Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Biosu XT dla Samsungów 3.3 nie ma ale możesz podesłać mi twój oryginalny bios i bios od R360 na samsungach 2.8 i tobie go zmodyfikuje - bo znaczenie tu mają timingi (tym się przedewszystkim różnią bioski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie w której my kupowaliśmy jest taka zasada - 10dni na testy. W innych firmach raczej możesz pomarzyć oczymś takim.

Wlaśnie dziś oddałem do hurtowni-sklepu tą czwartą, niemodowalną kartę. przyjęli bez kręcenia nosem, czym byłem poważnie zaskoczony. Myślałem, że będę musiał coś w zamian wziąć.

Tak że teraz czekam niecierpliwie na informację o wspomnianej 9800SE NA RDZENIU R360, bo jak tylko się pokaże to bardzo poproszę, od razu wraz z arctic silencerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobiłes!! myśle ża sami wiedzieli co sprzedają skoro nie protestowali,kupuj karte od firmy co to na allegro sprzedaje i udziela sie na tym forum,ja mam własnie od nich jest SUPER!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie ostanio wpadlem na stronke pc serwisu i postanowilem ze sie skusze :D najpierw chcialem kupic radzia 9550 XT potem 9600 ale postanowilem ze modowalny 9800 se bedzie najlepszy :D

teraz pozostaje mi poczekac do urodzin (listopad) i bede mial kase 8)

 

ps. a te nowe radki 9800 se bede lepsze czy gorsze :? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wgrałem biosa od XT ! (PICHU WIELKIE DZIĘKI ZA PRZYGOTOWANIE BIOSU)

Ale co się okazało ... po za tym że mam teraz XT wyniki się nei zmieniły :/ a żeby było śmieszniej to mój CPU który dostawał ponad 800pkt w 3DMark2k3 to teraz ledwo ponad 100 :D

Coś się chyba w systemie zjeb... normalnie aż mi wstyt pokazać te wyniki :( ostatnia nadzieja to HardMOD no i V-MOD jak ktoś znajdzie opis jak zrobić go na PCB od 9700PRO :)

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=251484

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3320702

 

normalnie nie wiem jak DOODI uzyskał te 7k w 3dmark2k3. Mi przy 450mhz rdzeń sypie artami jak głupi. Poczekam jescze to środy bo to będzie 7dni od nałożenia pasty OCZ i wtedy uzyska max przewodnosć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie wiem jak DOODI uzyskał te 7k w 3dmark2k3. Mi przy 450mhz rdzeń sypie artami jak głupi. Poczekam jescze to środy bo to będzie 7dni od nałożenia pasty OCZ i wtedy uzyska max przewodnosć.

No mój kolega też był bardzo zdziwiony jak przyleciał do mnie z kartą(Ten sam egzemplarz i chłodzenie) i waliła strasznymi artami przy 450Mhz a po włożeniu mojej cacy :D. Stwierdził, że mam fenomenalny egzemplarz :). Ja jeszcze nie eksperymentowałem z żadnymi modami i sterami. Testy robiłem na zaśmieconym systemie. I chyba nie zrobie lepszych wynikow poprostu z braku czasu - zresztą widać po moich odwiedzinach tego forum. Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko do pcserwis_W-wa : na ile sprawdza sie poprawiona procedura testowania modowalnosci? tzn ile kart do was wraca? Usiluje obliczyc swoje szanse bo minelo 10 dni od zakupy a przez awarie nie mialem mozliwosci wykonac 100% testow i tak sobie teraz gdybam, ogolnie jestem dosc pechowy ;)

 

Mam Powercolora 2,8ns i Xpertvision 2,5 ns i nie bardzo moge zrozumiec dlaczego Xv jest tak nisko domyslnie taktowany taktowany. Moze ktos ma jakies pomysly? Dziwi mnie to tym bardziej ze Xv na dodatek lepiej sie kreci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Proline w Katowicach ze swoim kompem. I na miejscu wybierzesz se kartę modowalną. Pamiętaj tylko że będziesz je testował na zwykłym chłodzeniu. Więc nie dowiesz się czy da rade jako XT.

