Skocz do zawartości
Darius

CZy LCD lepszy niż CRT?

Czy wadlug was duzo lepszy jest komfort pracy na takim monitorze?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wadlug was duzo lepszy jest komfort pracy na takim monitorze?

    • Tak
      74
    • Nie
      38
    • Niewiem
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wadług was dużo lepszy jest komfort pracy na takim monitorze?

 

czyli na jakim?

Oczywiscie ze lepszy komfort !! Dzisiaj bylem u kumpla ma crt17 nec'a wchodze patrze na ekran i mowie stary czemu ten ekran jest taki maly i taki *** obraz ? ;) Obraz rozmazany kolory jakies wyblakle i to miganie ah jak to dobrze ze mam lcd hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wadług was dużo lepszy jest komfort pracy na takim monitorze?

 

czyli na jakim?

Oczywiscie ze lepszy komfort !! Dzisiaj bylem u kumpla ma crt17 nec'a wchodze patrze na ekran i mowie stary czemu ten ekran jest taki maly i taki *** obraz ? ;) Obraz rozmazany kolory jakies wyblakle i to miganie ah jak to dobrze ze mam lcd hehe
to chyba kumpel jakiś cienki monitar miał , ja w rozdielczości 1024/768 mam załączone odświerzanie 100Hz i jakoś migotania nie widze ,kolory może mu wyblakły od słońca :lol: :lol: , przyjdzie gość do kupla co ma wypalony kineskop , i pewnie starą grafe, i się zachwyca jaki to wspaniały monitor ma :lol: , chałbym ciebie widzieć jak grasz po sieci w unreala czy kwaka3 , nie wychwalaj tak tych lcd bo są dobre do pracy w biurze i sporadycznie do grania i oglądania filmów , nawet twój soniacz za dwa i pół koła smuży i rwie obraz przy szybkich grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wadług was dużo lepszy jest komfort pracy na takim monitorze?

 

czyli na jakim?

Oczywiscie ze lepszy komfort !! Dzisiaj bylem u kumpla ma crt17 nec'a wchodze patrze na ekran i mowie stary czemu ten ekran jest taki maly i taki *** obraz ? ;) Obraz rozmazany kolory jakies wyblakle i to miganie ah jak to dobrze ze mam lcd hehe
to chyba kumpel jakiś cienki monitar miał , ja w rozdielczości 1024/768 mam załączone odświerzanie 100Hz i jakoś migotania nie widze ,kolory może mu wyblakły od słońca :lol: :lol: , przyjdzie gość do kupla co ma wypalony kineskop , i pewnie starą grafe, i się zachwyca jaki to wspaniały monitor ma :lol: , chałbym ciebie widzieć jak grasz po sieci w unreala czy kwaka3 , nie wychwalaj tak tych lcd bo są dobre do pracy w biurze i sporadycznie do grania i oglądania filmów , nawet twój soniacz za dwa i pół koła smuży i rwie obraz przy szybkich grach

Hehe ale się uśmiałem :lol: Postaw obok siebie monitor LCD i CRT podłączone do dobrej klasy kart graficznych i chociażby ustaw tą samą tapetę na obydwu. Jak to zobaczysz, to takich głupot nie będziesz pisał. :lol: Ja, jak zobaczyłem różnicę to zmiękłem.Ze swoim monitorkiem nie mam problemów w grach i filmach. Tak było z pierwszymi lcdkami, ale technologia się już znacząco poprawiła i takich jaj już raczej nie ma. Tylko ta cena... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys wydajesz mi sie na zacofanego bachora, kurde czemu takie [powstrzymam sie] jak Ty siedza na tym forum ? Piszesz jakies bzdury o monitorach LCD (pewnie ani jednego nie testowales) co tu duzo gadac wogole nie masz pojecia o nich i zabierasz glos... Do budy i siedziec cicho bo lancuch skroce !!

 

djsaint popieram w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko LCD. Zakup CRT teraz bylby glupota. LCDs przewyzszaja CRT pod kazdym wzgledem. Mam 19" LCD Samsunga i w zyciu bym go nie wymienil nawet na "najlepszy" CRT.

