Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań związanych z Ati 9800SE na R360. Mianowicie gdzieś w tym temacie przeczytałem, że modele te modują się bez wiekszego problemu na 9800xt. Chodzi mi o bios (od xt) ktory by mozna wgrac zamiast oryginalnego oraz czy to wogole bedzie dzialac. Moja karta to XpertVision ATI Radeon 9800SE 128MB 256bit 8x1 2,8ns samsungi. Jakie radiatorki na pamięci polecacie max mogę wydać na nie 50zł jutro będę w M1 może tam da się coś kupić za tą cene ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_RAZOR_ Nie wszystkie modele modują się do XT. Jak byś przeczytał temat od początku to wiedział byś od czego to zależy( rdzeń, chłodzenie , zasilanie, szczęście itd. } Ja nawet nie próbowałem na standartowym chłodzeniu podkręcać obecnej karty, wcześniej w jednej udało mi się zjarać pamięci w drugiej rdzeń. Wszystko w tym temacie jest napisane na początku. BURDEL nam się tu zrobi jak każdy będzie pytał o rzeczy które były wyjaśnione parę postów wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś by musiał tu usiąść i wywalić 40 stron postów które nic nie wnoszą to każdy by znalazł to czego szuka

Wystarczyło by zebrać te co są najważniejsze i dać podwieszny temat bez możliwości wpisywania do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest chore... 195 stron... przecież cała wiedza o tej czy innej płycie zmieściła by się na 10 stronach...

i jak tu można powiedzieć komuś: "to już było w tym wątku poszukaj sobie..." - ABSURD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tu można powiedzieć komuś: "to już było w tym wątku poszukaj sobie..." - ABSURD!

I dlatego zawsze mówiłem ze takie kompendia to kiepski pomysł... Imho powinien być podział na topic o modach,biosach,rdzeniach itp, byłoby znacznie wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pichu serdeczne dzieki,powiedz mi jeszcze gdzie moge znalezc nazwe biosu karty

Tam gdzie jest napisane nazwabiosu.rom wpisujesz cokolwiek byle by miało nie więcej niż osiem znaków. Pod taką nazwą zapisze ci się bios. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram WYWALCIE TE 50 STRARYCH STRON :)

 

ludzie co to ma być książka bez spisu treści

 

a jeśli to jest jakieś '' opracowanie '' to weźcie zroobcie z tym pożądek --

--------------------------------------------------------------------------------------

a teraz mam problemik

a mianowicie kupiłem sobie używanego sb live model ct4870

 

może mnie ktoś oświeci bo proobowałem już wszystkiego stery od xp sp2 sa jakies zwalone a te open- kx czy jak im tam sa jakies ciffne dajcie mi jakis namiar na pożądne stery -- AKTUALNE do tej karty bo już mnie trafia drugi dzien sie z tym bawie a nie mam czasu na ciach!ły -- ALBO PODEŚLIJCIE MI NA MEJLA jakies info z kad mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> najnowsze sterwniki do sb live model ct 4870 nie piszcie iż sa na stronie creative-a bo tam jest syf nie to rozwiazane i sie ku .... mać gubie w tych ich zapetlonym spisie -- numerki jedne wyższe inne niższe q r ......... mać ja chce drivery do tey karty i konieci kropka .

 

MOOJ ADRES TO xwojciechx@wp.pl

 

jak cos gg 3036259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Ati 9800SE/PRO R360. Na stronie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34513447

Jak ją dostanę odrazu zdam relację oraz przeprowadzę niezbędne testy :) dla osób chcących w przyszłości kupić ten właśnie model. Mam nadzieję, że karta będzie się w miare kręciła . :twisted: .

Chyba nie przeprowadzę tego testu ponieważ chyba dostałem zły model od nich. W riva tunerze pisze, że R350. Wysłałem z zapytaniem do PC-serwis o co chodzi z tym R350. Dostałem następującą odpowiedz "jeśli pamięci to Samsungi, to rdzeń jest R360, Riva Tuner rzadko podaje prawdziwe dane w tej kwesti "

 

Pamięci to Samsung 331 K4D263238E 6C2A (" w aukcji napisane jest, że są to K40263238E-GC2A Samsung 2,8ns ")

 

Odnośnie do tych pamięci ile mają ns 2,8 czy 2,5ns. Nie znam się na tych oznaczeniach :(

