Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Graliście kiedykolwiek w nieoficjalną wersję alpha? Jest / była to wersja którą pokazano na targach E3 w 2002 roku. Po czasie wyciekła do internetu i wielu graczy mogło zagrać w wersję alpha która liczyła 3 poziomy. Powiem wam szczerze że kilkukrotnie ta wersja przebija wersję finalną, co prawda miała pełno bugów, ale grało mi się lepiej. Ehh... czemu ID Software zrezygnowało z tego i zrobiło zupełnie co innego?

 

Jak ktoś nie grał w tą wersję to są filmiki na YouTube. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graliście kiedykolwiek w nieoficjalną wersję alpha? Jest / była to wersja którą pokazano na targach E3 w 2002 roku. Po czasie wyciekła do internetu i wielu graczy mogło zagrać w wersję alpha która liczyła 3 poziomy. Powiem wam szczerze że kilkukrotnie ta wersja przebija wersję finalną, co prawda miała pełno bugów, ale grało mi się lepiej. Ehh... czemu ID Software zrezygnowało z tego i zrobiło zupełnie co innego?

 

Jak ktoś nie grał w tą wersję to są filmiki na YouTube. :)

Zarzuć linkami do youtuba (o jaką alphe dokładnie chodzi) i do wersji alpha do ściągnięcia (pewnie już sie nie da). Mi właśnie wersja Alpha sie średnio podobała, poza tym do d3 jest mnóstwo modów wiec można sobie go dostosować do własnych potrzeb ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że grałem w tą wersję.

Łazienka była de beściak.

Ale jak to się miało do fulla ?

Przecież była na wskroś okrojona, zabugowana i chodziła baardzo siermiężnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj pamiętam alfę, klimatem ryła beret nieźle. Raz idę sobie korytarzem, ciemno ja w d*pie ale brnę twardo – kierunek marszu wyznaczały mi blade światełka. Idę i idę, gdy nagle zauważam dwa światełka odróżniające się od reszty – myślę inny korytarz – włażę we wnękę... a to były oczy zombiaka który się tam przyczaił. Noż k*** jak wtedy wyskoczyłem w górę szpetnie klnąc to do dziś pamiętam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba grałem w tą Alphę. Pamiętam, że ustawienia można było zmieniać tylko w konfigu. Były tam też jakieś drzwi z kodem przez które nie szło przejść. Trzeba było użyć cheatów na przechodzenie przez ściany. No i ta łazienka, a w środku jakiś potwór. Dodam, że graficznie to wyglądało lepiej niż Full. Modele były chyba bardziej okrągłe. No i ten klimat. Chociaż szczerze uważam, że wersja Retalil była bardzo udana. Zwłaszcza dodatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż szczerze uważam, że wersja Retalil była bardzo udana

Również tak uważam. Kiedy miałem ochotę kupić Doom'a 3 poszedłem do MediaMarkt zobaczyłem cenę 29,90 i kupiłem, ale starczyło mi na styk bo miałem 30zł :lol2: Do dziś uważam że to był dobry zakup :) Zastanawiam się nad kupnem oryginalnego dodatku ROE tylko nie wiem jak to będzie się miało z Polską wersją D3. Edytowane przez Gnapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tą Alphe grałem (myślałem ze o jakąś inną chodzi). Mu full w każdej aspekcie sie bardziej podobał (szczególnie shotgun ;d)

Również tak uważam. Kiedy miałem ochotę kupić Doom'a 3 poszedłem do MediaMarkt zobaczyłem cenę 29,90 i kupiłem, ale starczyło mi na styk bo miałem 30zł :lol2: Do dziś uważam że to był dobry zakup :) Zastanawiam się nad kupnem oryginalnego dodatku ROE tylko nie wiem jak to będzie się miało z Polską wersją D3.

Nie bedzie działał z polską wersją. Ja próbowałem różnych sztuczek i zmiane języka na UK. Nietety aby zagrać w ROE musze grać na pirackim D3 i ROE w wersji US (mimo że obie gry mam org tylko D3 jako PL a ROE Uk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych straszy jak diabli a dla niektórych kompletnie nie straszy i robią sobie z tego jaja.

Nie wiem czemu ja mam tak, ale gdy gram w jakąkolwiek grę w której straszy (np Doom 3) to już na pierwszych poziomach zaczynam się ostro bać mimo że gram w tym poziomie po kilka / kilkanaście razy :unsure:. Jestem ciekaw co by było gdybym grał w to sam, na słuchawkach, w nocy i bez kodów :blink:

 

Fajnie się gra na modzie OpenCoop. Dla niewiedzących jest to tryb cooperetive dla dwóch i więcej graczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych straszy jak diabli a dla niektórych kompletnie nie straszy i robią sobie z tego jaja.

