Skocz do zawartości
bbc20000

FARCRY vs. DOOM 3. Ktora wolicie i dlaczego [Ankieta]

Doom 3 vs. Farcry  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Doom 3 vs. Farcry

    • Farcry
      94
    • Doom3
      89


Rekomendowane odpowiedzi

Grafika nie jest smieszna...ale co do wymagan to sie zgodze Leborg'iem.....

ale sie przyczepiliscie do tych wymagan...o boze

dziwie sie ze jeszcze sie do tego nie przyzwyczailiscie, bo tak juz bedzie albo i jeszcze gorzej. czasy w ktorych slowo optymalizacja cos znaczylo juz dawno minely. teraz na pierwszym miejscu jest grafika i tylko ona sie liczy w dzisiejszych czasach. reszta jest robiona "przy okazji" w tym optymalizacja :mrgreen: troche przesadzilem, ale wiecie o co mi chodzilo. prawda jest taka ze jak dzis chcecie sobie pograc w nowe gry musicie czesciej kupowac nowe czesci :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

na scenie bedzie sie liczyc tylko hl2 i doom3, obie beda wspaniale, zadne gowniane stalkery i far craje nie podejda do tych gier.  zreszta takie far craje czy stalkery moga podobac sie tylko amatorom  :wink:

tak z całą pewnością sie będą liczyć. doom już sie liczy[zwalony silnik, kosmiczne wymagania śmieszna grafika]. HL2 pewnie będzie liczył sie tak samo jak doom. farcry już od początku sie liczy. a stalker będzie

moze nie wiesz co to "scena", ale ok, to da sie wybaczyc. farcry czy taki stalker to gry do przejscia na SP, a to sprawia ze gra zyje bardzo krotko.

 

[zwalony silnik, kosmiczne wymagania śmieszna grafika] <- prosze, nie osmieszaj sie

 

Niewiem czy wiesz ale to Doom jest typowy pod SP a w FarCry dawno tocza sie boje MP i nawet fajnie sie w to gra :D A co do HL2 i Stalkera to napewno na dluzej mnie przyciagna bo tam niema tej monotoni, miejsce akcji bedzie sie zmieniac i to nie bedzie nonstop praktycznie taki sam ciemny korytasz. Nawet to pieklo nie zrobilo namnie tak wielkiego wrazenia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem niektórzy grają tesh na ustawieniach Ultra na GF 4 Ti... :P

Ale wg. mnie gra powinna być bardziej zoptymalizowana.... ale może sie myle... ale nie każdego stać na GF 6800... :/

Jak sie uprzesz zeby miec 60 fps w 1600x1200 z AAx4 i AFx16 to kupujesz wlasnie ta karte.

Jest to oczywiscie delikatny kretynizm ale kto jak woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Grafika nie jest smieszna...ale co do wymagan to sie zgodze Leborg'iem.....

ale sie przyczepiliscie do tych wymagan...o boze

dziwie sie ze jeszcze sie do tego nie przyzwyczailiscie, bo tak juz bedzie albo i jeszcze gorzej. czasy w ktorych slowo optymalizacja cos znaczylo juz dawno minely. teraz na pierwszym miejscu jest grafika i tylko ona sie liczy w dzisiejszych czasach. reszta jest robiona "przy okazji" w tym optymalizacja :mrgreen: troche przesadzilem, ale wiecie o co mi chodzilo. prawda jest taka ze jak dzis chcecie sobie pograc w nowe gry musicie czesciej kupowac nowe czesci :mrgreen:

No niestety wiekszosc gier nie jest robionych pod nas Polakow. Nie ukrywajmy tego ze gry sa glownie dla Amerykanow a unich jak gra niechodzi biegniesz do sklepu i kupujesz najnowsza grafe za psie pieniadze :) I Nie marudzcie ze gra ma straszne wymagania, bo co nowa gra wyjdzie to bedzie coraz gorzej. Teraz wychodzi Mortyr 2 i dlaczego bedzie taki a nie inny, bo bedzie robiony pod sprzet ktory w Polsce jest, zeby na nim dalo sie pograc. Co do tych wszystkich super wymagan tych gier to tylko moja grafika jest juz troche stara, ale Dooma i FarCry pociagnie :) Wydaje mi sie ze powoli to 1 GB Ramu to bedzie jakis tam standard jesli bedziesz chcial pograc w ustawieniach na Ultra High.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze taki wendel wlasnie pizga w doom3, ba nie mysle, nawet jestem tego pewien ;EEE

 

zreszta mialem okazje go spotkac na zywo, i byla gadka o doom3, takze swoje wiem :wink:

 

EDIT: aaa myslalem ze masz na mysli FC, ze on w to pizga :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem niektórzy grają tesh na ustawieniach Ultra na GF 4 Ti... :P

Ale wg. mnie gra powinna być bardziej zoptymalizowana.... ale może sie myle... ale nie każdego stać na GF 6800... :/

Jak sie uprzesz zeby miec 60 fps w 1600x1200 z AAx4 i AFx16 to kupujesz wlasnie ta karte.