Bzdura, dowiadywalem sie czy jest taka mozliwosc i uslyszalem tylko smiech sprzedawcy. Nawet nie wymieniaja karty w tym samym dniu jezeli sie okaze ze nie jest modowalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś rano kurier przyniusł mi kartę :)

w pudełku płytka CD-R z omegami, zapodałem kartę do kompa, odpaliłem Omegi i... 8 potóków od razu bez bólu potwierdzone RivaTunerem :D przy athlonku na 2,2Ghz (magistrala 266 :( )- 14.000 w 3DMark2001, 5500 w 03 i 2300 w 05, oczywiście wyniki bez kręcenia kartą

już do mnie jedzie Silencer i miedziaki na pamięci... dostanę pewnie w poniedziałek, odrazu zapuszczam hardmoda i będę kręcił... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wgrałem biosa od XT ! (PICHU WIELKIE DZIĘKI ZA PRZYGOTOWANIE BIOSU)

Ale co się okazało ... po za tym że mam teraz XT wyniki się nei zmieniły :/ a żeby było śmieszniej to mój CPU który dostawał ponad 800pkt w 3DMark2k3 to teraz ledwo ponad 100 :D

Coś się chyba w systemie <font color=red>[ciach]</font>... normalnie aż mi wstyt pokazać te wyniki :( ostatnia nadzieja to HardMOD no i V-MOD jak ktoś znajdzie opis jak zrobić go na PCB od 9700PRO :)

Przeinstaluj system i dopiero testuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Proline w Katowicach ze swoim kompem. I na miejscu wybierzesz se kartę modowalną. Pamiętaj tylko że będziesz je testował na zwykłym chłodzeniu. Więc nie dowiesz się czy da rade jako XT.

Bzdura, dowiadywalem sie czy jest taka mozliwosc i uslyszalem tylko smiech sprzedawcy. Nawet nie wymieniaja karty w tym samym dniu jezeli sie okaze ze nie jest modowalna

A więc mnie w Proline właśnie wymienili kartę OD RĘKI 3 razy!! po czym tą czwartą przyjęli z powrotem i oddali kasę. Z kompem nie próbowałem jechać. To właśnie o tej hutrowni pisałem parę postów wcześniej podając, ile chcą na serwisie za dobranie modowalnej karty.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko do pcserwis_W-wa : na ile sprawdza sie poprawiona procedura testowania modowalnosci? tzn ile kart do was wraca? Usiluje obliczyc swoje szanse bo minelo 10 dni od zakupy a przez awarie nie mialem mozliwosci wykonac 100% testow i tak sobie teraz gdybam, ogolnie jestem dosc pechowy ;)

 

Mam Powercolora 2,8ns i Xpertvision 2,5 ns i nie bardzo moge zrozumiec dlaczego Xv jest tak nisko domyslnie taktowany taktowany. Moze ktos ma jakies pomysly? Dziwi mnie to tym bardziej ze Xv na dodatek lepiej sie kreci...

Jeżeli chodzi o odpad kart niemodowalnych, to notujemy niestety coraz większy odsetek kart "niemodowalnych". W chwili obecnej ok.85% kart wyświetla artefakty po zmodowaniu, czyli odblokowaniu dodatkowych potoków - dotyczy to nowej wersji kart Xpertvision Radeon 9800SE 128MB 256bit na pamięciach Samsunga 2.8ns i rdzeniu R360. Mimo to cena karty spadła, ale nie tyle, na ile liczyliśmy, niestety.

 

 

Obecna procedura testowania modowalności jest skuteczna na 95%. Może inaczej - z kart zakwalifikowanych jako modowalne ok.5% wraca, bo ktoś jednak znalazł jakieś błędy w grafice, a o powodów takiego stanu rzeczy mozna wymienić trzy- pierwszy, to niestety, ale człowiek jest omylny i potrafi się pomylić, zwłaszcza po 10godzinach ciągłego wpatrywania się w monitor (zdarzało się nie raz) potrafi przepuścić drobny szczegół; drugi powód - testujemy sprzęt na kilku aplikacjach przez ok.1,5 godziny, użytkownik ma na testowanie 10 dni więc może sobie zapuścić dużo więcej programów i długo dłużej testować; trzeci powód to niekompatybilność sprzętowa - u nas karta działa bez zarzutu - u użytkownika sieje błędami - najczęściej powodem takiego stanu rzeczy jest kiepski zasilacz, ale niekoniecznie.

