Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

noo....

naresycir pryekrocylem 4,5 K w 3DM 03

a dokladniej 4536 pkt

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3145713

z 600-tką na core powinienes miazdzyc ..

masz wiecej niz Ja crusio i Madness ..

 

pozatym naucz sie edytowac posty a nie klepiesz jeden pod drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a pomyslec, ze jeszcze niedawno tez jechalem full stable core 600MHz na Gigabycie :D (VGA Silencer + Ocz Ultra 5+). Gigabyte padl i przyszedl Sapphire, ktory s na standardowym coolerku kreci sie na core 535MHz, teraz siedzi na nim Silencer, ale jeszcze dokladnie nie zdazylem przetestowac. Generalnie na Sapphire rdzen juz sie tak ostro nie kreci :( A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a pomyslec, ze jeszcze niedawno tez jechalem full stable core 600MHz na Gigabycie  :D (VGA Silencer + Ocz Ultra 5+). Gigabyte padl.................................................................  .

hehe slaby cos byl ten "full stable" jak juz masz szafirka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fariwave: tez tak mialem .. wejdz we control panel i sprawdz czy masz napewno przesuniete na maxa w prawo suwak od jakosci textru ..

potem usun w doomie w katalogu BASE plik DoomConfig.cfg

mialem wczoraj walic forama , ale darowalem sobie bo trzeba bylo wstac do tyry. Wywalilem ten plik i to nic nie dalo , ustawienia tekstur mam na maxa w prawo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy R9600.

Tak się składa, że szukam właśnie karty, która zastąpi wysłużonego R9100. Jak myślicie warto się zainteresować Radkiem 9600?

Znalazłem taką o to aukcję:

http://allegro.pl/show_item.php?item=31374774

I jest do niej kilka pytań:

-czy ktoś posiada taką kartę?

-dlaczego taktowanie pamięci jest obniżone? czy da się je wykręcić na 600?

-czy odczuję poprawę działania np. w doomie 3, farcry? Nie chodzi mi o granie w jakichś dużych detalach, ale może w 800x600 na high?

A może lepiej kupić jakiegoś 9550 i go solidnie wykręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam radeona 9600pro od gigabyte, no i mam taki problem, ze co kilka uruchomien windy, podczas ładowania systemu mam cos takiego jakby artefakty (kolorowe paski na cały ekran). Dzieje się to tylko podczas ładowania, gdy się wszystko załaduje to jest ok. Karta kręcona na 530/650 na standardowym chłodzeniu, bez zmiany biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy R9600.

Tak się składa, że szukam właśnie karty, która zastąpi wysłużonego R9100. Jak myślicie warto się zainteresować Radkiem 9600? 

Znalazłem taką o to aukcję:

http://allegro.pl/show_item.php?item=31374774

I jest do niej kilka pytań: 

-czy ktoś posiada taką kartę? 

-dlaczego taktowanie pamięci jest obniżone? czy da się je wykręcić na 600?

-czy odczuję poprawę działania np. w doomie 3, farcry? Nie chodzi mi o granie w jakichś dużych detalach, ale może w 800x600 na high?

Moim zdaniem obecnie inwestowanie w r9600pro to najlepszy zakup do 500zł. Karty te ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>ą się dobrą wydajnością i fenomenalnym potencjałem OC. Oglądając tego His'a już na pierwszy rzut zdyskfalifikowałbym go za brak pamięci w kształcie BGA, co jest powodem zaniżonego taktowania. Na aukcji nie ma również podane jaki mają czas dostępu. Na większe kręcenie pamięci raczej nie ma szans... a i wyniki uzyskane na tej karcie nie są rewelacyjne (napisane w tabeli). U mnie na Bartonie 2500, płycie epox i 2x256DDR bez przetaktowywania miałem wyniki:

3dmark2001se: 12100

3dmark2003: 3565

Moim zdaniem lepiej zainwestować w Gigabyte'a 8) lub spróbować znaleźć gdzieś ostatnią rewelację: GeCube Radeon 9550 XT (na pamięciach hynix 2,5ns można poszaleć :twisted: ) Ostateczną ocenę pozostawiam jednak tym, którzy zakupili tą kartę i wiedzą o niej znacznie więcej niż ja :wink: pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a pomyslec, ze jeszcze niedawno tez jechalem full stable core 600MHz na Gigabycie  :D (VGA Silencer + Ocz Ultra 5+). Gigabyte padl.................................................................  .

