Skocz do zawartości
waldemas

tani zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 100 zł wiem że to mało ,mały wybór :cry:

modecom 300 gtf lub huntkey bs 3000

który lepszy na allegro brak fsp od znanych sprzedawców

co doradzicie bo teraz jest codegen 300w i mocno sie grzeje ma ponad 1,5 roku i chyba już czas na niego. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HuntKey będzie lepszy - ModeCom 300GT (nie ma "300GTF") ma tak naprawdę 250W -> 300W "PMPO" ;-)

Parametry zasilaczy ModeCom masz tam:

http://www.modecom.pl/katalog.php?kategori...PFC&send=Szukaj

a HuntKey tam:http://www.huntkey.pl/

wiesz fortrony zawsze duzo wiecej wyciagaja niz jest napisane na tabliczce te 300watt nie bedzie dla niego problemu modec ma pfc huntkey nie ma;)

a przy okazji amperaze tego huntkeya sa identyczne jak tego modca pozdro

p.s model gtf tez jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam modecom'a, sam sobie takiego sprawilem ;-)

dziala bez problemu i do tego jest naprawde cichy (poj wzgledne :lol:)

niestety nic nie powiem o napieciach :( nie posiadam zadnego "dobrego" miernika :?

ale raczej napewno 3.3V bede musial podniesc bo pamiatki cos sie nie chca podkrecic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz fortrony zawsze duzo wiecej wyciagaja niz jest napisane na tabliczce te 300watt nie bedzie dla niego problemu modec ma pfc huntkey nie ma;)

a przy okazji amperaze tego huntkeya sa identyczne jak tego modca pozdro

p.s model gtf tez jest;)

Wiem co potrafi dobry zasilacz - w tym przypadku HK jest lepszy.

ModeCom:

+5V .... 30A

+12V .. 13A

HuntKey:

+5V .... 28A

+12V .. 16A

... i w tym momencie trzeba sprawdzić jakiego npięcia używa płyta główna do zasilania procesora. Jeśli +12V (90% płyt pod P4 i większość nowych płyt pod AMD) to praktycznie tylko HK, w przypadku K7S5A można się jeszcze zastanawiać (-> zasilanie procka z +5V).

Co nie zmienia faktu że zawsze lepiej kupić zasilacz o większej mocy (PFC to kit).

PS. Na Twoim miejscu nie pisał bym że ModeCom "wyciągnie więcej niż fabryka napisała - spaliłem jednego przy mocy łącznej 270W (na testerze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz fortrony zawsze duzo wiecej wyciagaja niz jest napisane na tabliczce te 300watt nie bedzie dla niego problemu modec ma pfc huntkey nie ma;)

a przy okazji amperaze tego huntkeya sa identyczne jak tego modca pozdro

p.s model gtf tez jest;)

Wiem co potrafi dobry zasilacz - w tym przypadku HK jest lepszy.

ModeCom:

+5V .... 30A

+12V .. 13A

HuntKey:

+5V .... 28A

+12V .. 16A

... i w tym momencie trzeba sprawdzić jakiego npięcia używa płyta główna do zasilania procesora. Jeśli +12V (90% płyt pod P4 i większość nowych płyt pod AMD) to praktycznie tylko HK, w przypadku K7S5A można się jeszcze zastanawiać (-> zasilanie procka z +5V).

Co nie zmienia faktu że zawsze lepiej kupić zasilacz o większej mocy (PFC to kit).

PS. Na Twoim miejscu nie pisał bym że ModeCom "wyciągnie więcej niż fabryka napisała - spaliłem jednego przy mocy łącznej 270W (na testerze)

chyba feela bo kazdy fortron ma zabezpieczenia przeciwprzepieciawe i przeciazeniawe itd :twisted:

wiec wychodzi na to ze bajki piszesz :D

a huntkey ile wytrzymal jak on jest pusty w srodku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba feela bo kazdy fortron ma zabezpieczenia przeciwprzepieciawe i przeciazeniawe itd :twisted:  

wiec wychodzi na to ze bajki piszesz :D

a huntkey ile wytrzymal jak on jest pusty w srodku :lol:

To był ModeCom "by Fortron", jak będę w pracy to podam ci numer seryjny (poszedł na reklamację, fotek nie będzie). Jakie zabezpieczenie? Usmażył się przy prądach dopuszczalnych dla tego modelu, żadne zabezpieczenie nie miało prawa zadziałać (szczególnie przeciwprzepięciowe - ono służy do czegoś innego).