A jak jest z tom gwarancjom na przepalone pix :roll: ele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać nie ma co razmawiać sami posiadacze lcd (czyli nie ma co liczyć na obiektywną opinie) ,jeśli chodzi o testy to robiłem kilka na różnych modelach(kumel ma sklep z kafejką internetową , testy na kartach radeon 8500 herca tak że obraz z tej grafy wzorcowy ,wiedzą o tym posiadacze tych kart) i opini co do smużenia , cieni z kursorem i odwzorowania czerni i bieli nie zmienie ,a co do zacofanego bachora to spójż w podpis i zobacz kto jest zacofany

wszystko overcloking z vmodami

tak że przestań maziboss p,i,e,r,doli,ć głupoty i robić z siebie jakiegoś guru od sprzętu ,tylko przedstaw człowiekowi nie tylko zalety ale także wady lcd (których to jest pozbawiony ,technologia dopiero sie rozwija i zanim konstruktorzy usuną wszystkie wady troche tyskiego jeszcze wypije)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc Twoją logiką na temat żadnego monitora się obiektywnie nie wyrażę bo posiadam i crt i lcd?? :lol: Mało to rozumowanie logiczne :lol: Poprostu przyjmij do wiadomości, że obecnie monitory crt blado wypadają w porównaniu do lcd. Mam obydwa i mam porównanie, co więcej lcdka mam raczej niższej klasy a crt raczej wyższej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys @ ja przed tym co mam w opisie mialem EIZO T57s. A monitor to byl swietny. Jak porownalem obraz na obu to moja Iiyama daje ladniejszy. Pewnie że takie rzeczy jak smuzenie czy katy widzenia niektorym przeszkadzaja, ale nowe LCDki naprawde potrafia zachwycic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slucahjcie ja w tej chwili siedze u starych na 17 LCD - ACER AL718 i poweim jedno - do jakichs ctandardowych gierek, www i WOrda to sie ten monitorek nadaje idealnie!! Ale nie do tego co ja studiuje (gr. komp.)!! Poza tym - brak promieniowania... Mnie meczy podswietlenie matrycy i oczy mnie bola bardziej niz po dobrym crt (a mam u siebie nienajorszy). Wiec, jezeli Twoj komp to soho to bierz LCD - zajmie malo iejsca na biurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LCD i CRT, powiem tylko tak: jesli zajmujesz sie projektowaniem stron, grafiką, DTP i zalezy Ci na idealnym odwzorowaniu kolorów to tylko CRT. Na LCD kolor jest uzalezniony od konta patrzenia i to potrafi niekiedy namieszać. Ale jesli ma się kase i nie wymaga się perfekcyjnego odwzorowania barw to LCD jest napewno lepszy ( mniejsze promieniowanie, idealna geometria obrazu, zero migotania ). Ogólnie pracuje się przyjemniej na LCD, jednak przez odwzorowanie kolorów musze mieć też CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do zacofanego bachora to spójż w podpis i zobacz kto jest zacofany  

wszystko overcloking z vmodami  

tak że przestań maziboss p,i,e,r,doli,ć głupoty i robić z siebie jakiegoś guru od sprzętu ,tylko przedstaw człowiekowi nie tylko zalety ale także wady lcd

a co ma piernik do wiatraka ? masz kase to wydawaj na modowalny sprzet ja nie mam i dlatego nie moduje w takim stopniu jak Ty Myslisz ze bym nie umial ? buahaha a co do wad koles chce kupic lcd wiec wie czego moze sie spodziewac po monitorze nie potrzeba przedstawiac mu wad tylko doradzic jaka 15' bedzie najlepsza i nie robie z siebie jakiegos guru sprzetu tylko wyrazam swoje zdanie po to jest forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eizo, sony, iiyama

to kolejnosc wg najlepszej jakosci paneli LCD, oczywiscie pod warunkiem dobrania modeli z "tej samej polki"

 

eizo - najlepszy obraz

sony- super obraz, w nizszych rozdz. niz rekomanedowana ciagle bdb, bdb czasy rekacji

iiyama - swietny obraz, dobre czasy, brzydka stylistyka (uwaga ! rzecz gustu)

 

chociaz..... tak wlasciwie to te 3 firmy mozna zrownac sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebasw: Jak porownywales te monitory w Apollo w Krakowie to testowales moze "nizszy" model Sony X73 ?

