Skocz do zawartości
mrKrecik

ASRock K7S8X + Athlon XP 2500+ Barton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Czekałem dosyć długo by sobie kupić Hitmana: Contracts i tu nagle się okazało że mój sprzecik go nie obsłuży :(

 

Więc kupiłem sobie płytę główną ASRock K7S8X. Teraz mam pytanie:

 

1) Czy będzie do niej pasował Athlon XP 2500+ Barton ? I o ile da się go podkręcić ?

 

2) Czy przy takim sprzęcie będzie mi już Hitman: Contracts działał ?

 

3) Czy mam wgrywać jakiś bios żeby lepiej chodziła z tym Bartonem ? I jak tak to jaki ?

 

4) Czym przetestować płytę i gdzie porównać wyniki ?

 

z góry dzięki ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy będzie do niej pasował Athlon XP 2500+ Barton ? I o ile da się go podkręcić ?

oczywiscie ze tak a o ile to juz zalezy od egzemplaza, zasilki i wielu innych czynnikow

 

3) Czy mam wgrywać jakiś bios żeby lepiej chodziła ? I jak tak to jaki ?

mam 2.2a i nie widze w nim wad ale pewnie ktos napisze ze jest jakis lepszy,nowszy itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze procek bedzie dzialal tylko nic nie napisales o reszcie sprzetu, sam procek hitmana nie pociagnie, aby konfortowo pograc w/w gre przyda Ci sie 512 ramu i jakas dobra grafa np. Ti4200/r9600 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a moze to jest tak ze im nowsza plyta tym gorszy egzemplarz i nizej z fsb sie jedzie? ja mam z marca i max primestable to 193, pozniej nawet vcore wieksze o 0.2V nic nie daje, natomiast jak przystawie wiatrak 40cm do obudowy takby dmuchal na cala plyte i procka to dochodze do 196, a 197 sie wywala.

 

chris ty masz 200 kiedy kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie szczęścja i pamiecjach 400Mhz możesz i 2500@3200 wycisnać.

jestem tu nowy i za bardzo nie kumam wszystkiego :oops:

 

co oznacza 2500@3200 ? I jesli się nie myle to 2500+ ma 1800Mhz to w takim razie na ile Mhz moge go podkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy tylko od egzemplaża, możesz trafić b.dobry model i podkręcisz go z 2500+(1800MHz) na 3200(2200MHz) bez zmiany napięcia, a moze trafisz lipną sztuke co na 3200 będziesz musjał znacznie podnieść napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakiego egzemplaża bo tego też nie rozumiem :oops:

 

i czy jak włoże do tego rive TnT 2 Pro to czy może mi się płyta spalić ?

 

no i oczywiście co z tym biosem ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bartona i plytke ASRocka pamiec 512 mb 400 mhz i krece swoiego Antka na 3200 rowne 200 jak dam o 1 wiecej odrazu sie wywala nawet nie startuje odrazu restar .A mam pytanie posiadam 2 kosci po 256 mb 400 mhz dokupilem sobie jedna kosc 512 mb i jak ja wlozylem to wszytsko chodzilo przez okolo 30 min dobrze i restar i tak jest zawsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celek15. To Ty nie wiesz o tym, że przy 400MHz oficjalnie ta płyta pracuje przy JEDNEJ kości?

 

Przeczytaj sobie instrukcję od płyty. OD Tego muszisz zawsze zacząć.

 

To i tak dziwne, że przy 2 kościach chodziło ci wszystko ok, bo to już było niezgodne ze specyfikacją płyty.

 

Wiem, co mówię, bo miałem tę płtę. Bardzo ciekawa i taniutka :)

 

BTW. Jak coś dodajesz, to edystuj poprzedni post a nie pisz nowego.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan, ja miałem K7S8X i było tak:

 

1xDDR 400

2xDDR 333

 

Jak chcesz, to Ci tę instrukcję tutaj zacytuję :)

 

Dołączona grafika

 

Logan. Wiesz, że za takie teksty możesz dostać tu banana i Twoja króciutka kariera tu skończy się nim się zacznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie tak urazilo strasznie? napislame ze kolejny czytal instrukcje i przytacza ja innym chociaz juz nawet ja w swojej krotkiej karierze doczytalem sie w topicu o k7s8x ze to jest byzydyura. napisalem "nie pieprz" poniewaz mowisz nieprawde, jesli cie urazila wulgarnosc to sorry.a potem napisalem jak jest naprawde z tym ramem. i za custakiego ma sie oknczyc moja krotka kariera na tym nicku? ehh zmowie dzis paciorka za ciebie cobys mi wybaczyl ta potwarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wulgaryzmy wszelkiej maści są ntu nie na miejscu.

Ja zrozumiałem instrukcję tak, jak tu przytoczyłem.

Dla mnie wynika z niej, że 400Mhz (DDR) można "odpalić" przy jednej kości. Skoro są takie rozbierzności, znaczy, że ta instrukcja jest nie do końca czytelna i jasna

Jesli się mylę, to dzięki za sprostowanie. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrKrecik

 

No i bardzo rozsądnie!

 

Będziesz mógł proca puścić synchronicznie 200MHz :) z pamięciami!

 

Sprrawdź jednak, czy te Twoje pamięci nie pójdą na 333/400MHz. Może pójdą i wtedy masz problem z głowy :) Aha. Zwiększ tylko napięcie (o ile możesz, bo nie wiem, czy na tych płytach mozna. Jesli nie, to się nie martw, bo one i tak mają podwyższony woltaż dla pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ;)

 

Aha o jeszcze jedno ;)

 

1) Czy dobrze dokonałem zakupu wybierając tą płytę ? Mam na myśli czy jest on stabilna jak i wydajna ?

 

2) Czy przy moim Athlonie 2500+ Barton pyli się dać ten bios:

 

http://lejabeach.com/ASRock/k7s8x_cool/230L.zip

 

Jest to Cool!BIOS by honey X & guni v. 230L ?

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma taka funkcje ktora wylacza czesc procka kiedy jest nieuzywany dzieki czemu proc zzera mniej pradu i mniej sie grzeje. moze ci sie to przydac jak sciagasz cos po nocach wtedy procek zimniejszy i wiatrak sie bedzie wolniej krecil i bedzie ciszej.

 

i przestan tu pisac juz jest topic o k7s8x nastukalismy tam ponad 1000 postow. znajdziesz go na 2 lub 3 stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...