Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Za 400zł to kupisz SOHW-832S i to BOX-a. Ja bym to wybrał.

A osobiście to planuje SOHW-812S OEM za 290zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzicie nec-a? Przecież LITE-on-y lubią płytki markowe :wink:

Co z tego że zapłace 299zł z wypalarke jak bende musiał dołożyć kupe kasy do nośników :!: Nikt o tym nie pomyślał co :?: :idea: NEC podobno nie pogardzi tańszymi nośnikami Co wy na to w takiej sytułacj?

Co byście zrobili na mojm miejscu? :?:

Sam już nie wiem co mam zrobić co doradzacie? :?: :?:

Ja bym się upierał przy nec-u może nie potrzebnie?

Osądzcie sami ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wiesz lepsze nośniki nie kupuje sie dlatego że nagrywarka tego wymaga, ale dlatego że są lepsze. Proste i logiczne.

Ja ciągle stawiam na Lite-ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liteon wcale a wcale nie porzebuje super nosnikow. Lyka bez problemu np. supratec za ok 3zl i blupop za 1,7 takze nie trzeba wygrzmocic za plytke 10 zl. Za liteonem przemawia jeszcze jedna sprawa, a mianowicie gwarancja. Dostajesz 2 lata gwarancji i w przypadku uszkodzenia napedu ZAWSZE jest wymieniany na NOWY, nie naprawiany. Czesto jest tak ze dostajesz juz nawet model wyzej. Teraz odchodza w zapomnienie 812s i posiadacze tego napedu dostana juz 832 w przypadku uszkodzenia. Oczywiscie 812 musza sie skonczyc na hurtowniach, takze z paleniem swojej nagrywarki poczekal bym jeszcze z 3m-ce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam liteon i działają na nim wszystkie płytki jakie do tej pory miałem za wyjątkiem DVD-RW TDK - nagrywa ją i na koniec jakiś błąd, ale dane są i wszystko z tej RW można odczytać bez problemu.

Przerobiłem nagrywarkę z 851 na SOHW-832S. Działa elegancko ale jeszcze nie miałem możliwości wypróbowania płytek 2-warstwowych.

Wcześniej miałem 451 i od nowości była walnięta - problem z nagrywaniem. Po reklamacji dostałem właśnie 851 za tamtą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się ubzdurało że 1213 jest dwuwarstwowa!!!!!!

Faktycznie lepiej brać 832, jest tańsza i dwuwarstwowa. W tej chwili to chyba nawet płytek x8 zbytnio nie ma.

Pozatym jak wcześniej pisałem ważne dane nagrywam x2 dla bezpieczeństwa - im wolniej tym lepszy zapis i ewentualnie mniej problemów przy odczycie.

Co do samsunga to trafiła ci się bardzo dobra ponieważ jest dużo z nimi problemów. Samsung robi dobre monitory czy teraz dyski twarde - te nowe. Napędy CD ... DVD ... do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytki 8x sa, ale w wiekszosci + (dvd+r). Cena na dwuwarstwowe jest narazie zaporowa, ale juz niedlugo...

 

krzyszto -> nie wiem jeszcze jak z dyskami samsunga, mamy dostac na dniach nowa partie to bede testowal, a monitorki sa naprawde super, sam mam 757...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brac albo 812S i modowac na 832S (dokladnie te same napedy,roznica tylko w biosach),albo pelnego 832S

 

co do nosnikow...nie trzeba kupowac drogich TDK i Verbatim'ow zeby dobrze nagrac ....a nagrywam na Platinum'ach +R x8 z max predkoscia i jestem zadowolony

 

Co do mamrotania ze nec jest super bo lyka najtansze nosniki.....swietnie,ale i co z tego jak taki nosnik za kilka miesiecy i tak pojdzie do kosza i nagrywarka niema nic do tego.Juz pomijam fakt ze 2500/2510 maja spore problemy z odczytem plyt jak i czasami z wypalaniem zwyklych cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liteonie 851 zresztą też przerobionym na 832 nagrywam różne nośniki łącznie z najtańszymi - 3 zeta nawet nazw nie pamiętam i nie ma problemu. Tak jak wcześniej pisałem to miałem problem tylko z DVD-RW x2 TDK. Dane były zapisywane i dobrze odczytywane lecz po nagraniu pisał jakiś błąd. To samo było na nagrywarce TOSHIBY 52.. x8.

Natomiast liteon 1213 nagrywał je elegancko, krótko go miałem tak że wiele testów nie zrobiłem.

Co do nośników to do danych które chce mieć dłużej to używam TDK lub Verbatim (zgrywanie z kamery). Inne żeczy nagrywam na najtańszych. Ale wtedy trzeba się liczyć że można je szybko stracić. Były posty że po 3 miesiączch już były problemy z odczytem DVD Esperanza.

Sam wywaliłem wiele CD LG 1-2letnich, odklejała się warstwa ochronna i lipa z odczytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kupiłem dziś SOHW-812S BOX.

Pytanie do użytkowników - czy mieliście czyste płytki w pudełku???

 

I wogóle czy warto zmieniać firmware na najnowszy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

832S imho będzie najlebszy

Tak właśnie zrobie tylko podajcie jakiś link do dobrego sklepu w którym kupie ten kawał sprzęta w benchmarku nie widziałem takiego sprzęta może gral lub coś w tym stylu co dajcie link-a :wink: i cene żebym na darmo nie błądził 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...