Skocz do zawartości
Rafit

ATI 9800PRO Problem po zmianie chłodzenia !!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie po zmianie chłodzenia ze standardowego wiatraka na Arctic Cooling Rev.3 we wszystkich testach i grach po kilku minutach wyświetla się taki monit i trzeba zresteować komputer aby zaczął stabilnie chodzić. Wiecie może co może być przczyczyną tego błędu ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie przypadkowo się dwa założyły. (już usunięty :-) ). A jest może jakiś program do mierzenia temperatury karty graficznej. Szukałem po postach, ale tutaj jest tego tak dużo, że ciężko znaleźć coś co jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem VPU Revover i można już spokojnie grać nawet 3h non stop :-). Teraz dręczy mnie jeszcze jedna sprawa. Podkręcenie zagerów przynajmniej o 5 MHz i odpalnie przy tym 3D Marka kończy się zawieszeniem komputera... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniano wyżej

 

Źle przykręciłeś/założyłeś radiator, dlatego sie nie kręci, dlatego sie vpu wywalał

 

Nie graj dopóki nie naprawisz tego, bo przegrzejesz/spalisz rdzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego w radosławie9200 [his excalibur - vivo 128/128] tyle że mam winde98 - i stery omegi 2.6.33 na catach 4.1 i nigdzie nima tego vpurecover'a :( - błąd też niewyskakuje ale [z tego co pamiętam z xp'ka] było tak że "dźwięk" był dalej a grafika siedziała... więc z tego wydaje mi się że to VPUrecover... A ten komunikat jest tylko w windozie xp ? co do temperatury to chłodzenie standard - niekręcona - nawet dałem zwykły 8x8 na śledziu pod kartą żeby dmuchał na nią... i dalej to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem jeszcze raz Artic Cooling i komputer nadal łapie zawiech przy przetaktowaniu o 10/15MHz tym razem. Wg mnie rdzeń styka się z radiatorem od AC, ponieważ po zdjęciu wyraźnie widać ślad po paście który odbił się od rdzenia. Byłem dziś w sklepie (gral.com.pl) i powiedzieli mi, że HISy tak mają, że wystarczy kilka Mhz w górę, aby się posypał. Z drugiej strony przecież widze w opisach na forum, że ludzie to podkręcają. Dokupiłem dodatkowo miedziane radiatory na pamięci, aby odprowadzały ciepło. Czy to jest możliwe, aby AC był dalej źle nałożony? A może jest jakiś problem z tą ramką jak opisywali tu: http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/168-21. Obecnie karta chodzi na: 378 / 337 (udało mi się jeszcze w miare stabilnie przetaktować na 390 / 340)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...