Skocz do zawartości
Freddie Chopin

Hercules 3d PROPHET 8500 128MB - problem ;-(

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam taka karte i pewnie tez kupiłem u tego samego goscia co ty na allegro. U mnie sprawa wyglada tak ze VPU recover resetuje karte w colinie 4 i w 3d marku 2001 no i raz na "ruski rok" w far cry. Mysle ze to wina zasilacza, czytałem kiedys ze radeony 8500 potrzebuja bardzo stabilnego napieca 3,3V a u mnie w stresie spada nawet do 2,91 8O w idle nie jest lepiej bo 3,1... zasilacz to huntkey 300W, ktory juz troche przezył :D (m. in. mojego athlona podkreconego na 2600mhz przy napieciu 2,325V). W kazdym bac razie ja zbieram kase na nowy zasilacz. Jak nie pomoze... to i tak miałęm go kupic :)

 

 

Tutaj jest ten artykuł, w ktorym przeczytałem o napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadalem sie z kolesiem z Zawiercia na tescik - z tego co wyczytalem w jego konfigu, ma zasilacz modecoma 350W... mysle, ze jak i na tej konfiguracji nie pojdzie, to ja sie juz poddaje i odsylam ta karte kolesiowi, zeby mi przyslal inna...

 

Pozatym karta wczoraj byla testowana na 4 kompie - zasilacz cienki - MGB350, ale oczywiscie to samo co na samym poczatku jest opisane...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną karte, nie kupowałem na allegro ale w ramach reklamacji dostałem ją w zamian za innego radka chyba Powercolora -który padł. Byłem cały szczęśliwy, ale.. karta potwornie sie grzała i grzeje nadal(mimo wiatraka i radiatorów na pamieciach) Pierwsze problemy zaczeły sie przy Call of Duty - gra sie zawieszała (stery catalyst 3.8). Ponieważ doczytałem o problemach w CoD na tych sterach chciałem je zmienić..ale wyższe (>=3.10) sie nie instalowały.Ponieważ comp był slaby (Celeron 1@1,2) i zasilacz Codeshit - odpuścilem temat.

od piatku jade na configu jak w sigu -więc Radka nic nie usprawiedliwia.Karta nie kręcona, nie zmieniany Bios, Od czasu do czasu koszmarne artefakty we wszystkim - zarówno D3D (3 DMark 2001) jak i Open GL (RTCW MoH i inne)

Karta jest jeszce na gwarze więc powaznie zastanawiam sie nad kolejną walką z serwisem...

Aha.. płyta to Abit (poprzednia też), więc kolejne mistyczne opinie o szczególnej milości Radeonów i Abita nalży włożyć miedzy bajki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo ( 3dmark się wiesza na 8lights polygon) na 2 kompie też mam 9100 tylko że Sapphire. Walczyłem z tym długoo... raz mi przeszedł nie wiem jakim cudem :) Płytę tam mam MSI kt3 ultra. Artefaktów nie widziałem w 3dmarku. Zasilacz mam tam syf Codegen 300wat. być może od niego tak isę dzieje. aha i w grach też zwisa po jakimś czasie... grania. I wygląda na to że zasiłka nie wyrabia...w stresie. Karte kupiłem w komputroniku.. więc nówka była bo już z rok ma :/ Tutaj mam gf4ti4200 i zasilacz Huntkey'a 400wat i tak się zamierzam do sprawdzenia na tym zasilaczu to będę miał 100% pewności. Aha na twoim miejscu to bym dał sobie całkowicie spokój z tą kartą i zamienił za dopłatą na gf4. bo to jest syf jakich mało ( z doświadczenia wiem ) robot się ze mną zgodzi :))) haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syf jakich malo?? a to ciekawe, bo ja slyszalem bardzo dobre opinie o tej karcie, a szczegolnie o tym modelu... w kazdym razie gdy przyjdzie druga ta karta i bedzie to samo z nia, to odsylam spowrotem ponownie i biore kase spowrotem i wymysle sobie cos innego...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zanim kupiłem to też czytałem testy i wychwalali że wydajność zbliżona do 4200 może i tak ale w grach to się nie sprawdza :/ jak mówiłem mam takie same problemy i z doświadczenia wiem że nie warto tej karty kupować i nie męczyć się z nią.... lepiej dołożyć ( nie wiele więcej ) i kupić gf4. Tak Ci tylko radzę. zrobisz jak chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie dojdzie bo koles dopiero teraz powiedzial, ze nie maja juz takich wiecej... w kazdym razie, czy ktos moglby mi powiedziec czy te karty w ogole sa warte zachodu czy wszystkie sa do [gluteus maximus] (w tym kontexcie, ze nie dzialaja poprawnie, a nie wydajnosciowo). W koncu tyle testow tej karty sie naczytalem i nigdzie nie pisali o takich problemach i jakos podaja wynik z 3dmarka, wiec chyba im przechodzila tego 3dmarka calego... Nigdzie nie pisali o zadnych problemach z ta karta a za to nawet zachwalali, ze bardzo dobra...

