Skocz do zawartości
Cybul

Problem z AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam "mały" problem.

Mój sprzęt to:

ASUS TUSL-2C

Celeron 1000@1150MHz

256 SDRAM

Pixelview GeForce FX 5600 AGP 8x 128Mb

Wszystko działa pod WIN2003 Standard Edition

sterowniki do karty graf. to wersja 61,76 i directX 9b

 

Płyta główna w biosie ma do wyboru AGP 2x lub 4x, wybrane jest 4x.

Karta graficzna działa pod 2x, 4x, 8x.

Czyli powinna działać jako AGP 4x.

W zaawansowanych ustawieniach ekranu, przy ustawieniach karty wyświetla magistrale AGP 2x. Da się to gdzieś przestawić ? Co jest przyczyną, że działa jako AGP 2x ?

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy w sterach do plyty glownej nie masz jakiegos sterownika do agp.

ja mialem podobnie tez na plycie asusa ale na socket A i trzeba bylo dograc jakis "mini port" o ile dobrze pamietam.

tak przy okazji to i tak nie ma roznicy miedzy 2x a 4x ale rozumiem ,ja tez walczylem :D

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale na poprzednich sterownikach wyświetlało mi 4x, sterowniki to były 56,... . Ale za to komp co trochę przycinał się.

Benchmark 3d 2001 SE był na 5200pkt.

Teraz na nowych sterownikach jest pkt 4600, ale komp juz sie nie przycina, ale wyswietla 2x.

 

EDIT:

Znalazłem coś takiego:

http://www.ntcompatible.com/thread26317-1.html ale za dużo to wyjaśnione nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na 5 różnynych sterownikach:

4.3.5.1

5.3.0.3

5.6.7.2

6.1.7.6

oraz

Omega 1.5672

 

Na każdym ze sterowników wyświetlane jest AGP x2.

 

Próbowałem flashować bios karty na nowszy. Ale nvflash wyświetlił mi komunikat "invalid display adapter...".

Co robić ?

Jakie sterowniki do tej karty najlepiej się sprawdzają, jeśli chodzi o wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między AGP*2 a AGP*4 jest i to spora różnica Elpawlakos, chyba ci sie pomyliło z AGP*8. Ale do żeczy zmień sterowniki do płyty głównej a nie do grafiki. Isprawdz jeszcze np. Power stripem jak masz AGP ustawione lub innym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PowerStrip w Adapter Information ustawione jest następująco:

AGP Aperture: 64MB

System Memory Available: 124MB

AGP Device Revision: 3.0

2x Transfer Rate, zmienić na 4x nie moge

Fast write protocol disabled.

 

Pokombinuje jeszcze ze zmianą DX, sterowników do płyty, oraz podmiane biosu w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj za dużo bo po twoich wynikach widać, że masz kartę 64bitową. I czytaj ze zrozumieniem: przede wszystkim stery do płyty! Do karty polecam 52.16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge flashować biosu karty na nowszy.

Używam nvflash i nowszego biosu od producenta.

Podczas fashowania wyskakuje błąd oraz są dwa piknięcia z płytki (takie bip bip :P ). Próbowałem załadować ze 3 różne biosy i na każdym jest to samo.

Nie moge też zapisać starego biosu do pliku, a może nie potrafie ? :)

Jakieś propozycje ? Rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem, plyta na chipsecie i815EP i karta graficzna Nvidia GF4 MX 440, Mimo iz zarowno karta jak i plyta gl. miala opcje pracy w trybie AGP x4, to za cholery nie chcialo to dzialac. Zadne Power Stripy, nvmax'e itp nie pomagaly. Pewnego dnia zmienilem karta na Radeona i teraz wszystko dziala na AGP x4. Najwyrazniej karty nvidii kiepsko wspolpracuja z plytami opartymi na tym chipsecie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj za dużo bo po twoich wynikach widać, że masz kartę 64bitową. I czytaj ze zrozumieniem: przede wszystkim stery do płyty! Do karty polecam 52.16.

Po wynikach widać, że celek nie wyrabia... a sterowniki do fx najlepiej 6x.xx (ja osobiście używam 61.12 i jestem zadowolony ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pc jak w podpisie,dziś dla próby wsadziłem rive tnt2 agp4 do mojego pc...

wszystko ok,q3chodzi itp ale w aidzie pokazuje że działa w trybie agp2 :|

nie chciało mi sie robić więc wyjołem karte .... , potem bawiłem sie w biosie tej płyty intela na 815 i nie znalazłem żadnych ustawień agp prucz irq <_<

wie ktoś czemu tak jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam "mały" problem.

Mój sprzęt to:

ASUS TUSL-2C

Celeron 1000@1150MHz

256 SDRAM

Pixelview GeForce FX 5600 AGP 8x 128Mb

Wszystko działa pod WIN2003 Standard Edition

sterowniki do karty graf. to wersja 61,76 i directX 9b

Płyta główna w biosie ma do wyboru AGP 2x lub 4x, wybrane jest 4x.

Karta graficzna działa pod 2x, 4x, 8x.

Czyli powinna działać jako AGP 4x.

W zaawansowanych ustawieniach ekranu, przy ustawieniach karty wyświetla magistrale AGP 2x. Da się to gdzieś przestawić ? Co jest przyczyną, że działa jako AGP 2x ?

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki.

948916[/snapback]

przestań podkręcać proca (magistrale max 105) - AGP – jak się okazało (jestem Mądry) – przez przypadek – miałem ustawione w biosie AGP4 ale nie działało – patrzę w PowerStrip a tam pokazuje AGP2 – co jest już się zacząłem domyślać – cholera transfer – AGP2 to ok. 500 a AGP4 to ponad 1000 – ale dlaczego w BIOSIE jest na 4.

Ostatkiem sił odkryłem – głupia płyta na Auto ustawia podkręconą magistrale do 108 – wtedy kastruje AGP do 2 / a jeżeli nic nie podkręcę to jest AGP4 (max do 105) i całe wyjaśnienie

 

Zobacz http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=144528

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań podkręcać proca (magistrale max 105) - AGP – jak się okazało (jestem Mądry) – przez przypadek – miałem ustawione w biosie AGP4 ale nie działało – patrzę w PowerStrip a tam pokazuje AGP2 – co jest już się zacząłem domyślać – cholera transfer – AGP2 to ok. 500 a AGP4 to ponad 1000 – ale dlaczego w BIOSIE jest na 4.

Ostatkiem sił odkryłem – głupia płyta na Auto ustawia podkręconą magistrale do 108 – wtedy kastruje AGP do 2 / a jeżeli nic nie podkręcę to jest AGP4 (max do 105) i całe wyjaśnienie

 

Zobacz 1554985[/snapback]

Miałełem tę płytę (a raczej jeszcze mam w szufladzie - szkoda sprzedawać :) ).

Jest dokładnie tak jak mówi Piotr_ort. Ewentualnie można poszukać jakiegoś

zmodowanego biosa. Najnowsy bios to chyba 1012, a ten zmodowany był

na becie 1010, więc nie wiem czy się opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , kupiłęm grafe 3d rage 2c agp , 2 mb

po wsadzeniu do pc dxdiag nie wykrywa opcji 3D w tej karcie,a jak wejde na informacje o płycie głównej to jest takie coś :

Stan AGP------Wyłączone

 

a w problemy i sugestie pisze : agp jest wyłączone,to może zmiejszyć wydajność ....

czemu tak sie dzieje ??!!!

quake 3 też nie odpala :mur:

 

aha , w dxdiag aktywne jest tylko DirectDraw,reszta opcji jest niedostępna (zakładka ekran)

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...