Nie wiem czemu ja mam tak, ale gdy gram w jakąkolwiek grę w której straszy (np Doom 3) to już na pierwszych poziomach zaczynam się ostro bać mimo że gram w tym poziomie po kilka / kilkanaście razy :unsure:. Jestem ciekaw co by było gdybym grał w to sam, na słuchawkach, w nocy i bez kodów :blink:

 

Fajnie się gra na modzie OpenCoop. Dla niewiedzących jest to tryb cooperetive dla dwóch i więcej graczy :wink:

Wut ? Ja tylko tak gram nie licząc kodów ;). Przechodziłem D3 ponad 20 razy wieszkość (z 3/4) na nightmare z powodu kostki. D3 cholernie straszył jak przechodziłem za pierwszym razem - teraz też ale już nie aż tak :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz w D3 grałem kilka lat temu ( jakoś zaraz po premierze ), na AthlonieXP 512RAM i R9550@r9600. Było to chyba 800x600@ średnie detale.

 

Wczoraj postanowiłem sobie przypomnieć, jak się gra w doom'a. Muszę powiedzieć, że grafika daje rade, trochę fizyki kiepska, kilka razy podskoczyłem na fotelu :>

 

Na aktualnym sprzęcie nie mogę ustawić maksymalnych ustawień graficznych :) 1024x768 @ max detale, ale AA tylko na X2 ( minimalny fps - 30klatek [ mierzone komendą com_showfps 1 ] ).

 

p.s. FC> HL2> D3 ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz w D3 grałem kilka lat temu ( jakoś zaraz po premierze ), na AthlonieXP 512RAM i R9550@r9600. Było to chyba 800x600@ średnie detale.

 

Wczoraj postanowiłem sobie przypomnieć, jak się gra w doom'a. Muszę powiedzieć, że grafika daje rade, trochę fizyki kiepska, kilka razy podskoczyłem na fotelu :>

 

Na aktualnym sprzęcie nie mogę ustawić maksymalnych ustawień graficznych :) 1024x768 @ max detale, ale AA tylko na X2 ( minimalny fps - 30klatek [ mierzone komendą com_showfps 1 ] ).

 

p.s. FC> HL2> D3 ^^

U mnie dokładnie na odwrót ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsze z tej 3ki to HL2 zaraz później D3 a FC nawet nie biorę pod uwagę, 4 razy podchodziłem do gry i nigdy nie ukończyłem [; zanudza na śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnieliście mi wątek o D3 i sobie znów przeszedłem.

Gierka jednak w porównaniu do dzisiejszych to hit nawet 2009 roku.

Z modami polepszającymi grafę gierka po prostu żondzi.

 

PS. Kiedyś chyba pytałem. Ale dlaczego wątek nadal nazywa się Doom 3 - The Legacy skoro taki tytuł nie istnieje od czasów przedzapowiedzi ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom 3... Grałem wieki temu i pamiętam, że niedługo po pokonaniu pierwszego bossa zrobiłem uninstall. Teraz robię drugie podejście, na razie jestem na 3 poziomie (po 3 autosave'ach) i póki co, tak jak poprzednio denerwuje mnie ciemność. Zamiast tworzyć atmosferę zagrożenia i potęgować uczucie strachu sprawia, że po prostu g*wno widać. Momentami czuję się jakbym grał z wyłączonym monitorem. Za to grafika wygląda przyzwoicie nawet dzisiaj. Po modelach postaci widać, że nie jest to najnowszy tytuł, ale otoczenie i światłocienie wyglądają naprawdę w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True.

 

Kaeres to w końcu który mod polecasz ? Liczy się jak najlepsza jakość grafiki. Warto sobie odświeżyć D3 w nieco lepszej grafice.

Teraz robię drugie podejście, na razie jestem na 3 poziomie (po 3 autosave'ach) i póki co, tak jak poprzednio denerwuje mnie ciemność. Zamiast tworzyć atmosferę zagrożenia i potęgować uczucie strachu sprawia, że po prostu g*wno widać.

GTX chyba obecnie jest nie do pobicia. Oprócz poprawionej grafy, dźwięków, są również inne usprawnienia - choćby taka latara umieszczona przy każdej z broni. Ciemności więc nie są już takim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...