Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

daj sobie spokój z levicomem. Ta niby super linia 12v we wszystkich testach jakie widziałem(2 :lol: ) bardzo mocno spadała pod obciązeniem , zresztą na ekstremalnym jest post pitera w którym go kupił się zawiódł i wymienił na tagana.

Wobec tego bede ciulal na TAGANA 480W... :)

Na 12V mi najbardziej zalezy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony w tym temacie. chcę kupic redeona 9800Se z Allegro - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34513447. ten radeon jest na pamięciach 2,8 samsung i na pcb R360. Czy tego hardmoda wykonuje sie tak samo jak na 1 stronie w tym temacie, tzn. wystarczy połączyć ze soba 1 i 2 tak jak na rysunku????? I gdzie mogę kupic lutownice grzałkową 40 w lub taka żeby sie nadawała  i ile ona kosztuje, oraz cienka cyna z kalafonią i ile ona kosztuje????, i co to za papier do szlifowania 1000 lub 2000 ile kosztuje i gdzie go można kupić????. I czy Arctic Cooling VGA Silencer Rev3 będzie dobry do tej karty???? jakie radiatory polecacie , czy może sam arctic cooling wystraczy. I jeśli wszystko dobrze pujdzie z hardmodem to gdzie moge znaleść bios od XP albo pro, i jak go wgrać, i jak zrobic kopię bezpieczeństwa swojego biosu od se, a jeśli wgram bios od xt albo pro i włączę komputer i mi się pojawi czarny ekran to co mam z tym zrobić jak powrucic do poprzedniego biosu????? i jeśli bym zrobił tylko hardmoda to wystarczy wgrać zwykłe najnowsze sterowniki od ati a nie omega????po zrobieniu hardmoda gdzie mam ustawić żeby mi karta cały czas chodziła na 380 rdzeń i 680 pamięci. ach i na ile wogóle te pamięci 2,8 samsunga chodzą po hardmodzie i przed i czy mój zasilacz wystarczy do tego zmodowanego radeona, czy on ciągnie więcej prądu niz geforce 5700 Ultra????I czy wogóle opłaca sie zmieniac 5700 ultra na radka, bo na geforsie mam 4000 w 3dmark 2003, ile będę miał na radku po hardmodzie 380/680. Bardzo prosze o odpowiedź, tylko prosze zlitujcie się nademna i niekarzcie mi czytać 60 stron plizzzzzzzz, obiecuje że już więcej nie będę zadawał głupch pytań. :(

papiery 1000 i 2000 można kupić w sklepie motoryzacyjnym są to papiery wodne ja kupiłem po jednym arkuszu A4 i cena była ok 1 zł za szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesłyszalny praktycznie a cena - 589zł

Poszaleliście?! 8O Ja swojego tracera kupiłem za 100 zł, do tego Papst 8412 N/2GLE za 60 zł na 1250 obr w zasilaczu zamiast standardowego- ciszej się nie da, chyba, że na mniejszych obrotach ( róznica marginalna), a wystarcza w zupełności do takiego jak mój configu- zero resetów, niestabilności też zero. Pytam sie wiec PO CO?!!!!! 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Omegadrivers.net można znaleźć zmodowane sterowniki do naszych SE@Pro, jednakże są to wersje z Control Panel

 

Bardzo ciekawy jestem tej wersji z Control Center

 

Stąd moje pytanie: czy są zmodowane stery z Control Center?

 

Czy stery Control Center można zmodować przy pomocy Rivatuner? Możecie dokładnie opisać jak to zrobić? plizzzz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer Sprawdz miernikiem napiecia:) A tracer to tracer:)

AndyN mialem juz te stery z Control Center i po 10min wywalilem je:) Jedyne co zauwazylem ze wiecej ramu wpiep...ło wydajnosc jak dla mnie identyczna:)

 

 

Ot

A co do firmy tracer to nie mam o nie j dobrego mniemania(buda,zasilka wyprowadzily mnie z rownowagi:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co mi ze wzorowych napięć, jak nie robi to dla komputera żadnej róznicy? Radeon 9800 PRO jest wystarczający by sprawdzić, czy zasilacz sie nadaje. Owszem- napięcia nie są rewelacyjne-3.3V-3.18, 5V-4.86, 12V-11.92V, ale nie wpływa to w żadnym stopniu na pracę PC. Więc powiedźcie- co wam daje, oprócz image marki i wzrokowych doznań? :| Tracer działa już u mnie od 9 miesięcy i nie było z jego powodu żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam taki problem z pół roku może trochę głupi ale w tym topicu i innych nie uzyskałem odpowiedzi. W zakładce direct 3 d najniższe aa ia af to 2x zależne od aplikacji no i jak jakieś gry korzystają z tego załeżnie od aplikacji to mimo woli mam używane te 2 x aa i 2x af da się

to na stałe wyłączyć? CICHY TEN ENERMAX? ILE KOSZTUJE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co mi ze wzorowych napięć, jak nie robi to dla komputera żadnej róznicy? Radeon 9800 PRO jest wystarczający by sprawdzić, czy zasilacz sie nadaje. Owszem- napięcia nie są rewelacyjne-3.3V-3.18, 5V-4.86, 12V-11.92V, ale nie wpływa to w żadnym stopniu na pracę PC. Więc powiedźcie- co wam daje, oprócz image marki i wzrokowych doznań? :| Tracer działa już u mnie od 9 miesięcy i nie było z jego powodu żadnego problemu.

