Skocz do zawartości
Ł@p@

XP-M 2500+ nie wiem za bardzo o so choci? ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wlasnie zlozylem swoj sprzecik:

Barton XP-m 2500+

ddr 400 (hynix)

Abit NF7

 

Wlaczam pierwszy raz komputer, wchodze od biosu a tam oto takie ustawienia: mnoznik 11, szyna 200... o so choci???

Sandra pokazuje ze mamy do czynienia z komputerem 2.2 Ghz...

 

Nie moge zrozumiec, dlaczego od poczatku nie bylo ustawionego standartowego licznika i szyny na 2500+? Jakie jest standartowe ustawienie?

No i jakie jest sensowne ustawienie parametrow, aby procek stabilnie chodzil jako 3200+? Procesor jest mobilny (odblokowany mnoznik).

 

sorry za lamerskie pytania, ale kazdy kiedys zaczynal... dzieki!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okiełznaj funkje SOFT MENU III .11x200 znaczy że masz teraz na podkreceniu.dziwne to bo powinno wykryć jako XP 1100, ale wystarczy zmienić tylko opcje na 2500 i jest ok.Jak by to niepomagało to CLEAR CMOS (czyli zworką wyczyść zawartość CMOSu) tak było u mnie.O ustawieniach to poczytaj na forum jest tego pełno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okiełznaj funkje SOFT MENU III .11x200 znaczy że masz teraz na podkreceniu.dziwne to bo powinno wykryć jako XP 1100, ale wystarczy zmienić tylko  opcje na 2500 i jest ok.Jak by to niepomagało to CLEAR CMOS (czyli zworką wyczyść zawartość CMOSu) tak było u mnie.O ustawieniach to poczytaj na forum jest tego pełno

buhehehehe ten epox nie ma soft menu III.... :lol: :lol: :lol: :lol: jezeli mi sie dobrze wydaje to tylko abity maja coś takiego....:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okiełznaj funkje SOFT MENU III .11x200 znaczy że masz teraz na podkreceniu.dziwne to bo powinno wykryć jako XP 1100, ale wystarczy zmienić tylko  opcje na 2500 i jest ok.Jak by to niepomagało to CLEAR CMOS (czyli zworką wyczyść zawartość CMOSu) tak było u mnie.O ustawieniach to poczytaj na forum jest tego pełno

buhehehehe ten epox nie ma soft menu III.... :lol: :lol: :lol: :lol: jezeli mi sie dobrze wydaje to tylko abity maja coś takiego....:lol:

a przeczytales pierwszy post :? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak jak napisales- CLEAR CMOS. komputer wstał, ale tym razem mial bardzo niskie ustawienia mnoznika i szyny.... wychodzilo 800Mhz....

Co dziwne przy sprawdzaniu wlasciwosci, caly czas procek jest nierozpoznawalny.

oto co pokazuje Sandra:

model: Unknown CPU Typ

Speed: (tutaj pojawia sie liczba w zaleznosci co ustawie w biosie)

Model number: 2269 (estimated)

Performance Rating: PR2471 (estimated)

Type: Mobile

 

nie wiem co z tym robic? prosze o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przeczytales pierwszy post  :?  :?:

przeczytal chyba tylko podpis pod pierwszym postem :D

 

zrobilem tak jak napisales- CLEAR CMOS. komputer wstał, ale tym razem mial bardzo niskie ustawienia mnoznika i szyny.... wychodzilo 800Mhz.... 

Co dziwne przy sprawdzaniu wlasciwosci, caly czas procek jest nierozpoznawalny. 

oto co pokazuje Sandra:

model: Unknown CPU Typ

Speed: (tutaj pojawia sie liczba w zaleznosci co ustawie w biosie)

Model number: 2269 (estimated)

Performance Rating: PR2471 (estimated)

Type: Mobile

 

nie wiem co z tym robic? prosze o pomoc

pozdrawiam

to normalne, ustaw recznie mnoznik i magistrale

bodajże 14x133 maja mobile 2500+ (bo szczerze to nigdy nie puszczlaem mobila nizej niz na 2,5ghz :) a ze ma 14x133 (266DDR) masz napisane chocby tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem wiec 14x133. Oto co otrzymalem we wlasciwosciach:

komputer:

Unknown CPU Typ (dlaczego tak jest? na moim starym elegancko napisane jest Athlon XP1700+)

1.87 GHz

512 RAMU

 

A oto moje ustawienia w BIOSIE:

CPU OERATING SPEED: uder define

EXTERNAL CLOCK 133MHz

MULTIPIER FACTOR x14.0

AGP Frequency 66MHz

CPU FSB/DRAM ratio auto

CPU Interface disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz, masz Ramy 400, dotego hynixy więc co się cackasz ;) Dawaj 11.5x220, trochę zwiększ napięcie np. do 1.75V (może trochę więcej ;) ) FSB/DRAM ratio na 6/6, a CPU interface na enable i wszystko będzie śmigać, aż miło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy tych ustawieniach komputer nie odpalil :(, boje sie ustawic wiecej niz 1,75v... ale czekam na jakies inne ustawienie :)

 

Mam male pytanie. Przy aktualnym ustawieniu (200x11 czyli 2200MHz), na poczatku jak laduje sie system wyskakuje jakas informacja, chyba o taktowaniu pamieci (?) i wynosci rowno 400MHz. Rozumiem ze ta liczba jest wskazana i zalecana. Jednak podczas zabawy magistrala i mnoznikiem, liczna ta sie zmienia np 408 itd. Czy takie taktowanie jest szkodliwe dla komputera? Jezeli tak- to w jaki sposob uzyskac pozadane taktowanie?