 

Bo jest teraz promocja w takim sklepie u mnie w miescie i szara wersja jest za 2200 zl :P Czytalem, ze roznia sie stylistyka i lepsze kolory sa na XH73 ... czy to prawda ? Moze ktos wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który monitor LCD 15'' polecilibyście z nw:

iiYAMA E380

SONY HS53

SONY X53

Zastosowanie to przedewszystkim internet, oraz gry. Czasem filmy, ale rzadko.

[ciach]

Może ktoś ma ktoryś z tych monitorów i mógłby napisać coś o nich.

pozdrawiam

Witam serdecznie :)

 

Mam od roku w domu iiYame ProLite e380s. Kupilem dokladnie rok temu w komputroniku za 1499zl (wtedy bardzo okazyjna cena). Od tamtego czasu nigdy takiej ceny ten moniotr nie mial.

Naprawde rewelacja zakup. Bardzo polecam firme. Mialem maly problem z wyswietlaczem, ale zadzwonilem na infolinie 0-800. Pan kazal zadzwonic do DHL i przyslac. Zapytal czy nie wyslac zastepczego (ja wtedy jeszcze mialem crt), wiec nie chcialem, aby wysylal. Troche źle zrobilem, bo ponowna przesiadka na CRT byla skokiem w dol tak jakbym przesiadl sie z merca na malucha. Ale byla wymiana lcd, wiec dlugo nie czekalem.

Bardzo fajna obsluga i super monitor. 15" LCD w takiej cenie jak iiYama nie ma lepszych !! No moze Sony jest lepszym monitorem, ale tam cena jest wiecie jaka :D

 

Teraz bede drugi komp kupowal i napewno wezme iiYame 17" LCD e430 (jak sie nie myle z oznaczeniem).

 

Nie polecam samsungów. Moj kolega jest w jego posiadaniu i wiem, ze są problemy z gwarancją u nich (i to powazne). Lepiej doplacic troche wiecej do pewnosci i spokoju (czyt. iiYama).

 

Jesli do gier i internetu tak jak napisal autor postu, ktorego cytuje to monitor LCD jest wrecz stworzony. Ja teraz nie wiem co to bolące oczy, a czasami zdarza sie dlugo siedziec przy LCD. Wczesniej byla masakra z CRT.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w APOLLO cienko z soniakami.

 

tam glownie EIZO i IIYAMA

 

nie widzialem tego taniego x73, widzialem ten drozszy model, czarny....

ale dziwi mnie tak ogromna roznica w cenie, wiec pewnie nie tylko kolorem obudowy sie roznia :(

ten drozszy jest swietny, ale skoro kupilem hx73, to chyba podobal mi sie bardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD ma wady, ale CRT ma ich więcej. Podstawowa wada LCD to jak dla mnie kolor czarny, nie smużenie bo tego w nowych lcd można powiedzieć, że nie ma. Co do czarnego to jeszcze długo nie uzyska się go idealnego i nie czekajcie na taki skok technologii bo możecie sie długo nie doczekać, a oczy psują sie coraz bardziej (sam sobie troche wzrok popsułem na CRT - sony e 100 - 85Hz)

Zawsze sie tak tłumaczyłem jak tu widze co niektórzy, ze to jeszcze nie czas na LCD, że smużą, mają w sumie tylko jedną rozdzielczosc, złe kolory itp - bzdura! LCD od dawana już są na wysokim poziomie. CRT mało kto juz robi (takie do domowego użytku) i dobrze bo po co.

Na CRT da sie pracować i miał bym taki monitor jeszcze pare lat, zmienilem 15 sony na 17 dell (kineskop tez sony FD Tr.) ale okazał sie wadliwy więc oddałem go i postanowilem zbierać na LCD, troche to trwało ale uzbierałem, wybrałem model i kupiłem. I jedno co wiem to ze CRT to przeszłość, szklane promieniujące rubiny, obraz na nich jest śmieszny :wink: , nawet na bardzo dobrych monitorach crt obraz nie jest ostry, geometria to zależy od modelu ja na swoim crt sony miałem wedłóg mnie dobrą gemetrie w 1024x768, na innych rozdzielczościach to już różnie (zależy ile Hz) teraz na LCD wiem że mam zawsze perfekcyjną, praca w win w 1280x1024 - komfort na maxa, w grach inne rozdzielczości nie przeszkadzają, czy to 1024, czy 800x600 jest spoko, gorzej niz w nominalnej ale lepiej niż na szklanym balasie.