 

Jeśli chodzi o samą tranzakcję czy należy mi się bezpłatna wymiana na R360. Jakby na to nie patrzeć dostałem sprzęt nie zgodny z opisem. A tak bardzo się cieszyłem że będę miał R360 :( :x :evil:

Jesli chodzi do całokształtu tranzakcji to wogóle nie mam żadnych zastrzeżeń i dzisiaj sprawdzę potoki jeśli będzie wszystko grało to nie zależnie od tego czy jest R350 czy R360 dostaną pozytywny komentarz na allegro. :o

 

 

Jeśli chodzi o moje wcześniejsze tematy zauważyłem, że nic nie wnoszą nowego do tego tematu dlatego jeszcze dzisiaj je wykasuję, ponieważ wczoraj zmusiłem się i przeczytałem cały ten topik oraz poprzedni oba mają po 50 stron porażka i jestem za tym żeby go troche odchudzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby być pewnym proponuje sprawdzić VPU przez aide32, i ATItool'aew. jeszcze inne ,różnie bywa z tym wykrywaniem chipów,jak juz żaden z tych testów nie pokaże tego r360 to też nie ma powodu do żalu,trzeba karte potestwac na maksa jeżeli nie bedzie chodziła core 433 mem 770 przy dodatkowyh nadmuchu na karte(bez ingerncji w stockowe chłodzenie) --->wtedy oddać :) karte i powiedzieć że nie zgodna z opisem;)

 

ps ostatecznie zostaje zajżeć pod radiator i wtedy nie trzeba testera :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeprowadzę tego testu ponieważ chyba dostałem zły model od nich. W riva tunerze pisze, że R350. Wysłałem z zapytaniem do PC-serwis o co chodzi z tym R350. Dostałem następującą odpowiedz "jeśli pamięci to Samsungi, to rdzeń jest R360, Riva Tuner rzadko podaje prawdziwe dane w tej kwesti "

 

Pamięci to Samsung 331 K4D263238E 6C2A (" w aukcji napisane jest, że są to K40263238E-GC2A Samsung 2,8ns ")

 

Odnośnie do tych pamięci ile mają ns 2,8 czy 2,5ns. Nie znam się na tych oznaczeniach :(

Zawsze pisze r350 - czy jest r350 czy r360 (na pro) na xt jest r360

Przekonać się możesz tylko zadejmując radiator lub flasciach!ąc bios od xt.

Jak sflasciach!esz na xt i w 3dmarku 03 nie bedziesz mial blędów na drugim i trzecim tescie to masz r360. Pamięci na tej karcie którą kupiłeś są 2.8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby być pewnym proponuje sprawdzić VPU przez aide32, i ATItool'aew. jeszcze inne ,różnie bywa z tym wykrywaniem chipów,jak juz żaden z tych testów nie pokaże tego r360 to też nie ma powodu do żalu,trzeba karte potestwac na maksa jeżeli nie bedzie chodziła core 433 mem 770 przy dodatkowyh nadmuchu na karte(bez ingerncji w stockowe chłodzenie) --->wtedy oddać :) karte i powiedzieć że nie zgodna z opisem;)

 

ps ostatecznie zostaje zajżeć pod radiator i wtedy nie trzeba testera :twisted:

No niestety :cry: przetestowałem kartę chyba wszystkimi dostępnymi programami do sprawdzania ustawień karty graficznej i każdy pokazał R350 ATI TOOL i AIDA oraz RIVA TUNER i sam WIN XP :(. Jeśli chodzi o rasowanie to narazie się nawet za to nie tykam chyba ze skręcę ogrzewanie w pokoju dam mocny nadmuch boczny i otworzę okno i sprawdzę na ile da się podrasować napisz czy to jest bezpieczna metoda mam nadzieję, że temp w pokoju spadnie do 10 C :twisted: . A jeśli chodzi o te pamięci co to jest za czas dostępu bo nie znam się na oznaczeniach.

 

Co do ściagania radiatora to się narazie za to nie biorę mam nadzieję ze mi ją wymienią na R360 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest r360 do jasnej ciasnej - przeciez ci napisałem posta wczesniej

Oki tak dlugo pisalem ta odpowiedz ze nie zuwazyłem, że coś odpisałem jeszcze raz sorry

 

Pichu skąd mam wziąć ten bios od XT. Przerobię go rabitem na taktowania 380 na 600mem, żeby nie katować karty ale jestem ciekawy czy to jest R360 czy może nie. Czy jest jakies ryzyko uszkodzenia karty w przypadku gdyby cos zle poszlo z wgrywaniem tego XT. Jakby co mam karte pci VOODOO 3 przyjdzie mi z pomocą :D wkońcu do czegoś się przyda.