Jest to oczywiscie delikatny kretynizm ale kto jak woli.

Kaeres nie nazywaj tego kretynizmem ... :P Niektorzy ludzie tak jak ja maja postanowienie ze sprzet bedzie wymieniany co 2 lata, ja sie tego trzymam w tamtym roku kupilem wszystko oprocz grafy, w tym roku przychodzi czas na zmiane grafiki. I chce zeby grafika ktora kupie pociagnela znowu najblizsze 2 latka. Zdecydowalem sie na GF 6800 GT od Gainwarda wiem ze ladnie wybule, ale z moim ti 4200 bylo podobnie dalem cos kolo 1600 zl i na 2 latka starczyl :) Teraz albo go czeka emerytura albo go sprzedam jakiemus kumplowi z klanu :P A wiec naprawde nie nazywaj tego debilizmem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tocza sie boje w MP? mowiac scena mam na mysli cos wielkosci cs czy quake , czy tam ut  :lol:  

 

wiec scena fc praktycznie nie istnieje, juz halo ma wieksza ;EEE chociaz i tak prawie sie nie liczy  8)

 

I powiedz mi po jaki masz wyroznik tej sceny ?? Niewiem czy wiesz ale polacy w drabince MoHaa juz byli wyrozniani za granie najwiecej klanowke w miesiacu. A co do FarCry to jest sobie Europejska scena i moze ona nie jest taka duza jak Q3 ale za to moze byc lepsza bo moze w niej niebyc jakis tam bezmozgow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jester...ale w DooMie czy to na High czy Low jest ciemno i nic nie widac to dlaczego to ma takie wymagania?? Ja rozumiem ze teraz trzeba mieć przynajmniej Radka 9700/9800 żeby sobie spokojnie pograć w wyższych detalach...ale bez przesady...

do tego trzeba by było miec 786 DDR i procka z 2 Ghz przynajmniej... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem niektórzy grają tesh na ustawieniach Ultra na GF 4 Ti... :P

Ale wg. mnie gra powinna być bardziej zoptymalizowana.... ale może sie myle... ale nie każdego stać na GF 6800... :/

Jak sie uprzesz zeby miec 60 fps w 1600x1200 z AAx4 i AFx16 to kupujesz wlasnie ta karte.

Jest to oczywiscie delikatny kretynizm ale kto jak woli.

Kaeres nie nazywaj tego kretynizmem ... :P Niektorzy ludzie tak jak ja maja postanowienie ze sprzet bedzie wymieniany co 2 lata, ja sie tego trzymam w tamtym roku kupilem wszystko oprocz grafy, w tym roku przychodzi czas na zmiane grafiki. I chce zeby grafika ktora kupie pociagnela znowu najblizsze 2 latka. Zdecydowalem sie na GF 6800 GT od Gainwarda wiem ze ladnie wybule, ale z moim ti 4200 bylo podobnie dalem cos kolo 1600 zl i na 2 latka starczyl :) Teraz albo go czeka emerytura albo go sprzedam jakiemus kumplowi z klanu :P A wiec naprawde nie nazywaj tego debilizmem ;)

Przesadzilem.

Ale nie jest to madre posuniecie.

Najlepiej do sprzetu dokladac, a nie wymieniac.

Sprzedac stara, dolozyc drugie tyle i masz karte na rok. (300 + 300 = R9800 @ bla bla bla ).

ti4200 - 300

dokladasz 1500 pln zeby miec karte na 2 lata ?