Ale to trzeba zobaczyć po przesiadce na LCD i po miesiącu użytkowania podłączyć z powrotem "szkło" - katastrofa.

Masz CRT spox, miej go jak najdłużej, ale jak planujesz go zmienić to tylko na LCD, nawet jakiś prosty model, ale daruj sobie kupowanie nowego akwarium.

Jeżeli chodzi o cene LCD to są juz po 1500zł 17' a wiem że niektórzy potrafią tyle dać za tzw. "dobry crt" :roll:

Sory tak wyszło, jeżeli ten Dell okazał by sie dobry, pisał bym teraz patrząc na niego i wrzucał tu na te drogie smużące gowna :wink: , ale były by to nie słuszne uwagi.

PS. nie spotkałem jeszcze nikogo kto by nie był zadowolony z przesiadki na LCD i wrócił na CRT - to chyba wszystko wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD ma wady, ale CRT ma ich więcej. Podstawowa wada LCD to jak dla mnie kolor czarny, nie smużenie bo tego w nowych lcd można powiedzieć, że nie ma. Co do czarnego to jeszcze długo nie uzyska się go idealnego i nie czekajcie na taki skok technologii bo możecie sie długo nie doczekać, a oczy psują sie coraz bardziej (sam sobie troche wzrok popsułem na CRT - sony e 100 - 85Hz)

Zawsze sie tak tłumaczyłem jak tu widze co niektórzy, ze to jeszcze nie czas na LCD, że smużą, mają w sumie tylko jedną rozdzielczosc, złe kolory itp - bzdura! LCD od dawana już są na wysokim poziomie. CRT mało kto juz robi (takie do domowego użytku) i dobrze bo po co.

Na CRT da sie pracować i miał bym taki monitor jeszcze pare lat, zmienilem 15 sony na 17 dell (kineskop tez sony FD Tr.) ale okazał sie wadliwy więc oddałem go i postanowilem zbierać na LCD, troche to trwało ale uzbierałem, wybrałem model i kupiłem. I jedno co wiem to ze CRT to przeszłość, szklane promieniujące rubiny, obraz na nich jest śmieszny  :wink: , nawet na bardzo dobrych monitorach crt obraz nie jest ostry, geometria to zależy od modelu ja na swoim crt sony miałem wedłóg mnie dobrą gemetrie w 1024x768, na innych rozdzielczościach to już różnie (zależy ile Hz) teraz na LCD wiem że mam zawsze perfekcyjną, praca w win w 1280x1024 - komfort na maxa, w grach inne rozdzielczości nie przeszkadzają, czy to 1024, czy 800x600 jest spoko, gorzej niz w nominalnej ale lepiej niż na szklanym balasie.

Ale to trzeba zobaczyć po przesiadce na LCD i po miesiącu użytkowania podłączyć z powrotem "szkło" - katastrofa.

Masz CRT spox, miej go jak najdłużej, ale jak planujesz go zmienić to tylko na LCD, nawet jakiś prosty model, ale daruj sobie kupowanie nowego akwarium.

Jeżeli chodzi o cene LCD to są juz po 1500zł 17' a wiem że niektórzy potrafią tyle dać za tzw. "dobry crt"  :roll: 

Sory tak wyszło, jeżeli ten Dell okazał by sie dobry, pisał bym teraz patrząc na niego i wrzucał tu na te drogie smużące gowna  :wink: , ale były by to nie słuszne uwagi.

PS. nie spotkałem jeszcze nikogo kto by nie był zadowolony z przesiadki na LCD i wrócił na CRT - to chyba wszystko wyjaśnia.

masz racje i następnym moim monitorem bedzie lcd ale gdzieś z rok może dwa kiedy technologia dojdzie do perfekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje i następnym moim monitorem bedzie lcd ale gdzieś z rok może dwa kiedy technologia dojdzie do perfekcji

Za rok to nie wiem co się zmieni, moze design NEC'a :D

To że kiedyś bedą lepsze panele to oczywiste, oczywiste jest też, że użytkownicy dzisiejszych LCD, o ile im na to warunki pozwolą, wymienią kiedyś swoje monitory i napewno nie będą to najnowsze wypasione modele CRT :wink:

 

ale to co jest teraz to jest BDB ! i trzeba byc grafikiem, zeby zauwazyc te min. uchybienia.

