Skocz do zawartości
maraso

Abit vs Asus... a może coś jeszcze? (porada)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym uczestnikiem forum dlatego pragnę się przywitać :)

 

Mam zamiar zakupić komputer z dyskiem 120GB, z 8MB cache i SATA. I właśnie między innymi o owe SATA się rozchodzi. Początkowo upatrzyłem sobie Abit NF7 (v2.0) lub Asus A7N8X. Obie płyty są bardzo dobre, ale niestety nie obsługują SATA. Z obsługą SATA upatrzyłem sobie Abit NF7-SL (v2.0) jako płytę główną, ponieważ obsługuje SATA i ogarnie wszystko inne co chciałbym w tym nowym komputerze mieć.

 

Pytanie jest takie: czy opłaca się w ogóle kupywać główną z obsługą SATA, czy możę zrezygnować z tego i oszczędzić zarówno na płycie głównej jak i na dysku (który będzie 120GB, ale wtedy juz bez SATA).

 

Jakie płyty możecie polecic? Nie musza byc koniecznie abita czy asusa, niech jednak ich cena oscyluje w granicach 400zł.

 

do moderatorów: nie wiem czy ten post nie powinien się znaleźć w dziale 'podstawowe zagadnienia'. jeśli się pomyliłem - przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz raczej nie ma sensu budowac kompa na ide .. za :

+szybki dysk

+najnowsze mobo maja przeważnie kilka sata i jedno ide

co do mobo to abit i asus to dobre wybory jezeli bedziesz o/c to abit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko zależy od ciebie - ja osobiście wziąłbym Abita NF7 rev 2.0 i zwykły dysk - wkońcu socet a powoli się kończy później kupisz sobie nowszą płytke z sata pod nowy procesor - pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je bym wzioł DFI NFII Ultra Infinity

DFI ma 4xSATA i duzp lepszy i nowszy Silicone Imaga 3114 :) a dysk Polecam IBMa SATA

 

duzo lepsza do OC od Abita NF7

 

PS widzialem, ze sa w dziale sprzedam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Duży problem :(:(:(:(:( Mam Asusa A7N8X.

Miałem FSB200

Po kupieniu zasilki wziełem zmieniłem na FSB 210

Lipa.. Komp wydawał takie długie PIIIIIIIIIIIIII ---(przerwa krótka)---PIIIIIIII ---(przerwa)--- PIII...

i nie wiem co jest grane.. Reset Biosu, wstał na 100Mhz. Chciałem na 200spowrotem ustawić, to samo!!!!!! (a wcześniej chodził).

Mysle co jest. Znowu reset biosa i 100Mhz. Gra.. myśle, bios?

Wszedłem do biosa, Zmieniłem jedna wartość mało ważną, podajze date, zapis biosu.. i znowu PIIIIIIIIIIIIII... cO JEST??

jak to naprawić.. ktoś wie? Albo czy moge sflashować bios? z DOSU, skoro nie mam FDD, jedynie jedną partycje FAT32. Robiłem już apdate biosu z windowsa tym programem, ale to samo.. nic nie pomogło... Jakie komendy zastosować by sflashować Bios z parametrem, co by był jak nowy.. PLEASE HELP!!

Mam doła:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Asusa A7N8X-E Delux (SATA, RAID i Sound Storm) za około 450 PLN. Wybitnie stabilna płytka i do o/c też się nada.

jakby inne nie byly stabilne...

abit jest zdecydowanie lepszy do overclockingu - ma szersze zakresy ustawien i da sie na nim osiagnac wyzsze FSB. chyba ze overclockingiem nazywasz ustawienie XP2500+ jako 3200+

 

majac wybor miedzy Abitem NF7-S a DFI Infinity wybralbym DFI - zalety wymieniono juz wyzej.

natomiast najbardziej stabilny przy zabawie w BIOSie jest abit - jest tu bezkonkurencyjny. DFI kaprysi (potrafi sie przyblokowac), Asus sie madrzy (sam decyduje za uzytkownika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam się przymierzam do abita i z tego co widze i słysze to mimo tego, że abi oferuje piekne możliwości oc do 2,3 v-core v-dim do 3,3 to są z tą płytą same problemy żeby wyciągnąc wysokie fsb na procak na fsb 133 trzeba robic l12 md mosfety sb nb i inne elemeny trzeba założyć radiatory żeby mieć 2X512 ram trzeba ściągać jakieś biosy specjalne czujnik temperatury pokazuje temperature nawet o 10 stopni w porównaniu z płytami które czerpią temp bezposrednio z rdzenia a nie z czujnika przy sockecie ponizej jadra więc czy warto może ktośmi powie bo mam k7s8x i wszystko śmiga i sie zastanawiam czy warto dla tych 1000 marków zmieniać i jebać się z tą problematyczną platformą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam się przymierzam do abita i z tego co widze i słysze to mimo tego, że abi oferuje piekne możliwości oc do 2,3 v-core v-dim do 3,3 to są z tą płytą same problemy żeby wyciągnąc wysokie fsb na procak na fsb 133 trzeba robic l12 md mosfety sb nb i inne elemeny trzeba założyć radiatory żeby mieć 2X512 ram trzeba ściągać jakieś biosy specjalne czujnik temperatury pokazuje temperature nawet o 10 stopni w porównaniu z płytami które czerpią temp bezposrednio z rdzenia a nie z czujnika przy sockecie ponizej jadra więc czy warto może ktośmi powie bo mam k7s8x i wszystko śmiga i sie zastanawiam czy warto dla tych 1000 marków zmieniać i <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ć  się z tą problematyczną platformą

masz racje bierz Soltka i masz wysokie fsb bez modowania, ale podobno i Abita może mieć wysokie fsb bez modów tylko trzeba odpowiedni biosik wgrać ale ja osobiście nie jestem zwolennikiem tej firmy (uprzedzenia z przeszłości), największą wadą NF7 jest dla mnie brak odczyt temperatury z diody w procesorze co ma Asus i Soltek ale pozatym to czołówka o.c. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bedziesz o/c to abit

chyba Ci sie kolego kolejnosci pomylily :)

nie wydaje mi sie jezeli chodzi o oc to moze epox moze wygra ale komp wstanie ale stabilnosci to tam duzej nie ma :| ale to jest tylko moje zdanie ... teraz kazde mobo jest inne i to jest sprawa dyskusyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...