HuntKey wytrzymał obciążenie pełną mocą podaną na naklejce przez więcej niż 8 godzin (dłużej już mi sie nie chciało).

Nie mam zwyczaju pisać "bajek", jeśli chcesz cos sprawdzić (np. zasilacz) to zapraszam do serwisu - sprawdzenie zasilacza pod obciążeniem kosztuje 50zł (za zniszczenie sprzętu przy obciążeniu mocą dopuszczalną dla danego modelu firma nie odpowiada, powyżej tej mocy tym bardziej nie :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie ktoś dobrze mówi.

Zawsze twierdziłem, że mode com dodaje sobie koło 50 W do naklejki. A ten 300 GT to po prostu 250-tka fortrona i miała prawo pracować jeszcze troszku wyżej. Tak jak 350 GTF jest odpowiednikiem 300-60 BT(12v).

 

Nie szukajcie po stronach fortrona żeby mnie przegadać, bo tych parametrów w nówkach juz raczej nie znajdziecie.

 

Obecnie fortron w nowych zasiłkach tnie koszty, bo przez długi czas jechał na granicy opłacalności promując sobie dobrą opinię.

Np. obecnie 300BT nówka ma tylko 14A na 3,3V i 150W wspólnie dla 3,3 i 5V gdzie w starszych wersjach jest odpowiednio 28A na 3,3 v i 180W wspólnie z linią 5v.

 

Aha jeszcze do użytkonika @ : Pamiętaj, że zasiłki nie dają całej swojej mocy dopuszczalnej tylko na linie 3,3 ; 5 ; 12 Muszą mieć jeszcze kilka, czy kilkanaście watów na pozostałe linie. To że ten 300GT poszedł przy 270W to i tak dobry wynik, bo na pewno sumaryczną obciążalność wyżej wspomnianych linii ma mniejszą niż te 270 W. Nawet mój BT ma max 280 W na te lini wg tabliczki znamionowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO

 

tu sie nie zgodze.. to samo fsp zrobiło zamieszanie bo w jej ofercie jest jak i 300GT jak i 350GTF to ze parametry tych zasilaczy są pratycznie takie same jak modeli ( naklejkowo 50W ) nizsze to inna sprawa

 

300GT 3,3V- 20A 5V-30A 12V-13A

250GTV 3,3V- 20A 5V-27A 12V- 13A

 

roznica miedzy najsłabsza 3setką ze stajni fortrona i najmocniejszą 250tką to 3A na lini 5V czyli 15W.....

 

to samo zresztą w przypadku 350GTF

 

350GTF 3,3V- 28A 5V-30A 12V-15A (3,3V+5V=200W max ) pasywne PFC

300GTP 3,3V- 28A 5V-30A 12V-15A (3,3V+5V=200W max ) aktywne PFC

 

gdzie tu róznica 50W?? w tym zestawieniu 3setka wypada nawet lepiej.. z powodu aktywnego PFC ...

 

 

a co do huntkeya to raczej wątpie w ten jego amperomierz... napewno nie da sie go tak obciazyc na wszystkich liniach rownoczesnie... do tego brak PFC a wiec i nizsza sprawność no i ta waga 1.15kg :wink: uprzedzenia mam do zasiłki jak nie wazy 2x kg hehe pozostałość po fortronie chociaz obecnie smigam na Seasonicu 300W aktiv pfc ktory wazy 1,2kg :wink: ale sprawność na poziomie 76% .. wiec bydlakich radiatorkow nie musi miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: dzieki za wypowiedzi ale teraz to mam metlik w głowie

modecom lepszy

huntkey moze byc

forton najlepszy

potrzebuje stabilnego zasilacza do sprzetu bez krecenia do 100 zł

co brać ???? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smilek naklejki wszystkiego ci nie powiedzą. I koniec tematu. Bo dalej twierdzę, że 300 BT to to samo co 350GTF, dlatego, żę BT te 350W udźwignie i na te 20W rożnicy na 3,3 i 5v to fortron zrobił rezerwę, a mode com po prostu ją wykorzystał dopisując na nalepce żeby się zgadzało. Zresztą bebechy są identyko, bo widziałem obie zasiły w środku.