hehe slaby cos byl ten "full stable" jak juz masz szafirka :D

Nie no, przecież ten Gigabyte nie chodził cały czas na 600 tylko na 580 :D 600 to do marków, Gigabyte padl nie wiadomo nawet dlaczego. Pisalem juz kiedys o nim - pewnego razu chcialem wlaczyc kompa i juz nie wstal, nie bylo zadnego spalenia, osmolenia, smrodu - NIC. Serwis wymienil na szafirka i juz (sami nawet nie wiedzieli co dolegalo gigabytowi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem zapytac o takie cos - nowy RABIT umozliwia zmiane szyny pamieci w karcie... Co sie stanie jesli na moim radku [128bit] sproboje dac 256? Bedzie wielkie "bum" i 600 zl umoczone? Czy moze to da jakis przyrost ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki mały "problem". Zmienialem sobie CAS latency, zrobilem to juz jakis czas temu programem rabit 1.3 zmana byla z 4 na 3. ostatnio wyszedl Rabit 1.5 sprawdzilem nim bios i okazalo sie, ze CAS jest dalej 4, rowniez tak pokazuje ATITool, a Rabit 1.3 dalej pokazuje 3.

Porownalem orginalny bios ze zmodowanym, w rabicie 1.5 w obydwu jest CAS = 4, a jak sprawdzam Rabitem 1.3, to w orginalnym biosie pokazuje 4 , a w zmodowanym 3 i komu ja mam wierzyc?

 

wedlug nowych programow nie dokonalem zadnej zmiany, jednak przeciez jakas zmiane rbilem...

 

mozecie to sprawdzic u siebie na tych wersjach programow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem zapytac o takie cos - nowy RABIT umozliwia zmiane szyny pamieci w karcie... Co sie stanie jesli na moim radku [128bit] sproboje dac 256? Bedzie wielkie "bum" i 600 zl umoczone? Czy moze to da jakis przyrost ?

to jest fizycznie niemozliwe. w 9600 nie ma co odblokowywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! :)

Właśnie stałem się posiadaczem Gigabyte Radeon 9600 PRO GV-R96P128DH i to wyjątkowej chyba wersji bo z pamięciami Samsung K4D263238E - GC2A czyli 2.8ns :) To chyba żadko spotykana wersja bo zazwyczaj montowane są tam pamięci 3.3ns ??

A co do OC to chyba jednach te 2.8ns nic za bardo nie daje bo wycisnołem max bez artefaktów w 3DMarku 2003

GPU : 468 MHz , mem 680 MHz na standardowym chłodzeniu i bez radiatorków na pamięciach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do OC to chyba jednach te 2.8ns nic za bardo nie daje bo wycisnołem max bez artefaktów w 3DMarku 2003 

GPU : 468 MHz , mem 680 MHz na standardowym chłodzeniu i bez radiatorków na pamięciach :/

da da tylko trzeba sie odpowiednio do tego zabrac. przede wszystkim przeczytaj caly topic. ludzie tutaj nie takie rzeczy widziwiali. poczytaj o timingach to troche te pamieci jeszcze podkrecisz. ja bez zmiany timngow max mialem 680 (mam 3.3ns pamieci). po zaaplikowaniu timingow od Wojsa doszedlem doo 710 i to jeszcze nie jest koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cosik mi się popipcyło w sterach i chcę je całkiem odinstalować i wrzucić nowe. Możecie mi polecić jakiś programik co dokładnie posprzata system ze sterowników do karty :?: Przeglądałem forum ale nie trafiłem na nic takiego (może przeoczyłem ?)

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da da tylko trzeba sie odpowiednio do tego zabrac. przede wszystkim przeczytaj caly topic. ludzie tutaj nie takie rzeczy widziwiali. poczytaj o timingach to troche te pamieci jeszcze podkrecisz. ja bez zmiany timngow max mialem 680 (mam 3.3ns pamieci). po zaaplikowaniu timingow od Wojsa doszedlem doo 710 i to jeszcze nie jest koniec.

