Skocz do zawartości
bbc20000

FARCRY vs. DOOM 3. Ktora wolicie i dlaczego [Ankieta]

Doom 3 vs. Farcry  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Doom 3 vs. Farcry

    • Farcry
      94
    • Doom3
      89


Rekomendowane odpowiedzi

Porównójecie grafe i sejvy. Gratulacje prawdziwe z was lamki. Nikt nie pisze o wrażeniach z gry sieciowej. może po prostu macie pirata albo jesteście za mało cfani żeby to zrobic.. :(( to jest naprawde żenujące że na 8 stronach porónuje sie tylko i wyłącznie grafe a arumentami górującymi jest klimat tych gier! Koń by sie uśmiał.. naprawde nie macie bardziej realnych argumentów? :roll:   :cry:  Zresztą kto to zrozumie pewnie zaraz bluzgi polecą ... :/

Ty sobie chyba jaja robisz.

Rozumiem że Ty masz orginalnego Dooma??. Co do gry sieciowej to w Dooma niemożemy zagrać w multi z przyczyn oczywiśtych :). Scena FarCry praktycznie nie istnieje, a jakoś trudno mi sobie wyobrazić gre w FC na małym LanParty znaczy pooniżej 8 osób.

A co twoim zdaniem można w grach porównywać poza grafą, klimatem i grywalnością??

I mam jeszcze małą prośbe czy mógłbyś przytoczyć mnie człowiekowi ciemnemu ze wsi przykłady bardziej "realnych" argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2.0 nie ma w Doomie ? Chwileczkę, bez kitu. W tej grze nie

ma efektow PS2.0 ? Ee.. chyba jednak źle to odebrałem.

Z resztą kto powiedział, ze w tej grze karty

z serii FX nie obsługują PS2.0 ? Podobno właśnie wykorzystują.

Hmm.. ale z drugiej strony D3 wygląda właśnie tak, jakby

pixele były cieniowane prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że nie mam oryginalnego Dooma a w sieci gram :P więc słucham jakie są twoje oczywiste przyczyny nie grania w sieci??? na temat tych rozpisywałem się wcześniej. Więc nie będe tego kopiował. Fakt jest taki że o najlepszych kompach i super gierach (o jaką to one mają grafe..) w shity na pixelozach nie będe grał to nie dla mnie... Typowe gadanie lamek więc lepiej skończ.. zresztą twoja nieumiejętność nie odpalenia tej gry w sieci mówi sama za siebie. MNCW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi w Doom'ie 3 jest bardzo słabe, lepiej, żeby tego trybu w ogóle nie dawali niż dawać coś niedopracowanego tak na odczepkę bo to tera modne (tylko 5 mapek i max 4 graczy :])...w ogóle Doom był robiony głównie z myślą o singlu, więc nie wiem po co dawali multi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli natomiast porównamy silnik CryEngine z silnikiem wykorzystanym w Doom 3, okazuje się, że tak naprawdę produkt słynnej id Software wcale nie jest lepszy. Patrząc na możliwości powiem nawet, że CryTek zdecydowanie przebił ofertę id. Zapowiadana wielka interakcja z otoczeniem w Doom 3 w rzeczywistości jest namiastką tego, co widzimy w Far Cry. Co z tego, że potwory potrafią wyłamywać rury, próbować się przebić przez metalowe drzwi, skoro sam gracz nie ma na to żadnego wpływu? Co z tego, że w Doom 3 na niektórych stołach stoją komputery, które można strzałem strącić? W Far Cry możemy każdy obiekt potraktować w ten sposób i będzie on reagować zgodnie z panującymi w realnym świecie zasadami fizyki. Gdzie ten przełom graficzny w Doom 3? Dynamiczne cienie, oświetlenia i latarki... te technologiczne nowości nie robią już aż tak wielkiego wrażenia na graczach. To wszystko już było, tyle że nigdy wcześniej nie zostało tak perfekcyjnie zaprogramowane."

