Skocz do zawartości
Aligathor

NF7-SL+DDR333noname problem

Rekomendowane odpowiedzi

założyłem nowy post(dałem już taki sam w najlepszych biosach dla NF7-S)może będzie bardziej widoczny:) ale do rzeczy...

Od niedawna jestem posiadaczem plytki NF7-SL.Przełożyłem do niej wszystkie elementy z poprzedniej(asus a7v8x-x) między innymi kości pamięci DDR333 no name i pojawia się problem.Na standardowej magistrali 333 PRIME95 wywala mi nastepujacy komunikat:

"test1,400 lucas-lehmer iterations of m19922945 using 1024kfft length.

fatal error:rouning was 0.5 expected less than 0.4

hardware failure detected,consult stress.txt file."

przy obnizonym fsb do 266 test przechodzi,ale kości standardowo są 333.Wgrałem ten bios,którym się tak zachwycacie D25.1 z nadzieją,że tym razem bedzie ok,niestety jest to samo.Co radzicie,rozumiem,że to kości noname,ale na poprzedniej plycie chodziły ok.

W sumie testy w AIDA nie są aż takie złe,przy fsb 333 wynoszą 2415/1015 na Bartonie 2500+ nie kręconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś jak są timingi w biosie ustawione? Poluźnij je ile się da (tylko nie dawaj cl3 bo niektóre nforcy tego nie lubią) i sprawdz jeszcze raz. Poza tym nie piszesz czy komp sprawia ci jakieś niespodzianki poza Prime, może nie warto szukać dzióry w całym. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiekszenie ich wartosci - najpierw musisz z optimal przestawic na expert i pozwiekszac wartosci timingow - proponuje

5 -> 7

2 -> 3

2 -> 3

2 -> 2.5

na pewno masz dobrze zalozony radiator na procesor.

pamieci testuje sie memtestem a nie primem.

www.memtest.org , sciagasz obraz dyskietki lub CD-R, nagrywasz i bootujesz z tego komputer - jesli nie wyskocza bledy po calej petli (7 testow, czas ok. 10-15 minet) to mozna uruchamiac windows i prime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z procem wszystko ok.w trybie asynchronicznym mogę ustawić fsb400 dla cpu i 266 dla pamieci i wszystko śmiga,przestawienie sie na 333 dla ramu powoduje problemy:)

Oczywiście zaraz sprawdzę pamięci memtestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...