Skocz do zawartości
Lizardus

2500+: Sempron czy Barton

Rekomendowane odpowiedzi

Musze ssobie w tym meisiacy kupic proca-zastanawiam sie nad Athlonem Xp barton 2500+ BOX za ok. 380zl-jedank doszlo mnie sluchy ze Sampron, ktory bedzie mial swoja premiere w polsce za pare dni/tygodni bedzi mail atrakcyjna cene i osiagi zblizone do XP.

Doczytalem sie jednak gdzies na polskiej stronie ze cena semprona 2500+ bedzie w Polsce podobna do dzisiajeszej ceny Bartona 2500+......

Doczytalem sie jeszcze ze byc moze wtedy kiedy Sempron pojawi sie na rynku-zwrosna ceny zwyczajnych XP(nie wiem czy to plotka czy fakt)

 

Wiec co radzicie:

-kupic Bartona 2500+ BOx z fsb 333 i 512 kb cachu?

-czekac na Semprona 2500+ box z fsb 333 i 256kb cachu i czekac na nowe biosy do starej mobo(ecs l7vta -kt400)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie bo mam podobny problem :( za jakis tydzien chce zminic mobo i proca :) tez nie wiem czy brac bartona 2500@3200 i abita nf7 rev 2.0 czy poczekac na semprona i zrobic update biosa w moim epoxie 8rdaei :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie fajnie z tym Mobilem tylko ze kt400 oficjalnie oblsuguje max 333mhz FSB-ja do tego mam plyte ECS.... i tylko moge zmieniac fsb(max 199) ale wtedy chyba nie bede wspominal jakie bedzie taktowanie szyny PCi/AGP(brak clocka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartona 2500 nie ma dyskusji bedzie bardziej wydajny nie ma dyskusji cache robi swoje a fsb zawsze troszke bedziesz mogl podniesc :!: na tej plycie :)

 

P.S.

FSB 199 to PCI 39MHz ale i tak na tej plytce nie da rady takiego fsb uzyskac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie fajnie z tym Mobilem tylko ze kt400 oficjalnie oblsuguje max 333mhz FSB-ja do tego mam plyte ECS.... i tylko moge zmieniac fsb(max 199) ale wtedy chyba nie bede wspominal jakie bedzie taktowanie szyny PCi/AGP(brak clocka)

czy ty wogole przeczytales co ja napisalem mobil ma odblokowany mnoznik wiec ustawiasz sobie proca na 333 szynie a mnoznik ladujesz na max :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.............napisalem pzerciez ze moj wspanialy ECS mobo ma mozliwosc tylko zmiany FSB, wiec Vcore i mnoznika podniesienie odpada

 

Zeszliscie troche z tematu...moze ktos powie jakie doskladne ceny Sempronow maja obowiazywac w Poslce(jesli w ogole gdzie to pisza;) i itp odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benchmark.pl pojawila sie wreszcie dlugo ocziwana recenzja Semprona....sam proc wychodzi niezle-ma byc glownei zaadresowany do garczy co sie potweirdzilo w testach. Wszystko pieknie tylko dlaczego Semrona testowali model 3100+ oparty na socket 754!!! Ale mi porowannaie do BArtona i innych procow skoro na nim dzila Hyper transport i itp -Dajcie normalny test sempronow na socket A chcoaciaz bym pewnie sie niczym nei zdziwil- semprony na socket A to po prostu Thoroughbred i dodana szyna fsb 333

 

Do wszystkich ludzi neizdecydowanych-polecam kupic teraz Bartona 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem juz rozwiazanie..... w sklepach pojawil sie juz asrock kt880.

Mozna go kupic juz np. www.esc.pl za mniej niz 200zl(lol)- ma mozliwosc zmiany mnoznika,napiecia proca i podnoszenie fsb9przzynajmniej tak pisza na stronie) niedawno widzialem jedna dokladna recenzje tej mobo ale kurde teraz nei moge znalezc no i do tego chyba sobie jednak bartona mobile lub zwyklego i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Barton - Semprony to Thoroughbredy po liftingu a nowe wspolczynniki AthlonXP (TB) 2400+ = Sempron 2800+ to wielki LOL - nawet marne tlumaczenia AMD - cytujac za benchmark.pl:

Standardy porównawcze niezależnych firm dotyczące procesorów AMD Sempron obejmują najważniejsze aplikacje biurowe oraz zestawy testów. Testy te określają rzeczywistą wydajność w popularnych, codziennie używanych aplikacjach. Celem opracowania tych testów jest ułatwienie klientom i producentom komputerów podejmowania świadomych decyzji. Procesor AMD Sempron jest przeznaczony do komputerów wykonujących codzienne zadania, a zestaw testów dotyczy przede wszystkim popularnych aplikacji biurowych. Procesor AMD Athlon 64 jest przeznaczony do wykonywania wymagających aplikacji multimedialnych i kinematycznych. Jest poddawany szerszemu zestawowi testów, który obejmuje zaawansowane tworzenie treści cyfrowych oraz wymagające aplikacje trójwymiarowe wykorzystywane w grach.

nie tlumacza co najmniej dziwnej polityki firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...