O ja nie mogę !!! 8O 8O po zmianie timingów pamięci idą narazie na 730MHz !! WOW a to pewnie jeszcze nie koniec możliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :oops: odnośnie zmiany chłodzenia. Katra to 9600xt z b. mizernym coolerkiem, w zasadzie jest to aluminiowa blaszka ze śmigiełkiem, nawet nie użebrowana :? . Max stabilnie co osiąga na rdzeniu to 528MHz. Pierwszy mój odruch - kiepawe chłodzenie, ale dotykam a ani cooler ani okolice rdzenia nie są gorące (dziwne...). Więc się tak zastanawiam, na ile jest sens zmienić chłodzenie ?

I druga sprawa, czy jest jakiś program do pomiaru temp. rdzenia grafiki - w końcu rv360 zdaje się, że ma wbudowany termometr ??

 

A odnośnie najnowszych omeg - zainstalowałem, i stwierdziłem, że nie ma radlinkera ani części paneli - ustawienia 3D i OpenGL. Przeinstalowałem z powrotem na starsze i wszystko jest. (Drivecleaner oczywiście użyty). Czyżbym zassał jakiś uszkodzony plik instalacyjny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko  :oops: odnośnie zmiany chłodzenia. Katra to 9600xt z b. mizernym coolerkiem, w zasadzie jest to aluminiowa blaszka ze śmigiełkiem, nawet nie użebrowana  :? . Max stabilnie co osiąga na rdzeniu to 528MHz. Pierwszy mój odruch - kiepawe chłodzenie, ale dotykam a ani cooler ani okolice rdzenia nie są gorące (dziwne...). Więc się tak zastanawiam, na ile jest sens zmienić chłodzenie ?

I druga sprawa, czy jest jakiś program do pomiaru temp. rdzenia grafiki - w końcu rv360 zdaje się, że ma wbudowany termometr ??

Jezeli chodzi o chlodzenie to zmienic warto chociazby dlatego, ze bedzie zawsze ciszej, bo np. VGA Silnecer jest praktycznie nieslyszalny. Natomiast co od odczytu temperatury to tak jest czujnik i mozna go odczytac w sterownikach ATi tzw. Overdrive, tylko ze juz od kilku rewizji sterownikow nie ma tego odczytu...dlaczego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się pojawia kolejne pytanie - od prawie zawsze używałem omeg, obecnie po zmianie grafiki też. A tam nie ma nic takiego jak overdrive - czyżby było to tylko w catalistach ?? Dodam, że na opakowaniu grafy jest jak byk: "overdrive support"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pamieci ida na 700 a po zmianie Tumingow 760, ale nie mam radiatorow i zasilka slaba to smigam 500/680

Zasilacz mam identyczny Megabajt 350W ale nie odczówam spadków napięcia a co do radiatorków to właśnie wycinam sobie z jednego dużego radiatora od stergo pentiuma 1, zobaczymy ile da się wycisnąć .

 

P.S

Czy radiatory na pamięci mogą być tylko przyczepine na pastę temoprzewodzącą czy trzeba je jakoś mocniej przymocować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem właśnie na tę karte Diamond Viper Radeon 9600XT

mam ciątkę w stanach więc jak będzie wracać to mi przywiezie takie cudenko i potestuje

miałem kiedyś Diamonda Vipera 550 (nVidia) i jak na tamte czasy najlepsza grafa :twisted:

później gdzies przeczytałem że firma Diamond upadła, znaczy się została połaczona z inną i to był już jej koniec...

a teraz patrze a tu Diamond Viper na Radku :P

Dołączona grafikaDołączona grafika

jak myslicie bedzię mogła konkurować z Gigabyte czy Sapphire??

za 165 dolców (583 zł) to chyba warto się zastanowić

w Polsce nie ma dystrybutora więc myślę że karta może byc wypas :P

 

-------------------------

update: oficjalna stronka: http://www.diamondmm.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba czytać plik "read me" :oops:

Zainstalowałem ponownie najnowsze omegi, są wszystkie potrzebne zakładki łacznie (a w tym wypadku głównie) z radlinkerem, jest overdrive i jest pomiar temperatury. Troszke dziwny bo pokazuje 35 stopni na rdzeniu karty w 2D. Do szczęścia przydałby się log z zapisanymi temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...