Skocz do zawartości
Mac102

Co sądzicie o GF6800LE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,do wczorajszego wieczora byłem w 100% zdecydowany na kupno radeona 9800pro na pcb od XT i r360,ale po przeczytaniu artykułu o ww gf nie wiem czy poczekac jeszcze chwile czy zostac przy radeonie.

Co o tym sądzicie?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj

Na czekaniu nie stracisz

Cza poczekac przedewszystkim na oficjalne, potwierdzone wyniko testów, odnośnie wydajności i jakości obrazu.

 

Co ci po karcie za 1000, gdy nagle sie okaże jak farcry z FX shitami, że czegoś nie ma, a grafa leży jeśli chodzi o obraz.

Z pół miecha poczekaj do miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze wlasnie sa wakacje i jest czas,jedyną rzeczą która mnie ciagnie do tego gf jest PS3.0 , wiem na czym to polega i mysle ze wczesniej czy pozniej to wykorzystaja, z kolei radeony sa sprawdzone, widze ze u Ciebie Gregu smiga sobie niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie szykuje na kupno 9800pro i nie wiem czy warto poczekac na 6800le i czy bedzie to duzo wydajniejsze od 9800pro ? i jaka bedzie jego cena w Polsce ? (mysle ze nie ponizej 1000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiga aż miło

 

Co do wydajności....w przypadku nvidii zawsze można liczyć na większą wydajność w OpenGl....tu Ati na razie dupczy...I pod [brzydkie określenie na linuksa]em(ja czasem sie bawie) z nvidią jest ciut lepiej.

Ale Dx9 to spoczko

Z kartą dostałem TomBRaidera:AOD, i musze powiedzieć że nieźle wygląda, z aniso16 i aa4 ładnie śmiga. Farcry troszke mniej w tych ustawieniach, ale może za mało proca kręcę...

PS3.0 jak na razie nie wiadomo czy rzeczywiście coś daje, przecież ubisoft wycofał patcha do farcry z kilku powodów...m.in optymalizacji(gorsza jakość obrazu) dla gf6800

Mówie, jak jeszcze możesz poczekaj, jak nie chcesz zawsze mozesz kupic saphire jak mój. Z chłodzeniem wodnym, radiatorkami alu na bga śmiga stabilnie bez artów na max 460/770~780. Mógłbym mieć więcej na rdzeniu, ale musiałbym bloczek zmienic i przedwszystkim blaszke wokół rdzenia wyhaczyć...a to sie z utratą gwary wiąże...nie chcę :?

Albo poczekaj jeszcze chwile i kup chociaż 12 potokowca 6800, zawsze od 25% do 50 powinien byc szybszy niz 8 potoków, zwłaszcza jak podkręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S 3.0 to tak naprawdę Shader w wersji 2.0 w przypadku Nvidii. A ponieważ niby X800 tego nie ma i każdy mysli że 6800 jest lepszy niż X800.

Moim zdaniem warto kupić 9800 PRo i nie ma sie nad czym zastanaiwac.

 

A na bencharki nie ma co czekać bo Nvidia sporo optymilizuje sterowniki pod benchmarki takie jak 3dmark03 żeby tylko było więcej punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800le to bardzo dobry wybór, opłącalny duuużo bardziej niż starsze radki 9800pro czy X600. o ps 3.0 radzępoczytać, na benchmarku chyba o tym pisali, to dużo więcej niżzmiana nazwy i podnosi wydajność jako alternatywna metoda , te same efekty przy niższym obciążeniu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle i mam nadzieje , ze to bedzie swietna alternatywa dla r9800pro/xt i fx5900/5950 , oczywiscie jesli nie przesadza z cena. 200$ to niezle , oby nie wiele wiecej [do 1k] kosztowala ta karta w polsce :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cena bedzie w okolicach 800zl (w koncu low end nowej generacji)  :lol:  :lol:  :lol: 

 

wtedy karta zrobilaby furore...

Karty low-end to raczej kosztują do 300zł :twisted: imho ten 6800le to taki middle - end i z 800zł był by wyśmienitą kartą. Ciekawe co nV zrobi z prawdziwym low-endem (następca fx5200/5500/5600xt) :twisted: Narazie jednak 6800le jest bardzo ciekawą propozycją i warto zaczekać aż pojawi się na rynq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma co czekać na tę karte, myślę że będzie wolniejsza od 9800XT. Lepiej teraz kupić 9800pro. Nawet 6800 12 potokowy jest zazwyczaj wolniejszy od 9800XT w rozdzielczościach 1248x1024 i wiecej przy włączonym AA i AF. 6800 jest już kiepski a 6800LE będzie już bardzo kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...