Markowy zasilacz daje to ze masz o wiele mniejsze szanse na zejscie z tego swiata zasilacza z polowa komputera...mi jakis tandetny 300W wysiadl z tydzien po dokupieniu drugiego twardego dysku...na szczescie odszedl sam..awaryjnie kupilem wtedy Linkworlda 430W za 70 zl , ale gdy zmienilem procek na Bartona z podpisu i zaczalem go podkrecac...a potem Radeon 9800 i softmod to chodzilem z pelnymi spodniami....balem sie nawet podkrecic pamieci na grafie...i dlatego wolalem wydac skromna sume 295 zl na Chieftec-a 420 i miec swiety spokoj i wieksze mozliwosci OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Omegadrivers.net można znaleźć zmodowane sterowniki do naszych SE@Pro, jednakże są to wersje z Control Panel

 

Bardzo ciekawy jestem tej wersji z Control Center

 

Stąd moje pytanie: czy są zmodowane stery z Control Center?

 

Czy stery Control Center można zmodować przy pomocy Rivatuner? Możecie dokładnie opisać jak to zrobić? plizzzz ....

O boze...

Instalujesz modowane stery bez Control panelu...

Albo go po zainstalowaniu odinstalowujeszi instalujesz Control Center. Po rozpakowaniu paczki ze sterami i CCC od ATI bedzie instalka w katalogu C:ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moje pytanie moze jest troszke glupie ale odpowiedz jest dla mnie bardzo wazna. Jakie sa szanse na poprawne zmodowanie xpert 9800se?? musze go kupic w okreslonym sklepie i tam powiedzieli mi od razu ze dostaje nowa, zapakowana karte i ich nie obchodzi czy sie moduje czy nie. Jak sie nie zmoduje to moj problem. Czy szanse sa na tyle duze zeby podjac to ryzyko?? i czy nie modowany 9800se jest przyzwoita karta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że to nie topic pt. Jaką kartę kupić!!!

Szanse na trafienie karty modowalnej są, ale niewielkie. Sklepy selekcjonują karty modowalne i sprzedają je albo drożej, albo znajomym. Moja opinia jest taka, że niemodowalny 9800se jest kartą niewartą tej kasy. Jest tyle możliwości kupienia modowalnej (np. PC Servis ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki luxus, że znajomy mi załatwił za 550 zł XVisiona 9800SE 256Bit z hurtowni. Pierwsza karta była nie modowalna, wspaniały magazynier wziął ją wymienił ;d na drugą i wszystko ruszyło ;d obraz czyściuteńki, 130 zł zaoszczedzone jakbym chciał brać od PC-Servis ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest ze zbytem na 9800se jakby sie okazalo ze jednak sie jej nie da modowac?? bo jakby na to nie patrzec to bardziej oplaca sie kupic 9800se i modowac niz 9700pro, bo jest drozsze i slabsze, ale od 9800se na pewno mocniejsze ; (...

 

Az tak zle jest z kupieniem dobrze modujacej sie karty??

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freddie Chopin zeby kupic modująca się w 100% to musisz sie dogadac ze sprzedawcą albo kupic odrazu z selekcji w ciemno masz nikle szanse.

Co do zbytu to nie modowalnego 9800se to raczej jest ciezko sprzedac chyba ze trafisz na leszcza ale i tak musisz sporo spuscic zeby ktos to kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiepawo ; (... dogadywanie sie ze sprzedawcami nigdy mi nie wychodzilo, zreszta nawet nie mam znajomych w zadnym sklepie zeby sie tak dogadywac... a od razy wybrana wersja modowalna na PC serwis troche droga jest...

 

No coz - pomyslimy nad tym, bo HL2 mi troche cienko chodzi, choc to tez przez braki w RAMie... moze sie uda sprzedac mojego radka i dozbierac do 9800se@pro ; p fajnie by bylo ...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śłuchajcie, a jak to jest z artefaktami na silniku sourca? Bo ja musiałem zjechać z taktowaniem na stress teście w cs:s, robiły mi się liliowe powierzchnie :( .