Może nie od razu grafikiem, ja dostrzegam "wady" LCD i się do nich przyznaje, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w CRT i "znikają" po dłuższym użytkowaniu panela, za to zalety nie znikają i widze je każdego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD ma wady, ale CRT ma ich więcej. Podstawowa wada LCD to jak dla mnie kolor czarny, nie smużenie bo tego w nowych lcd można powiedzieć, że nie ma. Co do czarnego to jeszcze długo nie uzyska się go idealnego i nie czekajcie na taki skok technologii bo możecie sie długo nie doczekać, a oczy psują sie coraz bardziej (sam sobie troche wzrok popsułem na CRT - sony e 100 - 85Hz)

Zawsze sie tak tłumaczyłem jak tu widze co niektórzy, ze to jeszcze nie czas na LCD, że smużą, mają w sumie tylko jedną rozdzielczosc, złe kolory itp - bzdura! LCD od dawana już są na wysokim poziomie. CRT mało kto juz robi (takie do domowego użytku) i dobrze bo po co.

Na CRT da sie pracować i miał bym taki monitor jeszcze pare lat, zmienilem 15 sony na 17 dell (kineskop tez sony FD Tr.) ale okazał sie wadliwy więc oddałem go i postanowilem zbierać na LCD, troche to trwało ale uzbierałem, wybrałem model i kupiłem. I jedno co wiem to ze CRT to przeszłość, szklane promieniujące rubiny, obraz na nich jest śmieszny  :wink: , nawet na bardzo dobrych monitorach crt obraz nie jest ostry, geometria to zależy od modelu ja na swoim crt sony miałem wedłóg mnie dobrą gemetrie w 1024x768, na innych rozdzielczościach to już różnie (zależy ile Hz) teraz na LCD wiem że mam zawsze perfekcyjną, praca w win w 1280x1024 - komfort na maxa, w grach inne rozdzielczości nie przeszkadzają, czy to 1024, czy 800x600 jest spoko, gorzej niz w nominalnej ale lepiej niż na szklanym balasie.

Ale to trzeba zobaczyć po przesiadce na LCD i po miesiącu użytkowania podłączyć z powrotem "szkło" - katastrofa.

Masz CRT spox, miej go jak najdłużej, ale jak planujesz go zmienić to tylko na LCD, nawet jakiś prosty model, ale daruj sobie kupowanie nowego akwarium.

Jeżeli chodzi o cene LCD to są juz po 1500zł 17' a wiem że niektórzy potrafią tyle dać za tzw. "dobry crt"  :roll: 

Sory tak wyszło, jeżeli ten Dell okazał by sie dobry, pisał bym teraz patrząc na niego i wrzucał tu na te drogie smużące gowna  :wink: , ale były by to nie słuszne uwagi.

PS. nie spotkałem jeszcze nikogo kto by nie był zadowolony z przesiadki na LCD i wrócił na CRT - to chyba wszystko wyjaśnia.

Święte słowa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje i następnym moim monitorem bedzie lcd ale gdzieś z rok może dwa kiedy technologia dojdzie do perfekcji

za dwa lata to zacznie się produkcja monitorów OLED, które z czasem wyprą LCD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata to lekko mówiąc bardzo optymistyczny termin. W tym czasie mają dopiero zakończyć budowę nowych fabryk produkujęcych matryce LCD, a fabryki te muszą się spłacic i dać niezle zarobić.

Jak narazie OLED jest jedynie na deskach projektantów, nielicząć małych wyświetlaczy do telefonów.

Jeszcze przez ładne kilka lat królować bedzie LCD, ewentualnie LCD z podświetleniem OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zgadzam się z twierdzeniem mówiącym o wyższości LCD na CRT sam mam zamiar w koću kupić se taki jednak to co przemawia za CRT to......... cena za w sumie niewielkie pieniądze można uzyskać odbry obraz co przecież ma wielkie znaczenie dlatego uważam iż doputy dopuki LCD będą tak drogie CRT mogą żyć spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...