Mam nadzieje ze nic nie pogmatwalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci pokazalo 408 czyli fsb miales 204, tak zrozumialem co napisales :P nie boj sie dawac wiecej vcore, do 1.85 mozesz smialo dawac, tylko pytanie czy zasilacz ci wytrzyma takie obciazenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ł@P@!

1. Twoj procek jest przez abita wykrywany jako unknown bo abit nie ma go w swojej liscie prockow w BIOSie. i nie mozna wybrac w Soft Menu opcji 2500+

2. ten gostek w zielonej koszulce po prostu ustawil Ci tego procka na 2200MHz - 11x200 i nawet znalazl minimalne napiecie do prime95 dla tej czestotliwosci - 1.625V. przy nizszym nie pojdzie - jest jaki jest.

3. najlepiej by bylo gdybys niczego nie ruszal, bo wszystko bylo ustawione dobrze. teraz po clear CMOSie trzeba wszystko od nowa ustawiac, a Ty jak widac srednio to czaisz. ale Twoj wybor.

napiecia wiecej niz 1.8 tez bym nie dawal bo 92Cu to jednak nie jest WC, a poza tym ten zasilacz mimo ze jest mocny to moze sie w koncu na Ciebie obrazic.

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ł@P@!

1. Twoj procek jest przez abita wykrywany jako unknown bo abit nie ma go w swojej liscie prockow w BIOSie. i nie mozna wybrac w Soft Menu opcji 2500+

2. ten gostek w zielonej koszulce po prostu ustawil Ci tego procka na 2200MHz - 11x200 i nawet znalazl minimalne napiecie do prime95 dla tej czestotliwosci - 1.625V. przy nizszym nie pojdzie - jest jaki jest.

3. najlepiej by bylo gdybys niczego nie ruszal, bo wszystko bylo ustawione dobrze. teraz po clear CMOSie trzeba wszystko od nowa ustawiac, a Ty jak widac srednio to czaisz. ale Twoj wybor.

napiecia wiecej niz 1.8 tez bym nie dawal bo 92Cu to jednak nie jest WC, a poza tym ten zasilacz mimo ze jest mocny to moze sie w koncu na Ciebie obrazic.

pozdrowionka

No a kolo w zielonej koszulce się zna 8) - dobry jest i raczej nie ma czego po nim poprawiać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. ten gostek w zielonej koszulce po prostu ustawil Ci tego procka na 2200MHz - 11x200 i nawet znalazl minimalne napiecie do prime95 dla tej czestotliwosci - 1.625V. przy nizszym nie pojdzie - jest jaki jest.

eee :? szkoda ze nie wiedzialem o tym wczesniej, ale cos czulem ze ktos cos ustawiał... zonk Napiecie ustawiłem znowu na 1.625V

 

3. najlepiej by bylo gdybys niczego nie ruszal, bo wszystko bylo ustawione dobrze. teraz po clear CMOSie trzeba wszystko od nowa ustawiac, a Ty jak widac srednio to czaisz. ale Twoj wybor.

napiecia wiecej niz 1.8 tez bym nie dawal bo 92Cu to jednak nie jest WC, a poza tym ten zasilacz mimo ze jest mocny to moze sie w koncu na Ciebie obrazic.

pozdrowionka

no zgadza sie... chyba juz jestem za stary na takie zabawy, nie siedze w komputerach tyle co kiedys... forum Tweak'a czytam w zasadzie tylko wtedy jak jestem zmuszony zainwestować w nowy sprzet dlatego mam takie elementarne braki.

teraz załuje ze zrobilem tego cleara, ale nic juz nie poradze... :( Mam jedynie nadzieje ze ten clear CMOSa nie zrobił za duzo szkód.

 

a co do coolerka to jestem pozytywnie zaskoczony. Przy 3200+ temp nie przekracza 42st. WC ostało mi sie po starym komputerze, ale nie chce mi sie juz w to bawić- dlatego wrocilem to typowego chlodzenia.

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem wiec 14x133. Oto co otrzymalem we wlasciwosciach:

komputer:

Unknown CPU Typ (dlaczego tak jest? na moim starym elegancko napisane jest Athlon XP1700+)

1.87 GHz

512 RAMU

 

A oto moje ustawienia w BIOSIE:

CPU OERATING SPEED: uder define

EXTERNAL CLOCK 133MHz

MULTIPIER FACTOR x14.0

AGP Frequency 66MHz

CPU FSB/DRAM ratio auto

CPU Interface disabled

 

 

Daj sobie to na enable :) I będzie Ci pokazywał jakiego masz proca :) Przynajmniej z nowym biosem u kolegi pokazuje na mobilnym, bo odrazu sflashowaliśmy :) Na AN-7 też pokazuje 2500Xp+, mimo iż mobile :) Wystarczy dać tę opcję na czerowno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...