Skocz do zawartości
Shaggy

Komp przestał działać POMOCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem nowego kompa który po włączeniu odpalił. Zainstalowałem wszystko. W trakcie użytkowania pojawiał się błąd krytyczny na niebieskim tle, który restartował kompa. Po dłuższym użytkowaniu, wyłączyłem go. Do tej pory nie mogę go odpalić.PROSZĘ O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha...

Konfiguracja

Płyta główna:

Msi K7N2 delta ISLR

procek:

AMD 2800+ XP Barton

Grafa:

shappire x800 Pro 256

Zasilanie:

chieftec 360W 2 wiatraki

Pamięć ram

1024(2x512) Kingston 3200 400mhz

Dodatki

sb Audigy

Pixelviev pro tv z radiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na jakies bledy w montazu, gdzies cos ci przebija w obudowie.. wlasnie mam dokladnie ten sam problem ;) nowe mobo, a musialem rozebrac wc i na pajaczka odpalac wszystko i dziala:)ciekawe co bedzie po ponownym wrzuceniu tego do bud.. az mi sie nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo na gigabaycie 7-400L na nforcie 2. Komp po zlozeniu pochodzil troszke niebieski ekran i padl. Sprubuj wyciagnac wtyczke ta kwadratowa 12v od procka. U mnie wtedy botowaly sie inne podzespoly tzn nagrywarka itp. W serwisie powiedzieli ze plyta w porzasiu ze mam kiepski zasilacz. Zamienilem na epoxa 8RDA+ bez tej dodatkowej wtyczki :D i dziala luksus wydajnosc super dual chanel dziala :D. Aha procek to athlon 2600 xp a grafa radek his 9600 pro. moze twoj problem jest podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie, plyty MSI nie naleza do rewelacji. Ale przy konfiguracji :

AMD 2800+ XP Barton

Grafa:

shappire x800 Pro 256

Zasilanie:

chieftec 360W 2 wiatraki

Pamięć ram

1024(2x512) Kingston 3200 400mhz

Dodatki

TO nawet ten chieflec moze nie dawac rady :wink: (choc jest bardzo dobrym zasilaczem) :!:

Jak ktos juz pisal sprawdz ten zasilacz miernikiem, czy trzyma stabilne napiecia. Mysle, ze to on najpredzej padl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheiftec 360W z 2 wiatrakami moze niewystarczyć, jest to dobry zasialacz ale nalezy do jednych z najtańszych FIRMOWYCH zasilaczy(ok 200zł). Zobzcz sobie tu http://www.sirius.pl/index.php?sid=1&mcid=22&scid=96 tu jest cennik dobrych zasilaczy ja bym polecal jakiegos anteca zub huntkeya.

P.S. To że nie mam dobrego, firmowego zasilacza to nieznaczy ze nieznam sie na zasialczach, tylko ze mnie na lepszy niestac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam MSI i może być kilka powodów takiego zachowania. Pierwsze moje pytanie to czy wiatraki we wszystkich wentylatorach chodzą?

Jeśli chodzą to:

2. Czy masz takiego śledzia z czterema diodami?

Jeśli masz to właśnie na nim komputer wyświetla komunikaty o błędach podczas startu. Wystarczy zajrzeć do instrukcji, a potem dokładnie poobserwować zachowanie kompa...

W takich wypadkach pomagają trzy zworki clear CMOS oraz J10 i J11 opisane dokładnie w instrukcji...

Jeśli natomiast żaden wentylator się nie kręci to masz problem i módl się by to tylko był spalony zasilacz...

To co masz na nim zawieszone, to stanowczo za dużo na 360W niezależnie od marki...

Powodzenia i pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kirk42 - mowisz ze ma kiepski zasilacz?

kiepski to on nie jest, po prostu ma za malo Wat jak na tą karte, polecająć Hunt Keya polecasz jemu gorsza rzecz od Chiefteca....

rozumiem gdybys polecil NeoTeca 420W ale nie Hunt Keya NeoTeci to w sumei dawne Hunt Keye ale technologicznie nowsze i bazujace na antec'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...