 

PCLab.pl

 

A to już nie moje słowa ^_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pograłem trochę w FarCry i muszę stwierdzić że grafa jest lepsza niż w Doom3 :? Doszedłem do tego wniosku gry leciałem na lotni (4misja) podziwiając widoki, niedługo niestety bo zaczął mnie obstrzeliwać helikopter:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli natomiast porównamy silnik CryEngine z silnikiem wykorzystanym w Doom 3, okazuje się, że tak naprawdę produkt słynnej id Software wcale nie jest lepszy. Patrząc na możliwości powiem nawet, że CryTek zdecydowanie przebił ofertę id. Zapowiadana wielka interakcja z otoczeniem w Doom 3 w rzeczywistości jest namiastką tego, co widzimy w Far Cry. Co z tego, że potwory potrafią wyłamywać rury, próbować się przebić przez metalowe drzwi, skoro sam gracz nie ma na to żadnego wpływu? Co z tego, że w Doom 3 na niektórych stołach stoją komputery, które można strzałem strącić? W Far Cry możemy każdy obiekt potraktować w ten sposób i będzie on reagować zgodnie z panującymi w realnym świecie zasadami fizyki. Gdzie ten przełom graficzny w Doom 3? Dynamiczne cienie, oświetlenia i latarki... te technologiczne nowości nie robią już aż tak wielkiego wrażenia na graczach. To wszystko już było, tyle że nigdy wcześniej nie zostało tak perfekcyjnie zaprogramowane." 

 

PCLab.pl 

 

A to już nie moje słowa ^_-

Ale czlowieka, a zadna istota sie nie myli jak czlowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, PCLab.pl ma rację, nie ma przełomu, a co do rzekomego "perfekcyjnego zaprogramowania" miałbym wątpliwości... w Doom'ie jest sporo buraczków, o których już pisałem. A to właśnie FarCry przypomina stare dobre czasy, kiedy programiści dopieszczali grę w każdym szczególe i starali się, by była ona pozbawiona wad. Zresztą podobne opinie o Doom'ie są i w innych serwisach, a to już o czymś świadczy...

http://gry.o2.pl/recenzje/?co=pokaz&id=135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że nie mam oryginalnego Dooma a w sieci gram :P więc słucham jakie są twoje oczywiste przyczyny nie grania w sieci??? na temat tych rozpisywałem się wcześniej. Więc nie będe tego kopiował. Fakt jest taki że o najlepszych kompach i super gierach (o jaką to one mają grafe..) w shity na pixelozach nie będe grał to nie dla mnie... Typowe gadanie lamek więc lepiej skończ.. zresztą twoja nieumiejętność nie odpalenia tej gry w sieci mówi sama za siebie. MNCW

Wyzluzuj troche bo jest początkujący userem, a jesteś porotu bezczelny. A co do multi palyer patcha to wiem o jege istnieniu ale kiedy próbowałem odpalić multi to patcha jescze nie było :(. Swoją drogą twoja znajomosc forum też jest smieszna nawet niewiesz jak cytować :lol:.

BTW to poza obrażaniem mnie nie napisałeś nic sensownego, prosiłem o przykład logicznego argumenty a w odpowiedzi same bluzgi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytować nie chce bo po co.. Onosisz sie do mnie więc wiesz komu odpowiadam... A bluzgi??? jakie? nie użyłem żadnego wulgarnego słowa.. Wytknołem tylko kilka rzeczy które mnie irytują... Miałem pisać o grze.. pisałem wcześniej i nie będe tego kopiował.. Tak pisałem i dalej mi sie nie chce! skocz o 2 strony do tyłu i se poczytaj. w Dooma są 2 sposoby żeby grać w necie i nie trzeba żadnego patcha tak sie składa.. i nie chce znowu po raz "enty" wytykać błędów... Bezczelny może jestem ale to dla tego że często mam z tym do czynienia i naprawde nie mam na to siły :? I Fakt! Na tweaku jestem nowy.. Sorki jeśli kogoś uraziłem ale cóż taki jestem.. na forach żadko sie udzielam. :twisted:

 

P.S. Wciśnięcie guziczka "cytuj" to chyba nie jest filozofia... Bosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że nie mam oryginalnego Dooma a w sieci gram :P więc słucham jakie są twoje oczywiste przyczyny nie grania w sieci??? na temat tych rozpisywałem się wcześniej. Więc nie będe tego kopiował. Fakt jest taki że o najlepszych kompach i super gierach (o jaką to one mają grafe..) w shity na pixelozach nie będe grał to nie dla mnie... Typowe gadanie lamek więc lepiej skończ.. zresztą twoja nieumiejętność nie odpalenia tej gry w sieci mówi sama za siebie. MNCW