W większości przypadków nie ma żadnych problemów od samego początku, ci którzy jednak napotkali na jakieś problemy mogą liczyć na szybką wymianę na inny egzemplarz lub zwrot ceny karty.

 

A więc mnie w Proline właśnie wymienili kartę OD RĘKI 3 razy!! po czym tą czwartą przyjęli z powrotem i oddali kasę. Z kompem nie próbowałem jechać. To właśnie o tej hutrowni pisałem parę postów wcześniej podając, ile chcą na serwisie za dobranie modowalnej karty.[/b]

A od kiedy to Proline ma status hurtowni????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Proline w Katowicach ze swoim kompem. I na miejscu wybierzesz se kartę modowalną. Pamiętaj tylko że będziesz je testował na zwykłym chłodzeniu. Więc nie dowiesz się czy da rade jako XT.

Bzdura, dowiadywalem sie czy jest taka mozliwosc i uslyszalem tylko smiech sprzedawcy. Nawet nie wymieniaja karty w tym samym dniu jezeli sie okaze ze nie jest modowalna

Jeżeli sprzedaca nie sprawdza przy tobie karty ( oczywiście 4 potoków ), to masz prawo sprawdzić sprzęt w domu i jeżeli nie spełnia twoich oczekiwań to masz prawo oddać kartę a oni obowiązak zwrócić ci kase. Po uprzednim umówieniu się ze sprzedawcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedaca nie sprawdza przy tobie karty ( oczywiście 4 potoków ), to masz prawo sprawdzić sprzęt w domu i jeżeli nie spełnia twoich oczekiwań to masz prawo oddać kartę a oni obowiązak zwrócić ci kase. Po uprzednim umówieniu się ze sprzedawcą :)

Niestety, ale nie masz racji. W polskim prawie nie ma takiego zapisu, który nakazywałby przyjęcie zwrotu towaru po zakupie, nieważne czy w terminie 7, 10 czy 14 dni ( z wyjątkiem sprzedaży poza lokalem sprzedawcy).

Jeżeli sprzęt nie ma cech o jakich zapewniał sprzedawca, możesz zażądać od niego doprowadzenia towaru do takiego stanu, o jakim zapewniał, dopiero w przypadku braku możliwości spełnienia takiego żądania, możesz zwrócić się o zwrot pieniędzy.

Jeżeli umawiasz się ze sprzedawcą , że towar będziesz mógł zwrócić, żadaj potwierdzenia takiej możliwości na piśmie, w innym przypadku sprzedawca może wyprzeć się tego co zapewniał, a tobie będzie ciężko udowodnić, że takie zapewnienia były. I wtedy sprzedawca nie ma żadnego obowiązku zwracania kupującemu pieniędzy i przyjmowania zwrotu.

 

Najpierw poczytaj sobie prawo konsumenckie, a dopiero potem udzielaj rad innym, bo tylko wprowadzasz innych w błąd, który może mieć przykre konsekwencje, dla tych co cię posłuchali. I bez urazy, to tylko rada, bo nie raz już słyszałem o podobnych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedaca nie sprawdza przy tobie karty ( oczywiście 4 potoków ), to masz prawo sprawdzić sprzęt w domu i jeżeli nie spełnia twoich oczekiwań to masz prawo oddać kartę a oni obowiązak zwrócić ci kase. Po uprzednim umówieniu się ze sprzedawcą :)

Niestety, ale nie masz racji. W polskim prawie nie ma takiego zapisu, który nakazywałby przyjęcie zwrotu towaru po zakupie, nieważne czy w terminie 7, 10 czy 14 dni ( z wyjątkiem sprzedaży poza lokalem sprzedawcy).