Po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która lepsza dla mnie było jasne po pól godzinie grania w D3 po prostu wyłączyłem ją i odinstalowałem :twisted: tyle lat czekania i co.....?! może gdyby FC nie wyszło przed Doomem to bym się teraz zachwycał a tak to wolę THE SUFFERING lepszy klimat. Reasumując skoro gra nie potrafi mnie wciągnąć jest słaba, opinie tych ludzi którzy piszą pograj se 2 godziny przy zgaszonym świetle bez rodzinki w domu itp. są śmieszne dobra gra broni się sama a nie w ten sposób może jeszcze znajdz ciemna jaskienie wykop trochę umarlaków i poustawiaj ich obok siebie dla osiągnięcia klimatu :lol: big lol Far Cry to jest to i mam nadzieję że znajdzie sobie miejsce wśród innych kultowych gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[zwalony silnik, kosmiczne wymagania śmieszna grafika] <- prosze, nie osmieszaj sie

raczej ty sie osmieszasz, doom3 grą MP? w którym miejscu mi pokaż, grałem z braciakiem to jest żałosne a nie multi. więcej frajdy sprawia odpalenie duke nukema 3d i pykanie na LANie niz ten doom.porównaj sobie chociażby stosunek wymagan do wyswietlanej gafiki.

gierka ma klimat i nic więcej, a wy wszyscy sie nią podniecacie;]

 

BTW w doomie jest w kiblu srajtaśma, w kątach mopy do podłoki i kubły na śmieci.

ROTFL bo to ciekawe jak na stacje kosmiczną, w dodatku na marsie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg, nie znam Cie wiec nie wiem czy istniales na scenie Q1 i Q2.

Pierwsza z nich nie byla nawet pisana pod MP, a okazala sie prekursorem w grze poprzez TCP/IP co oznaczalo pierwsze prawdziwe granie przez internet (nie tylko lan).

Do dzisiaj gra w nia tylu ludzi, ze czasami sie dziwie (najwiecej sie okazuje polakow i to oni sa w nia najlepsi na dzien dzisiejszy).

Wiec taki DooM3 narobi zamieszania na polu MP, jestem tego conajmniej pewien bo iD robi najlepsze kody jakie istnieja. Kazdy z nich korzysta i wtedy gry sa najlepsze do netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg, nie znam Cie wiec nie wiem czy istniales na scenie Q1 i Q2.

nie istniałem, bo sceną nie nazwe lana w szkole, ani kafejek netowych.

zakochałem sie q1 i q2 na multi, ale nikt mi nie wmówi że doom jest na MP;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg, nie znam Cie wiec nie wiem czy istniales na scenie Q1 i Q2.

nie istniałem, bo sceną nie nazwe lana w szkole, ani kafejek netowych.

zakochałem sie q1 i q2 na multi, ale nikt mi nie wmówi że doom jest na MP;]

Nadal nie zrozumiales :)

Doom 3 bedzie na MP i to taki, ze nam sie nie snilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem juz jest promode do doom3, leborg prosze, jezeli nie jestes w temacie, nie wypowiadaj sie.

 

"Niewiem czy wiesz ale polacy w drabince MoHaa juz byli wyrozniani za granie najwiecej klanowke w miesiacu. "

 

to naprawde niesamowite wyroznienie 8)

 

"A co do FarCry to jest sobie Europejska scena i moze ona nie jest taka duza jak Q3 ale za to moze byc lepsza bo moze w niej niebyc jakis tam bezmozgow."

 

zawsze znajda sie lamerzy, nie ma takiej sceny, zawsze znajdzie sie przynajmniej jeden, to zalezy od tego w jakim stopniu gra jest dostepna (czy trzeba klucze itd)

 

Kaeres, o jakim quake mowisz? w q1 polska na pewno nie jest najlepsza, w q2 za to nie jestem pewien czy mieli 1 czy 2 miejsce w ostatnim nations cup. w cs'a za to polska ostatnio pokazala sie z ladnej strony i zdobyla drugie miejsce, w unreal tournament pl sklad wywalczyl zloto. w promode tez bysmy zmiazdzyli ale wyszla mala wojna z adminami :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rok temu interesowalem sie ostro scena quakowa.

Brat ma zawsze reke na pulsie jednak nie pytalem, a wtedy pamietam, ze niezle pocinali nasi na sparingowych spotkaniach z najlepszymi (net).

Musialbym brata spytac co to byly za sparingi ale ogolnie biorac wiem, ze sie nas bano wtedy.