 

Czy pcserwis dołączył ten test do swojej procedury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie chlodzenia sprawdzcie, czy radiator scisle styk asie z rdzeniem ! W mojej aktualnej karcie shim byl wyzszy od rdzenia !!! Na oryginalnym chlodzeniu max rdzenia bez artow mialem ~400. Po wymianie chlodzenia (na oryginalny radiator z 9700 :P ), ale zostawieniu shima - to samo :? Zdejmuje go, patrze - qpa - w niektorych miejscach gdzie bylo cieniej AS5 warstwa nienaruszona ! Wiec usunalem shima - i voila - 412 bez artefaktow na chlodzeniu z radeona9700 :)

 

Pamiatki mi ida max 357(714) - po zaimplementowaniu radiatorow - jeszcze mniej :P Niestety, moja metoda przyklejania ich (ceramique i maciupkie ilosci kleju na rogach) okazuje sie marna i przenoszenie temp. pomiedzy koscia a radiatorem jest slabsze niz kosc/powietrze :( ...

 

Zwroccie na to uwage :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie [i ew. Panie...], jakoś nie znalazłem informacji, którego silencera da się nałożyć na tą kartę. [tylko nie bluzgać proszę za pytanie, przeszukałem wątek na ile się dało]. Karta kupiona od "Tego Serwisu", działa doskonale [bez kręcenia], jednak głośno. A ja stary jestem i lubię ciszę. Chce sobie kupić tego silencera droższego [przywilej klasy pracującej :)], jednak dostawcy na allegro jakoś nie chcą mi odpowiedzieć, cy potrzebuję numer 1, 2 czy może 3...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to pasuje tylko wersja 1.

 

[*]AC Silencer 1:

Application:

ATI 9500 - 9700 (SE, Pro, XT)

ATI 9800 (SE, Pro)

 

[*]AC Silencer 2:

Application:

ATI 9600 (SE, Pro, XT)

 

[*]AC Silencer 3:

Application:

ATI 9800XT

 

[*]AC Silencer 4:

Application:

ATI X800 Series

 

[*]VGA Silencer, Rev.3 (tanszy, aluminiowy ;])

ATI 9500 - 9700 (SE, Pro, XT, AIW)

ATI 9800 (SE, Pro, AIW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo szukales ... wystarczylo zerknac na podpis LoMax`a i wszystko jasne -> 1

.

.

.

.

Czy ktos juz wgrywal BIOSa od XT do ostatnich wypustow SE z PcSerwis (XV R360 Samsung 2.8ns) ? Jesli tak to prosze o wskazanie KONKRETNIE ktory BIOSik wgrywać, thx

.

.

.

Podlaczam sie pod pytanko Torwald`a o uzycie lakieru elektro do HARDMODA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo szukales ... wystarczylo zerknac na podpis LoMax`a i wszystko jasne -> 1

no aż tak dokładnie się nie przyglądałem :). dzieki za obie odpowiedzi. w sklepie wmawiali mi że do 9800SE potrzebna jest dwójka silencer, tylko trzeba go troche przypiłować, bo haczy o coś... :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier elektro nie działa - tylko lutowanie - powtarzałem juz to 1000 razy

:twisted:

Nie trafilem na twoja wypowiedz wiec spytalem ;] Ale swoja droga szkoda, bo bylby bezpieczny sposob na hardmoda (ciekawe czy ktos z olowkiem probowal :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak zmodujesz go do xt, jak ci poszło. Ja zamierzxam kupic z pcserwisu 9800se R360, pamięci 2,8 Samsunga, Który bios się najlepiej nada, żeby go zmodować do XT, i jakim programem.i jak zgrać bios z karty. I czy hardmoda na R360 robi się tak samo jak na 1 stronie tego tematu??????????Jeśli wgram bios od xt i np. pojawi mi się czarny ekran po włączeniu kompa to jak mam powrucic do poprzedniego biosa.

LUDZIE POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! acha i zamierzam dokupić chłodzenie, tylko niewiem jakie radiatorki na pamięci żeby pasowały do silentcera tego za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA WSZYSTKICH DOKONUJĄCYCH MODYFIKACJI KART!!!

Mamy pierwszą odmowę uznania reklamacji na kartę zmodyfikowaną przez użytkownika. Do tej pory udawało nam się zareklamować sprzęt ewidentnie uszkodzony przez użytkownika, np. z ukruszonym rdzeniem, z rysą na płytce PCB itp. ale wyraźnie miarka się przebrała, a nikt nie chce tracić za błędy innych. I ja to rozumiem.

W związku z tym muszę zakomunikować, że wszelkie próby lutowania i innych modyfikacji powodują utratę gwarancji, więc każdy , kto tego dokonuje , robi to na własną odpowiedzialność.

Zamieszczam tą informację po to, żeby nie było w przyszłości konfliktów. Jeżeli producent nie uwzględni nam reklamcji, to my na pewno też nie jej nie uwzględnimy. Nie stać nas na to, żeby użytkownikow, który sam naruszył warunki gwarancji , kupować nowy sprzęt na własny koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...