W Doom'ie multi nie stoi na wysokim poziomie (grałem przez neta)... zresztą oficjalnie było powiedziane, że Doom to single player i na tym skupią się twórcy, a nie na multi, więc ta gra to nie najlepszy przykład... i właśnie dlatego głównie oceniamy tu singla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że nie mam oryginalnego Dooma a w sieci gram :P więc słucham jakie są twoje oczywiste przyczyny nie grania w sieci??? na temat tych rozpisywałem się wcześniej. Więc nie będe tego kopiował. Fakt jest taki że o najlepszych kompach i super gierach (o jaką to one mają grafe..) w shity na pixelozach nie będe grał to nie dla mnie... Typowe gadanie lamek więc lepiej skończ.. zresztą twoja nieumiejętność nie odpalenia tej gry w sieci mówi sama za siebie. MNCW

W Doom'ie multi nie stoi na wysokim poziomie (grałem przez neta)... zresztą oficjalnie było powiedziane, że Doom to single player i na tym skupią się twórcy, a nie na multi, więc ta gra to nie najlepszy przykład... i właśnie dlatego głównie oceniamy tu singla :)

Fakt ale bierzemy tu pod uwagę obie gry więc nie możemy powiedzieć że single D3 to cała gra... Farcry jest w sieci podobry do chrome'a zdeczko gra sie bardzo przyjemnie Także multi musi być wzięte pod uwagę jeśli mamy porównywać te gry.. tak apropo w chrome możliwość grania 128 kb/s i 16 OSÓB!!! hehe farcry raczej porównywałbym z tą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie chlopaki to sie nie ma o co klocic :P. zauwazylem ze walicie ostro na dooma ( za MP ). Osobiscie wole dusho bardziej FC, ale trza przyznac ze MP nie jest jakis wspanialy. grajac w FC na singlu, ten ogrom jungli mnie poprostu rozwalal. powini zrobic takiego predatora lub cosik innego. ale niewazne. wlaczylem MP i myslalem ze bedzie wielka jungla, skradanki i wogule wielka zajavka z grania przez siec. ale to poprostu zwykla siekanka. COD rządzi !!! oczywiscie w MP:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka.Gralem zaciecie w Far Cry zapuscilem Doom3 (obie gry na maxa detali) i plynnosc Doom3(51fps) jest lepsza niz FC.Ale w Doomie te potworki to jakis zart.Owszem grafika lada,gra ogolnie strasznie mroczna,caly czas ciemnosc i nic pozatym,a w FC piekna kolorowa gra,cudowna dzungla,swietni przeciwnicy ogolnie DUZA PLUS DLA Far CRY.Wiec ja glosuje na FC.Moze HL2 zmieni cos ale poki co FC rzadzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co dla mnie jest najgorsze?

Po prostu to, że DOOM miał ustanowić nowy standard w grafice, miał być pierwszy i najlepszy. Po H-L2 nikt się tego nie spodziewał- tu raczej chodziło o klimat i fabułę. A DOOM3 miał być przełomowy, na tą grę wszyscy czekali z utęsknieniem. Cholera, dla tej gry upgradeowałem komputer najpierw do 9500 pro a potem 9800 pro, z resztą połowa forumowiczów zrobiła podobnie. I co? I [ciach!]o chciałoby się rzec, pierwszy wyszedł FARCRY i to on był przełomem. A panowie z ID mogą powiedzieć jak szachista po przegranym meczu: "Nie jest tak żle- zająłem drugie miejsce"

 

 

Chociaż swoją kasę i tak zgarną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM III moze ma gorsza grafike niz Far Cry ale ma za to lepsza fabule choc jesio nie gralem bo mi nie chodzi bo jak wlanczam gre to problem z wzswietleniem grafiki jakies kwadraciki  mi sie wyswietlaja

ja wiem ze burro jush to zrobil ale nie moglem sie powstrzymac

 

JAK !!!!!!!!????? mozesz stwierdzac ze doom jest lepshy od FC jak nie grales??????? trza byc troshke !!cenzura!!

 

W doomie nie ma zadnej fabuly (prawie)

idziesz do przodu i rozwalasz potworki. po ostrej linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momo iż jestem cały za FC.. nie mogę powiedzieć że jest ona przełomem.. Chyba że macie na myśli tylko i wyłącznie grafikę to te 2 gry może i są... Ale żadna z nich nie wprowadza nic nowego.. wszystko jush było.. :( No może po za lotnią ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry przełomem nie jest. Doom3 również. Gry przełomowe