 

Anybody??

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pare dni bede mógł udzielić Ci dokładniejszej odpowiedzi, bo na razie nie wiem co myslec o swoim Radku 8500 by Hercules. Wczoraj grzałem go dwie godziny na 3D Marku 2001, potem ze dwie godzinki w RTCW -cud miód, rewelacyjny obraz itd. Wlaczyłem Call of Duty, gra wisi, po wysciu -artefakty we wszystkich programach 3D - również w 3Dmarku i RTCW.

Stery Catalyst 3.8 WHQL -sa pierwsze podejrzane... bede chyba jeszce flashował BIOS i zobaczę co dalej.

Sam fakt istnienia takich kłopotów jest juz nieprzyjemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freddie Chopin, ale ile za nią dałeś, bo może lepiej zmienić na coś innego z niewielką dopłatą i będzie po kłopocie?

Mój hercules 9100 nie sprawia problemów z artefaktami, tzn jak ja mam błędy w jakiejś grze to inni też mają. Może to kwestia biosu od 9100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem 400, ale koles juz mi oddal, na allegro teraz jest za 350 (licytacja), wiec zastanawiam sie czy licytowac... na razie zapytalem sie kolesia czy jesli bedzie z nia cos nie tak to mi zwroci kase...

 

w tej cenie z ATi to tylko raczej gorsze mozna kupic (9200, 9000)...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Strasznie dużo dałeś. Jak masz 400, to spokojnie możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> radeona 9550. Jeszcze lepiej zrobisz dokładając 50-70zł i biorąc 9550XT. W zestawie masz Counter strike`a, którego spylisz za jakieś 50 (tak mi się zdaje) i praktycznie bez dopłaty masz kartę dużo lepszą niż radeon 9600, a co dopiero 8500. Możesz też zastanowić się nad radeonem 9600pro za niecałe 500zł, ale to już sporo więcej niż 400zł. :) Poczytaj topiki o tych kartach.

Ze stajni nV dostaniesz nowego Gf 4ti 4200, za trochę ponad 400zł, również wydajniejszego niż 8500. Moim zdaniem nie warto kupować 8500, szczególnie za te pieniądze (350, albo i więcej). Widziałem na allegro radeony 9100 po ~300zł (nowe), a to prawie te same karty.

Sam musisz zdecydować co wolisz, ale jak masz dać te 350 za 8500, to stanowczo odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł za radka 850 8O

ło matko, za tyle miałbys spokojnie lepszego 4Ti, albo kupił nowego radzia 9550xt ktory jest spoko i ma dx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tam na allegro widze nowego radeona 9550xt za 480... 480 to nie jest tyle samo co 400... 9600 nie schodza ponizej 500 (oczywiscie pro) tak samo jak i pro wersja 9500 - wiec to jednak troche wyzej... ale moze zle szukam wiec prosze nakierujcie mnie w takim razie...

