Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

cos z tymi waszymi wynikami jednak nie tak :) ja na niekreconym sprzecie w podpisie (oprocz karty lol) ponad 4K pkt

Juz chlopaki podkreslali to kilka razy...

... ale powtorze. W 3DMarku03 praktycznie liczy sie tylko karta graficzna, wiec nie mam pojecia o co ci chodzi. Masz przeciez lepiej wykrecona grafe. Reszta sprzetu jest malo wazna w tym benchmarku. Roznice sa niewielkie... KONIEC!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co sądzicie o takich radiatorkach http://www.4max.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=364 na Gigabyte R9600 (GV-R96P1128DH).

Chodzi mi o to czy przy dośc wysokich taktowaniach wystarczająco będą chłodzi pamięc ? Jak sprawdzałem to na 700mhz przechodzi 3dmarka03 bez problemów, ale więcej nie będę ustawiał bez chłodzenia.

 

Pozdrawiam, Yanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...krzymack... nie tylko rdzen za duzo, ramki prawdpodobnie takze. Bez radiatorkow nie przekraczaj raczej 700!!! A co do core to juz zalezy jaki model ci sie trafi...

 

Radiatorki na pamiatkach mam Cooler Master MIEDZ wiec to nie przez pamiec (sa zimne :D)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co sądzicie o takich radiatorkach http://www.4max.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=364 na Gigabyte R9600 (GV-R96P1128DH).

Chodzi mi o to czy przy dośc wysokich taktowaniach wystarczająco będą chłodzi pamięc ? Jak sprawdzałem to na 700mhz przechodzi 3dmarka03 bez problemów, ale więcej nie będę ustawiał bez chłodzenia.

 

Pozdrawiam, Yanek.

Uważam, że są stanowczo za drogie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fariwave - pensetą delikatnie ściskam kołeczki po przeciwnej stronie PCB. Wychodzą bez sprzeciwu :D Inną metodą chyba się nie da. Zmieniają się tylko narzędzia. Operacja jest dosyć łatwa ale wiadomo ostrożność przede wszystkim. Zmyj acetonem to badziewie z radiatora i GPU. Bardzo dokładnie odtłuść i rozsmaruj pastę. Polecam Arctic silver bo takiej używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie bawie .. ustawiam je w takeij plaszczyznie zeby bokami mogl scisnac kombinerkami (no.. takei duze te ;) ) .. w sensie tak ze jak bede sciskal z bokow to nie zachacze o zaden "dżingiel" na karcie .. sciskam i jak sie scisnie to delitkanie popycham ..

 

wystarczy ze koleczek wejdzie glebiej w dziurke tak zeby sie nie rozszeżyl spowrotem .. potem to samo z drugim..

 

jak juz masz tak ustawione oba koleczki to popychasz oba palcami

.. i tada .. juz masz gole jądro :) 8O 8O :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fariwave ja zmieniłem swoje różowe paskudztwo na zwykłą pastę silikonową. Możliwości O/C - bez zmian po takim zabiegu. Być może jak już zmieniać to na silvera tak jak Madness. Pewnie wszystko zależy od tego jak bardzo jest ciepły rdzeń po O/C. U mnie sypie artami juz przy 530MHz i jest to raczej wynikiem niedowoltowania niż przegżewania bo spód karty jest letni. Jeżeli u Ciebie jest gorący to zmiana pasty na jakąkolwiek może pomóc. Pozdro.

 

Chaos Twoje posty (jak ten ostatni) czasem mnie rozwalają. W dobrym tego słowa znaczeniu :D . Dżingle, jądra, pchanie kołeczka w dziurke :D . Ładne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem właśnie orba 3DMark03 i w kategorii Proc Athlon XP MP Duron , Karta Radek 9600 Series dowolne sterowniki itp itd. Tweak ma bardzo ładną reprezentacje w czubie :) Oprócz tej zmyłki na miejscu pierwszym i drugim (czity jakieś) to Tweak potegą jest i basta :D A konkretnie 4 wyniki w pierwszej piątce dla PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem o co chodzi i czy jest sens. Rdzen kreci mi sie na 560 i jest letni na pamieciach naklejone sa miedziane radiatory ( http://www.coolermaster.com/index.php?LT=e...1&other_title=0 ) i nawet na 600 sa dosyc cieple ale kreca sie ladnie jak pozmieniam timingi. Wkur.... mnie bo moge tylko raz poscic 3DMark2003. Przejdze , a gdy zapodam jeszcze raz wylazi mi do windy za kadym razem na ekranie ladowania Natury. Kreska ladowania idzie w prawo narastajac i nagle cofa sie o 2 mm na ekranie i witaj pulpit windows. Powiedziano mi ze to moze byc od przekrecenia rdzenia, ale w Doom3 i inne gry na takich samych ustawieniach smigaja mi bez artow i stabilnie. A Mark 2k3 ni hu... . Macie jakas recepte ?