Jeżeli sprzęt nie ma cech o jakich zapewniał sprzedawca, możesz zażądać od niego doprowadzenia towaru do takiego stanu, o jakim zapewniał, dopiero w przypadku braku możliwości spełnienia takiego żądania, możesz zwrócić się o zwrot pieniędzy.

Jeżeli umawiasz się ze sprzedawcą , że towar będziesz mógł zwrócić, żadaj potwierdzenia takiej możliwości na piśmie, w innym przypadku sprzedawca może wyprzeć się tego co zapewniał, a tobie będzie ciężko udowodnić, że takie zapewnienia były. I wtedy sprzedawca nie ma żadnego obowiązku zwracania kupującemu pieniędzy i przyjmowania zwrotu.

 

Najpierw poczytaj sobie prawo konsumenckie, a dopiero potem udzielaj rad innym, bo tylko wprowadzasz innych w błąd, który może mieć przykre konsekwencje, dla tych co cię posłuchali. I bez urazy, to tylko rada, bo nie raz już słyszałem o podobnych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoMax72, teraz zwrocilem uwage ze masz ATI Silencera 1 chyba, zapodalbys fotki karty :P :D

No chyba, ze sie myle i juz nie pamietam czy dawales te foty czy tez nie :P ;)

A oto mój diabeł:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i profesjonalnie zrobiony HARD MOD :D

Dołączona grafika

a to dowód na to, że nie warto zrywać coper slim'a. Widać wyraźnie odciśnięte logo Ati czyli miedź dociska idealnie

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się podkręcają te nowe na r360? tylko nie piszcie ogólnie ale z doświadczenia. Mój r350 chodzi chyba tak samo superancko sądząc co tu piszecie.

Ja na razie nic nie napisze. Właśnie skończyliśmy testować czwartą setkę kart, pozostały jeszcze dwie setki.

Przyjdzie chyba przyjść do pracy w niedzielę, bo na poniedziałek muszę mieć wszystkie przetestowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i troche offtopic, ale tez niejako zwiazany z tematem.

Co sadzicie o tych radiatorach na pamieci: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=559 ?

Jak je zobaczylem to mi sie od razu spodobaly, bo nie trzeba ich pilowac pod silencera. Wygaldaja na porzadne i sa zalmana, wiec chyba raczej dobre. Cena jest taka sama jak revlotecow alu, wiec sie zastanawim, ktore lepiej kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się podkręcają te nowe na r360? tylko nie piszcie ogólnie ale z doświadczenia. Mój r350 chodzi chyba tak samo superancko sądząc co tu piszecie.

Ja na razie nic nie napisze. Właśnie skończyliśmy testować czwartą setkę kart, pozostały jeszcze dwie setki.

Przyjdzie chyba przyjść do pracy w niedzielę, bo na poniedziałek muszę mieć wszystkie przetestowane.

Może Wam pomóc :) ? Wyślijcie mejla / priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Wam pomóc :) ? Wyślijcie mejla / priva.

Bardzo chętnie. Jesteśmy we trzech i już nam oczy same się zamykają, bo to trzecia zawalona pod rząd noc. Na szczęscie szef kupił nam kilka paczek zapałek :)

tylko musisz wziąć swojego kompa, bo my czwartego już nie będziemy miieli. Zapraszam jutro od 9 rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Odebralem karte z zakładu rtv/przelutowali mi to ziarenko/przeinstalowalem sterowniki na catalisty 4.9 i system dalej widzi radeona se.POMOCY jestem zielony-jak wyssac bios i zmienic device id.Kombinowalem cala noc i nic mi nie wychodzi.Moze ktos mi udzieli instruktazu.Leb mam juz taki nabity ze myslec ciezko,sorry moze dla was to proste a ja nie moge tego ugryzc. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i troche offtopic, ale tez niejako zwiazany z tematem.

Co sadzicie o tych radiatorach na pamieci: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=559 ?

Jak je zobaczylem to mi sie od razu spodobaly, bo nie trzeba ich pilowac pod silencera. Wygaldaja na porzadne i sa zalmana, wiec chyba raczej dobre. Cena jest taka sama jak revlotecow alu, wiec sie zastanawim, ktore lepiej kupic.

Ponawiam pytanie o te radiatorki. Co o nich sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...