Skocz do zawartości
silver_pl

Plyta glowna i procesor do OC

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie chce kupic plyte glowną i pentiuma jakiegos dobrego do OC co polecacie?? wiecie ja w intelu wogole nie siedze najpierw chcialem AMD ale chyba to nie jest rozwojowe rozwiazanie:)

 

chcialbym kupic taką plytę zeby za jakis rok 1,5 roku mogl do niej wsadzic mocniejszego proca,czyli chce aby byl to proc i plyta rozwojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowilem Asus P4P800 Deluxe jest jedna z najlepszych (jezeli nie najlepsza) obecnie plyta do Intela. Spokojnie wsadzisz w nia proca 4Ghz jezeli bedziesz mial wgranego nowego biosa (>1016)

 

Pozdrawiam

adamdn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki all plyta juz ustalona

 

a co do proca to nie wiem brac Northwooda czy Prescota??

 

i jakie taktownie 2,6 2,8 czy 3,0

 

aha i czy jest mozliwosc ze na ktoryms z nich dobije do 4ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc to jeszcze ja mam ostatnie pytanko odnosnie wogule plyt glownych pod intela:

 

na amd chipset nforce 2 ma blokade czestotliwosci agp i pci

 

jak jest z tym na plytach pod intela (np.Asus P4P800 Deluxe)czy są jakieś dzielniki czy jest zablokowana czestotliwosc?? wiecie nie siedze w intelu zawsze bylem za AMD ale poglądy sie zmieniają.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech wypowie sie ktos kto ma asusa czy ma on dzielniki czy ma zablokowane czestotliwosci

 

i jeszcze jedmo jak myslicie czy platworma na socket 478 bedzioe jeszcze rozwijana czy intel przejdzie na socket T(LGA775)??

bo jesli nie to chyba sie wstrzymam z kupnem bo po co mi komputer ktorego za rok znowu bede musial zmieniac?? :/

 

PS. Dokladnie to chodzi mi o procesory bo jesli kupie teraz sobie 3.0HT to i tak potem najwiekszego bede mogl kupic 3.4HT jesli nie bedzie ta platworma rozwijana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc to jeszcze ja mam ostatnie pytanko odnosnie wogule plyt glownych pod intela:

 

na amd chipset nforce 2 ma blokade czestotliwosci agp i pci

 

jak jest z tym na plytach pod intela (np.Asus P4P800 Deluxe)czy są jakieś dzielniki czy jest zablokowana czestotliwosc?? wiecie nie siedze w intelu zawsze bylem za AMD ale poglądy sie zmieniają.....

Na intelu samodzielnie blokujesz AGP/PCI. W biosie u większości płyt będziesz miał opcję Fixed AGP/PCI Frequency (ustalasz sam taktowanie) lub podobnie sformułowaną, którą właśnie blokujesz AGP/PCI. Chyba tylko płyty z chipsetem Via nie pozwalają na to. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedmo jak myslicie czy platworma na socket 478 bedzioe jeszcze rozwijana czy intel przejdzie na socket T(LGA775)??

bo jesli nie to chyba sie wstrzymam z kupnem bo po co mi komputer ktorego za rok znowu bede musial zmieniac?? :/

 

PS. Dokladnie to chodzi mi o procesory bo jesli kupie teraz sobie 3.0HT to i tak potem najwiekszego bede mogl kupic 3.4HT jesli nie bedzie ta platworma rozwijana.

Intel na pewno nie będzie już jej rozwijał. :( Przecież wyszły już płyty na Lga775, więc po co on ma rozwijać starą platformę i robić konkurencję dla nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki all plyta juz ustalona

 

a co do proca to nie wiem brac Northwooda czy Prescota??

 

i jakie taktownie 2,6 2,8 czy 3,0   

 

aha i czy jest mozliwosc ze na ktoryms z nich dobije do 4ghz?

1. Weź Northwooda

2. 2.8 sl6z5 lub 3.0 sl6wu (jestem za pierwszym)

3. I jeden i drugi przy dużym szczęściu i odpowiednim chłodzeniu osiągnie 4.0, chociaż pewnie oba zatną się w okolicach 3.8. 8). Co do Prescotta wcale też te 4.0 nie jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sie kreci?? ten 800 od 533 ??

 

chodzi ci o taki procesor?? http://sklep.barwkomp.pl/index2.php?id2=me...kod_p=PRP428CB#

 

oczywiscie z odpowiedniej serii

 

EDIT: Bo wiesz wedlug mnie to owiele fatwiej jest podkrecic fsb z 533 na 800 niz z 800 na np 940 FSB

 

No chyba ze mi dacie gwarancję ze uda mi sie podkrecic :)

 

aha mam pamieci OCZ El Platinium Dual Chanel 2x256 (433mhz)(BH-5)

chce zeby pamieci chodzily mi synchroncznioe z procem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super kulerek, ja mam Pentagrama 80 CU i jest swietny, cichy i wydajny, a procka mam jak kaloryfer :) wachalem sie czy kupic tego penta bo uwazam ze boxowy wentylek od Precotta jest oki ale jednak nowy qler jest o niebo lepszy idle 38 stres 62 na Prescott 2.4@3.3 1.47v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz nie weim przemysle to.....moze teraz wezme taniego athlona mobile 2500 i plytke NF7-S i.... przeczekam na tym z pól roku i kupie kopma na nowej platwormie - LGA775

Zapomniałes dodac ze taniego zale bardzo wydajnego :-)

NF7-SL-395zl

Mobile ok 400zl

Wentyl ok 100

i masz max płyte i bdb procek spoko na 2200mhz(3200+)w 3d odpowiednik 2800-3000 P4, dolecisz bez zwiekszania napiecia a pewnie pobijesz 2500mhz(3600+) przy tym juz w 3d jest szybszy od P4 3200 mhz ,a puzniej to tylko Amd 64bit :-)

widzialem Mobile na 2700mhz i 2800mhz na chłodzeniu powietrzem przy tym taktowaniu 3200mhz P4 w 3d sie chowa :-)

Ja bym bral Amd ,tez chciałem P4 ale troszke sie rozgladnołem po forum i za 60%cenyP4 mozna miez szybszy procek jesli nie zalezy ci np:na szybszej kompresji tylkona 3d to AMD :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...