 

Waldemas mogę ci na priva dać telefon do haszyda to se zadzwonisz i się spytasz czy fortrona jakiegoś ma na zbyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem maila od miss ani ze zasiłki beda na allegro

ostatnia decyzja

huntkey bs 3000 za 99zł+ 3 lata gwarancji

modecom 300 gtf za 94zł+3 lata gwarancji [komputronik]

forton 300bt za od 74 do 80 zł bez gwarancji od miss ani

modecom 300 gt pfc za 116 zł 3 lata gwarancji [komputronik]

wybór trudny ma być cichy, dobry, tani, stabilny czy coś takiego istnieje? doradzcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo cichy [przynajmniej mój ezemplarz] a napiecia mam takie:

12v=12,10

5v=4,88

3,3v=3,25

+ to ze mam na Radku wentyl na 12v + 3 dodatkowe w budzie i katoda...

gdzie kupiłeś i za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam BT, owszem to dobry, mocny zasilacz, ale tak ja, jak i wiele osób skarży się, że zasilacz bardzo często i łatwo włącza "drugi bieg" wiatraka. Jest to cichy zasilacz, pod warunkiem, że masz bardzo dobrze wietrzoną obudowę.

Jeśli naprawdę chcesz coś cichego to polecam:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28656802

ten z kolei też ma swoje wady, mianowicie bardzo krótkie kable, ale jest to najcichszy zasilacz średniej klasy cenowej jaki miałem przyjemność testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:  dzieki za wypowiedzi ale teraz to mam metlik w głowie  

modecom lepszy  

huntkey moze byc

forton najlepszy

potrzebuje stabilnego zasilacza do sprzetu bez krecenia do 100 zł

co brać ???? :oops:

zle zrozumiałeś... Modecom ma bebechy Fotrona :) tylko tutaj twoja decyzja czy chcesz mocniejszą zasiłke ale bez gwary vide 300-60BT(12V) /300GTP z allegro czy słabszą ale z 3 letnią gwarą : modecom 300GTF /300GT ( roznią sie tym ze jeden ma 6 molexow drogi 5 :wink:

 

Smilek naklejki wszystkiego ci nie powiedzą. I koniec tematu. Bo dalej twierdzę, że 300 BT to to samo co 350GTF, dlatego, żę BT te 350W udźwignie i na te 20W rożnicy na 3,3 i 5v to fortron zrobił rezerwę, a mode com po prostu ją wykorzystał dopisując na nalepce żeby się zgadzało. Zresztą bebechy są identyko, bo widziałem obie zasiły w środku.

to nie Modecom ustala amperomierz tylko samo fsp bo 350GTF nie jest wymysłem modecoma tylko to samo fsp robi zamieszanie wprowadzając 350tke ktora mocą jest identyczna jak trzysetka...a do tego czy mocą jest rowny 300-60BT(12V) czy 300GTP (z nią jest rowny amperomierzem na naklejce ) to ciezko sprawdzic... fakt faktem 300-60BT(12V) ma w srodku cos takiego "

330-350W-TBAL/250V

UNDER 300W-T6.3AL/250V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem tani, cichy i stabilny zasilacz. Wybór padł na Fortrona z allegro. Niestety oddałem go swojej siostrze bo jednak spodziewałem się mniejszego hałasu. Zaznacze że zależało mi na czymś niemal bezgłośnym, tak abym mógł spać przy załączonym kompie :) Niestety Fortron nie pozwalał mi na spokojny sen. Tak więc teraz zastanawiam się nad http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28656802 Delta Electronic, mam nadzieje że ten okaże się bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na ciszy to ta Delta jest super.

12 cm wentylator pracujący 'na oko' z 1300-1500 rpm to jest to :)

W dosyć szczelnej obudowie Enlight z Epoxem RDA+, Bartkiem 2500+, 2x 256MB ram i FX5200 Ultimate przy jednym wentylatorku Arctic Pro TC wyciągającym i QC80-AlCu na minimum jest chłodno i cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera jasna

ciężko coć wybrać nie mając gotówki.

kusi mnie 3 letnia gwara w modecomie lub w huntkeyu bs 3000

ale znów foortony ta ich moc tyle ze haszyd chce prawie 100

moze poczekam na miss ania ta ma 84 zł

dziwi mnie tylko mały fakt ze nie którzy coś polecają a sami mają coś innego niedobre?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...