Co do promode to wiadomo. Biedny Fatality, Zero4 i reszta Amerykanow nie mogli wyjsc ze zdziwienia, ze tak mozna pojechac ich mistrza Dalera w promode jak to czynil Matrox z Rybnika w Korei (sparingi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, ja nie mam zamiaru nikomu wmawiac ze fc to szajs, to jest moje i TYLKO moje zdanie, czego nie musze udawadniac wypracowaniem itp, to na jakiej podstawie oceniam gre to tylko i wylacznie moja sprawa, poprostu fc mi nie odpowiada i tyle, a o gustach sie nie rozmawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blagam wrecz na kolanach - zastosujcie sie do moich wskazowek napisanych na stronie nr3 tego postu i ktorejs tam stronie postu o D3 (50cos)a zmienicie zdanie co do D3-to takie trudne??Jak mozecie mowic ze gra jest kiszka jak nawet nic w niej nie przeszliscie.Far Cry byla najlepsza gra ale wypuscili Dooma,ktory bije 100krotnie FC pod kazdym wzgledem i to samo bedzie z HLem,wyjdzie i pobije 100krotnie Dooma3.Natomiast Stalker niewiadomo,podejrzewam,ze bedzie on na poziomie FC czyli super ale nie tak jak HL czy Doom.Powiem to jeszcze raz - jezeli po zabiegu,ktory tam napisalem (spelnic wszystkie wymagania - sprzet minimum R9500pro i 512 ram z prockiem 1.5Ghz,dojsc do piekla,ustawic config ktory podalem,bez tego to wogole nie uruchamiac gry) gra nadal sie niespodoba - zjem swoj telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blagam wrecz na kolanach - zastosujcie sie do moich wskazowek napisanych na stronie nr3 tego postu i ktorejs tam stronie postu o D3 (50cos)a zmienicie zdanie co do D3-to takie trudne??Jak mozecie mowic ze gra jest kiszka jak nawet nic w niej nie przeszliscie.Far Cry byla najlepsza gra ale wypuscili Dooma,ktory bije 100krotnie FC pod kazdym wzgledem i to samo bedzie z HLem,wyjdzie i pobije 100krotnie Dooma3.Natomiast Stalker niewiadomo,podejrzewam,ze bedzie on na poziomie FC czyli super ale nie tak jak HL czy Doom.Powiem to jeszcze raz - jezeli po zabiegu,ktory tam napisalem (spelnic wszystkie wymagania - sprzet minimum R9500pro i 512 ram z prockiem 1.5Ghz,dojsc do piekla,ustawic config ktory podalem,bez tego to wogole nie uruchamiac gry) gra nadal sie niespodoba - zjem swoj telefon.

no to w takim razie życze smacznego , bo mi sie nie podoba :?

a co do przebijania farcraja doomem to prawda. doom ma 100 razy bardziej skopany silnik;] po za tym brakuje mi pewnej broni, z której zasłyneła cała seria domów;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blagam wrecz na kolanach - zastosujcie sie do moich wskazowek napisanych na stronie nr3 tego postu i ktorejs tam stronie postu o D3 (50cos)a zmienicie zdanie co do D3-to takie trudne??Jak mozecie mowic ze gra jest kiszka jak nawet nic w niej nie przeszliscie.Far Cry byla najlepsza gra ale wypuscili Dooma,ktory bije 100krotnie FC pod kazdym wzgledem i to samo bedzie z HLem,wyjdzie i pobije 100krotnie Dooma3.Natomiast Stalker niewiadomo,podejrzewam,ze bedzie on na poziomie FC czyli super ale nie tak jak HL czy Doom.Powiem to jeszcze raz - jezeli po zabiegu,ktory tam napisalem (spelnic wszystkie wymagania - sprzet minimum R9500pro i 512 ram z prockiem 1.5Ghz,dojsc do piekla,ustawic config ktory podalem,bez tego to wogole nie uruchamiac gry) gra nadal sie niespodoba - zjem swoj telefon.

no to w takim razie życze smacznego , bo mi sie nie podoba :?

a co do przebijania farcraja doomem to prawda. doom ma 100 razy bardziej skopany silnik;] po za tym brakuje mi pewnej broni, z której zasłyneła cała seria domów;]

A ten znow swoje :/ Zrob to co pisalem to ci oczka z orbit wypadna jak zobaczysz D3 - 90% roznicy miedzy tym co ja napisalem z tym co ty widziales.Masz idealna maszyne do tego zabiegu wiec uwierz mi - zmienisz zdanie co do gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie gry otacza zupełnie inny klimat i lekkim nietaktem jest ich porównywanie. Co innego gdyby porównywać Dooma z Painkillerem... A tak - gracze podzielą się na dwie frakcje, jak kiedyś na zwolenników Quake'a i Duke'a czy Q i Unreala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie gry otacza zupełnie inny klimat i lekkim nietaktem jest ich porównywanie. Co innego gdyby porównywać Dooma z Painkillerem... A tak - gracze podzielą się na dwie frakcje, jak kiedyś na zwolenników Quake'a i Duke'a czy Q i Unreala.

To jest normalne a zarazem piekne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...