 

Póżniej wykasuję te moje posty po co mają zaśmiecać topik. Mam pytanie trochę nie związane z tym tematem ale jak mam wykasować posty które napisałem wcześniej znikł mi znaczek "x" przy temacie którym można kasować :oops: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest r360 do jasnej ciasnej - przeciez ci napisałem posta wczesniej

Oki tak dlugo pisalem ta odpowiedz ze nie zuwazyłem, że coś odpisałem jeszcze raz sorry

 

Pichu skąd mam wziąć ten bios od XT. Przerobię go rabitem na taktowania 380 na 600mem, żeby nie katować karty ale jestem ciekawy czy to jest R360 czy może nie. Czy jest jakies ryzyko uszkodzenia karty w przypadku gdyby cos zle poszlo z wgrywaniem tego XT. Jakby co mam karte pci VOODOO 3 przyjdzie mi z pomocą :D wkońcu do czegoś się przyda.

 

Póżniej wykasuję te moje posty po co mają zaśmiecać topik. Mam pytanie trochę nie związane z tym tematem ale jak mam wykasować posty które napisałem wcześniej znikł mi znaczek "x" przy temacie którym można kasować :oops: .

Wziąć możesz stąd

 

Zepsuć nic nie zepsujesz - w razie czego grafa na pci i oryginalny bios (zrób kopię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko z XpertVision Bios od 9800SE czy jak wgram inny bios niz xpertvision to bedzie balck screan. jaki bios proponujesz od XT dla Xpertvision. Od oryginalnego ATI się nie da bo wszystkie sa na 256Mb. Ze tak sie spytam wogóle ktoś już to robił ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: _RAZOR_ litości!!!! już trzeci raz wałkujemy temat R360 czy R350, skąd bios, jaki bios, a zachwile zapytasz jakie radiatorki, potem będzie jak zdiąć radiator, czy slima też i tak wkółko nie wnosząc nic nowego do tematu :) A może robimy zawody z tematem o Abit NF7-S :)

 

To o biosie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=109...hlight=#1090488

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze! Co ja widzę. Nasza ulubiona firma PC-Serwis schodzi na psy - oferują modowalne Radki w wersji 128-bitowej:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34779856

 

tacy niby w porządku, a wystawiają taki towar, to kogo chcą nabić w butelkę? Bo wersji 128-bitowej nie kupi nikt, kto ma choć trochę pojęcia o grafikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i odpalilo sie 3 d mark 05 z tym patchem 1.1.0 --- ale wynik 1261 pkt

 

na RADEON-IE 9800 SE / 128 MB/256 BIT OMEGI 2.5.9.0 I AMD 2000 + / 640 ramu ddr 400 /sb live ct4870

 

LUDZIE PISZECIE TYLKO WYNIKI PODKRECONYCH a moze ktos poda nie podkrecanego zebym moogl porownac -- TEST WYKONYWANY BYL NA ''DEFAULT''

 

jakies SUGESTIE jak to pchnac wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze! Co ja widzę. Nasza ulubiona firma PC-Serwis schodzi na psy - oferują modowalne Radki w wersji 128-bitowej:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34779856

 

tacy niby w porządku, a wystawiają taki towar, to kogo chcą nabić w butelkę? Bo wersji 128-bitowej nie kupi nikt, kto ma choć trochę pojęcia o grafikach.

No i bardziej glabowatego tekstu to tu nie czytalem.

Idz zesz chlopie walnij sie w glowe. Sa tacy co kupia, a jesli sie karty takowe moduja, to czemu ich nie potestowac i nie sprzedawac... Nie kazdego stac na 650-700 na karte 9800SE modowalna 256bit, wziales to pod uwage piszac tego glupiego posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej h... co robie nie tak wyssalem biosik zmienilem rabitem device id i taktowanie na pro walnalem go spowrotem i lipa.Dalej widzi go jako 4 potokowego se,ale taktowanie zmienilo sie.Co jest nie tak?HELP :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...