mimo przełomowej grafiki muszą mieć wszystko dopracowane

perfekt. Niestety obie gry zostały stworzone na wzór starych

hitów. Arykuł zamieszczony na PCLab.pl w sposób jasny o tym

mówi. Z tekstu mozna wywnioskować, że nieco lepszą grą okazał

się niemiecki produkt oparty o innowacyjny CryEngine. I trudno

się z tym niezgodzić, bowiem pierwsze światło dzienne ujrzał

Far Cry, a dopiero później zapowiadany kilka lat, wielki twór

Carmacka. Doom3 to pewnego rodzaju motor napędowy do

rozwoju nowych technologii i zmian na rynku. Nie jest to taka

typowa gra, która wciąga i facynuje, a każda następna lokacja

to wielka niewadoma. To biznes prowadzony na linii

ID Soft-NVIDIA-MY (gracze). W czasach gdy pojawiały się gry

HalfLife czy Unreal, nie było takie sparanego jaki jest teraz.

Było jasno napisane, że Unreal będzie potrzebować mocnego

sprzętu, a wszystkie nowości w nim zawarte będa niespotykane.

I faktycznie tak było. Grafika doskonała, IQ przeciwników na

wysokim poziomie, udźwiękowienie wprost idealne. Gra trzymała

klimat, mimo, iż należała do typowych shooterów. Nowe gry

stają się coraz gorsze mimo, że grafika potrafi powalić na kolana.

Albo konczą się pomysły na coś zupełnie nowego, albo rynek

wirtualnej rozrywki dyktowany przez Microsoft, nVidię czy samego

Carmacka staje się zwykłym wyłudzaniem pieniędzy. To jest

nie do pomyślenia, aby liniową, monotonną gierkę przejść

w 24h i nazywać to przełomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 i FC są przełomowe pod względem grafiki, w FC trzeba wiecej poglowkowac niz w D3, ale doom ma o wiele lepszy klimat, ale FC ma za to w maire dobra fabułę w przeciwieństwie do dooma ktory jej po prostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem artykuł na pclab.pl to odgrzewany kotlet, takie głosy że kiedyś gry miały lepszą grywalnośc i klimat pojawiają sie od zawsze. I co ciekawe zawsze znajdują sie ludzie którzy będą przytakiwać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak Nicky, ale Unreal tak jak kiedyś Quake czy Doom to

prekursorzy. Far Cry i Doom3 pozostana na marginesie swiecąc

jedynie grafiką niespotykaną dotad w żadnej innej grze. Ale

Unreal miał to samo, tyle, że tam wszystko było niespotykane

choć sam pomysł sieczki na ekranie pojawił się wraz z wejsciem

komputerów w domowe zacisze. Mówmy więc o tych grach, w

których zmieniło się wszystko, a nie tylko grafika.

W 1999 roku pojawila się gra Thief. W tej grze wszystko było

doskonałe prócz.. grafiki. Dlatego stawiam ją wyżej od tryskajacego

efektami Doom'a III (pośrednio jest to kwestia gustu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak Nicky, ale Unreal tak jak kiedyś Quake czy Doom to

prekursorzy. Far Cry i Doom3 pozostana na marginesie swiecąc

jedynie grafiką niespotykaną dotad w żadnej innej grze. Ale

Unreal miał to samo, tyle, że tam wszystko było niespotykane

choć sam pomysł sieczki na ekranie pojawił się wraz z wejsciem

komputerów w domowe zacisze. Mówmy więc o tych grach, w  

których zmieniło się wszystko, a nie tylko grafika.  

W 1999 roku pojawila się gra Thief. W tej grze wszystko było

doskonałe prócz.. grafiki. Dlatego stawiam ją wyżej od tryskajacego

efektami Doom'a III (pośrednio jest to kwestia gustu).

Wreszcie konkretnie i gustownie napisane.

Co do Unreala 1 to zgadzam sie w 100%. Ale jak spojrzymy na pierwsza date zapowiedzi oraz date premiery to doliczymy sie 5 lat :)

Tak, tak, Unreal 1 powstawal 5 lat. Jednak wtedy nie bylo tak swietnie rozwinietego internetu gdzie na kazdym kroku moglby sie reklamowac i wypuszczac filmiki Epic.

Pomyslcie sobie gdyby DIII wyszedl w takiej postaci w jakiej jest bez jakichkolwiek zapowiedzi. Przeciez ulice by opustoszaly :)

Jedyny blad wiec jaki Id wykonalo (oczywiscie gdy my na to patrzymy) to szumne zapowiedzi i niespelnione obietnice. Jednak o wiele wiecej ludzi kupi gre, ktora przed premiera byla najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...