 

Sprawa wyglada tak, ze wyjsciowy budzet byl 300, ale postanowilem zaszalec ;-) i tak skonczylo sie na 400... wiec wolalbym juz raczej tej granicy nie przekraczac... Pozatym nie chce juz Dżiforsa... mialem juz kilka i chcialbym teraz malej odmiany w postaci ATi ktorego jeszcze nie mialem w zyciu

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

400 zl za 8500 mega lol . ja za gf 4 4200 128 dalem 300 . no nie , w sumie ciesz sie ze karta nie dzialala dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w zestawie z 9550XT jest cs warty kilkadziesiąt zł, więc powinno wyjść w sumie nieco ponad 400zł.

Jeżeli 400zł. to max lub nie chcesz kombinować ze sprzedażą cs, to zajrzyj np. tu:

http://sklep.benchmark.pl/katalog_2603.html

Koledzy z wątku o 9550 polecają hisa, ze względu na bardzo dobre oc.

Sklepy z tanimi 9600pro znajdziesz w tym wątku:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=79561

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 9550, to oczywiście na standardowym taktowaniu jest słaby, ale za to świetnie się kręci i miałem na myśli jego możliwości po oc. To samo, choć w mniejszym stopniu dotyczy 9600. 8500/9100 nie chcą się za bardzo kręcić, więc przy ich zakupie nie należy brać możliwości oc pod uwagę (przynajmniej moim zdaniem).

Ps. No i nie wiem, czy 9600 jest tylko niewiele lepszy. Na pewno za to będzie dużo szybszy w nowych gierkach pod Dx9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Radek 8500 jest wydajny ( no może te 400 zl to troche za duzo) ja swojego za 333 zl kupilem i spokojnie sobie gram we Far Cry w Srednio-Wysokich detalach przy 800x600x32bpp (na medium mam tylko Shadows - reszta na High) i gra sie przyjemnie. Czasami zdazy sie ze spadnie do 30 fps ale ja mam jeszcze stare SDRAMy i to tylko 256 MB.... Wiec ja bym bral ta 8500 lub 9600 chyba ze stac cie na 9500 ale to jush zalezy od kaski....

 

PoZdR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... no to kupilem nastepnego herculesa 8500 128mb tym razem za 350 ;-). Jak mi sie nie spodoba i jak nie pojdzie half-life 2 (jak juz wyjdzie of course) to sie sprzzeda z mala strata, a moze i z zyskiem i kupi sie co innego... mam teraz tylko nadzieje, ze ta karta bedzie dobra (czyli ze mi pojdzie)...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i karta jest juz u mnie - na kompie na ktorym dzialy sie wszystkie te czady opisane na poczatku tego postu karta instaluje sie bez zadnych problemow i dziala bez zarzutu przechodzac calego 3dmarka (na catalystach, omegach i na omegach podkrecona do 300/300)...

 

A co do kolesia od ktorego kupilem poprzednio jestem bardzo zawiedziony. Koles oddal mi kase i potracil sobie 12 zlotych prowizji dla allegro (dalem mu czas do wtorku zeby mi to zwrocil, bo nigdzie nie bylo mowy o takiej 'gwarancji') oraz stwierdzil ze karta jest ok, bo jak sie ja wsadzi do kompa to dziala (w windowsie a nie w 3dmarku of course)... Dodatkowo stwierdzil, ze karte sprobuje sprzedac jeszcze raz co tez uczynil... OSTRZEGAM WIEC KAZDEGO PRZED ZAKUPEM TEJ KARTY NA TEJ AUKCJI: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29009530 KARTA JEST USZKODZONA A JESLI JA ODESLESZ TO NIE ZWROCA CI CALEJ KASY!!

 

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje ladnie za wszelkie odpowiedzi w tym temacie

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiehie - koles do ostatniej chwili zapieral sie ze karta jest na pewno sprawna, nawet dzis dostalem w koncu te 12 zlotych ktore sobie koles potracil bezprawnie (w tytule przelewu: 'Karta jest SPRAWNA' ;-) ) no to pomyslalem sobie, ze skoro jest taki mily to ja tylko ostrzege kupujacych ta karte, zeby moze sprobowali zrezygnowac (podalbym im linka do tego tematu) - patrze na aukcje, a tu - ZAKONCZONA!! Powod odwolania wszystkich ofert - karta okazala sie uszkodzona PRZEPRASZAM... no co za blyskawiczna zmiana stanowiska... ehh...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...