 

od kiedy mam tego radzia to o sexie zapomnialem :P

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fariwave w zasadzie to co trzeba sprawdzić (przestawić, zmienić) to: Fast write w biosie, AGPx8/x4, inne drivery, przeinstalować Marka, w osateczności system. To chyba nie jest od przetaktowania rdzenia bo doom by Ci zawieszał karte na stówe. Nie wiem. Na default karty jest ok tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytaniebo mam procka 1.6+ 9600 pro gb dh i epox na kt600 512 ram i wynik na standardzie 3100 ale sie fajnie kreci bo moge rdzen dac na 570 a pamiec na 660 tylko wtedy mam 3800 a wiedz 2 pytania tylko co daje kopa rdzen czy pamiec bo napiecia na 2 rzeczy nie starczy zasilacz mam 350w, a 2 co mi da procek np 2.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz OT

 

Dobra Panowie czas się żegnać bo o 16-ej zmieniam stan cywilny a moja przyszła niechętnym okiem patrzy na moje hobby. Więc raczej nie często będę tu gościł. Jeszcze pochwalę się jak skończę chłodzenie na kartę bo TAKI wynalazek kupiłem za 10zł i moduję. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Wygląda obiecująco bo w odróżnieniu od VGA silencera część radiatora jest wykonana o ile się nie mylę z chromowanej miedzi. Zdarłem warstwę chromu a tam pięknie ceglasto miedź świeci :D (choć może to mosiądz ? ) Zobaczymy. Ale to nie prędko. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz OT  

 

Dobra Panowie czas się żegnać bo o 16-ej zmieniam stan cywilny a moja przyszła niechętnym okiem patrzy na moje hobby. Więc raczej nie często będę tu gościł. Jeszcze pochwalę się jak skończę chłodzenie na kartę bo  TAKI wynalazek kupiłem za 10zł i moduję. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Wygląda obiecująco bo w odróżnieniu od VGA silencera część radiatora jest wykonana o ile się nie mylę z chromowanej miedzi. Zdarłem warstwę chromu a tam pięknie ceglasto miedź świeci :D (choć może to mosiądz ? ) Zobaczymy. Ale to nie prędko.  :(

Żegnamy "Pana Szaleństwo" - no cóż, kobiety czasem tak mają, że nie rozumieją naszych zainteresowań (chociaż ja tam osobiście nie narzekam ;)).

 

Co do chłodzenia : wydaje mi się, że to powinno być bardziej wydajne od zwykłego VGA Silencera (nie mówie o tych nowych), natomiast jedyną wadą może być hałas. Szczerze, to cholernie jestem ciekawy, jak to działa i jak chłodzi ..... Musisz akurat teraz się hajtać?! ;) :D

 

@wojs :

W całym topiku o 9800/PRO/XT nie ma praktycznie nic w temacie 9800-128bit (i całe szczęście, że nikt na to nie dał się nabrać). Architektura 8x1 vs. 4x1, ale z drugiej strony on ma zaniżone taktowania - na czuja to wydajność w okolicach 9600XT, może wyższa w rozdziałce 1600x1200 przy dużej objętości tekstur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz OT  

 

Dobra Panowie czas się żegnać bo o 16-ej zmieniam stan cywilny a moja przyszła niechętnym okiem patrzy na moje hobby. Więc raczej nie często będę tu gościł. Jeszcze pochwalę się jak skończę chłodzenie na kartę bo  TAKI wynalazek kupiłem za 10zł i moduję. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Wygląda obiecująco bo w odróżnieniu od VGA silencera część radiatora jest wykonana o ile się nie mylę z chromowanej miedzi. Zdarłem warstwę chromu a tam pięknie ceglasto miedź świeci :D (choć może to mosiądz ? ) Zobaczymy. Ale to nie prędko.  :(

Madness--> gratulacje dla ciebie i przyszlej malzonki :) i tak bedziesz tu jeszcze raz zagladal :) teraz zajmij sie swoja pania pwodzenia na nowej drodze zycia :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

 

Na nowej drodze życia pozwólcie, ze obsypię Was Kwiatami! :D

 

@)-->-->-- @)-->-->-- @)-->-->-- @)-->-->--

 

@)-->-->-- @)-->-->-- @)-->-->--

 

@)-->-->-- @)-->-->--

 

@)-->-->--

 

 

 

Powiedz nam coś o swojej wybrance więcej. Nie ważne, że będzie OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Chciałbym Was zapytać, czy do podkręcania grafy wyłączacie VPU recover; czy to jest bezpieczne, no i przede wszystkim, czy wyłączenie tego poprawia overclocking ?

z góry dzięki za info :wink:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wylaczone VPU recover. Zeszto tak samo jak FAST WRITE. W niektorych modelach moze to zawazyc na stabilnosci systemu. Ale ogolnie do krecenia zaleca sie wylaczenie obu opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ..

 

1. madness .. nie wierze ze przestaniesz sie bawic kompem

2. powodzenia.

3. jakbys potrzebowal kogos kto wejdzie i powie ze zna powód dla ktorego nie mozecie sie pobrac to daj znac .. cos wymyslimy :)

4. najlepiej uciec gdy ona powtarza przysiege :)

5. jak juz sie ozenicie to nie daj sie zmusic do sikania na siedząco :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak z ciekawości - jakie macie wyniki w 3dsmarku na ty m GB?

 

U mnie - jak w podpisie - bez kręcenia 7500 co imvho jest wynikiem nienormalnie niskim. Dokręcając do 530/660 i dając 1.54GHz na procku dostałem 8200 co już jest niepokojące...

 

no to raczej kicha ja na swoim radku przy lekkim podkręceniu mam około 7560 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...