Skocz do zawartości
virtuomaniak

Chlodzenie woda radeona 9800pro sapphire

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dosc duzo zakladam topicow zwiazanych z moja karta ale powaznie sie przymierzam do zmiany chlodzenia. Wpadl mi do glowy pomysl aby zamontowac w budzie WC. Co byscie doradzili na podkrecanego radka 9800pro? Na proca wydaje mi sie dobry nukleon. Pompka 2000l/h ale jeszcze nie wiem jaka :|

Czy pompka niezatapialna potrzebuje zbiorniczka z woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miej pretensji, takich pytan pojawia sie cotygodniowo kilkanascie co najmniej, stałych forumowiczów to juz po prostu irytuje.

Sugeruje także skorzystać z wyrzukiwarki, lub po prostu przejrzyj topici ostatnie, podejrzewam ze znajdziesz odpowiedz na niejedno swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka wtrace sie, jakie znow wygorowane. No pawnee jest ciezko dostac, mam takowego na Radka wlasnie na moim radku, karta zajmuje z nim 1PCI i o to wlasnie chodzi. W kazdym badz razie chyba musisz napisac do Mate'a czy by Ci takiej wersji nie zrobil, bo Abadonow z takim topem nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze dam wyjasnienie, ale naprawde na chlodzeniu wodnym sie nie znam, szukalem to znalazlem pompke, ale tez cos wylukalem ze komus wycziscila BIOS :o Ja tak jak napisalem chce pompke aby nie trzeba bylo wkladac do pojemnika (czyli niezatapialna) co do ceny 200zl moze troszke podskoczyc ale aby nie za duzo. Blok na CPU kupie pozniej ale mam w planach nukleona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka wtrace sie, jakie znow wygorowane. (...)

Chodzilo mi o to ze jedynym "ogolnodostepnym" blokiem na gpu zajmujacym tylko jeden slot pci jest wlasnie pawnee... Jego zas nie zalozysz na kazda karte graficzna z uwagi na przekszkody natury... fizycznej ;)

 

Jezeli wygospodarowalbys 2 pci to w zasadzie mozesz zalozyc juz kazdy blok na gpu np. abadona.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten model http://mcs.pc.pl/sklep.php?id=257 Dobry on jest? bo wole kupic raz a porzadnie....

A jaka pompke bo o tej co myslalem kosztuje 250zl :| troche za duzo co myslicie o tej http://mcs.pc.pl/sklep.php?id=61 tak jak wspomialem popmpka musi sie znalesc po za pojemnikiem. Czy do ukladu mozna zamiast wody wlac BORYGO aby nic nie rdzewialo. I jakie polecacie krocce oraz wezyki (beda 2 bloki CPU (pozniej) oraz teraz GPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o Ehim :| ale te ceny powalaja :|

Wydaje mi sie ze pompa Atman 305 albo 306 starczy

Czy takie polaczenie bedzie dobre?

Na razie same GPU

Dołączona grafika

z CPU

Dołączona grafika

Weze to jakie? aby dalo sie dosc dobrze ulozyc (tak jak widac na rysunkach nie latwo bedzie ulozyc) i o co chodzi z tymi kroccami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim przypadku polaczenie wezy z bloku zrob przed blokiem na GPU, doprowadz jeden waz do GPU i doprowadz tez jednym wezem do pojemnika/pompy. Co do wezy - mam teraz zwykle igielitowe zbrojone i powiem, ze sa 5 razy lepsze od niezbrojonych, nie lamias sie tak latwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje mi sie ze Pawnee bedzie za malo wydajny bo przeznaczony on jest glownie do "do kart Radeon, gf3, gf4mx" nie wiem czy to ze wzgledu na rozstaw otworow czy na cieplo jakie oddaje chipset.

Hm nie bardzo rozumiem jak te weze poprowadzic w drugim przypadku :| Jesli Tobie sie chce tutaj masz pusty ryssunek (tzn bez tych niby wezy ;) http://republika.pl/lukiso/puste.JPG

Ostatecznie co do sprzetu wybralem

Pompka Atman 306 (2000l/h)

CPU Nukleon 2

GPU Abadon lub Pawnee a moze jeszcze jakis inny :| nie wiem

Nagrzewnica tez nie wiem jaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...