD KART XT

 

http://koti.mbnet.fi/elixir/Radeon/XT/R360...-128/index.html

ACHA PAMIETAJ ZE TO JEST DO CHIPÓW R360 WIEC MUSISZ WIEDZIEC ZE MASZ TAKI

NARA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Panowie-sprzet,jak w podpisie, wynik w 3DM 03k-.....3950 pkt:(

 

Co sie dzieje?Karta nie krecona-fakt. Chlodzona na razie Silencer'em 3ka,ale bez radiatorow boje sie cokolwiek robic, po poprzednia karte...chmm przepotokowalem;) na omegach. Po 20-30 minutach ertefakty w grach na 8 potokach.Po zmianie sterow na catalyst bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej jeszcze nie modowalem a to druga sztuka;)nowka:)wlasnie zastanawiam sie nad jej zmodowaniem-odblokowaniem potokow. BTW przecyztalem caly watek. Od faceta, ktory zajmuje sie przerabianiem kart slyszalem, ze SAPHIRE dobrze sie nmoduja. Mysle,ze pierwsza karta byla modowalna a ja ja przegrzalem-ot, co. Czy uwazacie,ze na VGA Silencer'ze mozna juz probowac odblokowac,czy zaczekac do zamontowania radiatorkow na pamieciach(nota bene samsungach:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś rano kurier przyniusł mi kartę :)

w pudełku płytka CD-R z omegami, zapodałem kartę do kompa, odpaliłem Omegi i... 8 potóków od razu bez bólu potwierdzone RivaTunerem :D

przy athlonku na 2,2Ghz (magistrala 266 :( )- 14.000 w 3DMark2001, 5500 w 03 i 2300 w 05.

oczywiście wyniki bez kręcenia kartą, właśnie spadam na miasto po dariatory na pamięci, zobacze co sie da z niej wycicnąć. jak coś spłodzę, zdam relację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis lookalem na bolce i na radiator i kurde mam pietra. Bolce odbezpieczone ale radiator siedzi jak gupi. Tak ja w R8500 ani nie drgnie.

Chyba bede "rwal"

 

Nakleilem Revolteci Cu ale kurde sie dziwie, bo ich dotknac nie idzie.

Po 5s czuje sie wyrazne parzenie. To jaka temp. jest w srodku pamieci ?

60 ? 80*C. No i ta waga. z Revoltecami ta karta wazy tone :)

 

Ogolnie musze wywalic ten wiatrak z grafy bo normalnie mam tu takie szumy jakbym mieszkal nad oceanem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po hardmod'zie będą zimniejsze :) Radiator to pół biedy, problem zaczyna się przy ściąganiu slima . Odradzam ściąganie, za duże ryzyko uszkodzenia karty. Już jeden delikwent na tym forum sobie zrobił wystrój pokoju z karty.

@Carlos: witamy w klubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale poniewaz nie bede przelutowywal opirnika , to nie mam co robic hardmoda tylko przez laczenie pinow.

Ale skoro to nie wadzi to olac :) bedzie cieplej w zimie w pokoju

 

Tylko ten radiator :( niech ich ges kopnie za to klejenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej jeszcze nie modowalem a to druga sztuka;)nowka:)wlasnie zastanawiam sie nad jej zmodowaniem-odblokowaniem potokow. BTW przecyztalem caly watek. Od faceta, ktory zajmuje sie przerabianiem kart slyszalem, ze SAPHIRE dobrze sie nmoduja. Mysle,ze pierwsza karta byla modowalna a ja ja przegrzalem-ot, co. Czy uwazacie,ze na VGA Silencer'ze mozna juz probowac odblokowac,czy zaczekac do zamontowania radiatorkow na pamieciach(nota bene samsungach:) )

Odblokowanie potokow ma znikomy wplyw na grzanie karty, nie sadze ze to byl powod przegrzania pierwszej twojej karty. Musiales cos krecic i to byl powod raczej, albo przyczyna byla w kiepskiej oryginalnej pascie termoprzewodzacej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie krecilem-nie zdarzylem zainstalowac ATITool:) ni innego softu. Zainstalowalem stery OMEGA, odblokowal potoki i-jak pisalem- 20 minut i....artefakty sie wysypaly. Myslalem,ze to wina tego, ze po odblokowaniu potokow zwieksza sie temp pamieci(w koncu maja wiecej...roboty;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesz tez jestem od niedawna posiadaczem 9800se zmodowalem i nieco podciągnąłęm zmieniajac troszke chlodzenie mialem silecnera ale nie bylo obiegu powitrza na memorkach wiec zrobilem swoje chlodzenie :P nnie dosc ze ciszej jest to jeszcze wydajniej wyniki i zdjecia na:

 

http://ocbyrav.blog.onet.pl

 

a wynik :

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8213983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PolandMET@ jak chcesz ładnie szybicutko i gładziutko:) pozbyć się raditora z jądra podgrzej go do dosyć sporej temperatury np. suszarką,potem metodą karty telefonicznej i śrubokręta płaskiego usuwą się radiatorek praktycznie sam, u mnie odpadał właściwie po lekkim podwarzeniu(pod wpływem temepratury pasta mocujaca staje się krucha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pogralem wczoraj ze 2h, wylaczylem kompa, odkrecilem te 2kg miedzi z płyty glownej, dotykam, a to cale wrzace ze jaja mozna smarzyc i jedyne co sie mi udalo zrobic to powyginac rzebra radiatora.

Kurna ja to musze miec zawsze ciach!e szczescie i radiator przyklejony na hama. Probowalem od strony stykow co wchodza do plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PolandMET napisał

Nakleilem Revolteci Cu ale kurde sie dziwie, bo ich dotknac nie idzie.

Po 5s czuje sie wyrazne parzenie. To jaka temp. jest w srodku pamieci ?

60 ? 80*C. No i ta waga. z Revoltecami ta karta wazy tone

Na jakich ustawieniach masz tak gorace pamieci bo własnie zamówiłem te revolteki cu a na rdzeń Silencer rev3 kurcze czy to wystarczy aby karta XV9800se smigała jako pro a moze xt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...